Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 68

Wątek: HELP - nosidło turystyczne

  1. #41
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    dla mnie osobiście masakra, no ale ja mam cudniaste mietki i z nimi nic nie wygra
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  2. #42
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    SE
    Posty
    1,397

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez busia Zobacz posta
    Mielismy takie identyczne, mąż myslał, że będzie w nim nosił. Po dwóch dłuzszych spacerach sprzedaliśmy je i manduca wróciła do łask
    Busiu, a dlaczego? Niewygodne do noszenia, czy dzieć protestował?
    A. i J. (23-06-2010)

  3. #43
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    przejrzałam trochę zdjęć w necie z dziećmi w tym nosidle i jedna podstawowa rzecz mnie nie przekonuje- pozycja dziecka kiedy zaśnie; kręgosłup dziecka nie jest wtedy dobrze podparty, a podczas marszu, szczególnie po górach jest narażony na dodatkowe wstrząsy, a wtedy pozycja podczas snu jest szczególnie istotna- by kręgosłup był całkowicie podparty

    i nie ma też ono dużego obciążenia możliwego- 22kg dziecko+pakunek więc czasem może się okazać, że niewiele można spakować oprócz dziecka

  4. #44
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Glajwic
    Posty
    928

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosia83 Zobacz posta
    i nie ma też ono dużego obciążenia możliwego- 22kg dziecko+pakunek więc czasem może się okazać, że niewiele można spakować oprócz dziecka
    nie do końca się zgodzę
    Oczywiście, że to zależy od wagi dziecka i pakunku,
    ale moje 6-letnie dziecko dopiero teraz waży 22kg
    a wtedy pakunki niosłam ja
    Co do podparcia - być może. Tam już dziecko nie siedzi jak w typowym ergo tylko właśnie "siedzi",
    a nogi opiera na stelażu.
    Są też tam paski do regulowania odchylenia oparcia.
    Generalnie dziecie nie narzekało wręcz przeciwnie.
    Ale co jednemu będzie pasowało, drugiemu niekoniecznie musi

  5. #45
    Chustoholiczka Awatar guzik
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    5,853

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Denay Zobacz posta
    Ale co jednemu będzie pasowało, drugiemu niekoniecznie musi
    otóż to
    ja bym się na takie ze stelażem nie zdecydowała, wolałabym wziąć mt lub ergo.
    Marysia16.09.2010, (*)2011,Ryś 2.09.2019, Helenka 7.05.2021

  6. #46
    Chusteryczka Awatar kasia
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    karkonosze:)
    Posty
    2,059

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jadoma Zobacz posta
    Odgrzebuję wątek.
    Zastanawiamy się nad kupnem (tj. jesteśmy 99% na tak) nosidła turystycznego Deuter Kid II. Ma ktoś doświadczenie z takim nosidłem?Albo jakieś praktyczne uwagi?


    Mamy Bondolino, ale nam się nie sprawdza, bo niewygodnie nosić dziecko z przodu plus plecak z tyłu.
    deutery to moim zdaniem najbardziej kompaktowe z nosideł turystycznych. ze zdjęcia widać, że fajny pas biodrowy, który niesie najwięcej. przymierz sobie w sklepie z dzieciem najlepiej.

  7. #47
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Denay Zobacz posta
    nie do końca się zgodzę
    Oczywiście, że to zależy od wagi dziecka i pakunku,
    ale moje 6-letnie dziecko dopiero teraz waży 22kg
    a wtedy pakunki niosłam ja
    Co do podparcia - być może. Tam już dziecko nie siedzi jak w typowym ergo tylko właśnie "siedzi",
    a nogi opiera na stelażu.
    Są też tam paski do regulowania odchylenia oparcia.
    Generalnie dziecie nie narzekało wręcz przeciwnie.
    Ale co jednemu będzie pasowało, drugiemu niekoniecznie musi

    no ok, ale czy mając doświadczenie z ergo i z tym nosidłem turystycznym, które byś dziś wybrała?
    dzieci w wisiadłach też często nie narzekają, co nie oznacza, że są one zdrowe; dlatego mnie zastanawia pozycja dziecka w trakcie snu w tym turystycznym nosidle- bo wtedy jego kręgosłup jest najbardziej narażony
    co do wagi- wiadomo, wszystko zależy od dziecka

  8. #48
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    SE
    Posty
    1,397

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny za opinie.
    Rozumiem zwolenniczki MT czy ergo, ale próbowaliśmy z Bondo i nam się nie sprawdziło. Dziecko z przodu bardzo ogranicza mi widoczność i czuję się niepewnie na szlaku górskim. Dlatego szukamy połączenia plecaka z czymś do noszenia.
    Pozycja w nosidle nie za bardzo mi się podoba, ale zakładam częste przystanki i raczej nie ma opcji spania (chłopaki raczej nie sypiają noszeni). No i będzie używane okazjonalnie.
    No właśnie z przymierzeniam jest problem, bo chce zamówić online z PL, bo znacząco taniej.
    A. i J. (23-06-2010)

  9. #49
    Chustomanka Awatar busia
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Dublin
    Posty
    1,499

    Domyślnie

    jadoma to duze nosidło, mało poręczne w porównaniu do MT czy ergo. Poza tym wg mnie brak w nim warunków do spania (nie ma regulacji oparcia). Zosia jak w nim przysypiala głowa latała jej na boki. Kolejnym minusem jest jego wielkość. Ja zdecydowanie byłam na nie, ale kupiliśmy ze względu na mojego męża. Ponosił, przekonał się i poszło dalej. Jeśli masz możliwość przymierzenia w sklepie stacjonarnym będzie Wam łatwiej podjąć decyzję. Może Wam się sprawdzi
    Beata, mama Zosi (15.02.2009) i Mikolaja (6.01.2011) , żona Łukasza

  10. #50
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    a nie lepiej uszyc mt do zadan specjalnych? skoro ma byc tylko sporadycznie
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  11. #51
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    a nie lepiej uszyc mt do zadan specjalnych? skoro ma byc tylko sporadycznie
    lubię to

  12. #52
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jadoma Zobacz posta
    Dzięki dziewczyny za opinie.
    Rozumiem zwolenniczki MT czy ergo, ale próbowaliśmy z Bondo i nam się nie sprawdziło. Dziecko z przodu bardzo ogranicza mi widoczność i czuję się niepewnie na szlaku górskim. Dlatego szukamy połączenia plecaka z czymś do noszenia.
    Ale przeciez w Bondo mozna nosic na plecach, jak zreszta we wszystkich nosidlach ergo.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  13. #53
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    SE
    Posty
    1,397

    Domyślnie

    Na plecach mam plecak.
    M. taki sam zestaw tj. dziecko i plecak
    A. i J. (23-06-2010)

  14. #54
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Dopiero teraz zauwazylam, ze masz blizniaki. To rzeczywiscie zmienia postac rzeczy.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  15. #55
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jadoma Zobacz posta
    Na plecach mam plecak.
    M. taki sam zestaw tj. dziecko i plecak
    można zamienić położenie- na plecach dziecko, a z przodu plecak- chyba jest mniejszy

  16. #56
    Chusteryczka Awatar kasia
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    karkonosze:)
    Posty
    2,059

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosia83 Zobacz posta
    można zamienić położenie- na plecach dziecko, a z przodu plecak- chyba jest mniejszy
    że się wtrącę - jest jeszcze kwestia bezpiecznego poruszania się po górach i na szlakach, coś, co masz na brzuchu zawsze będzie Ci w jakiś sposób przysłaniać widoczność, trudno jest manerwować w marszu własną głową ponad głową dziecka, która zaciekawiona się kręci i obserwuje plecak - jaki by nie był - też tę widoczność ogranicza, co może skończyć się potknięciem, upadkiem itp.

    za nosidłem turystycznym dla mnie przemawia jeszcze kwestia braku bezpośredniego kontaktu dziecka i rodzica, co pozwala nie przepocić się dziecku, bo rodzic pod nosidłem i tak plecy będzie miał mokre. dzieciaka z nosidła wyjmujesz i nie martwisz się, że go przewieje. ktoś tu kiedyś radził, żeby zabierać dziecku ubranka na zmianę i na każdym postoju przebierać, ale wtedy trza by chyba było z walizką się wybrać.

  17. #57
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasia Zobacz posta
    że się wtrącę - jest jeszcze kwestia bezpiecznego poruszania się po górach i na szlakach, coś, co masz na brzuchu zawsze będzie Ci w jakiś sposób przysłaniać widoczność, trudno jest manerwować w marszu własną głową ponad głową dziecka, która zaciekawiona się kręci i obserwuje plecak - jaki by nie był - też tę widoczność ogranicza, co może skończyć się potknięciem, upadkiem itp.

    za nosidłem turystycznym dla mnie przemawia jeszcze kwestia braku bezpośredniego kontaktu dziecka i rodzica, co pozwala nie przepocić się dziecku, bo rodzic pod nosidłem i tak plecy będzie miał mokre. dzieciaka z nosidła wyjmujesz i nie martwisz się, że go przewieje. ktoś tu kiedyś radził, żeby zabierać dziecku ubranka na zmianę i na każdym postoju przebierać, ale wtedy trza by chyba było z walizką się wybrać.
    Chusta i nosidło wygrywa w mieście, w górach niestety nie.
    Rok temu chodzilismy po górach to młoda była spocona jak mysz, nosilismy ja na zmianę ubrani w koszulki oddychające. Jak jedno nosiło dziecko to drugie zmieniało koszulke i ja wietrzyło na plecaku ( a w plecaku multum potrzebnych rzeczy). Umęczyliśmy się strasznie. Na następny wyjazd wypożyczamy lub kupujemy nosidło turystyczne, dla 3-4 latka będzie super.
    IMHO na brzuchu, w górach roczniaka sie nie da nosić.

  18. #58
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    my w zeszlym roku spedzilismy w lipcu tydzien w Tatrach, duzo chodzilismy, poszlismy z Dzikiem (ktory mial wowczas 10 m-cy) zanocowac do schroniska w dolinie pieciu stawow. nosilismy w hybrydzie Tullimy i bylo bardzo ok. na pocenie sie Dzikowi pomoglo ubranko z merynosiej welny. ojcu, ktory nosil, nic nie pomoglo
    chlop nosil Dzika i z przodu i z tylu, bo mial jeszcze plecak.

  19. #59
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Glajwic
    Posty
    928

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosia83 Zobacz posta
    no ok, ale czy mając doświadczenie z ergo i z tym nosidłem turystycznym, które byś dziś wybrała?
    dzieci w wisiadłach też często nie narzekają, co nie oznacza, że są one zdrowe; dlatego mnie zastanawia pozycja dziecka w trakcie snu w tym turystycznym nosidle- bo wtedy jego kręgosłup jest najbardziej narażony
    dla 3latka i wiecej - nadal wzielabym deutera
    dla młodszego - ergo, z prostej przyczyny - nie wydaje mi sie, zeby to nosidło było odpowiednie dla młodszych dzieci
    (chodzi mi głównie o dopasowanie gabartyów dziecka do rozmiarów nosidła).

    i nie bez znaczenia jest to co napisała Kasia - M. był mokrawy, Toska sucha
    po kilkudzisieciominutowym spacerze pózna wiosna i to po płaskim z Remikiem w chuscie
    oboje bylismy zgrzani i mokrzy

  20. #60

    Domyślnie

    a co sadzicie o pozycji nozek? przymierzalysmy z corka (11msc) deutera II w sklepie, i mam wrazenie ze to troche wisiadelko i niewygodnie z nozkami, moze wresja III jest lepsza, ale nie widzialam jej jeszcze, a czy ktos cos oprocz deutera probowal dostepnego na naszym rynku?

    bede wdzieczna za info, bo chcemy wybrac sie w gory niedlugo
    na poczatku rozwazalam chuste wiazana na plecach, i plecak z przodu, ale niezbyt wygodna to opcja raczej,

    pytanie kolejne:
    czy do nosidel ergonomicznych sa jakies dodatki przeciwdeszczowe? i czy jakis sposob na izolacje dziecka od rodzica opatentowalyscie? - nosidel jeszcze nie uzywalysmy nigdy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •