Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 58 z 58

Wątek: MT Tuli

  1. #41
    Chustofanka Awatar procella
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Kluczbork
    Posty
    234

    Domyślnie

    spóźniona recenzja
    Dziękujemy za możliwość testowania

    po pierwsze to to bylo nasze 1 Mt i nie umiem się z nim dogadać - tzn dogadac z pasami

    Panel :
    - ładny, odpowiednia szerokość i długość ( nosiłam ok 10 kg ), nic nie odciskało się na nóżkach
    Pasy :
    - odpowiednio wypełnione, mały węzeł, troche za długie jak dla mnie;
    zagłówek :
    - super
    Wady :
    - łatwo łapie kurz
    Krzyś 24.08.10

  2. #42
    Chustofanka Awatar Orbitka75
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Wiśniowa k. Krakowa
    Posty
    318

    Domyślnie

    Przepraszam za spóźnienie.

    Testowałam pierwszy raz mt. Nosiłam prawie 11 kg. córeczkę. Super panel - dwustronny, wygodny z wypełnieniami przy nóżkach, pasy nie wciskają się w ramiona. Fajnie się wiąże, dobrze sie nosi, nie czuć ciężaru dziecka. Na początku brakowało mi tego zapięcia przy pasach na ramionach, które ma ergo. Bałam się żeby pasy nie zsunęły się z ramion. Ale to było pierwsze uczucie które szybko minąło.

    Nabrałam ochoty na osobistego TULI MT, dodam że mamy ergo tuli zielone sówki - bez którego nie wyobrażamy sobie funkcjonowania z dzieckiem, a mała uwielbia w nim być noszona. Często sama nam go przynosi, żeby ja wsadzić.

  3. #43
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    I jeszcze nasza też spóźniona (przepraszam!) recenzja.
    Nosidło uszyte bardzo starannie i z pięknych materiałów - wrażenia wizualne pierwsza klasa
    Długość i wypełnienie pasów naramiennych odpowiadało nam bardzo. Jedyne minusy - brak kapturka oraz wymiary panela. Na mojego roczniaka panel był za szeroki i za krótki - zwłaszcza kiedy podczas spaceru zdarzała się drzemka. Obecność dodatkowego dopinanego kapturka pewnie rozwiązała by ten problem.
    Poza tym nosiło nam się bardzo dobrze dziękujemy za możliwość testowania


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  4. #44

    Domyślnie

    Bardzo fajne MT!
    Super wykonany, fajne materiały, solidne, lekkie, ale dobrze zdejmujące ciężar.
    Pasy za krótkie na męża - nie ponosił za dużo, bo ledwo się wiązał. Poza tym dolny mu się wywijał.
    Dziękujemy za możliwość testowania!

  5. #45
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    54

    Post

    byl to mój pierwszy kontant z MT, w ogóle pierwszy z nosidłami ergoJestem zachwycona tym nosidłem - choc dla mojego dziecia chyba jeszcze za duże (teraz ma 7 m-cy i 9 kg)Na brzuchu nosiło się świetnie, a na plecach jeszcze lepiej. Małemu było wygodnie, nic sie nie odciskałao. Pasy dla mnie były za długie (zwłaszcza ten biodrowy - mam 168 cm wzrostu i duże 38). Tak, z tym łapaniem kurzu to prawda - miałam ciagle odruch strzepywania paprochów. Nosidło prałam recznie i byłam zdziwiona, że używane od taka dawna, a jeszcze farbuje - dobrze, że do pralki z innymi ciuchami nie włożyłam. Brakowalo mi jakies fajnej torebeczki na przechowywanie/transportowanie nosidła. Dziekuję bardzo za mozliwość testowania. Już sie ogladam, zeby jakies uzywane kupic - bo na nowe to mnie niestety nie stać
    aaa, jeszcze dopisze - mnie kolorystyka obu stron bardzo sie podobała, ale mój maż niewtajemniczony, uznał, że ta zielona jest podszewką i bardzo go razilo, jak tą stronę na zewnątrz mialam
    Ostatnio edytowane przez Yucami ; 11-03-2012 o 11:14







  6. #46
    Chustomanka Awatar buka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Kato
    Posty
    885

    Domyślnie

    Od stycznia używamy MT tuli, ja i niemąż jesteśmy zachwyceni.
    Było to moje pierwsze MT, więc nie mam porównania, ale jestem zauroczona bez reszty, aż sprawiłam sobie kolejne
    Zalety:
    - nośność - mojego ponad 12kg ciężarka, bardzo fajnie nosi, wcale go nie czuję, w MT zaczęłam stałe noszenie na plecach, potem wrzuciłam dopiero w chuście
    - długie pasy - mam 173cm i rozmiar 36, pasy mam do kolan nie przeszkadza mi to, zawsze można zawiązać tak, że nie wiele zostanie, natomiast moja mama, która waży grubo ponad 100kg bez problemu się zawiązała. Dość szerokie, można fajnie rozłożyć na płasko pod pupą, choć mogłyby byc ciut szersze
    -dobre wypełnienie pasów naramiennych, nic nie uwiera, jak w plecaku.
    - kolorystyka - piękne po obu stronach, niemąż wybiera tylko paseczki z lewej strony
    - materiały - dobrej jakości, miłe w dotyku.

    Z wad:
    - materiał/kolor - materiał jest miły, lekko aksamitny w dotyku, mimo, że to bawełniany splot - co jest jego zaletą jak i wadą. Jasny MT okazał się dla nas nie praktyczny gdyż wystarczyło, że mały dotknął rączką, mt spadło na umytą wcześniej podłogę zaraz było widać ciemniejsze smugi i plamy, strasznie łapał się do niego kurz. na brązowym natomiast widać wszelkie możliwe kłaczki, łapią się jasne paprochy.
    - srodkowa część panela odstaje na bokach od małego. W ergo chyba nie ma tego problemu, bo w tym miejscu jest paseczek, który mocuje panel do szelek. byc może to kwestia tego, ze za niski? 80/86cm, głowę ma ledwo nad zagłówkiem.
    - odstawanie, nie podoba mi się jeszcze to, ze jakbym nie dociągneła pasów itp. góra zawsze odstaje od moich pleców bardziej. Nie wiem czy taki urok MT po prostu, czy ja się garbie najzwyczajniej? Po prostu jak mały zaśnie to czasem przez to zdarza mu się polecieć głową do tyłu, jak się nie przyczepi wcześniej łapkami do moich boków

    Jakoś nie mogę sobie przypomnieć co mi jeszcze nie pasowało - plusy jednak przeważają i rekompensują wszystko.
    Jestem bardzo zadowolona z moich MT

    Pozdrawiam

  7. #47
    Chustomanka Awatar wrotka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    K-Koźle
    Posty
    789

    Domyślnie

    My równiez po testach MT Jak dla mnie super- materiał miły w dotyku, ładny. Mały węzeł. wymiar na naszą córę (10 mies, 9 kilo) lekko za duży, ale po podwinięciu panela dało się nosić Mężowi przeszkadzało tylko, że przy dłuższym noszeniu pasy zachodziły mu na szyję, zamiast siedzieć grzecznie na ramionach. Myślę, że tu problem był w śliskości materiału i trochę w budowie męża
    Do tego nosidło łatwo sie składa i zajmuje stosunkowo mało miejsca (mieliśmy kilka MT w testach i to było jedno z mniejszych)

    dziękuję.
    córa 2011 i synek 2014

    Lepiej zapytać się i być głupim przez 5 minut, niż nie zapytać i być głupim przez całe życie

  8. #48
    Chusteryczka Awatar tintirinka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Wiocha pod Warszawą
    Posty
    2,803

    Domyślnie

    Przede wszystkim bardzo dziękuję za możliwość testowania MT
    Nosiliśmy z małżem syna 11 kg, 9 miesięcy.

    To był mój pierwszy kontakt z MT. Nosiłam w ergo Tuli, manduce i bondolino. Pierwsze wrażenie bardzo dobre - świetny materiał, delikatny, miękki a jednocześnie mocny i trwały. Bardzo dobrze wiązało się pasy tzn. nie ślizgały się, mocno się trzymały. Miałam problem z zawiązaniem pasa biodrowego i nie podoba mi się ten patent MT. Często wiązałam za luźno, pasy miałam wrażenie wbijały mi się w ciało. Dużo bardziej wolę wypełnione szerokie pasy z nosidełek. Górne pasy wg mnie za mało wypełnione i za wąskie. Po godzinie noszenia z przodu zaczęły mnie boleć ramiona - w ergo to mi się nie zdarzyło.
    Panel: małż nosił na plecach i jak Mały zasnął, głowa odchylała mu się do tyłu, przydałby się kapturek. Młody wyciągał zawsze jedną rękę, z drugą wyciągniętą już mu było niewygodnie i w związku z tym siedział przekrzywiony. Miałam wrażenie, że panel po bokach odstaje - w ergo są tam pasy, a tu nic co by trzymało. Również nie ma zakładek wyprofilowanych na pupę i trudno mi było ustawić Małego w prawidłowej pozycji żabki z kolankami na wysokości pępka. Fajne miękkie podkładki przy udach - nic go nie gniotło ani nie uciskało.
    Nosidło małe i poręczne. Dla mnie minusem są długie pasy plączące się po ziemi. Niestety nie mam porównania do innych MT.
    Powiem tak, za takie pieniądze nie kupiłabym na pewno. Ergo Tuli tak, ale MT już nie. Gdybym dostała to oczywiście chętnie bym nosiła Hehehe

    Jeszcze raz dziękuję za możliwość testowania !

  9. #49
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    179

    Domyślnie

    Nosidełko jest bardzo starannie wykonane, fajnym pomysłem jest też to, że można go używać dwustronnie. No i ten materiał na panelu !!!
    Niestety materiał bazowy trochę obłazi kłaczkami. Pasy naramienne wypełnione w sam raz, podczas noszenia nic u góry nie uwierało. Wolałabym jednak, żeby pas biodrowy był bardziej wypełniony i bardziej "usztywniał" nosidełko z dołu.

    Pomimo małej mojej wprawy w dociąganiu pasów (po powrocie do domu zauważyłam dopiero, że mi dziecko zjechało nieco), wygodnie nosiło się nawet na dłuższym spacerze po lesie.

    Testując MT tuli pierwszy raz odważyłam się nosić na plecach - co za ulga!

    Wg mnie zdecydowanie warte swojej ceny - polecam!
    We're on a road to nowhere. Come on inside...

  10. #50
    Chustomanka Awatar randia
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    688

    Domyślnie

    Dziękuję za możliwość testowania.
    W MT nosiłam roczniaka, 9 kg, ubranka 74.
    Nie pasowała nam za bardzo wysokość panela, za wysoko było młodemu żeby wyciągnąć wygodnie obie ręce, a za nisko, żeby mógł przysnąć z łapami w środku i podpartą główką, brakowało mi kapturka jak w ergo. To jednak może wynikać z mojego braku umiejętności dopasowania MT i nieprzyzwyczajenia do takiego nosidła.
    Pasy dla mnie były ok, ale dla wysokiego niemęża na styk, niewygodnie mu się wiązało.
    Poza tym nie polecam do zazwierzęconych domów, bo brązowy materiał łapie kłaczki z powietrza
    Do nośności i mojej wygody nie mam żadnych zastrzeżeń, choć młody ewidentnie preferuje chustę albo ergo.
    mama Tolka 01.08.2011 i Sary 27.04.2014

  11. #51
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Dziękuję za możliwość testowania.

    MT jest bardzo ładny, ale nie nosiło nam się wygodnie. Pasy były dla nas za wąskie i za krótkie. Panel za mały.
    Materiał jest miły w dotyku, ale łatwo łapie sierść i inne farfocle.

    Testowałam na 11 kilowym pączku

  12. #52
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Bogunice k. Rybnika
    Posty
    94

    Domyślnie

    Dziękujemy za możliwość testowania. To było nasze pierwsze MT, więc nie mamy specjalnego porównania, ale napiszę co nam się podobało a co nie:

    Plusy:
    -panel chyba był w sam raz (8 kg, ciuszki 76/80)
    -ładne wzory i porządne wykończenia
    -wypełnienie pasów w sam raz

    Minusy:
    -strasznie długie pasy a przy tym dość wąskie (łatwo się też zaginają trzeba prostować)

    Ciężko nam się wiązało, ale tak jak wspomniałam to było nasze pierwsze MT, więc trzeba by było więcej poćwiczyć.

  13. #53
    Chustomanka Awatar Falka
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    548

    Domyślnie

    Dziękuję za możliwość testowania.

    Było to moje pierwsze doświadczenie z MT. Spodobało mi się, że jest dosyć kompaktowe i na dobrą sprawę można je zmieścić do torby.
    Dla mnie pasy za długie i trochę za wąskie - przy cięższym niż 8 kilogramowe dziecku mogą być mniej wygodne. Mimo to teraz było bardzo wygodne.
    Tragicznie natomiast było z wysokością panela - ale to sprawa indywidualna. Mała nie chciała siedzieć bo nic nie widziała - musiałam zawijać pas, żeby wyjąć jej rączki.
    Ogólnie ocena pozytywna - po podwinięciu pasa i dopasowaniu do Gałganki nosiło mi się ją bardzo wygodnie.
    Gałganka 31.10.2011

  14. #54
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    tczew
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dzięki za możliwość testowania.
    Ja generalnie jestem na tak i to bardzo ze względu na to, że młoda wsadzona do MT od razu mi zasypiała-wręcz bajka. Mi długość i wypełnienie pasów odpowiadało, ale mąż ma 188 i lekki brzuszek i już na niego pasów nie starczyło. Długość panela dla nas za długa więc od dołu zawijałam na raz i było idealnie a testowane na pulpecie 70cm i 9kg wagi.
    Generalnie mi nosiło się bardzo wygodnie, a dodam, że dla testu wsadziłam do Tuli 4 latka 104cm i 17kg wagi i także super się nosiło-jak cięższy plecak

  15. #55
    Chustonoszka Awatar Ania Cz
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    126

    Domyślnie

    Testowałam mt w zeszłym tygodniu i powiem tyle ze pozytywnie mnie zdziwił łatwo się zakłada i dociąga, synek był zadowolony i ja też. NA plecach było mi mniej wygodnie niż z przodu ale ja mam rozmiar 48 wiec może dlatego chociaz pasów mi starczyło spokojnie. Byłam zdziwiona że mt jest w tak dobrym stanie, nie widać na nim żadnych śladów użytkowania.


  16. #56
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    562

    Domyślnie

    Testowaliśmy mt z Tosią- 8 miesięcy i tyle samo mniej więcej kg
    Generalnie muszę powiedzieć ,że jednak się rozczarowałam, tyle się nasłuchałam o tym jak cudne są produktu tuli/ tula i same pozytywy, że powietrze ze mnie opadło jak je zobaczyłam w realu jak dla mnie nic specjalnego, wzornictwo- ok ładne, ale obłazi wszystkim, pasy niby wypełnione i wygodne , ale po kilkunastu minutach zaczyna coś uwierać i się wpinać, poza tym nieco długie i trzeba kombinować jakby to wygodnie zawiązać (163cm wzrostu, rozmiar 38). Tosi podobało się przez pierwsze kilka minut, a później stwierdziła, że już wystarczy . Generalnie jak dla mnie kilka kawałków materiałów, które ktoś kto szyje mógłby je stworzyć, bez szału.
    Dziękuję za możliwość testowania ,bo dzięki temu nie przyjdzie mi do głowy kupować go i wydać sporo kasy, na coś czego już wiem ,że bym nie używała ,bo u nas się nie sprawdza, jest niepraktyczne.
    Ostatnio edytowane przez _agata89 ; 22-12-2012 o 21:16

  17. #57
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Testowałam na moim maluszku - 6 miesięcy i 5 kilo.
    Generalnie - jestem bardzo zadowolona.
    Wrażenia estetyczne - zupełnie w moim guście
    Wygoda - jak najbardziej. I z przodu, i z tyłu, czy to w domu, czy na chwilę gdzieś wyskoczyć, czy na dłuuugi spacer -rachu ciachu, zawiązane raz dwa i jest wygodnie. Nawet mój mąż sporo ponosił, choć ostatnio taki niemotaty był i też mu się podobało. I marzy mi się teraz taki MT, ale chyba jednak pozostanie w sferze marzeń, ponieważ dotarło do nas ergo Tuli
    Generalnie - MT
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  18. #58
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    Dzieki za mozliwosc testowania.
    Jak dla mnie MT ma same plusy. Ladnie sie uklada na pupie, fajnie otula dziecko, latwo sie dociagiaga i wiaze. Na spacerach mala w nim zawsze usypiala i glowka sie nie telepotala. Fajne wzmocnienie przy karku. Bylam bardzo zadowolona z komfortu noszenia i moje dziecie tez. Moge polecic wszsytkim
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •