Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 116

Wątek: Jednorazowki vs szmaciaki, czyli fakty, badania, statystyki...

  1. #41
    Chustonoszka Awatar ewka101
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    130

    Domyślnie

    Karia a po co zagladac jak Dziecko nic nie zrobilo? czuc jak bedzie cos wiekszego a jak tylko siku to przeciez nie trzeba za czesto zmieniac w przypadku jednorazowek przynajmniej, ja to mam jakis chyba inny wech bo mnie tam nic nie smierdzi jak siknie

    dziewczyny a jak to jest z podraznieniami przy wielorazowkach ?
    Doradca Noszenia ClauWi®

  2. #42
    Chustonoszka Awatar karia
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    124

    Domyślnie

    Karia a po co zagladac jak Dziecko nic nie zrobilo? czuc jak bedzie cos wiekszego a jak tylko siku to przeciez nie trzeba za czesto zmieniac w przypadku jednorazowek przynajmniej, ja to mam jakis chyba inny wech bo mnie tam nic nie smierdzi jak siknie

    dziewczyny a jak to jest z podraznieniami przy wielorazowkach ?
    Ze względów higienicznych i zdrowotnych.
    Ja czuję smród jednorazówek z kilkudziesięciu centymetrów...zresztą nie tylko ja, jak zdążyłam zaobserwować. Mój mąż też, dlatego zgodził się na wielorazówki i prania.

    Ja zaobserwowałam podrażnienia (zaczerwienienie) kiedy proszek lub płyn do prania nie zostaną wypłukane z pieluch. Czasem wleje więcej i mimo drugiego płukania coś jeszcze zostanie.
    Ja często zmieniam pieluchy, średnio co dwie godziny. Im częściej się pupa wietrzy, tym lepiej dla malucha. Poza tym jak widzę, to polar w jednorazówkach, który chroni przed wilgocią z czasem i po wielokrotnych praniach po części traci swoje właściwości.
    Katarzyna, mama Urszuli (29 maj 2010) i Lecha (29 luty 2012)

  3. #43
    Chustonoszka Awatar ewka101
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    130

    Domyślnie

    Karia no to mamy inny wech az specjalnie sie wwachalam i nic nie czuje

    dzieki za odpowiedz zastanawiam sie czy aby nie sprobowac, ja najczesciej piore w kulkach, wiec proszkowe podraznienia moze by Nas ominely o ile w ogole kulki by daly rade
    pewnie trzeba prac w wys temp? 60 styknie?
    i jeszcze jedno mam pytanie jesli mozna ile mniej wiecej potrzeba pieluch? noi co z noca? jestem naprawde zielona w tej kwestii
    z gory przepraszam jesli w zlym temacie to pisze
    Doradca Noszenia ClauWi®

  4. #44
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

  5. #45
    Chustonoszka Awatar ewka101
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    130

    Domyślnie

    Okoani dziekuje
    Doradca Noszenia ClauWi®

  6. #46

    Domyślnie

    ja szylam pieluchy sama jak jeszcze Amelka byla u mnie w brzuchu, uzywamy ich na codzien, ale na noc i na wyjscia uzywam bella, bo doczytalam sie ze nie sa bielone chlorem ani nie uzywany jest latex do ich produkcji co mnie przekonalo dop tego ze mozna ich uzywac, dodatkowo nie smierdza tak jak pampersy, ale zastanawiam sie nad tym niklem - na ten artykul tez juz kiedys trafilam i nie daje mi spokoju, uzywacie wogole jakichs jednorazowek, a jesli tak to jakich i dlaczego? no i czy znalazl ktos jakiegos haka jeszcze na belle? bo tez czesto sie zastanawiam nad tym ze wogole jedno- nie powinnismy uzywac, ale sa takie sytuacje kiedy jest to o wiele wygodniejsze poprostu...

  7. #47
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Katarzyno - są w sprzedaży ekologiczne pieluchy jednorazowe - Beaming Baby, Moltex, Wiona; poszukaj w sklepach naszych forumek; mają mniej syfu ale są droższe
    P. 2007, D. 2010

  8. #48

    Domyślnie

    wiem, uzywalismy ich, ale niestety cena nie pozwala na codzienny uzytek, jak znalazlam belle bez chloru i lateksu to pomyslalam ze to dobry polski zamiennik i nie trzeba sprowadzac pieluch zza morza, a wy tylko te eko jednorazowki?

  9. #49
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Nie no, my tylko eko- wielorazowe
    Koneic końców o tym jest ten dział o pieluchach wielorazowych i EC.
    Wydaje mi się ,ze pogaduszki o eko wielorazowych powinny przejść do eko działu
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  10. #50
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Lublin/Londyn
    Posty
    145

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myszka Zobacz posta
    Bo Tosia dwa razy dziennie je krowie mleko z platkami (uwielbia, co poradze?), a kaszki juz do ust nie bierze.
    Halo,
    co do wspomnianych platkow to te wszystkie reklamowane zdrowe platki, granola, wszystko co tylko wyglada ze jest tak jakby nadmuchane to swinstwo najgorsze tak samo chrupki ryzowe, tez dmuchane, sorki info mam z angielskiego zrodla ale jak by ktos chcial to moge odeslac. Byl taki eksperyment ze szczury karmione tymi Kellogsami i Cheerios i cala ta reszta zdychaly po jakims czasie. Sally Fallon w swojej ksiazce Nourishing Traditions mowi o tym. My juz tego nie jjemy tylko kleik ryzowy (tez nie jest to idealne jedzenie ale nie szkodzi bynajmniej) ew slodzony miodem i kasze manne.

  11. #51

    Smile system mieszany :)

    j dopiero zaczynam przygodę z WIELO ale jeśli mogę się wtrącić są ekologiczne pieluchy jednorazowe w rosmanie, akualnie za 26,99 normalnie 30 zł, takze plecam serdecznie jesli chcemy wprowadzic system mieszany, badz tez nie mamy sily uzywac tylko wielorazowych pieluch a zalez nam na ochornie srodowiska w ogole jest tam wiele produktow EKO

  12. #52
    Chusteryczka Awatar mazumal
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Wieliczka/Krakow
    Posty
    1,869

    Domyślnie

    Jak ja się ciesze, że usłyszałam o pieluchach wielo jak moje dzieciątko jeszcze siedzi w brzuchu Bo przyznaje sie ze wstydem, że najpierw czytałam wszelkie informacje jakie pieluchy jednorazowe najlepsze i chusteczki i inne paskudztwa aż pewnego pięknego dnia natknęłam sie na magiczne hasło pieluchy wielorazowe i teraz żadnych innych nie biorę pod uwagę.

  13. #53
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dora Zobacz posta
    Halo,
    co do wspomnianych platkow to te wszystkie reklamowane zdrowe platki, granola, wszystko co tylko wyglada ze jest tak jakby nadmuchane to swinstwo najgorsze tak samo chrupki ryzowe, tez dmuchane, sorki info mam z angielskiego zrodla ale jak by ktos chcial to moge odeslac. Byl taki eksperyment ze szczury karmione tymi Kellogsami i Cheerios i cala ta reszta zdychaly po jakims czasie. Sally Fallon w swojej ksiazce Nourishing Traditions mowi o tym. My juz tego nie jjemy tylko kleik ryzowy (tez nie jest to idealne jedzenie ale nie szkodzi bynajmniej) ew slodzony miodem i kasze manne.
    Manna to też żadna rewelacja z punktu widzenia żywieniowego
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  14. #54
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaHani Zobacz posta
    to jakim cudem pieluchy jednorazowe z tym proszkiem przeszły badania bezpieczeństwa i testy? Nie wierze że ktoś kto to sprawdzał nie wiedział jakie mogą być skutki...no ale cóż..gdzie gruba kasa za czymś idzie tym więcej się nagina rzeczy..
    szczepionki z rtęcią, glinem, formaldehydem, komórkami zwierzęcymi ect. też przechodzą "badania bezpieczeństwa"... Masz zupełną rację, że jeśli chodzi o kasę, to nie ma sentymentów, nawet jeśli rzecz dotyczy najbardziej bezbronnej istoty na świecie, czyli dziecka. Czy to będą pieluchy, czy jedzenie, kosmetyki czy szczepionki-liczy się tylko czyjś zysk.

  15. #55
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    miasto spotkań
    Posty
    875

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Angie Zobacz posta
    I dla tego żałuję że wielo odkryłam tak późno bo Kuba miał 10 msc.
    Ale o tym że pampki tak szodzą się nie mówi, że przygrzewają jądra też się nie mówi tylko się w mawia nam mamą jakie one są przewiewne i przyjazne pupie malucha


    Cytat Zamieszczone przez Olik Zobacz posta
    Ja zaczęłam stosować wielo jak Nela skończyła 14-15 miesięcy.... I w sumie wiedziałam, że pampki są be, bo nawet w szkole rodzenia nam położna mówiła że warto się tym zainteresować.
    lepiej późno niż wcale. mój Ollie ma 15 miesięcy i ... będzie pieluchowany wielorazowymi razem z siostrą. od dziś, od zaraz. od najbliższej zmiany pieluchy myślałam, że dociągnę go na pampersach, ale przegrzanie jąder przeważyło szalę.


    co Neli nie groziło... biedny Olaf

    Cytat Zamieszczone przez mazumal Zobacz posta
    Jak ja się ciesze, że usłyszałam o pieluchach wielo jak moje dzieciątko jeszcze siedzi w brzuchu Bo przyznaje sie ze wstydem, że najpierw czytałam wszelkie informacje jakie pieluchy jednorazowe najlepsze i chusteczki i inne paskudztwa aż pewnego pięknego dnia natknęłam sie na magiczne hasło pieluchy wielorazowe i teraz żadnych innych nie biorę pod uwagę.
    moja córa też miała to szczęscie i od początku (prawie) jadym z wielorazowymi. chociaż ona.


    edit:

    dobra, trochę zaszalałam. ale zła jestem, że na Olafie się uczyłam po to, żeby małej (i następnym ) było lepiej.
    Ostatnio edytowane przez jborowa ; 21-11-2012 o 22:24

  16. #56
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    U nas od 4 miesiąca synek jest pieluchowany,ale gdybym wiedziała o tym wcześniej pieluchowała bym od razu. Następne dzieci będą od początku na wielo.
    Tyle czasu synek miał taką czerwoną pupę po jednorazówkach, i teraz wreszcie jest spokój

  17. #57
    ChustoTata Awatar chustomaniak
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    7

    Domyślnie

    czytam i czytam o tych pieluszkach i jestem zdziwiona,że tyle syfu jest w pamperach,ale jednak zdaje mi się,że z tymi Waszymi pieluszkami to dużo pracy.

  18. #58
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    E tam. Pralka pierze. Ja tylko wkładam i wyciągam. No dobra... jeszcze składam i chowam do szafki
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  19. #59
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Dużo pracy wydaje się tylko na początku, a potem to już się to robi automatycznie
    Ja nie umiałabym wrócić do jednorazówek, nawet na wyjazd na tydzień zabraliśmy wielo

  20. #60
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Przy przewijaniu nie ma wogóle więcej pracy bo są też pieluszki które zakłada się jak pampersy np. kieszonki i AIO, SIO. A później do wiaderka po nazbieraniu do pralki na suszarkę i to cała praca
    Dodam że nie ma codziennie wiadra śmierdzących śmieci do wynoszenia jak przy pampersach

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •