Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 123456789101113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 329

Wątek: Ergo Tuli // teraz Tula

  1. #41

    Domyślnie

    sliczne fotki. Dziekuje bardzo

    Cytat Zamieszczone przez HEIDI100 Zobacz posta
    w końcu znalazłam chwile między przeprowadzkami na recenzje
    ergonomik bardzo fajny - pierwszy raz mieliśmy możliwość zobaczyć jak to jest w ergo wcześniej nosiliśmy w MT


    Wizualnie jest cudne, miękki materiał i miły w dotyku oraz obszyty staranie. Zdecydowany plus to bardzo szybkie i łatwe założenie a także zdejmowanie. Tuli daje poczucie bezpieczeństwa na tyle, że pozwoliłam synowi ponosić Zuzę trochę i się o nich nie bałam, że coś się złego stanie, aczkolwiek miałam ich na oku .Kacper wyrażał się o Tuli pozytywnie podobało mu się i nie czuł ciężaru. Ja nosiłam mało, bo były upały, ale wieczorkami i wczesnym rankiem wychodziłam z Zuzą specjalnie, żeby po testować - nie czuć ciężaru jak się dobrze dociągnie, jest wygodny dla mamy i dziecka. Gumki na końcach pasów- fajny pomysł. Kapturka nie używałyśmy, bo nie było potrzeby raz założyłam, żeby zobaczyć jakby to wyglądało ale Zuza zdecydowanie protestowała przy nim i szybko musiałam go odpiąć.
    Minusów nie zauważyłam - choć raz coś mi przeszkadzało w pasie na ramiennym z prawej strony, ale pewnie źle wtedy dociągnęłam .....kwestia wprawy i przyzwyczajenia.
    Mąż też bardzo pozytywnie wypowiadał się na temat nosidła tylko cena mu się nie spodobała - ale on tak zawsze hihih .
    szkoda, że trafiłam na forum dopiero jak Zuza już skończyła rok mogłabym nosić jaką wcześniej i dłużej, no i częściej.....
    Dziękuje za możliwość testowania i wklejam fotki nasze





    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  2. #42
    Chustomanka Awatar dziunka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Wejherowo
    Posty
    1,302

    Domyślnie

    Ja też pragnę wyrazić swoją opinię - jeśli mogę

    Potestowałam przez kilka dni Tuli (Coronado chyba) dzięki uprzejmości Mako

    Zalety:
    - super mięciutki materiał, jak kaczuszka
    - REWELACYJNY kolor (choć jednak mało praktyczny przy dzieciach)
    - kieszonka - świetny pomysł, nawet jakby pusta miała być
    - przyciąga spojrzenia ludzi na równi z chustą
    - pasy fajnie wypelnione
    - kapturek prześliczny, fajna regulacja, troszkę za duży ale to zaleta, bo dzieć ma tam większy przewiew (ja kapturek traktowałam raczej jako osłonę przed słońcem)

    Wady:
    - ucisk u niemęża na żołądek, ale to samo ma w chuście, więc to chyba wina wielkiego brzuszyska i kręgosłup go bardzo bolał, czego w chuście nie było, pewnie wina złego dociągnięcia.
    - na plecach porażka, dzieć stanowczo za nisko, ale to chyba ogólna cecha nosideł, zaraz przerzuciłam ją w chustę
    - też brakowało mi możliwości krzyzowania pasów, ale faktycznie byłoby mniej wygodnie
    - no i teraz nie wiem, bo miałam wrażenie że panel za krótki aby schować rączki, za długi aby je wyjąć - więc było raz tak, a raz tak, mała sama sobie wybierała co z łapkami zrobi, pewnie ten etap u dziecka że jest niewymiarowe no i szerokość panela jakby akurat w sam raz, ale zaraz za wąski bedzie - ale ja sie nie znam na nosidłach, więc może bzdury klepię

    PODSUMOWUJĄC ogólne wrażenie jak najbardziej pozytywne, mój niemałż również zadowolony mimo swoich dolegliwości bo "jest łatwo, szybko i przyjemnie, nie to co motanie w chustę"

    edit: fotki dziś wieczorem jak do domu dotrę.

    edit2:

    Ostatnio edytowane przez dziunka ; 01-08-2010 o 22:18
    Gosia - mama Juleczki Tancereczki i Asiuli Łobuziuli

  3. #43
    Chustomanka Awatar Wlaszczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,386

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziunka Zobacz posta
    mój niemałż również zadowolony mimo swoich dolegliwości bo "jest łatwo, szybko i przyjemnie, nie to co motanie w chustę"
    Dziunka! Niesamowite! Twój Mężczyzna zaczął nosić ?!

    Przepraszam za małe OT...

    A jeśli chodzi o Tuli...
    Zalety:
    - ruchomy pas piersiowy, co jest bardzo ważne przy biuściastej figurze. Do tej pory na plecach nie nosiłam, bo mi się biust w stylu rokoko robił...
    - na pasie sprzączka umieszczona jest z boku, tu znów odwołuję się do mojej figury , nic mi się nie wpija w oponkę...
    poza tym podpisuję się pod większością zalet tu wymienionych,
    - dodam jeszcze, że dzięki mnie noszą już w Tuli 4 rodziny, a teraz pracuję nad kolejną...

    Wady:
    - materiał główny trochę obłazi białym meszkiem....

  4. #44
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    2,614

    Domyślnie

    nie mam teraz czasu napisać nic - zresztą dziewczyny wszystko, co dobre, już napisały. nasze sówki są nie do zdarcia, a przynajmniej na to wygląda, no i nośność mają niesamowitą. piszę w imieniu męża, bo to jego prywatne własne ukochane nosidło
    załączam fotki z sobotnich zakupów meblowo-oświetleniowych (wcelowaliśmy w drzemkę - poezja!):


  5. #45
    Chustomanka Awatar Wlaszczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,386

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasia wska Zobacz posta
    piszę w imieniu męża, bo to jego prywatne własne ukochane nosidło [/img]
    Coś jest w tych nosidłach, że mężowie je tak lubią ... Mój ostatnio mówi: PODAJ MI PROSZĘ MOJĄ ULUBIONĄ CHUSTĘ!

  6. #46
    Chusteryczka Awatar Asikka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,532

    Domyślnie

    Ja nie testowałam ale zastanawiam się nad zakupem Tuli. Czy dobrze zrozumiałam z powyższych wypowiedzi: pasy naramienne nie mają klamerek? (bo moje dziecko bardzo dobrze radzi sobie z odpinaniem klamerek :/ )

    edit: doczytałam o tych pasach naramiennych i zamówiłam Tuli dla męża. Mam nadzieję, że pisałyście prawdę w recenzjach
    Ostatnio edytowane przez Asikka ; 08-08-2010 o 21:13
    Elficzka Em - 15.03.2009r i Elfik Ad - 21.05.2012r

  7. #47
    Chusteryczka Awatar jewa
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Pochodzę z Łomży aktualnie mieszkam w Białymstoku (daleko nie wyemigrowałam ;) )
    Posty
    2,408

    Domyślnie

    Moj mąż też uwielbia Tuli, często jest mała "wojna" kto będzie małego nosić hihihi



    Tuli pasuje nam pod każdym względem: wygoda, kolorystyka, itp.
    Ostatnio edytowane przez jewa ; 08-08-2010 o 22:21 Powód: literówka


    Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci, współpraca z LennyLamb i TULA
    Krzyżykowy świat Ewy Chustowanie na Podlasiu JEWA BLOG PORADNI

  8. #48
    Chusteryczka Awatar jewa
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Pochodzę z Łomży aktualnie mieszkam w Białymstoku (daleko nie wyemigrowałam ;) )
    Posty
    2,408

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CABabies Zobacz posta
    a ja chce Tygryska na modelke moich nosidelek!!!!
    No wiesz co .... Kacperka zdradziłaś ;P


    Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci, współpraca z LennyLamb i TULA
    Krzyżykowy świat Ewy Chustowanie na Podlasiu JEWA BLOG PORADNI

  9. #49

    Domyślnie

    Ale tygrysek to dziewczynka Chce chlopczyka i dziewczynke

    Cytat Zamieszczone przez jewa Zobacz posta
    No wiesz co .... Kacperka zdradziłaś ;P
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  10. #50
    Chusteryczka Awatar Kaś
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,555

    Domyślnie

    Witajcie

    Kupiliśmy swojego Tuli na targach w niedzielę. Jest wspaniałe, tysiąc razy wygodniejsze niż Manduca i piękne oczywiście Jako że na targach byliśmy z dwójką dzieci i Starsza (4 lata, 15 kg) usłyszała na stoisku, że Ją też można nosić to teraz jak tylko chcę wsadzić Młodego to jęczy, że Ona też chce do tulika ... no i ląduje w tuliku u Taty na plecach a ja muszę Młodego w chustę motać
    Jak już pisały poprzedniczki - mięciutkie, wygodne, minimum klamerek i Mężoprzyjazne cyt. "dlaczego mi znowu poprzestawiałaś, przecież to miało być MOJE nosidło?!"
    Polecam też torbę nie tylko na nosidło - po schowaniu tuli, zostaje jeszcze miejsce na spacerowe drobiazgi, a po założeniu nosidła i torby nie zsuwa się z ramienia

    Ja się zakochałam za całokształt!!!

  11. #51
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    juz sie nie wrzyna- skonczyło się lato wiec jak mam na sobie coś więcej niż bluzkę na naramkach- nic mi nie przeszkadza. Poza tym nosidło zostało mi zabrane przez niemęza, bo nie chce mu się wiązać chusty. Ostrzegam WADA tuli: "po co ci nowa chusta? " masz nosidło.
    Przy okazji nosiłam ostatnio nie swoje dziecko, czyli 20 kg zamiast 10 i o dziwo nie czułam dużej różnicy.

  12. #52
    Chustonoszka Awatar Kredk@
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    113

    Domyślnie

    Podobnie jak Kaś zakupiłam na targach. Ale ja jednak za wielka jestem do niego. Albo nie umiem tych pasków wyregulować. O tyle, o ile mi na plecach mega wygodnie i synka 16 kg około metr wzrostu noszę jak piórko niemalże. Pochodziliśmy dzisiaj trochę po CH i na prawdę wygodne SUPER!!! W życiu tak zredukowanego ciężaru nie miałam! Ramiona prawie mnie nie bolały. Po chustach mnie bolą baaardzo. O tyle z przodu nie mogę nosić bo mi się wpija. Z przodu córcię wkładałam. Pod pachami, z tyłu rąk, na wysokości pach, mi się kończy to fajne grube, mięciutkie na szelkach i te paski mi się wrzynają do krwi niemalże. :- A takie śliczne jest. No i jak córkę na plecy wrzucę, to ma głowę na wysokości moich łopatek... nie wiem czy jej tak wygodnie. W chuście wyżej chodziła. No ale to najmniejszy problem. Te wrzynające paski mnie martwią... Chociaż zima idzie i się grubiej będzie ubierało to się może nie werżną.

    Poza tym same achy i echy. Na prawdę świetne nosidło! Polecam. Ale mam wrażenie, że szyte na miarę średniej wysokości ludzia. Okolice 165 obstaiwam.

  13. #53

    Domyślnie

    Kredk@ a moze umowilabys sie z Ania z Maminka... Pomoglaby ci zalozyc, bo nie powinno sie wrzynac. Daj znac.


    Cytat Zamieszczone przez Kredk@ Zobacz posta
    Podobnie jak Kaś zakupiłam na targach. Ale ja jednak za wielka jestem do niego. Albo nie umiem tych pasków wyregulować. O tyle, o ile mi na plecach mega wygodnie i synka 16 kg około metr wzrostu noszę jak piórko niemalże. Pochodziliśmy dzisiaj trochę po CH i na prawdę wygodne SUPER!!! W życiu tak zredukowanego ciężaru nie miałam! Ramiona prawie mnie nie bolały. Po chustach mnie bolą baaardzo. O tyle z przodu nie mogę nosić bo mi się wpija. Z przodu córcię wkładałam. Pod pachami, z tyłu rąk, na wysokości pach, mi się kończy to fajne grube, mięciutkie na szelkach i te paski mi się wrzynają do krwi niemalże. :- A takie śliczne jest. No i jak córkę na plecy wrzucę, to ma głowę na wysokości moich łopatek... nie wiem czy jej tak wygodnie. W chuście wyżej chodziła. No ale to najmniejszy problem. Te wrzynające paski mnie martwią... Chociaż zima idzie i się grubiej będzie ubierało to się może nie werżną.

    Poza tym same achy i echy. Na prawdę świetne nosidło! Polecam. Ale mam wrażenie, że szyte na miarę średniej wysokości ludzia. Okolice 165 obstaiwam.
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  14. #54
    Chusteryczka Awatar anqa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Gdańsk / Sopot / Warszawa
    Posty
    2,192

    Domyślnie

    Chciałam baaaaardzo podziękować tutaj Uli za spełnienie mojego marzenia - od soboty (targowej) jestem szczęśliwą posiadaczką egro Tuli. Co chciałabym o nim napisać:
    1) mierzyłam już chyba wszystkie możliwe ergo i żaden nie nadawał się jak dla mnie do noszenia - przy moim nadwątlonym kręgosłupie ból zawsze był do zniesienia no i komfort noszenia znikomy. Byłam przekonana o zdecydowanej najniższej pozycji ergo pośród wszelkiego rodzaju 'przyrządów' do noszenia. A tu taka ogromna niespodzianka - po raz pierwszy noszę naprawdę komfortowo i to po wiele godzin.
    2) Idealnej szerokości pasy i idealnie wypełnione - dl mnie bomba
    3) jest to najpiękniejsze, najbardziej staranne i najdelikatniejsze nosidło jakie miałam w rękach - jak tak milutkie i mięciutkie że nie obciera nawet nadwrażliwej skóry mojej Ninki
    4) jest bardzo intuicyjne, banalne w obsłudze, aż miło
    5) jest to jedyne nosidło ergo w jakim czuje że mała jest dość mocno przyklejona, nie odpada jak w innych
    6) moja anty nosidłowa córa uwielbia je
    7) ojciec moich córek który jest przeciwnikiem noszenia po raz pierwszy stwierdził - O ! Wyprodukowali coś dla mnie !! Chyba jednak dam się przekonać do noszenia
    8) ma super fajnie trzymający kapturek
    9) samoistnie pięknie wpada pupka i nóżki leżą idealnie - pochwała od fizjoterapeutki mojej


    Wogóle same ochy i achy, jest cudne i kocham je niezmiernie - dzięki niemu przekonałam się iż ergo może być fajne i nawet dorównać chuście

  15. #55
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    60

    Domyślnie

    U mnie przez to, że klamra biodrowa jest z boku trochę mi się wpija, gdy noszę synka na plecach. No i cały punkt ciężkości kumuluje się na lędźwiach i biodrach, nie wiem, może mały jest jeszcze za mały na noszenie na plecach..
    Za to z przodu nosi mi się genialnie, o wiele lepiej niż w chuście, nie wpija, a synek ładnie przytulony..
    Ostatnio edytowane przez Iga ; 18-09-2010 o 10:40 Powód: do wyjaśnienia kwestii klamry

  16. #56
    Chusteryczka Awatar anqa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Gdańsk / Sopot / Warszawa
    Posty
    2,192

    Domyślnie

    Po dzisiejszym spacerku (20 km) i po łącznie kilku godzinach noszenia musiałam tu wrócić i powiedzieć - jest to najwygodniejsze nosidło świata i sprawiło że mój dzisiejszy dzień mimo znacznego wysiłku okazał się bajecznie prosty a moje plecy dotąd nie mogące dotrwać nawet 2-3 godzin noszenia, nie poczuły nawet że cokolwiek niosły - wielkie dzięki Ula za to cudo !! Tuli rulez !!!!

  17. #57
    Chustonoszka Awatar Kredk@
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    113

    Domyślnie

    heheheh podobnie jak anqa wróziłam pochwalić Tuliergonosidło. Mam teraz specjalnie stuningowane Nic już nie uwiera! Ogromne dzięki!!!
    Ale nawet takie nosidło nie popchnie mnie na te 20 km anqa

  18. #58
    Chustofanka Awatar madzior
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Pruszków
    Posty
    286

    Domyślnie

    chwalić chwalić za Tuli!!!!!
    mam Tulika od kilku dni i już jestem zachwycona.
    Do nosidła namówiła mnie anqa i jestem jej wdzięczna oraz plany wędrówek górskich w przyszłe lato.
    Popieram wszystkie zalety nosidła i nie będę ich już powielać.
    Na razie mam tylko problem maleńki z założeniem pasów na ramiona z moim Kubą (17 m-cy, 11kg) na plecach. Tzn nie zawsze wpada mu pupa i góra panela nie jest pod pachami. A teraz przy większej liczbie warstw ubrań dodatkowo wszystko podjeżdża mu do góry. Najwygodniej wkłada mi się synka z pomocą osoby drugiej, która podciaga panek do góry. Ale myslę, że jest to kwestia pocwiczenia.
    Poza tym drobnym utrudnieniem (ale to już nie wina Tulika) nosidło jest suuuper-wygodne, suuuper-mięciutkie i suuuper-nośne.
    A mój Kuba najbardziej lubi jak mówimy, że teraz wskakujemy w nasze Tuli - Luli
    mama Jakub-usia (21.04.2009)

  19. #59
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    podwojny post - skasowany
    Ostatnio edytowane przez duda ; 28-09-2010 o 12:28 Powód: podwojny post

  20. #60
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    874

    Domyślnie

    O zaletach Tuli już gdzieś tu pisałam. Teraz dodam jeszcze, że dzięki tuli mieliśmy bardzo, ale to bardzo udane wakacje. Tuli jest świetnym rozwiązaniem, gdy planuje się górskie wycieczki i spacery po ruinach zamków. Aby nie być gołosłownym, wrzucę kilka fotek




    To moje ulubione zdjęcie


    Tu mój M z Olcią



    Tu w skalnym miasteczku na Szczelincu

    A tu na zamku w Ogrodzieńcu




    Nasze Tuli jest naszym jedynym ergo. Jest tak dobre, że nie mamy potrzeby próbować innych i możemy je polecić innym
    Ostatnio edytowane przez sylvana ; 15-10-2010 o 22:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •