Strona 10 z 17 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 329

Wątek: Ergo Tuli // teraz Tula

  1. #181
    Chustonówka Awatar klaudia84eu
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Mazowieckie, Pionki
    Posty
    28

    Domyślnie

    Już zmieniłam mieszkam w Pionkach k.Radomia. Nie widziałam ani jednej mamy z dzidzią w chuście w mojej okolicy, a co dopiero w takim nosidełku Niestety mam wrażenie że w tak małej miejscowości kobiety po prostu wstydzą się tak nosić dzieci i nie chcą się wyróżniać- tak mi się wydaje.


  2. #182
    Chustoholiczka Awatar katmawa
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,548

    Domyślnie

    Poszukaj, może znajdziesz tu na forum kogoś ze swojej okolicy, albo z miejsc, w których bywasz (może jest ktoś w Radomia?)
    koniec OT-u, przepraszam
    synek 08.2011, córeczka 02.2013.

  3. #183
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Możesz też dać ogłoszenie na chustostraganie w dziale z pożyczkami Może znajdzie się jakaś pomocna mama, która Ci pożyczy (wyśle pocztą).

  4. #184
    Chustomanka Awatar sharkah
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez makatka Zobacz posta
    To i ja się podpytam Przymierzam się do zakupu ergo, ale nie wiem, czy jest sens kupować standardowe, czy raczej Toddler. Młody ma 11 miesięcy i waży 11,5 kg. Ubranka 86.
    My naszego roczniaka nosiliśmy w standardowym Tuli, było bardzo ok na niego. Jeśli masz inne ergo do porównania, to może wymiary i pomogą - panel na dole ma 35 cm szerokości, na wysokość ma 40 cm na środku (czyli w najwyższym punkcie).

    Na prawie dwulatka (89 cm wzrostu) standardowe jest już nieco za małe, tzn na wysokość panel jest jeszcze ok - sięga akurat pod pachy, ale kolanka nie są podparte, pewnie te trójkąty załatwiłyby tę sprawę.

  5. #185
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    makatka, dla nas Tuli było na podobnym etapie za małe. Miłosz był chyba podobny na długość i szerokość Panel był za krótki i sporo brakowało, żeby sięgnął od kolanka do kolanka. O ile wysokość panelu nie wszystkim może przeszkadzać (bo niektórzy wolą krótsze), o tyle brak materiału po bokach bardzo mnie raził w oczy. No ale teraz są trójkąty "size up" .

  6. #186
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    183

    Domyślnie

    No właśnie... Ignaś spory, ubranka nosi już 12-18 mcy
    Sharkah właśnie nie mam żadnego do porównania... Ale tak jak patrzę na zdjęcia, to podejrzewam, że dla nas właśnie będzie panel za krótki... a ja bym chyba wolała, żeby jeszcze mi tak nie wisiał bokami. Tym bardziej, że ruchliwy skubaniec jest.

    Pat a masz porównanie do Toddlera?

    Jeszcze bym prosiła o opinie mam sporych maluchów

  7. #187
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    makatka, nie mam porównania - ja mam nosidło szyte na miarę, ale sprawdziłam sobie właśnie wymiary Tula Toddler i wydaje mi się, że będzie jeszcze za duże. Wysokość ok, ale Toddler może być za szeroki przy nóżkach. Ma 48 cm. Dla porównania mogę Ci napisać, że nasze nosidło ma 43 cm szerokości i kupowane było, kiedy Miłosz miał 11 miesięcy.

  8. #188
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Piła
    Posty
    34

    Domyślnie

    A czy któraś wie o ile poszerzają panel te wkładki Free to grow? Mam 19-miesięczną córcię, ale wielkich rozmiarów to ona nie jest - ciuszki na 86 nosi - prędzej czy później trzeba będzie poszerzyć nosidło lub ewentualnie zamienić na toddlera, muszę znaleźć tańszą a satysfakcjonującą opcję

  9. #189
    Chustofanka Awatar Sihaya
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agol Zobacz posta
    A czy któraś wie o ile poszerzają panel te wkładki Free to grow? Mam 19-miesięczną córcię, ale wielkich rozmiarów to ona nie jest - ciuszki na 86 nosi - prędzej czy później trzeba będzie poszerzyć nosidło lub ewentualnie zamienić na toddlera, muszę znaleźć tańszą a satysfakcjonującą opcję
    Moja Karolinka też ma ciuszki na 86cm, i właśnie chodzimy w tymi doczepkami do standardowego. Ma bardzo ładnie podparte nogi, nawet jest jeszcze zapas. Trudno jednoznacznie powiedzieć o ile one poszerzają nosidło, ponieważ one się trochę dopasowują- tzn nie są na sztywno przymocowane- na dole mają tunel, przez który przechodzi pas biodrowy i mogą lekko obracać się wokół niego(pasa biodrowego) przez co dopasowują się szerokością. Nie wiem czy dobrze się wytłumaczyłam- mi odpowiadają, panel co prawda sięga połowy łopatek, ale K. już nie sypia w nosidle.
    W najszerszym miejscu doczepka ma 7cm.

  10. #190
    Chusteryczka Awatar Kaś
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,555

    Domyślnie

    Za moich czasow jeszcze doczepek nie bylo, ale przesiedlismy sie na toddlera okolo 1,5 roku czyli jak J nosil 86/92 i bylo/ jest bardzo ok. Tula są the best

  11. #191
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    183

    Domyślnie

    Kaś nasz Ignaś ma 11 miesięcy...

    No i nadal nie wiem, co tu zrobić...

  12. #192

    Domyślnie

    Jezeli moge w jakis sposob pomoc, to prosze daj znac. Mozesz napisac maila na ula@babytula.com
    Zazwyczaj toddler jest idealny dla dzieci ok 18 miesiecy +, ale kazdy maluch jest inny.

    Buzka!!!


    Cytat Zamieszczone przez makatka Zobacz posta
    Kaś nasz Ignaś ma 11 miesięcy...

    No i nadal nie wiem, co tu zrobić...
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  13. #193
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Piła
    Posty
    34

    Domyślnie

    Czyli powoli powinnam myśleć albo o doczepkach albo o sprzedaniu mojego obecnego nosidła i kupienia Toddlera

  14. #194
    Chustomanka Awatar Ulakowa
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    691

    Domyślnie

    Moja zaległa opinia:
    Nosidło jest rewelacyjne!!! To zdecydowanie najwygodniejsze nosidło ergonomiczne ze wszystkich jakie próbowałam.
    Materiał mieciutki i śliczny.
    Nosiłam z przodu i z tyłu. Bardzo dobrze odejmuje ciężar, no i do tego jest po prostu wygodne. O dziwo, nawet z przodu mi się wygodnie nosiło, co dotychczas w ergo mi się nie sprawdzało.
    Super wygodnie dociąga się pasy.
    Moje dziecko (20 miesiecy) jest już na tyle wysokie, że panel sięga pod paszki, ale jakoś też mi to nie przeszkadzało (choc dotychczas wolałam nosidła z wyższym panelem). Jedynie nad czym się zastanawiam, to szerokosc panelu, bo zdecydowanie nie jest to już od kolanka do kolanka u nas, ale nie było nam niewygodnie przez to, więc może jest OK, a ten wymóg "kolankowy" przy starszym dziecku już nie jest taki ważny?
    Może kiedyś sprawię sobie TULI, jak nie dla tego dziecka (dla tego to już chyba powoli myślałabym o TULI TODDLER - btw szkoda, że w testach go nie można popróbować bo bardzo tez jestem go ciekawa), to może dla kolejnego
    Dziękuję bardzo za możliwość testowania!!!
    Lipcowa Córka (2010) i Styczniowy Synek (2014)

  15. #195
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Piła
    Posty
    34

    Domyślnie

    Czy ktoś ma Toddlera i ok. 2-letnie dziecko? Popatrzyłabym sobie na jakieś fotki jak się prezentuje. Jak uda mi się sprzedać moje Tuli to zdecydowałam się kupić jednak toddlera a nie te doczepki

  16. #196
    Chusteryczka Awatar atelka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    2,901

    Domyślnie

    czy nowych tula można krzyżować pasy naramienne na plecach przy noszeniu z przodu?
    Aś, Julek '08 i Alik '11

  17. #197
    Chustoholiczka Awatar Tola_zet
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    LDZ
    Posty
    4,167

    Domyślnie

    Zbierałam się długo, żeby napisać - w zasadzie siadam do tego posta z mieszanymi uczuciami bo:
    1. uważam, ze Tula to najwygodniejsze nosidło
    2. jestem bardzo zadowolona z tego jak firma podeszła do mojego problemu i nie chcę robić antyreklamy, ale wydaje mi się, że to jednak ważne abyście wiedziały .
    A zatem do rzeczy.
    Otóż po noszeniu w pożyczonym Tuli starego typu postanowiłam zamówić sobie swoje własne. Zamarzyły mi się sówki, które zamówiłam sobie w nowej wersji. Super miły kontakt z producentem, który w dodatku dopilnował żebym dostała swoje nosidełko tuż przed wyjazdem, na czym mi bardzo zależało.
    Zachwycona otworzyłam paczkę, przymierzyłam i ... niestety nowa wersja była na mnie ZA DUŻA.
    Podczas gdy w starej wersji dociągam pasy naramienne na mur (i jeszcze zostaje mi trochę pasków) o tyle w nowej (z klamerką z przodu) dociągnęłam z obu stron na maksa i cały czas miałam luzy.
    Popróbowałam, pokobinowałam i niestety nic z tym zrobić się nie dało. Nie były to luzy jakieś kolosalne i być może gdybym nie miała obu wersji jednocześnie to nawet bym tego nie zauważyła (choć taki pościągany na maksa pasek wizualnie tez nie wyglądał najlepiej), ale porównując bezpośrednio - różnica jest bardzo znacząca.
    I tu producent kolejny raz pokazał super klasę, przyjmując ode mnie nosidełko, choć była to wersja szyta specjalnie dla mnie.

    Natomiast samo Tula już zdążyłam pokochać, więc zakupiłam ostatecznie starą wersję na bazarku i przy niej pozostanę.

    Jeszcze raz powtórzę, że nie chcę robić antyreklamy, bo nosidełko jest wspaniałe i śliczne, a obsługa na najwyższym poziomie, ale MAŁE MAMY - rozważcie kupno nosidełka w starej wersji .

  18. #198
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Jak dla mnie to same pochwały napisałaś A recenzja bardzo przydatna

  19. #199
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,231

    Domyślnie

    to ja mam pytanie odwrotne, od jakiego wieku nosiłyście w Tuli? Producent podaje 7 kg, ale Lena już waży 8kg, a do Tuli bym jej nie wsadziła, raz, że jeszcze nie siedzi, dwa-panel jest zdecydowanie za szeroki

  20. #200
    Chustoholiczka Awatar Tola_zet
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    LDZ
    Posty
    4,167

    Domyślnie

    oj takiego maluszka bym na pewno nie wsadziła:
    1. Jasiek jest naprawdę dużym chłopcem, a dopiero teraz (od max. 1,5 miesiąca) nie rozjeżdża mu się żaba
    2. materiał nie otula dokładnie plecków, żeby był nie wiem jak dobrze dociągnięty, to i tak dzieć sobie tylko siedzi, podtrzymywany przez materiał - więc to jest dokładnie to czego się robić nie powinno, jeśli sam nie siedzi / siada

    Także podsumowując, ze względu na wielkość i konstrukcję ja bym używała dla siadającego malucha i pod warunkiem, ze panel jest już dobry.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •