Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 58

Wątek: MT Tuli

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar v
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    jakby Warszawa
    Posty
    3,301

    Domyślnie MT Tuli

    mialam przyjemnosc testowac nosidlo jako pierwsza
    przyszlo do mnie jeszcze pachnace nowoscia

    zaznaczam, ze mam wizje idealnego MT, wiec do niej sie jakos odnosze

    nosilam wylacznie na plecach 1,5-roczniaczke 11 kg oraz 3,5-latke 18 kg

    patrzenie i wrazenie pierwsze

    kompaktowe, b. poreczne
    glebokie, nasycone kolory - podoba mi sie

    zakladanie i wrazenie drugie

    pasy z takiej bawelny w sam raz - sliskiej, ale przyczepnej
    moment nielubiany, czyli drugi wezel w pasie biodrowym, bezproblemowy, nic sie nie luzuje

    srednio szerokie, takie w sam raz
    wypelnione tez poprawnie, ale dla mnie niezbyt daleko
    klopot ten sam co wszedzie: zmieniam pasy pod pupa dziecka, konczy mi sie wypelnienie, bawelna zwija, skreca i zjezdza
    ale wszyscy sobie jakos z tym radza w sumie, ja wole albo szersze, albo dalej wypelnione

    panel
    duzy, szeroki, za to proporcjonalnie niski - przedluzony wypelnionym porzadnym zaglowkiem
    ale jako ze nie mam malej atletki - odstawal z bokow

    noszenie i wrazenie trzecie

    11 kg
    wysmienicie
    poza tym odstawaniem z bokow - OK
    jak sie napracowalam nad pasami pod pupa, bylo naprawde wygodnie

    18 kg
    jesli mialby nosic takie ciezary, pasy musialyby byc szersze i mocniejsze
    panel - wprost idealny!

    ale przypuszczam, ze przesadzilam, uzywajac przedszkolaka do testowania

    co wazne - MT przezyl obciazenie!

    propozycje ulepszenia
    wydluzylabym pasy - nie udalo mi sie zawiazac tybetana, a jestem rozmiarow przecietnych
    dolaczylabym torebusie - to juz jest jakis standard, bylby to gadzet piekny, jesli z tych samych materialow co sam MT.


    poza tym rzecz porzadnie dopracowana, ladna i przemyslana

    dziekuje za mozliwosc wyprobowania.
    Ostatnio edytowane przez v ; 13-11-2010 o 01:58

  2. #2

    Domyślnie

    Va, Dziekuje Ci za mila recenzje. Bardzo nas cieszy, ze MT TUli przypadl Ci do gustu. Pasy ramienne juz wydluzone w nastepnych nosidelkach, wiec nawet mysle o przeslaniu nowego MT do kolejnych testujacych.
    A tak na marginesie tez mamy 1.5 i 3.5 letnie dzieciaczki
    Ta starsza nosimy w Ergonomicznym nosidelku Tuli, bo pas biodrowy jest sztywniejszy i szerszy a pasy ramienne badziej wypelnione.
    Dzieki raz jeszcze
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  3. #3
    ulala.v
    Guest

    Domyślnie

    Testowałam MT Tuli nosząc na brzuchu 8 miesięczne dziecię o wadze ok 9-10 kg.

    Nosidło bardzo wygodne, pasy miękko wypełnione, grubość i długość wypełnienia bez zarzutu.
    Podobał mi się materiał, z którego uszyte były pasy, miał dobrą "przyczepność" dzięki temu MT można było idealnie dociągnąć, pasy nie zjeżdżały, nie luzowały się i nie musiałam mocno naprężać i trzymać przy wiązaniu, jedyna mała wada - czysto kosmetyczna wynikająca z tej "przyczepności", materiał trochę "obłaził".
    Długość pasów dla mnie na styk, podobało mi się to, bo nie lubię dyndających ogonów ale tęższa lub wyższa osoba mogłaby już się nie zawiązać. Należę do tych średnich wagowo i wzrostowo 38-40/169.
    Panel:
    Wymiary panela idealne do noszenia starszego dziecka z rączkami na wierzchu. Panel szeroki ale proporcjonalnie niski.
    Dla młodszych dzieci niestety nieidealny. Dla mojej 8miesięcznej córki (garderoba w rozmiarze 80) był ciut za szeroki, nie była to rażąca nadwyżka - jakieś 2 cm. Wysokość natomiast "ni w 5 ni w 10" panel był za wysoki żeby wyciągnąc młodej ręce na zewnątrz a jednocześnie za niski żeby jej te ręce zupełnie schować W efekcie Hanut samodzielnie wyciągał sobie - najczęściej jedną- rękę i tąż usiłował mnie oskalpować układając sylwetkę w łuk i dobierając się do mojego podskakującego w rytm kroków "końskiego ogona" Rezultat był taki, że nie mogłam córki prosto ułożyć w nosidle, bo wyciągała łapkę, znajdowała sobie jakiś cel, który pranęła dosięgnąć rączką i większość spaceru spędzała przegięta przez jeden z pasów.

    Wysokość panela nie sprzyja też spaniu w nosidle, panel jest za niski aby zagłówek podtrzymał dobrze kark śpiącego dziecka a kpturka brak.

    Odstawanie boków panela mi nie przeszkdzało, wiązałam twista tuż pod krzyżem Hanki i pasy idące po skosie przytrzymywały odstający materiał.

    Wizualnie nosidło bardzo ładne, kolory, które obecnie bardzo mi się podobają, nosiłam na obydwu stronach.
    Nosidło testowałam sporo w dniach, w których było u mnie, służyło na szybkie wyjścia ale też było z nami na spacerze i zakupach - razem ok 3 godzin i komfort noszenia był wysoki, jedyny mankament to wspomniana wysokość panela.

    Moja propozycja rozwiązania problemu wysokości panela:
    Możnaby zrobić 2 wersje: niski panel do noszenia z rączkami na wierzchu + kapturek i wysoki panel + zagłówek. Gdy w wersji 2 chciałoby się uwolnić rączki, pas biodrowy i zagłówek można zawinąć skracając panel w ten sposób.

    Bardzo mi z tego powodu przykro ale niestety nie posiadam zdjęć.

    BArdzo dziękuję za możliwość testowania
    Ostatnio edytowane przez ulala.v ; 20-05-2010 o 09:50

  4. #4
    Chusteryczka Awatar rosass
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Góry izerskie
    Posty
    1,687

    Domyślnie

    MT troszke ze mna powedrowalo
    sprawdzany byl w domu do spania, na krotkim i dlugim spacerze oraz w trakcie intensywnego ruchu na koncercie
    panel
    przyjemny w dotyku material, dobrze dobrane kolory
    nie ta sztywny nie za miekki taki w sam raz
    Pasy
    wypelnienie w odpowiednim miejscu
    waskie ,nie zjezdzajace z ramienia
    minus za latwo czpliwy kurz material,wiarzac w mieszkaniu troche tego pozbieralam
    i mialam wrazenie ze po podskokach mojej Krolewny na koncercie poluzowaly mi sie gorne pasy
    male wezly,
    szybko milo i przyjemnie sie wiazalo
    Zagolowek
    swietny !!!
    Akurat by dziecko moglo wyciagnac roaczki
    tu pluz i za wysokosc i za rozstawienie pasow
    I trzymalo glowke przy spanku
    Nie czulam obciazenia nawet po 3 godzinnym spacerze( moje szczescie 9,5 kg wazy)
    nic sie nie wbijalo, full komfort
    Rodzice 14 kilowego chlopczyka tez uznali MT za jedno z wygodniejszych.
    A Tatus do tych bardziej posturnych sie zalicza.
    dzieki za mozliwosc testowania
    GAJENKA-23.12.08
    Certyfikowany Doradca noszenia ClauWi®

  5. #5

    Domyślnie

    Dziekuje bardzo za mila recenzje. Do uslyszenia
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    185

    Domyślnie

    nosiłam 10,5kg i muszę przyznać że tego nie czułam, nosidło łatwo sie wiąże, jak dla mnie trochę za długie pasy (ale jestem nieduża; dla innych to może byc zaleta), ale są za to fajnie wypełnione. mt jest baardzo przyjemny w dotyku, nie wiem czy to dobre określenie ale taki lekko pluszowaty. wykonany na prawdę bardzo starannie i estetycznie, kolory przecudne. dziękuję za możliwość testowania i już nie mogę sie doczekać hybrydy

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monikaluk Zobacz posta
    nosiłam 10,5kg i muszę przyznać że tego nie czułam, nosidło łatwo sie wiąże, jak dla mnie trochę za długie pasy (ale jestem nieduża; dla innych to może byc zaleta), ale są za to fajnie wypełnione. mt jest baardzo przyjemny w dotyku, nie wiem czy to dobre określenie ale taki lekko pluszowaty. wykonany na prawdę bardzo starannie i estetycznie, kolory przecudne. dziękuję za możliwość testowania i już nie mogę sie doczekać hybrydy
    Dziekuje Monikaluk
    A nasze drugie nosidlo to ergonomic nie hybryd
    Dziekuje jeszcze raz za mila recenzje.
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Ząbki
    Posty
    164

    Domyślnie

    Nosiłam moją Hanulę - 13 miesięcy, 11 kilo.
    Pierwsze wrażenie - kolory idealne, cudny w dotyku- głaskałam panel co chwila.., leciutki i kompaktowy. Zawiązałam nas super szybko i było mi idealnie - długość pasów-super dla mnie, ale szerszy nosiciel by narzekał, rozstaw pasów na ramionach- idealny, grubość nie za gruba, cudnie mi się wiązało i nosiło. Z minusów - troszeczkę się zwijały pasy, kiedy na pleckach je krzyżowałam, i te odstające brzegi panela - kombinowałam z pasami by się układały i trzymały fason .
    Hania troszkę ponarzekała na wysokość panela - ciężko jej było wystawić rączki, jedną czasem wydostawała.. Ale podobało jej się Tuli baardzo. Reasumując - minusy napisałam bo trzeba recenzować realnie, ale tak naprawdę to zakochałam się w tym MT.

  9. #9
    Chustofanka Awatar ewullah
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Kotlina Kłodzka
    Posty
    498

    Domyślnie

    i ja już po testach.
    mei tai wygląda super. moje kolory, staranne wykonanie, po prostu śliczny.
    nosiłam w nim 10 kilowego brzdąca i nosiło się też dobrze. zwijałam pas biodrowy i spokojnie mógł wyciągnąc rączki. panel był tylko troszkę za szeroki, ale nie dużo, więc w sumie w niczym nie przeszkadzało. jak włożyłam małego przy rozwiniętym panelu biodrowym - był troszkę za głęboko i protestował. szkoda, tylko, że było gorąco, jakby nie to, na pewno dłużej byśmy połazili, bo nosi świetnie. nic się nie wżyna, nie przeszkadza i ciężaru dziecia nie czuć.
    mei tai na 5
    Wojtuś 23.08.2005
    Kacperek 21.10.2009

  10. #10
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Mam własne, śliczne Tuli i chciałabym także dorzucić kilka słów o nim.
    Wizualnie podbiło moje serducho od samego początku. Piękne zestawienie kolorów-czekoladowy brąz w połączeniu z zielenią z jednej strony, a paskami zilono-biało-turkusowymmi z drugiej. Jak dla mnie idealnie wypełniony pas biodrowy oraz pasy. Bardzo dobrym patentem jest zagłówek-rzeczywiście bardzo się przydaje. Nie wiem, jakby było było gdyby Tymianek zasnął. Niemniej nam nosiło się bardzo wygodnie!
    Niestety nie dysponuję innym zdjęciem (tutaj z Aniamama):




    Ostatnio edytowane przez annya ; 12-10-2010 o 23:45 Powód: tradycyjnie-literówka:)+jeszcze jedna fotka

  11. #11

    Domyślnie

    annya, ale sliczne zdjecia!! Dziekuje bardzo!
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  12. #12
    Chustomanka Awatar saaudade
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    far far away
    Posty
    734

    Domyślnie

    Ja nosiłam moje 11 kilo i byłam bardzo zadowolona. Po pierwsze powtórzę za annayą, że zestawienie kolorystyczne świetne. Szerokość panela idealna, powodowała, że Hania siedziała bardzo stabilnie i jestem pewna, że było jej wygodnie, mógłby być tylko ciut wyższy, bo jak dzieć zasnął to mu się chciała głowa urwać Jedyne co mi trochę przeszkadzało to duża sztywność tkaniny z której uszyte są pasy. Mam porównanie z moim osobistym MT, który jest ze sztruksu i jest bardzo miękki, ale może być, że to po prostu na zasadzie kontrasu i dlatego mi się tak wydaje. Nie mniej jednak po zawiązaniu nosi jak marzenie generalnie dałabym 5-
    postaram się odszukać foty bo na pewno jakieś były.
    Hania- 2009, Marynia-2011, Zuzia-2014
    Moje miejsce na ziemi .... http://mojewichrowewzgorze.blogspot.com/

  13. #13
    Chusteryczka Awatar lemniscus
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,777

    Domyślnie

    no i juz niestety po testach
    pierwsze wrazenie: sliczny mieciutki kolorowy mily w dodtyku wizualnie bardzo mi przypadl do gustu
    nas panel wystarczajaco szeroki, wysokosc jedank nie pasowala nam za bardzo- za wysoki zeby Maja sobie swobodnie wyjela rece a za niski zeby ich nie wyjmowala i zeby podpieral jej glowe w czasie snu wg mnie lepiej nizszy panel zrobic z kapturkiem ktory w razie snu zakladamy i podtrzymuje glowke
    pasy dobrze wypelnione nie za duzo nie za malo nosilo mi sie wygodnie 11 kg tak do godziny dluzej nie wiem (dluzej nie nosilam bo szlaban na wychodzenie mialysmy z powodu choroby niestety )
    troszke wkurzaly mnie zwijajace sie pasy ale to niewielki minus
    latwo sie wiaze i nic nam sie nie luzowalo
    szkoda tylko ze tak krotko u nas goscil
    dzieki za mozliwosc testowania
    naprawde udane MT
    Ostatnio edytowane przez lemniscus ; 21-12-2010 o 23:16
    Maja 16.08.2009
    Pola i Lena 04.06.2013

  14. #14
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1

    Domyślnie

    mozna jeszcze testowac MT?

  15. #15
    Chusteryczka Awatar mamafranka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Wejherowo
    Posty
    1,722

    Domyślnie

    my niestety już po testach, więc czas na opinię
    No więc zakochała się. Kolory cudo, materiał miły w dotyk, mieciutki. Nosiłam mojego 8,5 miesięcznego klocka(sporo ponad 10kg i rozm.86) i było super. Pasy dobrze wypełnione, jak dla mnie długość dobra, ale małż już musiał wiązać tylko z przodu. Nosiliśmy dużo, na zmianę i czasem zdarzało się, że była bitwa o MT. Gorąco polecam i daję mocno zasłużone 5. Dziękuję za możliwość testowania

    Małe rączki potrafią ulepić kwiatek z plasteliny, narysować słońce roześmiane, zbudować domek z klocków. Małe raczki potrafią spleść się nad szyją i otrzeć łzy. W małych rączkach mieści się cała miłość.

  16. #16
    Chustomanka Awatar Dr.Obinka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    936

    Domyślnie

    Widzę, że mało wpisów, więc się dołączę

    Nosidło potestowe nabyłam, więc to najlepszy dowód, że jestem zadowolona. W sumie innych niż Tuli nigdy nie testowałam (no dobra, mierzyłam manducę ), ale też nie mam potrzeby.

    Materiał mocny i miły w dotyku. Pasy na mnie na długość w sam raz - i dobrze, bo nie muszę się okręcać na dwa razy. Na M niestety za krótkie, no ale mam starszą wersję z krótszymi pasami. Noszę obecnie ponad 10 KG i jest bardzo wygodnie. Całe ładnie przylega, co jest miłą odmianą od ergonomika (też tuli), który jest chyba na mnie po prostu za duży w ramionach. Teraz będzie dla M

    Co można poprawić? Przydałby się taki dopinany kapturek, jak w ergo

    Dziękuję za możliwość testowania i zakupu

  17. #17
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Warszawa- Stegny
    Posty
    627

    Domyślnie

    Też u nas gościł MT Tuli. Wrażenia super, świetnie wykonany, miły w dotyku. Moje 8,5 kg poniósł rewelacyjnie. Bardzo podoba mi się pudełko i metka. Niby szczegół, ale bardzo miły dla oka. Daję mocną piątkę.
    Ostatnio edytowane przez Elgur ; 01-03-2011 o 22:36 Powód: literówka



  18. #18
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    również mieliśmy przyjemność gościć testowego Tulika
    wygląd: sówki urzekły całą rodzinkę,
    wykonanie całości bardzo staranne,
    pas biodrowy wypełniony wystarczająco, pasy naramienne mogłyby być trochę dłużej wypełnione, ale grubość wypełnienia umożliwia komfortowe noszenie- max chodziłyśmy 2h, i nie odczuwałam mojego małego ciężarka
    długość pasów odpowiednia zarówno dla mnie (jestem drobnej budowy), jak i dla mojego męża
    panel trochę za duży dla nas, ale moja córa jest dość drobna
    dodatkowy plus za kompaktowość po złożeniu
    ogólnie bardzo przypadł mi do gustu ten MT, a starsza córa wciąż pytała czemu on z nami nie zostaje
    jedyny minus- trochę ciężko się dociągało pas biodrowy, ale to chyba kwestia wprawy i wyrobienia materiału
    ocena na 5

    no i zdjęcie:
    Ostatnio edytowane przez sakahet ; 06-03-2011 o 20:29

  19. #19
    Chusteryczka Awatar Aniamama
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bydgoszcz\fordon
    Posty
    1,578

    Domyślnie

    Dopiero teraz piszę bo mam sklerozę.Jestem wielka hihi i pasy dla mnie za krótkie i jednak wole bardziej usztywniony panel .Wiem marudze ogolnie dobrze wykonany i śliczny ale mnie za serce nie zlapal, i tak wolę chusty glównie dla męża wziełam ale jemu się nie podobalo ci faceci!!!

  20. #20
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    A czy nadal jest możliwość testowania tulikowego mietka? z chęcią bym go przygarnęła na dni kilka...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •