Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 1234567891012 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 329

Wątek: Ergo Tuli // teraz Tula

  1. #21
    Zosia Samosia Awatar JJ
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    9,445

    Domyślnie

    Pieknie nosi 12kg naszego szczescia


    Ostatnio edytowane przez Janis Joplin ; 16-07-2010 o 15:21 Powód: dokladam fotke

  2. #22

    Domyślnie

    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  3. #23
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    2,614

    Domyślnie

    Janis, mamy takie same sówki! przecudnie wyglądacie wszyscy!

  4. #24
    Zosia Samosia Awatar JJ
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    9,445

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasia wska Zobacz posta
    Janis, mamy takie same sówki! przecudnie wyglądacie wszyscy!
    dziekuje , jeszcze jedno foto doloze


  5. #25

    Domyślnie

    a ja chce Tygryska na modelke moich nosidelek!!!!
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  6. #26
    Zosia Samosia Awatar JJ
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    9,445

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CABabies Zobacz posta
    a ja chce Tygryska na modelke moich nosidelek!!!!
    zapraszam do Manchesteru
    albo jesienia do Bielska-Bialej lub Katowic se se se

  7. #27
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Czy można w Tuli nosić malucha niesiedzącego jeszcze ?

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zyzyrafa Zobacz posta
    Czy można w Tuli nosić malucha niesiedzącego jeszcze ?
    Sa na ten temat rozne opinie. Niektorzy sadza, ze wystarczy aby dziecko trzymalo sztywno glowke, inni, ze powinno siedziec.
    Wiele na ten temat jest artykulow, lub dyskusji na forach. Uwazam, ze najlepiej aby rodzic sam poczytal troche i zdecydowal. Ja nosilam swoje dzieci od ok 3-4 miesiaca w ergonomikach i mt,. Jezeli sa jakies watpliwosci to warto poczekac. W ciagu pierwszych kilku miesiecy, super rozwiazaniem sa chusty.
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  9. #29
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja zakupiłam sobie dla malucha Tuli Manu. przez stronkę www. Po przeczytaniu wszystkich opinii już nie mogę się doczekać listonoszki! Do tej pory nosiłam Miśka w chuście elastycznej, ale skubanuś w wieku 7,5 mc waży 10 kg i chusta już nie zdaje egzaminu. Szperałam w internecie długo i znalazłam Tuli...mąż zaakceptował wydatek...i mam nadzieję, że się wciągnie - wiązanie chusty go onieśmielało trochę. Starszak ma 6 lat, więc jego już nie ponoszę, ale przynajmniej będę mogła zaoferować wolne ręce do przytulania, gdy zapakuję Miśka do Tuli. Też z chęcią opiszę wrażenia. Cieszę się, że Michał siedzi już pewnie od 2 tygoni, więc przynajmniej nie będę mieć dylematu, o którym mowa powyżej.

  10. #30
    Chustomanka Awatar roni21
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pruszcz Gdański
    Posty
    968

    Domyślnie

    ja dzis dostalam swoje nosidelko
    jest cudne, super uszyte, z dbaloscia o kazdy szczegol
    mialam juz kilka nosidelek ale to bije na kolana wszystkie
    polecam kazdemu
    moje 16 kg szczescia nawet nie czuc
    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński
    -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.

  11. #31

    Domyślnie

    Dziekuje Aniu. Super, ze ci sie podoba. Przeslij zdjecia

    Cytat Zamieszczone przez roni21 Zobacz posta
    ja dzis dostalam swoje nosidelko
    jest cudne, super uszyte, z dbaloscia o kazdy szczegol
    mialam juz kilka nosidelek ale to bije na kolana wszystkie
    polecam kazdemu
    moje 16 kg szczescia nawet nie czuc
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  12. #32
    Chustonoszka Awatar vilemon
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Pabianice
    Posty
    122

    Domyślnie fotki

    Ja też dzisiaj dostałam moje Manu )))) I jak obiecałam w poście przywitalnym teraz czas na recenzję. A mogę być mało obiektywna bo nie miałam wcześniej żadnego nosidełka ergonomicznego w ręku. Wszystkie znałam tylko z netu. Dodam że mój maluch ma 6,5 mies. i ok. 8,5 kg wagi.

    - organizacyjne plusy: szybka przesyłka, ładnie i starannie opakowane pudełko

    Co do nosidełka:
    - największy plus - to zadowolony mąż, który stwierdził, że teraz też będzie nosił (do chusty jakoś się nie mógł przekonać).
    To własnie on jako pierwszy na siebie włożył nosidełko. Tutaj miałam trochę stracha czy będzie na niego dobre, bo mąż ma spory brzuszek. Ale jak to on powiedział: "o mam jeszcze zapas i mogę jeszcze przytyć " . No i oczywiście zadowolony syn szczególnie po tym jak wylądował na moich plecach po raz pierwszy w życiu i mógł mnie ciągnąć za włosy.

    Pozostałe plusy:
    - długość pasa biodrowego pasująca nawet na osoby o większych gabarytach
    - super pomysł z gumkami żeby długie tasiemki się ciągle nie majtały
    - super jakość szycia
    - miękki i lekki materiał
    - komfort noszenia i bliskości taki sam jak w chuście
    - śliczne kolory i wygląd ogólny

    Minusy:
    - tylko jeden: do materiału przylepiają się włoski(cieniutkie nitki) z innych materiałów szczególnie tych jaśniejszych. Także trzeba będzie co jakiś czas obczyścić nosidło.

    To moje pierwsze wrażenia. Teraz czekam aż trochę się upały skończą i będziemy testować na dworze. Jestem pod wielkim wrażeniem Tuli i gratuluję pomysłu na stworzenie tego pięknego nosidła.

    A i mam pytanie? Dzisiaj po raz pierwszy wkładałam malucha na plecy, pomagał mi mąż, bo samej było mi ciężko. Od kiedy dzieci jakoś tak łatwiej włożyć na plecy? Albo może jest jakiś sposób żeby sobie to ułatwić?

    Za chwilkę spróbuję dodać fotki, tylko na razie nie wiem jak.

    Pozdr.
    Iza

    Nasza fotka. Tak na szybko. Jutro postaram się ładniej nosidło do siebie dostosować.
    Ostatnio edytowane przez vilemon ; 17-07-2010 o 00:24

  13. #33
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Niedawno zakupiłam tuli i chciałabym sie podzielić paroma uwagami
    ZALETY:
    - niesamowicie dokładnie i estetycznie wykonane
    - gumki na końcach sznureczków są genialne
    - pas biodrowy jest super
    -nosidło jest miłe i miękkie
    -rzeczywiście odejmuje kilogramy noszonego
    -świetny kapturek ( odpinany i regulowany)
    -system regulacji

    Wady
    - niewygodne pasy naramienne, coś mi się wrzyna gdy nosze na plecach
    - materiał obłazi
    - zdecydowanie dla większych dzieci ( moje 8 miesięcy jest za małe do tego nosidła)
    -ciężko zapiąc pas piersiowy gdy nosi się dziecko z przodu

  14. #34

    Domyślnie

    Dziekuje za recenzje. Mam nadzieje, ze moze potrafie pomoc dopasowac nosidlo tak aby jednak bylo wygodne... Kilka rad: podczas noszenia z przodu, podciagnij pas piersiowy wyzej. Wtedy latwiej dosiegnac aby go zapinac i takze wtedy pas zciaga pasy naramienne, przez co lepiej dopasowuja sie to szerokosci twoich ramion. Robi sie wygodniej. Jezeli chcesz prosze wyslij mi wiadomosc na priv.. natet zdjecie... moze cos poradzimy, bo pasy ramienne nie maja prawa wrzynac sie przy wlasciwym zalozeniu nosidla. Chetnie postaram sie pomoc.. moze cos doradze.



    Cytat Zamieszczone przez klusiecka Zobacz posta
    Niedawno zakupiłam tuli i chciałabym sie podzielić paroma uwagami
    ZALETY:
    - niesamowicie dokładnie i estetycznie wykonane
    - gumki na końcach sznureczków są genialne
    - pas biodrowy jest super
    -nosidło jest miłe i miękkie
    -rzeczywiście odejmuje kilogramy noszonego
    -świetny kapturek ( odpinany i regulowany)
    -system regulacji

    Wady
    - niewygodne pasy naramienne, coś mi się wrzyna gdy nosze na plecach
    - materiał obłazi
    - zdecydowanie dla większych dzieci ( moje 8 miesięcy jest za małe do tego nosidła)
    -ciężko zapiąc pas piersiowy gdy nosi się dziecko z przodu
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  15. #35
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    ok, popracuję nad dopasowaniem

  16. #36
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    już pourlopowałam i mogę napisać o TULI.
    Testowałam go przez trzy popołudnia. Bardzo dziękuję za mozliwość testowania. Bardzo bardzo!

    Zalety:
    - śliczne wzory
    - przyjemny materiał
    - dbałość o szczegóły i dopracowanie - brawo!
    - dobra nośność - mój synek waży 15 kg
    - fajny patent z wypełnieniem przy nóżkach
    - przydatne bajery - kieszonka i gumki
    - lekkie nosidło

    wady:
    - kiedy przymierzyłam synka na brzuszku inaczej odczuwałam pasy naramienne niż gdy spacerowałam z nim na plecach ( a teraz jest to jedyne rozwiązanie). Nie wiem dlaczego ale na plecach bardziej go czułam i pasy mnie czasem uciskały.
    - to niekoniecznie musi być wada, ale akurat dla mnie zauważalna sprawa. Mianowicie, delikatne ale jednak wypelnienie panela powodowało, ze nie czułam synka na plecach zbyt dobrze. Nie był do mnie przyklejony tak mocno jak w nosidłach z panelem typu kawałek materiału.

    a z innych spostrzeżeń:
    - pasy w tuli dociąga się w odwrotnym kierunku niż w moim nosidle co ja wyprawiałam zeby się przestawić
    - Michałek bardzo polubił Tuli i również dziękuje za możliwość w nim podróżowania

    Fotki wysłałam na PW






  17. #37

    Domyślnie

    Dziekuje Bardzo za testowanie i recenzje.
    Zdjecia bardzo fajne. Dziekuje

    Panel w tuli nie jest juz niczym wypelniany. Kilka piewszych modeli byly ale juz od ok maja nie sa. Postaram sie przeslac nastepnej testujacej nowe nosidlo. Dajcie znac u kogo jest teraz to zrobimy wymianke
    Dziekuje raz jeszcze.

    Cytat Zamieszczone przez Luthienna Zobacz posta
    już pourlopowałam i mogę napisać o TULI.
    Testowałam go przez trzy popołudnia. Bardzo dziękuję za mozliwość testowania. Bardzo bardzo!

    Zalety:
    - śliczne wzory
    - przyjemny materiał
    - dbałość o szczegóły i dopracowanie - brawo!
    - dobra nośność - mój synek waży 15 kg
    - fajny patent z wypełnieniem przy nóżkach
    - przydatne bajery - kieszonka i gumki
    - lekkie nosidło

    wady:
    - kiedy przymierzyłam synka na brzuszku inaczej odczuwałam pasy naramienne niż gdy spacerowałam z nim na plecach ( a teraz jest to jedyne rozwiązanie). Nie wiem dlaczego ale na plecach bardziej go czułam i pasy mnie czasem uciskały.
    - to niekoniecznie musi być wada, ale akurat dla mnie zauważalna sprawa. Mianowicie, delikatne ale jednak wypelnienie panela powodowało, ze nie czułam synka na plecach zbyt dobrze. Nie był do mnie przyklejony tak mocno jak w nosidłach z panelem typu kawałek materiału.

    a z innych spostrzeżeń:
    - pasy w tuli dociąga się w odwrotnym kierunku niż w moim nosidle co ja wyprawiałam zeby się przestawić
    - Michałek bardzo polubił Tuli i również dziękuje za możliwość w nim podróżowania

    Fotki wysłałam na PW
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  18. #38
    Chusteryczka Awatar djdag
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Poznań/Kiekrz
    Posty
    1,716

    Domyślnie

    I ja miałam przyjemność testowania nosidła Tuli i

    - jest bardzo ładne, starannie odszyte, miękkie i miłe w dotyku
    - nośność jest super (chociaż nie wiem, czy powinnam się wypowiadać w tym temacie, bo trafiliśmy na temperatury +35 stopni i nosiliśmy Martę z samochodu na plażę i z powrotem)
    - było mi wygodnie i po raz pierwszy nie musiałam zapinać chestbelta z przodu, pasy mi się nie zsuwały
    - kieszonka jest świetnym patentem
    - pas biodrowy jest wygodny

    na minus:
    - brakowało mi kawałka materiału pod klamrą na pasie biodrowym, raz się przytrzasnęłam klamrą, oj bolało
    - zapinam pas na biodrach i przez umiejscowienie klamry z boku, ta wbijała mi się w kość biodrową i denerwowało mnie to strasznie.

    Dziękuję za możliwość testowania, ogólne odczucia są bardzo pozytywne

  19. #39
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    15

    Domyślnie

    Ulka, wreszcie znalazłam chwilkę po remontach, więc biorę się za recenzję nosidełka. Podobno lepiej późno niż wcale.
    Nosidełko TULI mamy już prawie dwa miesiące. Kiedy odpakowaliśmy paczkę, nie mogliśmy z mężem uwierzyć, że materiał jest taki mięciutki, a całe nosidełko takie ładne. Zaraz wsadziliśmy w nie Juleczkę, ale nie bardzo jej się to podobało. Była przyzwyczajona do noszenia na rękach. Drugie podejście już było lepsze. Dzieciątko rozglądało się ciekawie na wszystkie strony, a po paru minutach zasnęło. I spało tak ponad dwie godziny na mężowskich piersiach. Dopiero później doczytałam, że siedmiomiesięczny bobas nie powinien spać w nosidełku, ale ja nie zauważyłam, żeby jej ciałko „opadło” w czasie snu. Teraz, kiedy dzieć przyśnie, staramy się jak najszybciej je wyciągnąć.
    Na początku mąż zarekwirował nosidło z Julką, twierdząc, że dla mnie jest wózek. Na mieście robił reklamę, podając wszystkim chętnym nazwę strony i tłumacząc , dlaczego nosidło ergonomiczne jest lepsze od „zwisadełek”, których u nas pełno.
    Kiedy wreszcie i ja dorwałam się do noszenia, zrobiło się bardzo ciepło. Z nosidełkiem można było wyjść wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. W przeciwnym razie byłam spocona ja i dziecko. Najpierw trudno mi było zapiąć zatrzask z tyłu i trochę się bałam, żeby mi w tym czasie Julcia nie wypadła. Ale po kilku razach przyzwyczaiłam się i teraz idzie mi to bardzo sprawnie. Wiem, że ktoś już pisał na forum o estetycznym i funkcjonalnym wykonaniu nosidła, ale ja też muszę o tym wspomnieć. Nigdy wcześniej nie nosiłam dzieciątka inaczej niż na rękach. Z chusty nie skorzystałam, bo bałam się wiązania. Myśleliśmy z mężem o MT, ale to nosidło jest tak proste w zakładaniu, że niczego innego już nie szukamy. Wszystko na zapięcia , nic nie trzeba wiązać. Każdy pasek można zwinąć i przytrzymać gumeczką. Gumka jest też przy pasie biodrowym, dzięki czemu czuję, że dziecko naprawdę jest bezpieczne. Kieszonka z przodu bardzo przydatna – nie muszę taszczyć torebki. Dopinany kapturek też już wykorzystywaliśmy, kiedy córcia zasnęła albo nagle zrobiło się chłodno. Nie odpinamy go, bo dla nas zielony kolor rozjaśnia „węgielkowe” nosidełko. Pasy są bardzo miękkie i nie wrzynają się w ramiona. Dodatkowe zmiękczenie materiału pod kolankami dziecka też jest bardzo dobre, nic je nie uciska. Bardzo łatwo można dopasować nosidełko do dzieciątka, dzięki ruchomym paskom. Ulka też służyła nam pomocą, kiedy zastanawialiśmy się, czy dobrze wszystko zakładamy, za co jesteśmy jej bardzo wdzięczni. Ciężaru dziecka prawie w ogóle nie czuć, nawet kiedy nosiłam je prawie dwie godziny. Nie nosiłam jeszcze Julci na plecach, bo wydaje mi się, że jest jeszcze zbyt mała.
    Dla mnie najważniejsze jest to, że Julka chętnie daje się włożyć do nosidła i jest bardzo zadowolona w trakcie noszenia. A to, że zasypia w nim bez marudzenia, czasami sobie podśpiewując, świadczy o tym, że jest jej w nim wygodnie. Polecam nosidło każdemu, kto tylko mnie o nie zapyta. A takich osób było już sporo.
    Jeszcze raz dziękuję, Ulka.

  20. #40
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    43

    Domyślnie

    w końcu znalazłam chwile między przeprowadzkami na recenzje
    ergonomik bardzo fajny - pierwszy raz mieliśmy możliwość zobaczyć jak to jest w ergo wcześniej nosiliśmy w MT


    Wizualnie jest cudne, miękki materiał i miły w dotyku oraz obszyty staranie. Zdecydowany plus to bardzo szybkie i łatwe założenie a także zdejmowanie. Tuli daje poczucie bezpieczeństwa na tyle, że pozwoliłam synowi ponosić Zuzę trochę i się o nich nie bałam, że coś się złego stanie, aczkolwiek miałam ich na oku .Kacper wyrażał się o Tuli pozytywnie podobało mu się i nie czuł ciężaru. Ja nosiłam mało, bo były upały, ale wieczorkami i wczesnym rankiem wychodziłam z Zuzą specjalnie, żeby po testować - nie czuć ciężaru jak się dobrze dociągnie, jest wygodny dla mamy i dziecka. Gumki na końcach pasów- fajny pomysł. Kapturka nie używałyśmy, bo nie było potrzeby raz założyłam, żeby zobaczyć jakby to wyglądało ale Zuza zdecydowanie protestowała przy nim i szybko musiałam go odpiąć.
    Minusów nie zauważyłam - choć raz coś mi przeszkadzało w pasie na ramiennym z prawej strony, ale pewnie źle wtedy dociągnęłam .....kwestia wprawy i przyzwyczajenia.
    Mąż też bardzo pozytywnie wypowiadał się na temat nosidła tylko cena mu się nie spodobała - ale on tak zawsze hihih .
    szkoda, że trafiłam na forum dopiero jak Zuza już skończyła rok mogłabym nosić jaką wcześniej i dłużej, no i częściej.....
    Dziękuje za możliwość testowania i wklejam fotki nasze





    Ostatnio edytowane przez HEIDI100 ; 30-07-2010 o 10:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •