Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37

Wątek: całą noc w siuśkach - jak to się ma do "zdrowotności" wielorazówek?

  1. #21
    Chustonoszka Awatar elizek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    115

    Domyślnie

    tetra na bank sprawdzona to prawda ale nikt nie zaprzeczy ze bambus jest bardzo chlonny a to juz dla nas duzy plus.
    Nils Fredrik 29.11.2005
    Maximilian 26.01.2010

  2. #22
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie

    Ale Wy serio nie zmieniacie dzieciom pieluchy w nocy?
    Mój Kacper jako potencjalny ZUM-owiec pampki miał zmieniane co najmniej dwa razy w nocy jak już był starszy. Jak młodszy to więcej.
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  3. #23
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    daleko i blisko
    Posty
    3,021

    Domyślnie

    ja sie staram zmieniac jak ide spac - ale czesto wtedy maja sucho. Jak sie przebudza, to zmieniam, czasami jak ja sie przebudze to tez.
    Najczesciej jednak jest tak, ze wieczorem po prostu padam i nie mam sily ich przebierac. W dodatku jak Jakuszek ma swoje nocne histerie, to nie ma mowy o przebraniu go
    Ale udalo mi zaobserwowac, ze najczesciej sikaja miedzy 3 a 5 rano, wiec skoro wstaja o 6 i sa przebierane, to nie leza znowu az tak dlugo - tyle co czasami w dzien na spacerze.
    Jak byli mali, to przewijalam w nocy - najpierw co 2 godziny, potem - 2 - 3 razy.
    K. i J. 17.07.2008, W. 07.02.2013

    1% KRS 0000037904 Cel szczegółowy 26513 Nowacka Katarzyna i Jakub 1% DZIĘKUJEMY!

  4. #24
    Chustomanka Awatar tysiula
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Piaseczno, mazowieckie
    Posty
    669

    Domyślnie

    Odnośnie tego bambusa to tak na zdrowy rozsądek, jeśli bambus jest antybakteryjny to dlaczego w wiadrze pielucha bambusowa śmierdzi tak samo jak inna? Komu wierzyć? Pewnie nikomu albo wszystkim po trochu. Dla mnie jednak bambus wygrywa z bawełną chociażby dlatego, że: baaaardzo dużo chłonie i nawet po praniu frota bambusowa jest miła w dotyku, nie sztywnieje tak jak bawełna.

    ***
    4pupy - naturalnie dla pupy
    ***
    "Czy nie starczy, że ogród jest piękny?
    Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?"
    D. Adams

  5. #25
    Chustomanka Awatar Hainaut
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Belgia (Walonia)
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dagmara Zobacz posta
    Ale Wy serio nie zmieniacie dzieciom pieluchy w nocy?
    Jak sie budzila na nocne karmienie to zmienialam, jak ja zaczelam ja odzwyczajac od karmienia to najpierw tylko przebieralam, a potem juz nawet nie przebieralam. Teraz zaczela przesypiac cale noce, nie bede jej budzic, zeby zmieniac pieluche... Z pupcia poki co wszystko ok.
    Kim (2009) & Tim (2011) - i 5 Aniolkow

  6. #26
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Po aferze wiskozowej,odnośnie didek/nati wiedziałam już ze coś jest na rzeczy..ale tutaj tak czarno na białym.

    ech..
    jest jeden plus..przestaję marzyć o nowej bambusowej zarze:/

    Wracając do tematu- zmieniam pieluchę Balbince około 23 i śpi w niej do rana tj do 6/8 w zależności jak się obudzi. Sypia w wonderoosach.
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  7. #27
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    co do bambusa też mam niesmak, mysle ze warto powiedziec o tym dziewczynom sprzedającym pieluszki bo one same pewnie też nie wiedza a wprowadzaja klientów w błąd

  8. #28
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    a w pampersach to jak dziecko śpi? tak samo. polarek bym zostawiła. w antybakteryjnośc włókna bambusowego bym nie wierzyła http://www.textiles.pl/g2/2010_01/731_fileot.pdf - POlska izba odzieżowo- tekstylna
    Chyba się załamię. Zaczeliśmy używanie wielo jakieś 2 miesiące temu, postawiliśmy na bambusa (że taki antybakteryjny...) i proszę... Czuję się zrobiona na szaro A co z pieluszkami konopnymi?? Mają działanie antybakteryjne czy nie?

  9. #29
    Chustofanka Awatar u_lcia
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    józefów / warszawa
    Posty
    151

    Domyślnie

    jak mieliśmy jeszcze pieluszkę z bambusem od wewnątrz (chyba do ok. 3 mca) szła na noc szczególnie, jeśli zaczerwieniła się pupka. rano, pomimo wilgotnej pieluchy, pupa była ładna. ja bym juz tak nie psioczyła na tego sztucznego bambusa, wydaje mi się, ze mimo wszystko orpócz chłonności coś jeszcze mu zostało.
    córka ma 8 mcy, i tak nie przewijam jej w nocy. zakładam pieluchę koło 21 i potem zmieniam po porannym karmieniu - zwykle w okolicach 6, dzisiaj np o 7.30 i nic się złego nie dzieje. jesli się coś czerwieni, to raczej w dzień jak mi się coś zapomni.. pomiędzy tymi przewinięciami są min dwa karmienia, plus trzecie to o 6. czasami więjcej.

  10. #30
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie

    Wiecie ja się zapytałam bo niejednokrotnie mamy pampersowe były atakowane że trzymają dzieci we własnych odchodach a tu dzieje się dokładnie to samo tyle że w wielorazówkach i jest to ok. Trochę mnie to śmieszy i tyle.
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  11. #31
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    London, UK
    Posty
    1,436

    Domyślnie

    mnie sie wydaje, ze jednak jest roznica.
    co innego "trzymac" dziecko w pieluszce w nocy (niewazne, czy wielo, czy jednorazowej)-przeciez, skoro spi, to po co budzic i ryzykowac placz, problemy z powtornym zasnieciem, itp? ponadto uwazam, ze jednak calonocne trzymanie w wielorazowej jednak mniej dziecku zaszkodzi, niz w pampersie....
    a zupelnie inna sprawa jest takie przetrzymywanie w dzien-mnie sie wlos na glowie jezy, gdy czytam, ze ktos tam zmienia dziecku "pampersa" 4-5 razy na dobe. nie wyobrazam sobie czegos takiego i bardzo sie ciesze, ze wielorazowe pieluchy poniekad zmuszaja do czestszego zmieniania.

    zawsze sie w takich przypadkach zastanawiam, czy mamy w taki sposob postepujace sobie podpaski tez zmieniaja 4-5 razy na dobe...i ciekawe, czy by tak robily, gdyby musialy je nosic przez 2 lata swojego zycia nieustannie, bez przerwy.

  12. #32
    Chusteryczka Awatar Sroka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    na polnoc od Monachium
    Posty
    1,613

    Domyślnie

    Ja w nocy pieluch nie zmianialam, no chyba ze kupa byla, to wtedy musowo! nigdy problemow z odparzeniami z tego powodu nie bylo.
    Co do Bambusa to ja wiedzialam, ze to poprostu wiskoza jest. Kiedys przeczytalam na stronach Didka o bambusie i sie zainteresowalam. Jako chlonne wklady mamy konopie. Chlona tak samo duzo jak bambus!

  13. #33
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,652

    Domyślnie

    Ja również uważam, że (pomijając przypadki ekstremalne) ganienie mam "pampersowych" za trzymanie dziecka w siuśkach przy jednoczesnym przetrzymywaniem w nocy w wielo zakrawa na hipokryzję. Ile razy tu się przewija, że "mama nadzieję, że...", "wydaje mi się", "wierzę, że...". No sorry i haloooo Mnie z kolei wygląda to na naginanie rzeczywistości do z góry przyjętych założeń, żeby nie powiedzieć ideologii.

    Kreska jest pampkowana, od jakiegoś miesiąca w dzień przeszłam na wielo. Pieluchy zmieniam po każdym siku, bez względu na rodzaj stosowanych pieluch, chyba, że nie zauważę, że ma już mokro. A odnośnie zmieniania podpasek - nie liczę, zmieniam wtedy, kiedy czuję taką potrzebę. Choćby to było i 4 razy na dobę. I Bogu dziękuję, że istnieją podpaski jednorazowe. Zastanawiam się nad kubeczkiem mentruacyjnym, bo to jednak coś zupełnie innego (nie cierpię pieluch między nogami, a z tamponami też się nie lubię), ale na wielorazowe póki musu nie będzie - nie przejdę.
    Shilo z eMem i Kreską (12.2008)

    http://shilocrafts.blogspot.com/

    Bubaje http://bubaje.blogspot.com/

  14. #34
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,781

    Domyślnie

    Dla mnie nawet jeżeli w zdrowotności nie ma różnicy-choć wierzę, że lepiej trzymać dziecko w sikach niż w sikach i chemii-to ważny jest aspekt ekologiczny-przy jednorazówkach przeszkadzała mi swiadomość,że ja umrę, Zocha umrze, a pieluchy dalej będą się rozkładać. Z tego samego powodu używam kubeczka.
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  15. #35
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Wy tu o nocnym trzymaniu dziecka w moczu a mnie niepokoi to, że moje dziecko (14 mies) po całej nocy ma suchą pieluszkę lub zrobi rano w nią jak nie zdaże z nocnikiem.
    Dodam, że częstuje się cycem w nocy
    i tak źle i tak niedobrze

  16. #36
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    Wy tu o nocnym trzymaniu dziecka w moczu a mnie niepokoi to, że moje dziecko (14 mies) po całej nocy ma suchą pieluszkę lub zrobi rano w nią jak nie zdaże z nocnikiem.
    Dodam, że częstuje się cycem w nocy
    i tak źle i tak niedobrze
    Pewnie mam takie a nie inne podejscie do zmiany wielo w nocy, bo przy pierwszej pobudce czyli kolo 3, pielucha czesto jest sucha- zawsze gdy dziecko sie zbudzi w nocy to sprawdzam pieluche, za to kolo 6 mokra, ale tez nie na tyle zeby przeciekac. Nie czuje sie hipokrytka i nie mam wrażenia ze przetrzymuje dziecko w siuskach.

  17. #37
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,652

    Domyślnie

    Ostatnio Kresce (16 msc) też się zdarza, że budzi się rano z pieluchą suchą, założoną po kąpieli. W nocy je kilka razy. Z tego, co widzę, to albo sika niedługo po wieczornym karmieniu, a potem dopiero nad ranem/rano (co zwykle ląduje w nocniku). Acz nie zawsze, ostatnio jak szły zęby to sikała jak z małego szlaufika całą noc. Syn koleżanki właśnie suchymi nocnymi pieluchami zasygnalizował gotowość odpieluchowania. Może i u Was tak jest?
    Shilo z eMem i Kreską (12.2008)

    http://shilocrafts.blogspot.com/

    Bubaje http://bubaje.blogspot.com/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •