Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 101

Wątek: jestem rozgoryczona wielorazówkami pomóżcie

  1. #61
    Chusteryczka Awatar visenna2
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1,820

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    a ja się dziwię, że odpażenia nie minęły
    moja przy jednorazówkach miała ciągle coś jak nie krosty to odparzenia -
    Sorry, nie czytałam całego topiku, ale to mi się rzuciło w oczy Moja córka w pieluchach wielorazowych była często odparzona i trwało to kilkanaście tygodni. Prałam zgodnie z zaleceniami, podwójne płukanie plus płukanie w wannie, zmniejszona ilośc proszku/płynu.
    Teraz znowu jedziemy na pampkach + maść którą sama robię i pupa jak marzenie. Nie wiem co robiłam źle, i czy coś w ogóle robiłam źle, ale już mi się niespecjalnie chce walczyć z tym dalej.

    Co do wielkości pupy - mojej (już chodzącej) córce w wielorazówkach robił się taki odwłok, że nie mieściła się w rajstopki Getrów nie chciała nosić, zrywała je sobie z płaczem.

    Mnie również pieluchy wielorazowe zniechęciły okropnie, pewnie wrócę do nich latem, kiedy zniknie problem rajstop/spodni a będę chciała młodą trenowac nocnikowo.

    Co do papierków kupołapiących - moja Kluska robi często rzadkie kupy, które przesiąkały częściowo przez papierek, i pielucha też była do prania. Podobno to specyfika dzieci karmionych często piersią.
    ChustoHolizm
    Zuzia 21.12.2005
    Ania 26.06.2008
    Mateusz 04.08.2011

    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci

  2. #62
    Chustofanka Awatar Bodzia_30
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Opole/Pogórze
    Posty
    267

    Domyślnie

    I ja jakoś nie mogę uwierzyć w to że pupa się nie odparza w wielo a w pampkach tak, bo niestety mój "Kluseczek" dostał lekkich odparzeń. Coprawda często robi kupkę, ale zawsze ja szybko łapię, żeby z nią nie leżał, a jednak pupa się zaczerwiniła. NIe zwalam winy na wielo tak całkiem, bo i w pampkach zdażało się, zwłaszcza gdy kupke zrobił po cichu. Ale ja się nie zrażam, i po tygodniu zakładania wielo, mam opory przed założeniem pampersa na noc (bo wciąż mam za mało pieluch). Co do dużej pupy, to ma większą, ale nie na tyle, zebym nie dopięła na nim bodziaków, któe nosił dotychczas. Tetra + otulacz nie robi wielkiego odwłoka, kieszonka z tetrą w środku również. Ale ja nie mam one siza tylko rozmiarowe. Może dlatego?


  3. #63
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Polecam przemywanie pupy ZAWSZE przy ktorychkolwiek pieluszkach, ale przy wielorazówkach to akurat mam sprawdzone.
    Chodzi o Mydło Marsylskie. Synu ma 19 miesięcy, a wielorazówek używam od 3 miesiaca życia. Kremów ochronnych nie używałam i nie używam.
    Co najwyżej mąkę ziemniaczaną, jak czasem cichaczem zrobił grubszą sprawę i pupa się zaróżowiła.
    Zero odparzeń przez cały ten czas.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  4. #64
    Chustofanka Awatar Bodzia_30
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Opole/Pogórze
    Posty
    267

    Domyślnie

    Ja używam Sudocrem, ale wtedy już jak muszę. Poprostu szybko działa. Niestety, nadal używam chusteczek nawilżających do przemywania pupci - niestety firmy pampers (a to świństwo - wiem, ale mężuła kupił takie, co robić) - a używam ich bo nie mam pomysłu na inne przemywanie pupci. NIe wiem, czy mam wziąć miseczkę z wodą, co ewentualnie do tej wody, co zamiast tych chusteczek do przemywania, brak mi pomysłu. Poprostu zaćmia totalna. Chętnie o tym poczytam.


  5. #65
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Oj chusteczki pampersa to nie najlepszy pomysł (delikatnie mówiąc).
    Wystarczy sama woda. Ja mam przewijak w łazience blisko umywalki (na pralce), także miseczek z wodą nie używałam, tylko woda prosto z kranu.
    Ale jak nie ma możliwości, to miseczka z wodą jak najbardziej.
    No i albo jednorazowe waciki, ale ja polecam pocięcie na małe myjki pieluszki tetrowej.
    Ja mam jeszcze porobione myjki ze skrawków froty bambusowej, weluru bambusowego i weluru bawełnianego.

    Chusteczki pampersa tez mam, od półtorej roku, dostaliśmy kiedyś.
    Używam tylko w aucie, ale nie dla dzieci.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  6. #66
    Chustofanka Awatar Bodzia_30
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Opole/Pogórze
    Posty
    267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yetta Zobacz posta
    Oj chusteczki pampersa to nie najlepszy pomysł (delikatnie mówiąc).
    Wystarczy sama woda. Ja mam przewijak w łazience blisko umywalki (na pralce), także miseczek z wodą nie używałam, tylko woda prosto z kranu.
    Ale jak nie ma możliwości, to miseczka z wodą jak najbardziej.
    No i albo jednorazowe waciki, ale ja polecam pocięcie na małe myjki pieluszki tetrowej.
    Ja mam jeszcze porobione myjki ze skrawków froty bambusowej, weluru bambusowego i weluru bawełnianego.

    Chusteczki pampersa tez mam, od półtorej roku, dostaliśmy kiedyś.
    Używam tylko w aucie, ale nie dla dzieci.
    Wiem, w nosie mnie kręci od ich zapachu, i obawiam się że przy tych małych odparzeniach, to też nie pomagają. Odstawiam je w cholerkę. Niestety ja przewijak mam na pięterku a łazienka na parterze. Zostaje mi miska z wodą i waciki. Dzięki za poradę.


  7. #67
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie

    ja w sprawie mycia zadka, nigdy nie miałam cierpliwości do misek, wacików itd jak dla mnie to za dużo przy przewijaniu, więc baaardzo szybko przyzwyczajałam dzieci do mycia zadka pod bieżącą wodą przewieszam dziecię przez przedramię i wkładam zadek pod kran, tak że nóżki zostają poza umywalką. Szybko i efektywnie
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  8. #68
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hanti Zobacz posta
    baaardzo szybko przyzwyczajałam dzieci do mycia zadka pod bieżącą wodą
    My pod kranem też często lądowaliśmy.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  9. #69

    Domyślnie

    A co myślicie o rumianku do przemywania pupy?
    Niby łagodzi podrażnienia ale chyba tez może uczulać.... Któraś ma jakieś doświadczenia?

  10. #70
    Chusteryczka Awatar visenna2
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1,820

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez apokalipsa Zobacz posta
    A co myślicie o rumianku do przemywania pupy?
    Niby łagodzi podrażnienia ale chyba tez może uczulać.... Któraś ma jakieś doświadczenia?
    Ja przemywałam, nie pomagał. Ale i nie zaszkodził
    ChustoHolizm
    Zuzia 21.12.2005
    Ania 26.06.2008
    Mateusz 04.08.2011

    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci

  11. #71
    Chusteryczka Awatar visenna2
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1,820

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hanti Zobacz posta
    ja w sprawie mycia zadka, nigdy nie miałam cierpliwości do misek, wacików itd jak dla mnie to za dużo przy przewijaniu, więc baaardzo szybko przyzwyczajałam dzieci do mycia zadka pod bieżącą wodą przewieszam dziecię przez przedramię i wkładam zadek pod kran, tak że nóżki zostają poza umywalką. Szybko i efektywnie
    Tak jest najlepiej Ja szokowałam położne w szpitalu kiedy na drugi dzień po urodzeniu myłam tak moją młodszą
    ChustoHolizm
    Zuzia 21.12.2005
    Ania 26.06.2008
    Mateusz 04.08.2011

    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci

  12. #72
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    O muszę chyba tez mycie pod kranem zapoczątkować.
    Póki co mam doczepione do łóżeczka takie pojemniki Ikeowskie http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70103207,
    Najmniejszy z nich napełniam wodą, wacik albo kawałek ręczniczka i przy przewijaniu myję pupcię. Brudna pielucha i ten ręczniczek ląduje w średnim
    Na początku używałam tylko przegotowanej wody, a patent był taki, że stała w termosie przy łózeczku - nawet w nocy była pod ręką.
    No i mąka ziemniaczana w razie potrzeby.
    I pupa ok, naprawdę sporadycznie zaczerwieniona odrobinę.
    Ostatnio edytowane przez mirabel ; 09-05-2010 o 17:41 Powód: literówka, hehe napisałam "wycie pod kranem" zamiast "mycie pod kranem"

  13. #73
    Chustomanka Awatar Magme
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    708

    Domyślnie

    Ja się tylko wypowiem w kwestii ilości kup - bo ogólnie z wielo nam nie wyszło - ale jesli idzie o ilośc Kup - Krzysiek do mniej wicej 8-9 miesiąca potrafił zrobić do 10-12 kup dziennie .. mimo tego ze był zdrowy ,przybierał konkretnie, nic mu nie dolegało, mimo mojej naprawde pilnowanej diety itd potem mu stopniowo ilośc ta malała ..potem po roku robił jedną dwie a potem ..to już inny wątek , Kinga robiła od poczatku jedną dwie dziennie i tak ma do teraz..
    Więc niektóre dzieci po prostu tak mają - jesli wykluczyłaś problemy dietetyczne to na razie nie siałabym ztego akurat powodu wielkiej paniki.. no chyba ze dzieje się coś jeszcze - nie przybiera na wadze albo coś itd
    Krzyś 11.08.2006, Kinia 1.08.2008...

    nowy mój blog http://magme-madebyme.blogspot.com
    stary mój blog http://madebyme.blox.pl


  14. #74
    Chustofanka Awatar Kaaska
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    476

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirabel Zobacz posta
    O muszę chyba tez mycie pod kranem zapoczątkować.
    Póki co mam doczepione do łóżeczka takie pojemniki Ikeowskie http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70103207,
    Na początku używałam tylko przegotowanej wody, a patent był taki, że stała w termosie przy łózeczku - nawet w nocy była pod ręką.
    Dokładnie takich samych pojemników używam . Woda w termosie ciepła zawsze pod ręką w dzień i w nocy. A pupę przesmarowuję Bepanthenem! Żadnych odparzeń . Aż żal nie pocałować takiej delikatniej pupeczki .
    W najmniejszy wlewam wodę a w średni pojemnik pampiaki wyrzucam w największy natomiast brudne rzeczy no i jak się trafi jakaś tetra.
    Ostatnio edytowane przez Kaaska ; 10-05-2010 o 22:54 Powód: dopiska

  15. #75
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    miasto
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bodzia_30 Zobacz posta
    I ja jakoś nie mogę uwierzyć w to że pupa się nie odparza w wielo a w pampkach tak, bo niestety mój "Kluseczek" dostał lekkich odparzeń. Coprawda często robi kupkę, ale zawsze ja szybko łapię, żeby z nią nie leżał, a jednak pupa się zaczerwiniła. NIe zwalam winy na wielo tak całkiem, bo i w pampkach zdażało się, zwłaszcza gdy kupke zrobił po cichu. Ale ja się nie zrażam, i po tygodniu zakładania wielo, mam opory przed założeniem pampersa na noc (bo wciąż mam za mało pieluch). Co do dużej pupy, to ma większą, ale nie na tyle, zebym nie dopięła na nim bodziaków, któe nosił dotychczas. Tetra + otulacz nie robi wielkiego odwłoka, kieszonka z tetrą w środku również. Ale ja nie mam one siza tylko rozmiarowe. Może dlatego?
    a gdzies dalej piszesz, ze smarujesz sudocremem, ja tez, ale tylko przy odparzeniu i tylko do pampka. Czytalam gdzies u producenta na stronie wielo, zeby nie smarowac niczym pupy dziecku przy wielo, bo to zmniejsza chlonnosc i wlasnei moze powodowac podraznienia. Ja do wielo niczym nie smaruje, kidys uzywalam tetry, to jak juz bylo cosik na pupie, co rzaaadko, to albo maka ziemniaczana, albo puder linomag i juz. A na odparzenia to przede wszystkim wietrzenie !! to jest najskuteczniejsza metoda, cieplo sie robi, jak dziec maly, to go na sama pieluszke na ceratce polozyc spac na brzusiu pupa do gory i przykryc. W dwa dni nic nie bedzie

    a co do chusteczek nawilzanych, to ja kupuje baby dream w rossmnie i sa ok.
    Ostatnio edytowane przez pania ; 10-05-2010 o 23:03

  16. #76
    Chustofanka Awatar Bodzia_30
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Opole/Pogórze
    Posty
    267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pania Zobacz posta
    a gdzies dalej piszesz, ze smarujesz sudocremem, ja tez, ale tylko przy odparzeniu i tylko do pampka. Czytalam gdzies u producenta na stronie wielo, zeby nie smarowac niczym pupy dziecku przy wielo, bo to zmniejsza chlonnosc i wlasnei moze powodowac podraznienia. Ja do wielo niczym nie smaruje, kidys uzywalam tetry, to jak juz bylo cosik na pupie, co rzaaadko, to albo maka ziemniaczana, albo puder linomag i juz. A na odparzenia to przede wszystkim wietrzenie !! to jest najskuteczniejsza metoda, cieplo sie robi, jak dziec maly, to go na sama pieluszke na ceratce polozyc spac na brzusiu pupa do gory i przykryc. W dwa dni nic nie bedzie

    a co do chusteczek nawilzanych, to ja kupuje baby dream w rossmnie i sa ok.
    Nie, ja smaruje kremem tylko jak zaczyna mu się odparzenie. Po paru godzinach mija i wówczas niczym nie smaruje. A co do chłonności pielsuzki - poprostu biorę płyn do mycia naczyń i pieluszka jest OK.


  17. #77
    Chustofanka Awatar ekomummy
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    437

    Domyślnie

    A odstawiłaś już chusteczki? Jest jakiś rezultat? Często jest tak, ze chusteczki odparzają. Pewnie trzeba poczekać parę dni na rezultaty. My myjemy tak jak hanti . Działa super
    Mama Adasia, 2007, Natalii 2009 i Lilianki 2014

    www.ekomaluch.pl
    www.wielorazowepieluszki.pl
    www.kidstyle.pl

  18. #78
    Chustofanka Awatar Bodzia_30
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Opole/Pogórze
    Posty
    267

    Domyślnie

    Tak, odparzeń juz nie ma. Niestety nie mam jak latać pod umywalkę, schody mnie troszkę hamują.


  19. #79
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Ja Balbi myję w zlewie, robimy małe domowe jacuzzichoć teraz coraz częściej nocnik, to przykładam kwadracik papieru toaletowego i jest git

    co do przemywania rumiankiem, czytałam gdzieś, tylko nie pamiętam gdzie, ze nie do końca to jest ok... muszę poszperać.
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  20. #80
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    Niestety i ja z przykrością stwierdzam że na wielo ten nam się pupa różowi. Nie cała ale glównie w okolicy odbytu jest stale rózowo-czerwona. Piore zgodnie z przepisem-plukanie pranie w mniejszej ilości proszku płukanie i płukanie trzeci raz. Sypałam mąką profilaktycznie ale to niewiele zmieniło. Przebieram b.często pieluchy zwłaszcza rano jak dużo siusia. Teraz smaruję też pupke niewielką ilością Nivea Baby i jest super. Na noc oprószam to delikatnie mąką. I tak rano tak jak sie stykają pośladki jest widoczna różnica w skórze.
    W pampkach nie widze wielkiej różnicy na plus, raczej pupa jest gorsza.
    Widać takie mamy delikatne dzieci.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •