Strona 6 z 17 PierwszyPierwszy 123456789101112131416 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 329

Wątek: Ergo Tuli // teraz Tula

  1. #101
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Asikka Zobacz posta
    Ja chcę takie szare tuli z niebieskimi (turkusowymi) kogutami!!!
    jest taki wzór? podasz linka?

  2. #102
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Asikka Zobacz posta
    Widziałam nosidełka na targach w Krakowie. Ja chcę takie szare tuli z niebieskimi (turkusowymi) kogutami!!!
    Ja też jestem ciekawa jak ono wygląda, mam hopla na punkcie ptasiorów
    Miłosz-11.05.2010

  3. #103
    Chusteryczka Awatar Asikka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,532

    Domyślnie

    Ja je widziałam "na żywo" na targach mother&baby w Krakowie. Pan ze stoiska mówił, że to nowy wzór, który powstał ze współpracy z ekomamą. Ale najlepiej dowiedzić się od źródła bo może coś źle zrozumiałam.
    Elficzka Em - 15.03.2009r i Elfik Ad - 21.05.2012r

  4. #104
    Chustomanka Awatar ewaruszki
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,423

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Asikka Zobacz posta
    Ja je widziałam "na żywo" na targach mother&baby w Krakowie. Pan ze stoiska mówił, że to nowy wzór, który powstał ze współpracy z ekomamą. Ale najlepiej dowiedzić się od źródła bo może coś źle zrozumiałam.
    potwierdzam, to samo usłyszałam
    teraz ja nie wiem czy nie zmyślam, ale wydaje mi się że to limitowana edycja jest.
    Piękna!

  5. #105
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam!
    Właśnie czekamy z synkiem na nasze Balboa Tuli (ja siedzę jak na szpilkach i wyglądam listonosza). Michaś właśnie skończył 4 miesiące i warzy ponad 7kg, główkę trzyma już ładnie sam. Czy możemy już zacząć noszenie, czy jeszcze trochę poczekać? W czerwcu planujemy z M wypad w góry Stołowe, bardzo chciałabym też trochę pospacerować z synkiem a nie tylko siedzieć w pensjonacie. Ale trochę się boje czy to nie za szybko dla naszego malucha. Proszę poradźcie mi co zrobić!

  6. #106
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    A próbowałaś kiedyś chusty?

  7. #107
    Chustofanka Awatar gema
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Sokółka
    Posty
    234

    Domyślnie

    Tuli jest od 7 do 20 kg zgodnie z informacją producenta, ale ja nosiłam synka już jak miał 6,5kg. Główkę trzymał bardzo dobrze i nóżki miał wystarczająco długie, żeby panel do niego pasował. Proponuję Ci przymiarkę po prostu. Ja sobie chusty w górach nie wyobrażam, bo jak myślę o piachu po którym się będzie ciągać podczas motania w podróży to mi się odechciewa wszystkiego. Tuli nigdy przenigdy mi się nie ubabrało od ziemi, nawet jak przyszło mi zakładać je w błocie czy śniegu.
    mama Mikroba, żona delfina
    Michulec cycusiał 1 rok 3 miesiące i 2 tygodnie.

  8. #108
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Pytałam o chustę, ponieważ lepiej opatula - bez dwóch zdań. Ja z nosidełkiem poczekałam akurat do 6. miesiąca, a mój maluch jest wielki - w wieku 5 miesięcy i 3 tygodni miał 74 cm i ważył 9,8 kg. Bałam się o kręgosłup małego - nie wiem, czy potrzebnie, ale chyba teraz zrobiłabym tak samo. Jakoś mnie nie przekonywały zapewnienia producentów, że nosidła można w niektórych przypadkach stosować już u noworodków (np. Manduca). W minionych tygodniach testowałam Manducę i MT. Ze względu na możliwość lepszego dopasowania, a tym samym wsparcia dla plecków, wybrałam dla nas miecia.

    Przyznam, że też nie wyobrażam sobie siebie z chustą na górskich szlakach , ale znawczynie tematu mówią, że to kwestia wprawy. Pytałam o chustę nie tylko w kontekście zapowiadanej wycieczki w góry, ale w ogóle, bo rozumiem, że Dasia zamierza nosić swojego szkraba nie tylko w Stołowych .

    Aha, jeszcze jedno. Kryterium wagi nie jest najszczęśliwsze, jeśli chodzi o dobór nosidła/decyzję o jego zakupie. Ważniejsze jest to, na jakim etapie rozwoju jest dziecko. Dzieci są różne. Jedne długie, inne krótkie, jedne szczupłe, inne pulchne. Dlatego, jak wspomniała Gema, trzeba "przymierzyć" bobasa do nosidła. Powodzenia!

    P.s. Tuli są śliczne .
    Ostatnio edytowane przez Pat ; 19-05-2011 o 12:57

  9. #109
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję Wam bardzo za podpowiedzi
    Miałam chustę w domu przez tydzień gdy Michaś miał około 2,5 miesiąca. Nie za bardzo nam wychodziło to motanie. Może dla tego, że nie miał kto mi pokazać czy wszystko dobrze robię. Instrukcja była bardzo przejrzysta ale miałam problem z wyczuciem jak mocno mam się zamotać. No i się zniechęciłam
    Od 2 dni mamy już w domu nosidełko Tuli, ja jestem zachwycona!!! A mój Michaś tak średnio, wytrzymuje w nim około 10min a potem zaczyna marudzić. Myślę, że może to ja coś źle robię. Michaś ma trochę krótkie nóżki i muszę mu nosidełko trochę marszczyć pod pupką, żeby nie musiał się rozkraczać. Może też za blisko go mam przy sobie, sama nie wiem Ale tym razem nie mam zamiaru się poddać, będziemy próbować do skutku

  10. #110
    Chustofanka Awatar gema
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Sokółka
    Posty
    234

    Domyślnie

    a masz mozliwosc wrzucenia fotki?
    tu masz jak wygladal michas w pierwszych razach w Tuli. jak widac ledwo go było widać, ale on nie narzekał, a nóżki dość swobodnie układał, chociaż Mikrob ma dość krótkie kości udowe jak na jego wiek... owszem był "rozkraczony" na naszych brzuchach, ale pediatrzy mówili, że to prawidłowa pozycja dla bioderek i nie ma się co niepokoić

    pas biodrowy powinien dobrze przylegac go noszącego, a panel powinien się zawijać na pupie dziecka tak, aby przyjąc jego ciezar w miejscu posladkow. Tuli zreszta ma takie zaszywki aby ulatwić utworzenie "siodełka"

    ja aby dobrze wsadzić Mikroba delikatnie podskakuję i umieszczam wtedy jego zadek gdzie trzeba (wsuwam dłonie miedzy nosidlo a tyłek - dłonie powinny się móc wsunąć, ale nie powinno być luzu)

    a może Twojemu szkrabowi sie nudzi po prostu? pierwsze razy najlepiej stosować podczas spaceru w bliskiej okolicy... a może jest za ciepło ubrany? a może coś go uwiera? a raczki jak uklada? może woli inaczej? trzeba popatrzeć po prostu i poprobowac. jesli faktycznie jest za maly to sie nie martw, bo dorosnie

    mama Mikroba, żona delfina
    Michulec cycusiał 1 rok 3 miesiące i 2 tygodnie.

  11. #111
    Chusteryczka Awatar kajkasz1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Chojnice
    Posty
    1,644

    Domyślnie

    piękne zdjęcia
    kusi mnie kupno Tuli, ale nie wiem czy ergonomika czy mei taia
    czy jest jeszcze możliwość dopisania się do testowej kolejki???
    Kajka, żona Macieja, blogująca mama trzech synów - stary blog , nowy blog



  12. #112
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Rozstaw nóżek w fizjologicznej pozycji żabki to jedna rzecz, a kręgosłup - druga. Dziecko, które jeszcze nie siedzi, powinno mieć dobrze podtrzymane plecki, czyli nosidełko powinno idealnie przylegać od poopci do karku włącznie. Takie dziecko nie utrzyma samo prostej pozycji. Jeśli dodatkowo zaśnie w nosidle, sprawa jeszcze bardziej się komplikuje - ciało jest wiotkie i utrzymują je wtedy tylko "siły zewnętrzne". Jeśli chcemy nosić takiego malucha a przy tym nie zafundować mu skrzywienia kręgosłupa, musimy zapewnić dobre opatulenie z każdej strony. Do tego najlepsza jest chusta (wiem powtarzam się ). Potem stawiałabym na mei taia lub hybrydę (wiązane pasy umożliwią dobre dopasowanie), a ergonomik na końcu - dla większych pociech.

    P.s. Kajka, kiedyś przypadkiem trafiłam na Twój blog - fajnie piszesz .
    Ostatnio edytowane przez Pat ; 20-05-2011 o 11:43

  13. #113
    Chusteryczka Awatar kajkasz1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Chojnice
    Posty
    1,644

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta

    P.s. Kajka, kiedyś przypadkiem trafiłam na Twój blog - fajnie piszesz .
    Dziękować. Teraz z nowym "wkładem" do chusty mam zamiar znowu zacząć ...
    Kajka, żona Macieja, blogująca mama trzech synów - stary blog , nowy blog



  14. #114
    Chustofanka Awatar Orbitka75
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Wiśniowa k. Krakowa
    Posty
    318

    Domyślnie

    Witam! Zgłaszam się jako fanka Tuli. Mamy zielone sowy. Tulika kupilismy kiedy nadeszła pora przemotać Liwie na plecy. Żadne z nas nie radziło sobie z samodzielnym zamotaniem małej na plecach. Jesteśmy z nosidełka bardzo zadowoleni, mała też lubi w nim siedzieć. Jest bardzo wygodne i zupełnie nie czuć w nim kilogramów naszego dziecka. Jedyny minus - naszej małej zdarza się czasami ssać brzegi nosidła przy szelkach, przez co ma zaczerwienioną buźkę.
    Nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez nosidła

  15. #115

    Domyślnie

    Dziekuje bardzo!

    Cytat Zamieszczone przez Orbitka75 Zobacz posta
    Witam! Zgłaszam się jako fanka Tuli. Mamy zielone sowy. Tulika kupilismy kiedy nadeszła pora przemotać Liwie na plecy. Żadne z nas nie radziło sobie z samodzielnym zamotaniem małej na plecach. Jesteśmy z nosidełka bardzo zadowoleni, mała też lubi w nim siedzieć. Jest bardzo wygodne i zupełnie nie czuć w nim kilogramów naszego dziecka. Jedyny minus - naszej małej zdarza się czasami ssać brzegi nosidła przy szelkach, przez co ma zaczerwienioną buźkę.
    Nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez nosidła
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  16. #116
    Chustomanka Awatar duszka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    638

    Domyślnie

    no to i my oficjalnie już po testach tuli

    to jest to czego szukaliśmy
    moja 15 miesięczna Tosia wykazała bunt chustowy na zasadzie ja chcę chodzić a nie być cały czas przyklejona do mamy

    Tuli pozwala nam na wszystko, na przytulenie i na swobodne brykanie tygryska

    pas biodrowy bardzo wygodny, szelki też, czasami trudność tylko sprawiało zapięcie przy szelkach, ale wystarczy dobrze ponaciągać wszystko i jest już dobrze.
    gumki na końcach pasów no normalnie rewelacja, co prawda ja z mężem mamy solidne gabaryty i za dużo to nam nie "zwisa" ale i te końcóweczki mogliśmy sobie gumką zamotać
    materiał bardzo miły
    Tosia ma 10 kg , które w tuli jak dla mnie były totalnie nieodczuwalne
    Zabieraliśmy tuli na plac zabaw, bo jak tu się inaczej zabrać z zabawkami di pisaku, piciem i przekąskami, 10 kg klopsikiem i parasolem co by sobie cień zrobić w piaskownicy - odpowiedz tylko z tuli, szybko łatwo i przyjemnie

    PLUSY:
    wygoda
    szybkość w zakładaniu i ściąganiu
    zajmuje stosunkowo mało miejsca - nawet mniej niż chusta
    miły materiał
    kapturek- ulubiony element Tosi

    MINUSY:
    zapięcie na szelkach - no troszkę trzeba powyginać łapki
    może powinien być milczeniem ten minus no ale napiszę jak dla mnie cena - no jednak trochę załamuje przy tych wszystkich dzieciowych wydatkach, ale cóż zawsze to co dobre to drogie
    Ostatnio edytowane przez duszka ; 10-06-2011 o 11:34
    MAMA TOSI (08.03.2010) żona Sławka
    wymienianki http://forum.chusty.info/forum/showt...94#post1705494

  17. #117

    Domyślnie

    Może zacznę od przywitania się jestem tu dosłownie od paru chwil i powoli się aklimatyzuję w nowym miejscu
    W kilku słowach o naszym Tuli ergo. Dotarło wczoraj. Z marszu wsadziłam fistaszka w nowy nabytek i uśmiech nie schodził mi z twarzy nota bene, dziecię również miało błogi wyraz twarzy Wad jak na razie żadnych nie dostrzegam Z zalet natomiast, bardzo podoba mi się tkanina gatunkowo i deseniowo jest przyjemna w dotyku, miękka i fajnie grubaśna, acz nie za gruba, co o tej porze roku ma duże znaczenie. Świetne rozwiązanie z wypełnieniem pod nóżkami, kieszonka również przydatna np. jak w naszym przypadku na odpięty kapturek. Pasy dobrze mi się układają, nic nie uciska, nie ciągnie. Jak dla mnie wygodny sposób dociągania i luzowania pasów. Choć na razie uczymy się wkładania, dociągania, zapinania i tak jest szybko, miło i przyjemnie Panel ładnie otula. Ciężar rozkłada się idealnie i to prawda, co wyczytałam w kilku powyższych opiniach, naprawdę nie czuje się wagi dziecka (u nas prawie 10,5 kg przy 8,5 m-cach), w chuście natomiast ostatnimi czasy ciężar dawał się we znaki. Więcej napiszę po powrocie z wakacji, gdzie zamierzam przetestować nasze Manu na dłuższych dystansach. Jedyna moja wątpliwość to to, iż nie wiem, czy pupcia jest dobrze "wpadnięta", czy pupa powinna lekko nachodzić na pas biodrowy, jakby go nieco przysłaniać?

    Dziękujemy za nasze Tuli i wystawiamy 5 z plusem

  18. #118
    Chustofanka Awatar gema
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Sokółka
    Posty
    234

    Domyślnie

    myślę, że odnosząc się do zdjęć producenta, wystarczy aby była lekko poniżej kolanek, ale z możliwością korzystania z kieszonki

    mama Mikroba, żona delfina
    Michulec cycusiał 1 rok 3 miesiące i 2 tygodnie.

  19. #119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gema Zobacz posta
    myślę, że odnosząc się do zdjęć producenta, wystarczy aby była lekko poniżej kolanek, ale z możliwością korzystania z kieszonki


    Rzeczywiście, przeglądałam zdjęcia innych posiadaczy Tuli, ale nie pomyślałam o zdjęciach producenta Dziękuję za sugestię Ale przyglądając się fotce, widzę, że dzieciątko jest niżej, ja mojego szkraba wkładam wyżej, może zbyt wysoko, może pas powinnam zapinać niżej (na jakiej wysokości powinien być pas, dosłownie na biodrach, jak sama nazwa wskazuje, czy wyżej na wysokości pępka?) Ja sugerowałam się taktyką jak w chustach - "całus w czółko", ale może w nosidłach jest inaczej?

  20. #120
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Hm, w nosidłach jest tak samo, ale najlepiej by było, gdybyś podesłała jakąś fotkę . Tu na forum często się nawzajem oglądamy, bo tak najłatwiej coś doradzić .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •