Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25

Wątek: Pomóżcie wybrać nosidło- po raz II

  1. #1
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie Pomóżcie wybrać nosidło- po raz II

    Pomóżcie w wyborze nosidła, pomału zbliżamy się do momentu kiedy będziemy nosić nie tylko w chuście i Dziecko wolałabym nosić głównie na plecach, dlatego chciałabym czegoś co nie ma paska z przodu albo nie krzyżuje sie na biuście- biust mam dość duży i wysoko, paski czy krzyżowanie spowodują że będzie mi niewygodnie- a nie o to chodzi.


    Chyba dojrzałam do nosidła; waham się miedzy manduca, bondolino i storchenweige babycarrier.
    Co będzie najlepsze dla dość dużych rodziców i malutkiego, dziecka ( 8 miesięcy, 7 kg) i co wystarczy na długo??

    Ostatnio edytowane przez klusiecka ; 07-07-2010 o 22:17 Powód: paskudne literówki

  2. #2
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Najlepiej jest jednak przymierzyć różne rodzaje, nosidła jako takie nie są rozmiarowe, ale ich rozmiary od siebie się różnią. ONO jest mniejsze od Bondolino, Yamo od Manduki itp. Różne są szerokości i sposoby wypełnienia pasów, różne wysokości i szerokości panela. Ja np. dość długo szukałam odpowiadającego nam nosidła, aż w końcu spróbowałam hybryd (najpierw ONO, teraz Bondolino), które w pasie zapina się na klamry, a górne pasy wiąże jak w MT. I jestem niemożebnie zachwycona
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  3. #3
    Chustofanka Awatar gema
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Sokółka
    Posty
    234

    Domyślnie

    rozumiem, że nie chcesz krzyżowego zapięcia z przodu, ale dlaczego nie chcesz paska z przodu?
    mama Mikroba, żona delfina
    Michulec cycusiał 1 rok 3 miesiące i 2 tygodnie.

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    gubię się w temacie nosideł, nie bardzo wiem czy chce pasek z przodu czy nie, przez analogie do plecaków- pasek z przodu, piersiowy nie biordowy, ZAWSZE wypadał jakos na biuscie co mnie strasznie wkurzało, a nie o to chodzi żeby nosidło wkurzało, ale o to żeby wszystkim ( mnie i dziecku pasowało

  5. #5
    Chustofanka Awatar gema
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Sokółka
    Posty
    234

    Domyślnie

    w manduce ten pasek ma regulację około 15 cm - nie pamiętam dokładnie. u mnie on mógł wypaść nawet i pod szyją.

    Tu masz bardzo fajne nosidło Tuli - pokazano na fotkach, gdzie jest pasek. i też ma regulację góra dół z tego co widzę. (nie dam głowy - o to trzeba pytać CABabies, ona wie, wyślij jej PW) jak dla mnie da się ułożyć nad biustem.
    http://kangurkowo.pl/nosidelko-ergon...rgonomics.html

    ja mam spadziste ramiona i ten pasek powstrzymuje nosidło od ciągłego opadania i nie muszę go co chwila poprawiać.
    mama Mikroba, żona delfina
    Michulec cycusiał 1 rok 3 miesiące i 2 tygodnie.

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    nie wiem skąd jesteś ale moze masz szanse odwiedzić sklep stacjonarny i po prostu sie poprzymierzać do różnych nosideł?






  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Mieszkam w okolicy Poznania, dość często tam jestem, z tym że wiem o 2 sklepach z samymi chustami, nosideł nie widziałam nigdzie. Moze jak trafie na następne spotkanie chustowe to poprzymierzam.

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    pewnie rzuć hasło, że przybędziesz i chciałabyś pomacac to i tamto






  9. #9
    Chustomanka Awatar covu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bujam w obłokach ;)
    Posty
    1,275

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gema Zobacz posta
    Tu masz bardzo fajne nosidło Tuli - pokazano na fotkach, gdzie jest pasek. i też ma regulację góra dół z tego co widzę. (nie dam głowy - o to trzeba pytać CABabies, ona wie, wyślij jej PW) jak dla mnie da się ułożyć nad biustem.
    http://kangurkowo.pl/nosidelko-ergon...rgonomics.html
    Ma regulację, ma
    Bardzo fajna ta regulacja. Mi się nosidełko podoba (właśnie takowe testuję osobiście).
    Wygodnie mi się je nosi. Wygodniej niż np. Patapum

    Jak chcesz, to mogę sięsfocić z młodym na plecach, żebyś zobaczyła na jakich wysokościach może być ten pasek.

    I taka moja opinia - ja bym z tego paska nie rezygnowała, bo może się tak stać, że ci się zsunie ramiączko i tego nie zauważysz, albo zsunie ci się gwałtownie i dziecko może wypaść.
    Ten pasek temu zapobiega.
    Kangurkowo
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci Chustolandia

    Friends come and go and the world doesn't stop for anybody, so do what you love and never look back.

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar gouraanga
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    3,671

    Domyślnie

    jak dla mnie - manduca jest nosidłem idealnym.
    pasek górny jest, ale u mnie wypada dużo nad piersią, nic nie uciska.

    znamy się krótko, ale intensywnie, bo jest bardzo ok

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    i ja pochwalę za to mandukę






  12. #12
    Chustoholiczka Awatar MartaS
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,846

    Domyślnie

    i ja pochawlę mandukę bo się do niej przekonałam A ten pasek z prozdu w nosidłach (piersiowy jak go nazwałaś) jest b. przydatny bo się szelki nie rozjeżdżają
    Ala i Hania 2009, Ewa 2012

  13. #13
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie, w tym watku, zeby nie zasmiecac.

  14. #14
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Mam Tuli i dość duży biust -to się nazywa wstęp, no nie?
    Pasek wypada zdecydowanie nad piersiami, więc nic nie jest ugniatane i nie wygląda to wcale groteskowo .
    Naprawdę w ręką na serduchu polecam. Gdybyś była w okolicach Bydgoszczy, zapraszam!

  15. #15
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Dobry wstep, robiacy wrazenie.
    faktycznie pomysle o tuli. Z nosidlami jeszcze gorzej niz z chustami, trudno sie zdecydowac. Najgorsze ze te 4 nosidla sa na zdjeciach takie same w podobnej cenie, a NA PEWNO roznia sie czyms istotnym.

  16. #16
    Chustomanka Awatar Wlaszczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,386

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annya Zobacz posta
    Mam Tuli i dość duży biust -to się nazywa wstęp, no nie?
    Pasek wypada zdecydowanie nad piersiami, więc nic nie jest ugniatane i nie wygląda to wcale groteskowo .
    Naprawdę w ręką na serduchu polecam. Gdybyś była w okolicach Bydgoszczy, zapraszam!
    Też się podpiszę pod koleżanką. Mam biust . Dzisiaj wypakowałam moje Tuli i nosiłam przed chwilą na plecach. Pasek "piersiowy" jest przesuwny więc można ustawić go w różnych dogodnych pozycjach, np. jeśli rodzice są rożnych rozmiarów. W porównaniu z Manducą, moim zdaniem bardziej przylega, ma bardzo wygodny pas biodrowy i ramienne. Reszta opinii jutro

  17. #17
    Chustomanka Awatar pelasia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    861

    Domyślnie

    Ja mam patapum i bardzo sobie chwalę- na tyle, że zaczynam myśleć o wersji dla starszaka. I cena trochę przyjaźniejsza niż manduki, bondolino i spółki
    W moim odczuciu (i męża, bo też nosi)- nosidło naprawdę wygodne- fajny, mocno usztywniony pas biodrowy dobrze przenosi ciężar, kapturek z takiej siatki czarnej- z początku wydawało mi się to dziwne, ale teraz dochodzę do wniosku, że to super rozwiązanie. Jak dziecko robi się senne, to zakładam ten kapturek dość luźno- nie przeszkadza, dziecko widzi co się dzieje, a jak zaśnie to tylko ściągam ciaśniej- nie wybudzam już przy manewrach z zakładaniem kapturka. Dla mnie okazało się to b. przydatne, bo zdarza mi się często chodzić samej z dzieckiem na plecach- nie muszę nikogo prosić o pomoc z kapturkiem. Nam służyło od skończonych 10 m-cy do teraz i mam nadzieję, że jeszcze przez te wakacje da radę.

    Przydasie Pelasi - domowe przetwórstwo materiałowe i różne pomysły na zajęcia z dziećmi

  18. #18
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klusiecka Zobacz posta
    Dobry wstep, robiacy wrazenie.
    faktycznie pomysle o tuli. Z nosidlami jeszcze gorzej niz z chustami, trudno sie zdecydowac. Najgorsze ze te 4 nosidla sa na zdjeciach takie same w podobnej cenie, a NA PEWNO roznia sie czyms istotnym.
    Troszke się jednak różnią, pogrzeb w sieci jest sporo wątków porównawczych szczególnie bondolino i manduki. Główna różnica to górne pasy - bondek i ono maja wiązane jak w MT, Manduca i Tuli mają takie "normalne" jak w plecaku. Niestety, to co jest super dla jednego dla drugiego może okazac się zupełnie niewygodne. Ja przetestowałam juz parę nosideł, we wszystkich mi było niewygodnie jakoś, a to za szerokie ramiona, a to za wąski pas biodrowy. Najlepiej mi sie nosidło w Rose&rebellion, ale ono ma mały panel i na moją 1,5 roczna córkę juz pół roku temu było za małe
    Teraz jestem po wypróbowaniu Manduki i póki co: To jest TO Ale czekam jeszcze na Tuli zanim ostatecznie podejme decyzję.

    A chest-belt jest bardzo potrzebny, bo moim zdaniem w najlepiej dobranych nosidłach, pasy naramienne sie lubia rozjeżdżać. I rzeczywiście, dzięki regulacji, moze on wypaść nad piersiami i wtedy nie przeszkadza


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  19. #19
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    Manduca bedzie za duza na takie malenkie dziecko (7 kg). Moim zdaniem w gre wchodza bardziej Bondolino i Patapum Baby. Storchenwiege chyba tez, bo one sie zwezaja dla maluchow. Z Tuli nie mialam stycznosci, wiec niewiem.

  20. #20
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jasnie Pani :) Zobacz posta
    Manduca bedzie za duza na takie malenkie dziecko (7 kg). Moim zdaniem w gre wchodza bardziej Bondolino i Patapum Baby. Storchenwiege chyba tez, bo one sie zwezaja dla maluchow. Z Tuli nie mialam stycznosci, wiec niewiem.
    Ale klusiecka pisała pierwszy post na początku maja, pewnie synek jest juz większy/cięższy Ale fakt, na drobne dziecko panel w M jest za szeroki. A jeśli chodzi o nosidło Storcha, to ono jest "bardziej" miękkie Dolny pas nie jest tak na sztywno wypełniony jak w ergonomikach, to raczej bardziej podobne do MT jest


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •