Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Wątek: Ile kosztuje dziecko?

  1. #1
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie Ile kosztuje dziecko?

    http://www.tvn24.pl/12692,1562821,0,...wiadomosc.html

    Kiedyś spierałyśmy się co do kosztów pieluch jednorazowych. Tu wśród innych danych, także przybliżone ceny pieluch.

    Zgadzacie się?



    Niemowlę (0-1 rok)


    BASICEXCLUSIVE pieluchy (Tesco 34 szt.19,38 /pampers new baby 43 sztuki – 25zł, zmieniane 6 razy dziennie przez 365 dni)
    1 248 / 1 273

    Przedszkolak (1-6 lat)


    BasicExclusive Pieluchy (Tesco 34 szt.19,38 /Pampers Let’s Go. 34 szt. – 23,-zł, zmieniane 4 razy dziennie przez 2 lata) 1.664 / 1.980
    Ostatnio edytowane przez ewinka ; 10-05-2010 o 14:03

  2. #2
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    ale sie przestraszyłam ze to jest 26 tys rocznie na basic

  3. #3
    Chustomanka Awatar pelasia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    861

    Domyślnie

    po przeklejeniu tej tabelki znikła tabelka i jest to nieczytelne- ale to tylko uwaga techniczna
    a wyliczenie, przynajmniej dla dziecka 0-1 trochę od czapy mi się wydaje w kilku punktach. nie mam pojęcia jak dziecko miałoby przez cały rok chodzić w ubrankach za 23,50 zł- toż nawet przy skromnie wypełnionej szafce, przy kupowaniu w lumpeksach, to ten dzieciak musiałby goły latać
    z kolei wydawanie 30 zł na smoczki co miesiąc (?) to jakaś przesada chyba, ale moje dziecko piersiowe, to takich wydatków nie mieliśmy w ogóle :-D

    a swoją drogą to nie rozumiem celu robienia tego typu zestawień

    Przydasie Pelasi - domowe przetwórstwo materiałowe i różne pomysły na zajęcia z dziećmi

  4. #4
    Chustomanka Awatar pelasia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    861

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    ale sie przestraszyłam ze to jest 26 tys rocznie na basic
    to nie jest rocznie, a w okresie 1-6 lat, tak przynajmniej wynika z tej tabelki

    Przydasie Pelasi - domowe przetwórstwo materiałowe i różne pomysły na zajęcia z dziećmi

  5. #5
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    a mnie zdziwiło zmienianie pieluch 6 razy dziennie w okresie 0-1
    naprawdę TYLKO 6razy?? ja co najmniej do pół roku zmieniałam ok 10 razy minimum, a potem i tak mniej niż 8 nie szło. a w okresie 1-3 wpisane jest 4 pieluchy dziennie - kto tak przewija dziecko?? toż to sika ile wlezie. 4 pieluchy zakładałam gdy był okres odpieluchowania dopiero ( na dwa spacery, rano aby zawieźć starszą do przedszkola i na noc - chyba że się zsikało w nocy dziecię to jeszcze jedną aby w czystej spało)

  6. #6
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pelasia Zobacz posta
    po przeklejeniu tej tabelki znikła tabelka i jest to nieczytelne- ale to tylko uwaga techniczna
    a wyliczenie, przynajmniej dla dziecka 0-1 trochę od czapy mi się wydaje w kilku punktach. nie mam pojęcia jak dziecko miałoby przez cały rok chodzić w ubrankach za 23,50 zł- toż nawet przy skromnie wypełnionej szafce, przy kupowaniu w lumpeksach, to ten dzieciak musiałby goły latać
    z kolei wydawanie 30 zł na smoczki co miesiąc (?) to jakaś przesada chyba, ale moje dziecko piersiowe, to takich wydatków nie mieliśmy w ogóle :-D

    a swoją drogą to nie rozumiem celu robienia tego typu zestawień
    Nie zauważyłam, że tabelka zniknęła - dlatego poprawiłam i dałam tylko info o pieluchach - reszta w linku.
    Też mi się wydają niektóre pozycje od czapy

  7. #7
    Chustomanka Awatar Malina
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    904

    Domyślnie

    Ja sie tylko zastanawiam, jak mozna zuzywac tylko 4 pieluchy dziennie u roczniaka wzwyz?
    NIe sadze, ze uwzgledniono tu EC-owane dzieciaki, bo u tych wiadmomo, bywa tych pieluch znacznie mniej.
    No i 6 dziennie od urodzenia do roku tez srednio mi pasuje
    Ale moze ja mam sikuna, bo nawet przy EC czasami zuzywa sie 10 dziennie, choc bywa, ze tylko jedna A moja mloda ma juz prawie 8miesiecy.

    Wiadomo, ze jesli cos jest statystyka, to w jakims sensie jest przeklamane Tak samo bedzie z reszta danych.
    http://www.przytulmniemamo.pl/

    Malinowka wrzesien 2009

  8. #8
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,486

    Domyślnie

    to ja napiszę tylko, że w okresie 1-2 latka kupowałam pieluchy przez net i ostatnio z ciekawości weszłam w historię zamówień, w tym okresie na same na pieluchy wydalam około 860 zł

  9. #9
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joleczka Zobacz posta
    to ja napiszę tylko, że w okresie 1-2 latka kupowałam pieluchy przez net i ostatnio z ciekawości weszłam w historię zamówień, w tym okresie na same na pieluchy wydalam około 860 zł
    ale wielo czy jednorazowe?

    Bo oczywiście w tym zestawieniu mowa tylko o jednorazówkach

  10. #10
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Ojej, no po prostu znowu artykuł pisał ktoś niedzieciowy, dostał zlecenie na zestawienie ile kosztuje dziecko i na podstawie cen musiał sporządzić kosztorys, stąd pieluchy 6* na dobe, zasypki- nie wiem ile osób uzywa zasypek, ciuszki za 23 zl/ miesiąc, czyli więcej niż na smoczki i grzechotki, brak w tabeli wózka czy łóżeczka, opłata za prywatnego lekarza ale brak płatnych szczepionek. No i oczywiście brak mleka modyfikowanego ale za to jest elektroniczna niania.
    Takie dziennikarstwo na poziomie pudelka, żeby było ładnie, szokująco i żeby pod artykułem była dyskusja nie na temat.

  11. #11
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,486

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klusiecka Zobacz posta
    Ojej, no po prostu znowu artykuł pisał ktoś niedzieciowy, dostał zlecenie na zestawienie ile kosztuje dziecko i na podstawie cen musiał sporządzić kosztorys, stąd pieluchy 6* na dobe, zasypki- nie wiem ile osób uzywa zasypek, ciuszki za 23 zl/ miesiąc, czyli więcej niż na smoczki i grzechotki, brak w tabeli wózka czy łóżeczka, opłata za prywatnego lekarza ale brak płatnych szczepionek. No i oczywiście brak mleka modyfikowanego ale za to jest elektroniczna niania.
    Takie dziennikarstwo na poziomie pudelka, żeby było ładnie, szokująco i żeby pod artykułem była dyskusja nie na temat.
    no i brak kosztu chusty

    Cytat Zamieszczone przez ewinka Zobacz posta
    ale wielo czy jednorazowe?

    Bo oczywiście w tym zestawieniu mowa tylko o jednorazówkach
    ano na jednorazówki, niestety w temat wielo wgryzam się dopiero teraz gdybym wiedziała wcześniej odpadło by mi część kosztów drugiego chuściocha

  12. #12
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    1,299

    Domyślnie

    To my wg punktów tego zestawienia wydajemy naprawdę niewiele
    Pieluch jedno coraz mniej, chusteczek więcej mąż zużywa w aucie, niż przy dziecku, oliwek, zasypek nie używamy, mydło zamiast płynu, ubranka z lumpeksu w więkoszości, elektroniczna niania u nas nie zagościła, smoczków nie używamy, grzechotki nie kupiłam ni jednej, prywatny lekarz - ortopeda do tej pory tylko.
    Muszę mężowi pokazać ile zaoszczędziliśmy na dziecku. Cena fotelika tyłem, której nie mógł przeboleć, to pikuś.
    No i jeszcze prawie nic nie je poza mlekiem moim

  13. #13
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    6 pieluch dla noworodka na dobę, chyba śmieszne - i potem taki rodzic sobie przeczyta i uwierzy i tak robi, no straszne to jest

  14. #14
    Chustomanka Awatar tysiula
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Piaseczno, mazowieckie
    Posty
    669

    Domyślnie

    Takie zestawienie jest zupełnie bez sensu. Równie dobrze można podliczyć ile człowiek przez całe swoje życie wydaje na papier toaletowy. I gdyby zrezygnował z takiego luksusu to ile mógłby zabrać kasy ze sobą do trumny...

    Każdy na dziecko czy w ogóle na życie wydaje tyle na ile go stać. I jeśli ktoś chce mieć dziecko to myślę, ze żadna kwota go nie odstraszy.

    A BTW to Ci najbiedniejsi mają zwykle najwięcej dzieci

    ***
    4pupy - naturalnie dla pupy
    ***
    "Czy nie starczy, że ogród jest piękny?
    Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?"
    D. Adams

  15. #15
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,517

    Domyślnie

    Ja tam pamiętam że na starszego wydawaliśmy średnio 1000 zł miesięcznie!!!
    Było to pierwsze dziecko w rodzinie, lumpeksów w okolicy na poczatku zero, wielorazówek nie znalismy, od piersi mi go w szpitalu skutecznie odzwyczaili a mleko miał na recepte drogie jak piiiiip...
    dziecko słoiczkowe - bo nie miałam warunków żeby gotować (mieszkaliśmy z rodzicami)
    a jeszcze od czasu do czasu niania - kończyłam podyplomowe.
    Na drugiego duzo mniej - ubranka kupuje tylko po kilka sztuk wyjściówek - bo po Damianie pożyczyłam rodzinie i wróciły zjechane na maxa - wiec nosimy je na co dzień
    dokupiłam tez chuste i wózek (pierwszy nasz sie rozleciał) i fotelik - tez zniszczony przez rodzinę...i wózek spacerowy tez nam połamali - ale się zbuntuje i każę wreszcie odkupić...
    no i buciki będę kupować.
    aha i mleko - niestety Maciek sie tez odstawił...
    ale to i tak średnio wychodzi nie więcej niz 300 zł.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  16. #16
    Chustomanka Awatar anitanelka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Konin
    Posty
    785

    Domyślnie

    My wydajemy średni 600zł/m-c z mlekiem i kaszkami... A do tego nasi rodzice jeszcze jakieś słoiczki małej kupują, jogurty i takie tam, więc to nam odpada... jak byliśmy na pamkach (na wielo jesteśmy od 2 m-cy) to schodziło nam ok 180 szt pampkó/m-c czyli ok 6-8szt/dzień, jak była młodsza, to 8-10, czasem więcej... zasypek nie używaliśmy nigdy, czasami tylko jakiś sudocrem jak sie pupina zaczerwieniała, w sumie jeszcze 1/4 opakowania małego nie zuzylismy, jesteśmy na MM więc butelki, smoczki, ale też jakoś bardzo często nie kupuję nowych, mamy 6 butelek więc jakoś bardzo się nie zużywały... może max jaby to przeliczyć to 10-15zl/m-c, na ubranka zdecydowanie więcej, no ale ja lubię kupować jej ciuchy więc też nie można porównywać... Do kąpania używamy płynu 2w1, schodzi nam 1 opakowanie na 2 m-ce... 18zł kosztuje. Chusteczki nawilżone, używamy coraz mniej, no ale 2 op. miesięcznie szły wcześniej, jak była mniejsza to więcej...

    Nie wiem skąd oni te ceny biorą... u nas najwięcej na jedzenie i Pampersy szło... do 8 m-ca była na mleku za 25zł za opakowanie a miesięcznie szło 6-8 opakowań, więc to było sporo...




  17. #17
    Chustomanka Awatar mamka_klamka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,361

    Domyślnie

    To zestawienie jest zupełnie bez sensu. Po pierwsze niskie zużycie pieluch. Po drugie wersja basic jest zawyzona, przynajmniej w niektórych pozycjach. IMO. Po trzecie nie wiem dlaczego podręczniki i artykuły szkolne kosztują tyle samo w obu wersjach, jeśli ceny choćby plecaków wahają sie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. I jeszcze wiele idiotyzmów by się znalazło, ale arykuł jak napisała klusiecka :na poziomie pudelka, żeby było ładnie, szokująco i żeby pod artykułem była dyskusja nie na temat.

  18. #18
    Chustofanka Awatar Bodzia_30
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Opole/Pogórze
    Posty
    267

    Domyślnie

    Mnie dziecko kosztuje tyle co ja zjem w ciągu dnia (bo na piersi) i co wydam na pieluchy wielo, bo pampków zaprzestałam używać, wszystkie drogie kosmetyki które kupiłam na początku właściwie leżą mało co używane, ciuszki dostałam w spadku po trzech dzieciakach, wózek od teściowej (chociaż nie używany prawie wcale, bo Jasiek woli w chuście spacerować - i słusznie), zabawki od rodziny i po starszym. Acha, wydatek szczepień niestety spadł na nas - szkoda mi kuć tyle razy, więc kupujemy skojarzone.
    A co do tej wyceny, to jakaś taka strasznie naciągana. No ale jaki dziennikarz taki artykuł.


  19. #19
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie

    mam nadzieję że to naciągane, bo mnie chyba nie stać na moje dzieci
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  20. #20
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    a mnie zdziwiło zmienianie pieluch 6 razy dziennie w okresie 0-1
    naprawdę TYLKO 6razy?? ja co najmniej do pół roku zmieniałam ok 10 razy minimum, a potem i tak mniej niż 8 nie szło. a w okresie 1-3 wpisane jest 4 pieluchy dziennie - kto tak przewija dziecko?? toż to sika ile wlezie. 4 pieluchy zakładałam gdy był okres odpieluchowania dopiero ( na dwa spacery, rano aby zawieźć starszą do przedszkola i na noc - chyba że się zsikało w nocy dziecię to jeszcze jedną aby w czystej spało)
    moja niuna zużywa od 2 miesiecy5-7 pieluch -ale nocnikowa panna jest wcześniej to było10-12
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •