Strona 11 z 17 PierwszyPierwszy ... 34567891011121314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 329

Wątek: Ergo Tuli // teraz Tula

  1. #201
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,231

    Domyślnie

    Tola, ja wcale nie chcę jej wsadzać, mam w czym nosić. Tylko się zdziwiłam, że jest od 7 kg. Tak jak napisałam nie wyobrażam sobie nosić w nim mojego nie siedzącego 8 kg dziecka, bo panel zdecydowanie za szeroki i się zastanawiam w jakim wieku dzieci do niego tak naprawdę dorastają

  2. #202
    Chustoholiczka Awatar Tola_zet
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    LDZ
    Posty
    4,167

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pepsi Zobacz posta
    Tola, ja wcale nie chcę jej wsadzać, mam w czym nosić. Tylko się zdziwiłam, że jest od 7 kg. Tak jak napisałam nie wyobrażam sobie nosić w nim mojego nie siedzącego 8 kg dziecka, bo panel zdecydowanie za szeroki i się zastanawiam w jakim wieku dzieci do niego tak naprawdę dorastają
    a broń boże nie chciałam Cię pouczać, sorry jesli to tak zabrzmiało, zresztą sama napisałaś wyżej że byś jej nie wsadziła - raczej pisałam dla "potomności" i tych co się doczekać nie mogą żeby w ergo ponosić (jak, nie przymierzając, ja )

  3. #203
    Chusteryczka Awatar Kaś
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,555

    Domyślnie

    Kilogramy sa podane orientacyjnie, Ula (tj. wiekszosc Doradczyn) zawsze przekonuje ze dla siadajacych maluchow! Ja nosilam od 9 miesiaca mniej wiecej

  4. #204
    Chusteryczka Awatar atelka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    2,901

    Domyślnie

    moja starsza córka miała niewiele pond 7 kg w wieku około roczku więc orientacyjnie raczej należy to traktować
    Aś, Julek '08 i Alik '11

  5. #205
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Hm, też nie rozumiem tej kilogramowej informacji Dzieci osiągają różną wagę w różnym wieku. Tak sobie myślę, że ze względu na szerokość i wysokość panelu, których dopasowanie jest na wagę złota, może lepiej byłoby podawać długość dziecka? Sama nie wiem, ale mi by to chyba więcej powiedziało. W każdym razie najlepiej kierować się dwoma zasadami:
    a. dziecko samo siada,
    b. panel jest świetnie dopasowany.
    Przy maluchach dopiero zaczynających przygodę z nosidłami, czyli mających powiedzmy od 6 miesięcy w górę, dopasowanie to podstawa.

  6. #206
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,231

    Domyślnie

    dziewczyny, dzięki za wszystkie opinie, dla mnie podobnie jak dla Pat wzrost byłby lepszą informacją niż waga

    Tola, absolutnie nic się nie stało, nie ma za co przepraszać, jak wiadomo internet średnio przekazuje nasze emocje i suchy post czasem można nieprawidłowo odebrać

  7. #207
    Chustoholiczka Awatar MiodowaKropelka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Głogów
    Posty
    3,793

    Domyślnie

    Do tej pory byłam przekonana, że w ergo nosi się siedzące już dziecko, a dziś natknęłam się na informację o wkładce Tuli dla noworodka. Któraś z Was nosiła tak? Pomysł teoretycznie bardzo mi się podoba, może nie tyle dla całkowitego maluszka, ale takiego 2-3 miesiące, który już główkę trochę trzyma, ale sam nie siada, więc do klasycznego MT nie można.
    Kto próbował?? Nosidełka są śliczne....ja bym chciała jak najszybciej ale bezpieczeństwo maluszka najważniejsze.

    Marta, mama Ani (06.2012) , Ambrożego (11.2014) oraz Ignasia (09.2018)


  8. #208
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Moi znajomi nosili we wkładce w Ergobaby. Mnie to jakoś nie przekonuje...

  9. #209

    Domyślnie

    Witam, przymierzam się do zakupu tego nosidełka dla mojej półrocznej córy, jeszcze nie siedzi samodzielnie (nie krzyczcie, wiem, że mam jej nie wsadzać ), ale czuję i widzę, że lada dzień to nastąpi, zapewne szybciej niż kupię odpowiednie nosidło... Mam pytanie w związku z tym: jak wygląda powiększanie pasa w Tuli? tzn. pasa biodrowego, ma się rozumieć? Czytałam tutaj, że maks. długość pasa to 150 cm (każdy tak ma? niezaleźnie od koloru, wzoru i czego tam jeszcze?) i to by mi (dzięki Bogu...) wystarczyło, ale np. w Womarze Eco, które miałam nieprzyjemność wypróbować to przedłużenie wypadało mi centralnie na plecach i cały czas przesuwało się, wrzynało w dziwny sposób (nie ściskałam się nim, ale luzu przecież też nie może być...), sam pas, który wypadł mi na przodzie jakoś dziwnie odstawał, ogólnie spacer w tym nosidle to była męka... Nie pomogła setna regulacja, ciągle czułam dyskomfort, mąż podobne (jesteśmy zbliżonych wymiarów... ) miał odczucia, jedynie nasz dzieć był zadowolony i spał nieświadomy męki rodziców... No i dlatego chciałabym uniknąć podonej sytuacji z Tulą. Może jakaś mama plus size zechce się wypowiedzieć?

    P.S. Wiem, że najlepszym rozwiązaniem byłaby przymiarka, ale tu, gdzie mieszkam noszenie dzieci traktowane jest jak nowoczesna fanaberia, a wręcz głupota ("bo rozpieścisz....") i egzotyka, do dużego miasta mam niestety 300 km i nie mam nawet pretekstu, by namówić Tatusia na wycieczkę...

  10. #210
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Piła
    Posty
    34

    Domyślnie

    ja mam zapinkę lekko na boku, ale musiałam sobie troszkę zwężać.


    czy ktoś używa nosidła w tym jaśniejszym kolorze? jak się sprawia jeśli chodzi o utrzymanie czystości? chcę odsprzedać balboa i kupić toddlera i zastanawiam się nad jaśniejszym kolorem, ale zastanawia mnie praktyczność tegoż koloru

  11. #211

    Domyślnie

    Zapewniam, ze ten problem nie bedzie istnial w Tula. Jezeli jednak czulabys jakikolwiek dyskomfort, nosidelko mozna zwrocic nawet jezeli bylo noszone.
    Pozdrawiam cieplutko

    Cytat Zamieszczone przez mama_majusi Zobacz posta
    Witam, przymierzam się do zakupu tego nosidełka dla mojej półrocznej córy, jeszcze nie siedzi samodzielnie (nie krzyczcie, wiem, że mam jej nie wsadzać ), ale czuję i widzę, że lada dzień to nastąpi, zapewne szybciej niż kupię odpowiednie nosidło... Mam pytanie w związku z tym: jak wygląda powiększanie pasa w Tuli? tzn. pasa biodrowego, ma się rozumieć? Czytałam tutaj, że maks. długość pasa to 150 cm (każdy tak ma? niezaleźnie od koloru, wzoru i czego tam jeszcze?) i to by mi (dzięki Bogu...) wystarczyło, ale np. w Womarze Eco, które miałam nieprzyjemność wypróbować to przedłużenie wypadało mi centralnie na plecach i cały czas przesuwało się, wrzynało w dziwny sposób (nie ściskałam się nim, ale luzu przecież też nie może być...), sam pas, który wypadł mi na przodzie jakoś dziwnie odstawał, ogólnie spacer w tym nosidle to była męka... Nie pomogła setna regulacja, ciągle czułam dyskomfort, mąż podobne (jesteśmy zbliżonych wymiarów... ) miał odczucia, jedynie nasz dzieć był zadowolony i spał nieświadomy męki rodziców... No i dlatego chciałabym uniknąć podonej sytuacji z Tulą. Może jakaś mama plus size zechce się wypowiedzieć?

    P.S. Wiem, że najlepszym rozwiązaniem byłaby przymiarka, ale tu, gdzie mieszkam noszenie dzieci traktowane jest jak nowoczesna fanaberia, a wręcz głupota ("bo rozpieścisz....") i egzotyka, do dużego miasta mam niestety 300 km i nie mam nawet pretekstu, by namówić Tatusia na wycieczkę...
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  12. #212

    Domyślnie

    Bezowe faktycznie troche bardziej sie brudzi. Najlepszym rozwiazaniem jest szary kanwas

    Cytat Zamieszczone przez agol Zobacz posta
    ja mam zapinkę lekko na boku, ale musiałam sobie troszkę zwężać.


    czy ktoś używa nosidła w tym jaśniejszym kolorze? jak się sprawia jeśli chodzi o utrzyma

    nie czystości? chcę odsprzedać balboa i kupić toddlera i zastanawiam się nad jaśniejszym kolorem, ale zastanawia mnie praktyczność tegoż koloru
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  13. #213
    Chustomanka Awatar sharkah
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    745

    Domyślnie

    My mamy beżowe i nam się sprawdza, mamy go ok. roku i nie było jeszcze prane i póki co nie wygląda jakby mu się pranie należało

  14. #214
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Piła
    Posty
    34

    Domyślnie

    dzięki za opinie

  15. #215
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Piła
    Posty
    34

    Domyślnie

    No to czekam na swojego Toddlera

  16. #216
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Stałam się szczęśliwą posiadaczką ergo Tula
    Ale jest jeden problem, podczas noszenia uwierają mnie szelki pod pachą i nawet bardziej z tyłu na ramieniu.
    W czy może być problem? Za bardzo ściągnięte szelki (praktycznie do końca)?? Ten pas zapinany na plecach za wysoko?? Sama już nie wiem.

    A i jeszcze jedno: to normalne, że dziecko nie ma tak wpadniętej pupy jak w chuście??

  17. #217
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marsi Zobacz posta
    Stałam się szczęśliwą posiadaczką ergo Tula
    Ale jest jeden problem, podczas noszenia uwierają mnie szelki pod pachą i nawet bardziej z tyłu na ramieniu.
    W czy może być problem? Za bardzo ściągnięte szelki (praktycznie do końca)?? Ten pas zapinany na plecach za wysoko?? Sama już nie wiem.

    A i jeszcze jedno: to normalne, że dziecko nie ma tak wpadniętej pupy jak w chuście??
    Najlepiej wklej tu zdjęcie lub wyślij do Uli od Tula - zawsze chętnie doradza
    W chuście na pewno można osiągnąć większe wpadnięcie, ale przy dobrze założonym nosidle ładna żaba też powinna wyjść. W jakim wieku jest dziecko?

  18. #218
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    326

    Domyślnie

    U nas Tuli sprawdza się świetnie. Szczególnie w przypadku Taty, który inaczej nie mógłby nosić małej Ewki.

  19. #219
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Brawa dla Taty!

  20. #220
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    338

    Domyślnie

    Właśnie przyszło nasze drugie Tuli- Tula, tym razem toddler.
    To,że na drugie się zdecydowałam już świadczy o jakości i moim zaufaniu do firmy. I tym razem się nie zawiodłam . Wykonanie perfekcyjne.
    Będą idealne na wyjazdy wakacyjne.
    Ula -dziękuję za to, że stworzyłaś te cuda


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •