Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35

Wątek: Instrukcja do chusty kolkowej

  1. #21
    Chustonoszka Awatar jus
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    95

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yena Zobacz posta
    jus, może załóż własny wątek, to dostaniesz więcej odpowiedzi. ja nosiłam w kółkowej pionowo prawie od początku (ale dokładnie nie pamiętam)

    tu jest fajne zestawienie http://mommieunique.typepad.com/my-b...tutorials.html

    http://sakurabloombabyslings.wordpre...ps-and-tricks/
    Ooo, dzięki! zaiste skarbnica wiedzy!
    A wątek chciałam założyć nowy, niestety nie mam takich uprawnień. Chyba za krótki tu jestem
    jeszcze raz dziękówka!
    całkiem niedawno, z mocą równą bombie atomowej, przekonałam się co to znaczy, że dzieci uczą pokory...

  2. #22
    Chustonoszka Awatar jus
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    95

    Domyślnie

    Trafiłam na świetny filmik krok po kroku opisujący jak ogarnąć kółka. Co prawda kobitka strasznie smarka, ale ładnie przeprosiła, poza tym tutorial jest naprawdę niezły. Mi przynajmniej pomógł:

    https://www.youtube.com/watch?v=1LCUuFHKbUA
    całkiem niedawno, z mocą równą bombie atomowej, przekonałam się co to znaczy, że dzieci uczą pokory...

  3. #23
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziewczyny mam problem. Mala q chuscie jakby przechyla aie na,jedna strone (te bez kolek) a do tego mam wrażenie, ze po jakims czasie chusta sie rozluźnia i dziecko schodzi nizej. Gdzie popelniam blad? (mam chustę lenny lamb, tkana skosno-krzyżowym splotem)

  4. #24
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda. Zobacz posta
    Dziewczyny mam problem. Mala q chuscie jakby przechyla aie na,jedna strone (te bez kolek) a do tego mam wrażenie, ze po jakims czasie chusta sie rozluźnia i dziecko schodzi nizej. Gdzie popelniam blad? (mam chustę lenny lamb, tkana skosno-krzyżowym splotem)
    dałabyś radę zdjęcie wstawić? Może chusta źle dociagnięta?


  5. #25
    Chustomanka Awatar Jacuszkowa
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    742

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jus Zobacz posta
    Trafiłam na świetny filmik krok po kroku opisujący jak ogarnąć kółka. Co prawda kobitka strasznie smarka, ale ładnie przeprosiła, poza tym tutorial jest naprawdę niezły. Mi przynajmniej pomógł:

    https://www.youtube.com/watch?v=1LCUuFHKbUA
    szkoda, że zapomniała wyciągnąć nóżki lalce
    Jacuszek - 14.03.2011 i Jagódka - 7.05.2014

    Doradca Noszenia ClauWi® (kurs zaawansowany)

  6. #26
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    Niektórzy polecają nóżki w środku dla noworodków. Przynajmniej tu gdzie ja mieszkam

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andziulindzia Zobacz posta
    Rewelacyjny link o najczęściej popełnianych błędach przy noszeniu w chuście kółkowej:
    http://www.thebabywearer.com/articles/H ... oblems.htm
    Link nie działa Zna ktoś może jakąś alternatywę albo zachował kopię na dysku? Za cholerę nie mogę się dogadać z moją kółkową, a miało być łatwo, lekko i przyjemnie...





  8. #28
    Chustonówka Awatar buka01
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    31

    Domyślnie

    Ja zaczynałam od kółkowej i dobrze że się nie zraziłam do chust tylko jakoś się z nią z czasem dogadałam. Moim zdaniem trzeba dać sobie trochę czasu na jej polubienie i zrozumienie. A co do instrukcji to ta autorstwa IzaBK jest bardzo dobra, można zrobić to samo układając malucha brzuchem do brzucha (na razie bardziej odpowiada mi ta pozycja). Mi dużo dało kilka cennych wskazówek doradczyni (Pasiaty), na które sama bym nie wpadła, a które zmieniły jakość noszenia.

  9. #29

    Domyślnie

    Również dziękuję za linki... dopiero zaczynam przygodę z motaniem, więc napewno się przydadzą



  10. #30
    Chustofanka Awatar marta737
    Dołączył
    Aug 2016
    Miejscowość
    Świątniki Górne
    Posty
    257

    Domyślnie

    A ja zastanawiam się nad kółkową na czas odprowadzania starszego dziecia do szkoły- tyle tam schodów, że wózkiem tego nie ogarniemy.tylko nie wiem, czy bede w stanie szybko zamotać po wyjściu z auta... Ale dzieki za instrukcje, spróbujemy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Antek 20.11.2010 Alinka 16.05.2016

  11. #31
    Chustonoszka Awatar karolowa
    Dołączył
    Jan 2016
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marta737 Zobacz posta
    A ja zastanawiam się nad kółkową na czas odprowadzania starszego dziecia do szkoły- tyle tam schodów, że wózkiem tego nie ogarniemy.tylko nie wiem, czy bede w stanie szybko zamotać po wyjściu z auta... Ale dzieki za instrukcje, spróbujemy.
    Ja często robię tak, że "przygotowuję" sobie chustę wcześniej, tzn przekładam materiał przez kółka, uporządkowuje w kółkach i układam kieszonkę na odpowiedniej wysokości i tak zapakowuję do wózka/torebki, a potem, gdy trzeba zamotać dziecia, to wyjmuję już uszykowaną chustę i naprawdę zajmuje to około minuty. Trzeba tylko pamiętać, na które ramię się przygotowało chustę, żeby zadziałała odwrócona krawędź. Także polecam, na pewno dasz radę.

  12. #32
    Chustofanka Awatar marta737
    Dołączył
    Aug 2016
    Miejscowość
    Świątniki Górne
    Posty
    257

    Domyślnie

    Dzięki Karolowa
    Antek 20.11.2010 Alinka 16.05.2016

  13. #33
    Chustofanka Awatar marta737
    Dołączył
    Aug 2016
    Miejscowość
    Świątniki Górne
    Posty
    257

    Domyślnie

    Chyba nie wkleiło całego posta... Dzieki karolowa, dzis ma szybko zamotałam kieszonkę przed szkoła, ale troche sie rozjechala. wypatruje listonosza z kółkową
    Antek 20.11.2010 Alinka 16.05.2016

  14. #34

  15. #35
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    1

    Domyślnie

    ciekawa stronka polecam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •