Strona 5 z 17 PierwszyPierwszy 1234567891011121315 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 329

Wątek: Ergo Tuli // teraz Tula

  1. #81
    ulala.v
    Guest

    Domyślnie

    Miałąm testowe Tuli. Nosiłam na plecach 13kg dziecia.
    Wizualnie nosidło śliczne, wykonane bardzo precyzyjnie. Panel dobrze się układa, dzięki zakładkom pupa odbrze wpada z czym mam problem w nosidle bez zakłądek, bo me dziecię z tych grubszych i jak dodatkowo jest ubrane w kurtkę ciężko je dobrze ułozyć w nosidle bez zakłądek, w tuli nie było tego problemu.
    Bardzo podobał mi się pomysł gumek na końcu pasów naramiennych i chest belta natomiast na pasie biodrowym wolałabym tradycyjną szlufkę.
    Minus za brak odpinanych klamer na pasach naramiennych.
    Przy noszeniu na plecach klamry regulacji pasów naramiennych wbijały mi się w boki i to dośc mocno.
    Nie odpowiadał mi również kierunek dociągania pasów naramiennych, Cięzko mi było dobrze dociągnąć jak już miałam załozone nosidło z wkładem w okresie zimowym kiedy noszę na kurtkę dziecko również ubrane w kurtkę było to dużym utrudnieniem.

    ahaaa duuuzy plus za kapturek jest super, gumki i regulacja na napy - idealnie

    Dziękuję za mozliwość testowania

  2. #82
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    jestem zakochana w Tuli tak chcialabym je potestowac...
    Miłosz-11.05.2010

  3. #83
    Chusteryczka Awatar Sania
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Tychy/Katowice
    Posty
    1,726

    Domyślnie

    Dzisiaj musiałam pożegnać testowe Tuli - Cheeky Owls.

    Próbowałam kilku ergo i to zdecydowanie wydaje mi się najlepsze dla mojego 80 cm i 12kg dziecia. Nosiłam po domu i na zewnątrz.
    Bez problemów i szybko zakładałam go na przód - z tyłem miałam problemy, ale wynikało to z mojego strachu, a nie z samego nosidełka.
    Gdyby nie pas piersiowy pasy naramienne zsuwały by mi się z rąk, ale przy zapiętym wszystko było ok
    Małemu chyba też było wygodnie, bo za każdym razem jak wkładałam go w nosidło wpadał w lekki letarg i zasypiał.
    Było mi bardzo wygodnie - nic się nie wżynało, nie ciągnęło i nie uciskało.

    W kilku punktach:
    plusy:
    - śliczne
    - pasy naramienne dobrze wypełnione "tak w sam raz", ani nie za grube, ani nie szmaciate. A do tego podoba mi się wyższe niż innych połączenie z panelem, dzięki temu pasy nie uciskały maćkowych udek, nawet kiedy był w kombinezonie
    - pas biodrowy niczego nie uciska, nie czuję go przy dłuższym noszeniu. Klamra na szczęście na wypełnieniu, więc też się nigdzie nie wbija, ma zabezpieczenie gumką (nie wszystkie nosidła tak mają...)
    - panel - super rozwiązanie z przeniesieniem "udźwigu" panela na te wszyte brązowe paski, a nie na brzegi panela, a do tego wypełnienie pod nóżkami. W innych ergo miałam wrażenie, że brzegi materiału bardzo wbijają się w nóżki dziecka, a przy Tuli wygląda to jakoś wygodniej.
    - gumki przy końcówkach pasków umożliwiające ich skrócenie - niby szczegół, ale strasznie mi się podoba to rozwiązanie
    - kapturek - fajna regulacja góra-dół

    Minusy:
    - kapturek. Nie wiem czy tak jest tylko w tym testowym, ale wyglądał jakby był z innego materiału niż nosidło i przy większych szamotaniach czasem się odpinał


    Ogólnie bardzo mi się podobało i już czekam z niecierpliwością na moje własne sowy z torbą zamówione już u Odi
    Dziękuję za testy - bez nich pewnie bym się nie zdecydowała na kupno

    Zdjęcia w akcji zamieszczę w kwietniu, po urlopie z moim własnym Tuli

    Doradczyni Noszenia ClauWi®

  4. #84
    Chustomanka Awatar ania
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa okolice
    Posty
    750

    Domyślnie

    To i od nas słów parę
    Nosidełko bardzo przypadło nam do gustu - śliczne, starannie odszyte, idealnie się dopasowujące. Najlepsze z tych, które udało nam się do tej pory przetestować.
    Zalety:
    - materiał mięciutki i bardzo milutki w dotyku
    - pasy naramienne super wypełnione, nic się nie wrzynało i dobrze się regulowało
    - pas biodrowy sztywny na tyle, że się nie wywijał, klamra się nie wpijała, dodatkowe zabezpieczenie gumką
    - panel super dało się dopasować do dziecka, nie uwierał nigdzie, miękkie wypełnienie pod kolankami też ok
    - gumki do zwinięcia "dyndających" pasków bezcenne
    Wady:
    - materiał "obłazi", jak coś jasnego się do niego przyczepi to mogiła
    - kapturek jakby z innej beczki - ten brązowy materiał strasznie raził w oczy, bo nie miał żadnego odniesienia kolorystycznego w samym nosidle. Moim zdaniem byłby dużo lepszy gdyby był uszyty z samych sówek

    Bardzo dziękuję za możliwość testowania, a na koniec taka fotka pół żartem pół serio

    Ostatnio edytowane przez ania ; 25-02-2011 o 21:50
    mama Julci (06.05.2005) i Lilki (06.12.2009)
    wymianki: http://chusty.info/forum/showthread....h-doda%C5%82am
    na forum bywam troszkę rzadziej, więc proszę o cierpliwość jeśli nie odpisuję od razu

  5. #85
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    przeczytawszy Wasze opinie, zasięgnąwszy języka co do wzoru, i spełniwszy moje mażenia o Tuliku- kliknęłam dzisiaj u Odynki jeden egzemplarz dla się i Tosiuli teraz drepczę niecierpliwie i czekam na kuriera z Manu w pudełku jak dojdzie i przetestujemy, to napiszę swoje wrażenia!

  6. #86
    Chustofanka Awatar gema
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Sokółka
    Posty
    234

    Domyślnie

    a ja powiem Wam ciekawostkę. mamy Tuli już ponad pół roku, jeśli nie prawie rok i jest on w kolorze czarnym (Sowy) i wiecie, że z zadowoleniem spostrzegłam, że całkowicie przestał "obłazić" pyłkami? Synek ciąga go do mnie po ziemi jak jest senny więc super sterylnych warunków absolutnie to nosidełko i nas nie ma a przestało się do niego czepiać tyle co na początku Ale nawet na początku nie bardzo to przeszkadzało, bo jeśli ktoś jest estetą, to wystarczyło zwilżoną szmatką przetrzeć i wszystkie pyłki od razu schodziły.
    mama Mikroba, żona delfina
    Michulec cycusiał 1 rok 3 miesiące i 2 tygodnie.

  7. #87

    Domyślnie

    Dziekuje! Dopisac do listy?

    Cytat Zamieszczone przez czuppi Zobacz posta
    jestem zakochana w Tuli tak chcialabym je potestowac...
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  8. #88
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    Pomocy!
    mam już tulika i spacerujemy sobie w nim- jest mega wygodny i baaaaardzo ładny ale mam dwa problemy
    1) z włożeniem Tosiuli na plecy panel mi się zaczepia gdzieś nad jej pasem, dużo poniżej pach, i nie mogę go podciągnąć a robię tak, jak opisano w instrukcji... może jest jeszcze jakiś dodatkowy patent, o którym nie wiem??? i dzieje się tak, czy próbuję w kombinezonie ją "zamotać", czy bez...
    2) poza tym, jakoś mi się Toś do tyłu odchyla, choć mam dociągnięte paski na maksa (bom mała posturą, choć nie filigranowa )- co nie jest komfortowym uczuciem, bo boję się trochę, że mi wypadnie... jak to doregulować??? czy może chusta po prostu lepiej "trzyma" a ergonomiki tak maja i już?
    Ostatnio edytowane przez Olban ; 10-03-2011 o 13:16

  9. #89

    Domyślnie

    Wydaje mi sie, ze pewnie dziecko nie jest wystarczajaco gleboko w nosidle. Z tego co opisujesz, jak wkladasz na plecy, panel sie zaczepia i dziecko nie wpada ci w tzw 'siedzisko'. Postaram sie wyslac filmik z instrukcja, mam nadzieje ze pomoze.



    Cytat Zamieszczone przez Olban Zobacz posta
    Pomocy!
    mam już tulika i spacerujemy sobie w nim- jest mega wygodny i baaaaardzo ładny ale mam dwa problemy
    1) z włożeniem Tosiuli na plecy panel mi się zaczepia gdzieś nad jej pasem, dużo poniżej pach, i nie mogę go podciągnąć a robię tak, jak opisano w instrukcji... może jest jeszcze jakiś dodatkowy patent, o którym nie wiem??? i dzieje się tak, czy próbuję w kombinezonie ją "zamotać", czy bez...
    2) poza tym, jakoś mi się Toś do tyłu odchyla, choć mam dociągnięte paski na maksa (bom mała posturą, choć nie filigranowa )- co nie jest komfortowym uczuciem, bo boję się trochę, że mi wypadnie... jak to doregulować??? czy może chusta po prostu lepiej "trzyma" a ergonomiki tak maja i już?
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  10. #90
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    Droga Ulu "tulikowa"
    byłabym wdzięczna za filmik! masz rację- Tośka jakoś mi "nie wpada" w siedzisko i pewnie dlatego panel się ściąga i zostaje na połowie pleców... no i kwestia odchylenia ... tak, jak zobaczę, to na pewno będzie lepiej
    ale jestem pewna, że jest to trudny początek ogromnej miłości

    p.s. Dziękuję za podpowiedź dzisiaj było ZNACZNIE lepiej! popracowałam nad wpadnięciem poopci i zarzucałam panel raczej niż wciągałam po plecach.. Tulik rulez!
    Ostatnio edytowane przez Olban ; 10-03-2011 o 22:46

  11. #91
    Chustonówka Awatar MamaSzyma
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    14

    Domyślnie

    Na forum trafiłam właśnie ze względu na Ergo Tuli. Poczytałam te ochy i achy i postanowiłam zakupić nosidło - głównie ze względu na mojego męża który przy motaniu chusty zaczął bardzo marudzić( a myslałam że swojego synka motam a nie męża).
    Kupiłam beżowe z sówkami i...
    ...ach nie myślałam, że jest takie piękne i że zakładanie dzieciaczka trwa kilka sekund. Uwielbiam chusty ale nosidło to cudowne rozwiązanie. Jesli chodzi o konkrety to:
    ZALETY:
    - super przylegający pas biodrowy,
    - mięciutkie wypełnione pasy naramienne,
    - całość niezwykle lekka,
    - super wykonanie - bardzo precyzyjne-,
    - pozycja dziecka wydaje sie prawidłowa(super oTULA)
    - bardzo prosty sposób dociągania panelu co przydaje się super w momencie jak dzidzia przytnie komara

    WADY:
    - cena
    - kapturek który wykonany jest z innego koloru materiału
    - zapinka na pasie biodrowym mogłaby być jakoś dodatkowo zabezpieczona chociaż stwarza wrażenie bardzo solidnej.

    Polecam bo warto, jeden z moich lepszych zakupów.
    Aaaa! Zapomniałam dodać że mój Szymo strasznie nienawidzi się ubierać i w ogóle montować do chust, nosideł i wózków a z TULI nawet nie zdąży buziaka rozedrzeć a już siedzi

  12. #92
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    szczecin
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MamaSzyma Zobacz posta
    Na forum trafiłam właśnie ze względu na Ergo Tuli.
    ja też
    to chyba jednak zamówię

  13. #93
    Chustomanka Awatar czarna_zaba
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,144

    Domyślnie

    Testowałam Tulika ponad tydzień, jakby sie uwzięło, wszystkie kolejne osoby wypadały z kolejki.
    Mam wiec spory materiał do recenzji I tak
    -Zalety
    Mięciutki, milutki, taki miły w użyciu
    Składa sie do niewielkich rozmiarów i wygodnie pakuje
    Boska kieszonka na pasie biodrowym!
    Wady
    Bardzo brakuje mi klamerek na pasach naramiennych - to jedyny powód dla którego nie wymienię manduki na tulika. Jak dla mnie wpływa to na precyzję dopasowania nosidła do dziecka - szczególnie na plecach
    Bardzo dziękuję za możliwość testowania

  14. #94
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1

    Domyślnie Tuli rewelacja

    Używamy Tuli już ponad tydzień i jest super, mój syn nie chciał zaakceptować żadnej chusty, kieszonki itp. dlatego obawiałam się zakupu kolejnej rzeczy, która się nie sprawdzi. Jednak Antek waży już ponad 10kg, a ma niecałe pół roku, dlatego usilnie szukałam sposobu na niego. Nosidełko ergonomiczne od razu się sprawdziło, nie było żadnego płaczu, szarpania, na które byłam przygotowana Pierwszego dnia nawet już w nim zasnął. Odczułam wielką ulgę i wygodę
    A teraz jak pogoda służy chodzimy na codzienne tulispacery.

    P.S. muszę przyznać, że w sklepach i na poczcie zawsze mnie przepuszczają jak synek jest w Tuli, z wózkiem tak się nie zdarza...

  15. #95
    Chustonówka Awatar hopsasanka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Dania
    Posty
    3

    Domyślnie

    Mamy Tuli od 3 miesięcy. Od 2 się nosimy regularnie bo wcześniej Niko był za mały. Uwielbiam Tuli ja, mąż, ale przede wszystkim młody. Tuli działa na niego jak uspokajacz, bardzo często w nim zasypia i widać, że jest w nim szczęśliwy
    Do tego bardzo smakuje mu materiał, z którego jest wykonane, bo z jednej i drugiej strony ciągle go żuje i nie mogę go tego oduczyć

    Przyczepiające kłaczki mnie denerwują, ale radzę sobie z nimi takim rolerem do czyszczenia ubrań.

    Jedyny problem dla nas to wkładanie Nikodema na plecy - zawsze robimy to we dwoje, bo dzieć jest bardzo żywotny i jeszcze nie opanowaliśmy tej sztuki, gdyż boimy się, że nam wypadnie.

    Ale generalnie to super. Należą się brawa

    Mam jeszcze takie techniczne pytanie - w ilu stopniach można bez obaw nosidło prać. Bo jak na razie odważyłam się w 30, ale nie mogę doprać śladów od tego ciągłego nuplania??

  16. #96
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    szczecin
    Posty
    3

    Domyślnie

    I ja też już mam i mogę conieco napisać Przede wszystkim JEST SUPER Obawialam się trochę zakupu, bo mały tak średnio lubił chustę [kółkową] ale w Tuli jak na razie jest bardzo OK.
    Zwłaszcza dzisiejszy dzień nie wiem jak bym przetrwała bez Tuli, bo stałam w przychodni do rejestracji [bezkolejkowej dla mam z dziećmi!] ok. 40 minut a Filip mi spał! Nie dałabym rady opanować go bez nosidła... więc extra, nie sądziłam że da radę zasnąć tak pionowo
    Na razie noszę go głównie na brzuchu, i tak jak hopsasanka- trochę boję się sama montować synka na plecach. ALe to pewnie kwestia czasu

    Jedyne co jak na razie mi się nie podoba to dopasowanie nosidła na osoby wyższe [mąż], nie wiem czy ktoś stosował Tuli ze wzrostem powyżej 190? U męża (191cm)coś zawsze uwiera - nosząć na plecach wbija mu się ten paseczek [klamerka] łącząca ramiona - ma ją za wysoko i już nie da rady więcej obiżyć. Natomiast gdy montuje Tuli z przodu to pod ramionami wrzynają mu się troczki - tak jakby te wyściełane ramiona są za krótkie dla niego, i zaczyna się już ta cienka taśma, która mu się wbija w skórę.
    Trochę daje radę w Tuli, ale nie za dlugo.... a szkoda, bo wolałabym żeby to on głównie jednak nosił naszego "klocka" ...
    Czyli chyba na aż tak wysokie osoby powinien być jakis inny rozmiar Tuli....?

    Ale generalnie nosidełko jest super i ŚLICZNE, i bardzo dziękuję
    [PS. i jaki super pomysł z tymi gumeczkami skracającymi taśmy! ]

  17. #97

    Domyślnie

    dziekuje bardzo za przemila recenzje. Tak, mamy taka opcje, zamowienia wydluzonych pasow ramiennych: http://www.babytuli.pl/products/nosi...jalne-zyczenia



    Cytat Zamieszczone przez katha Zobacz posta
    I ja też już mam i mogę conieco napisać Przede wszystkim JEST SUPER Obawialam się trochę zakupu, bo mały tak średnio lubił chustę [kółkową] ale w Tuli jak na razie jest bardzo OK.
    Zwłaszcza dzisiejszy dzień nie wiem jak bym przetrwała bez Tuli, bo stałam w przychodni do rejestracji [bezkolejkowej dla mam z dziećmi!] ok. 40 minut a Filip mi spał! Nie dałabym rady opanować go bez nosidła... więc extra, nie sądziłam że da radę zasnąć tak pionowo
    Na razie noszę go głównie na brzuchu, i tak jak hopsasanka- trochę boję się sama montować synka na plecach. ALe to pewnie kwestia czasu

    Jedyne co jak na razie mi się nie podoba to dopasowanie nosidła na osoby wyższe [mąż], nie wiem czy ktoś stosował Tuli ze wzrostem powyżej 190? U męża (191cm)coś zawsze uwiera - nosząć na plecach wbija mu się ten paseczek [klamerka] łącząca ramiona - ma ją za wysoko i już nie da rady więcej obiżyć. Natomiast gdy montuje Tuli z przodu to pod ramionami wrzynają mu się troczki - tak jakby te wyściełane ramiona są za krótkie dla niego, i zaczyna się już ta cienka taśma, która mu się wbija w skórę.
    Trochę daje radę w Tuli, ale nie za dlugo.... a szkoda, bo wolałabym żeby to on głównie jednak nosił naszego "klocka" ...
    Czyli chyba na aż tak wysokie osoby powinien być jakis inny rozmiar Tuli....?

    Ale generalnie nosidełko jest super i ŚLICZNE, i bardzo dziękuję
    [PS. i jaki super pomysł z tymi gumeczkami skracającymi taśmy! ]
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  18. #98
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    szczecin
    Posty
    3

    Domyślnie

    aaaa, no to jakby chciał więcej nosić, to musiałby to zamówic. Dobrze, że jest taka możliwość.
    Na razie to głównie ja noszę ( i ciągle jestem bardzo zadowolona )
    I na koniec historyjka: dziś w drodze na pocztę mijałam Pana (starszy), który stwierdził z niesmakiem " teraz to wszyscy z tymi dziećmi w WORKACH chodzą " ha ha ha
    pozdrawiam!


    Cytat Zamieszczone przez CABabies Zobacz posta
    dziekuje bardzo za przemila recenzje. Tak, mamy taka opcje, zamowienia wydluzonych pasow ramiennych: http://www.babytuli.pl/products/nosi...jalne-zyczenia

  19. #99
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MamaSzyma Zobacz posta
    Polecam bo warto, jeden z moich lepszych zakupów.
    Aaaa! Zapomniałam dodać że mój Szymo strasznie nienawidzi się ubierać i w ogóle montować do chust, nosideł i wózków a z TULI nawet nie zdąży buziaka rozedrzeć a już siedzi
    Ooo, to bardzo pomocne, co napisałaś. To jest właśnie nasz podstawowy problem! Tyle że jak na razie nie mogę się zdecydować--Tuli, Manduca czy jakieś nosidło szyte przez forumowiczki... Obecnie testuję pożyczoną Mandukę. Synek trochę protestuje przy zakładaniu. W nosidle wytrzymuje jednorazowo do pół godziny, często jednak krócej :/ Zastanawiam się, czy się przyzwyczai, bo chustę też mi oprotestowywał (tyle że o wieeeele bardziej).

  20. #100
    Chusteryczka Awatar Asikka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,532

    Domyślnie

    Ja mam Tuli Manu już od ponad roku. Moja córka przez całą zimę nie pozwoliła się nosić, tylko chciała jeździć w wózku lub chodzić na nóżkach. Teraz wróciłam do noszenia dziecka w nosidełku. Jesteśmy obie bardzo zadowolone - szybkość zakładania i wyciągania co kilkadziesiąt minut - to są dla nas (teraz) najważniejsze zalety tuli.
    ps. jestem zachwycona nowym wzorem. Widziałam nosidełka na targach w Krakowie. Ja chcę takie szare tuli z niebieskimi (turkusowymi) kogutami!!!
    Elficzka Em - 15.03.2009r i Elfik Ad - 21.05.2012r

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •