Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 101

Wątek: jestem rozgoryczona wielorazówkami pomóżcie

  1. #21
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,268

    Domyślnie

    Nie rozmawiałam o tych kupach z lekarzem, bo mi się to normalne zupełnie wydawało. Rekord jaki znam to 17 dni bez kupy, a w drugą stronę to te kupy Hanki. Z reguły 1-2 rano są duże, a potem takie kleksy właśnie. Mało, ale sprać trzeba.
    Mówicie bambusową formowankę na noc, ale ona kurcze będzie w tym mokrym leżeć 5 godzin jak w mokrym ręczniku. Pampek to chociaż trochę pochłania i tyłek jest względnie suchy...
    Co do mojej diety i odparzeń - może macie rację, żadnej diety nie stosuję, no i do czekolady mam słabość, więc może to kwestia mojej diety.
    Dziś poszłyśmy na spacer w chuście. Hanka we flipie+wkładka bambusowa+na to wkładka zawsze sucho. Wiecie co mnie wkurza, że to jest cholera mokre ciągle i ona w tym siedzi i ten ceratowy PUL otulacz. Niby oddycha, ale to sztuczne jest jak worek. No nie wiem, nie przekonuje mnie to, będziemy próbować, ale w upał to sobie nie wyobrażam jakoś.

  2. #22
    Chustoguru Awatar Em
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    7,194

    Domyślnie

    To kup otulacz wełniany. Niedawno odkryłam i jestem zachwycona.
    Na noc uzywam Wiony, bo mam duzo sikające dziecko, a jak go zapakowałam tak, że się nie przesikał to nie mógł się obrócić na bok

  3. #23
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,280

    Domyślnie

    Ja nie o pieluchach tylko o odparzeniu i twojej diecie.
    Te kupy to na pewno związane z dietą, nie chcę mówić od razu o uczuleniu ale chociaż ograniocz czekoladę i nabiał, u mojej córci(alergia na nabiał) zmiany diety od razu widać na pupie-czerwona, odparzona z liszajami.
    Natalka od roku jest odpieluchowana i dalej zdarzają się jej odparzenia jak poje za dużo jogurtów albo czekolady.Na odparzenia dobry jest Bepanthen maść-wiem że tłuste i niezabardzo dla wielo, ale może jak smarujesz to wkładaj tetrę lub papierki u nas tylko to pomagało.
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

  4. #24
    Chustonoszka Awatar junona
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa
    Posty
    134

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez egac Zobacz posta
    No nie wiem, nie przekonuje mnie to, będziemy próbować, ale w upał to sobie nie wyobrażam jakoś.
    E tam, kilka pokoleń wychowało się na tej mokrej tetrze i nieoddychającej ceracie i żyje .
    Jak sobie przeczytałam Twój post, to mi się przypomniało, że przy drugim podejściu do wielo miałam dokładnie tak samo, czyli całkiem niedawno . Ja byłam trochę zła, bo odparzeń w jednorazówkach nie zaliczaliśmy w ogóle, a tu taka heca. Rozwiązałam to tak, że smaruję pupę niewielką ilością maści co któreś przewinięcie, potem porządnie piorę te pieluchy. Do bambusa, konopi i materiałów naturalnych nie smaruję w ogóle, nie używam też do nich żadnych wkładek typu "mam sucho". Wietrzenie to podstawa. Nie używam wynalazków typu chusteczki, myję dziecko wodą, a po dużej kupie pod kranem mydłem Oillan (po innych mydłach odparzenia).
    Pamięŧam, że na samym początku jak mi się zdarzały takie historie i ciężko było wyjść z odparzeń, to robiłam tak, że np. cały dzień w pampkach, potem powrót do wielo, a co któraś pielucha pampek i wtedy porządne smarowanie tyłka maścią Alantan Plus. Jak mi się dziecko stopniowo przyzwyczajało do pieluch, to pampków już coraz mniej, potem już tylko na noc, teraz na noc jest bambusowa formowanka lub konopna formowanka z polarem i na to otulacz wełniany i jest super.
    Jeśli Cię przeraża PUL na lato, to postaw na otulacz wełniany albo na gatki wełniane.
    Jeśli jesteś zawzięta to szukaj swojego rozwiązania, powinno się udać. Moje dziecko właśnie śpi w pampersie, bo pieluchy na wyjazd się piorą i jakoś mi z tym dziwnie .
    A ten odwłok, no cóż, kwestia przyzwyczajenia, ja zaczęłam zwracać uwagę na krój spodni i kupuję takie pumpiaste.
    Życzę żeby się udało .


  5. #25
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Ja bym dopatrywał sie winy wkładów sucha pielucha i polarków. W momencie gdy odstawiłam cuda techniki, odparzenia zniknęły- i teraz bazą jest tetra plus kieszonki na spacer i okazje. Doczytałam, ze wiele dzieci źle reaguje na polar.
    Co do częstotliwości kup, to chyba nie jest to normalne, a na pewno mozna na to wpłynąć manewrując dietą własną.
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  6. #26
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,268

    Domyślnie

    Co do diety to bez nabiału byłoby mi trudno, naprawdę. Wędlin nie lubię za bardzo, chleb mogę dżemem smarować, pasztetem, miodem, ale bez sera ja głodna jestem W ciągu 5 mcy od porodu schudłam 25kg. Karmię jeszcze syna 2,2roku, więc skądś ten wapń musi być. Próbowałam tydzień bez nabiału, różnicy w kupach nie zauważyłam. Tak jak pisałam kupy są jedna-dwie, a reszta to jakieś kleksy a nie kupy.
    Co do polarku, to zgadzam się, ten materiał nie wzbudza mojej sympatii ani zaufania (w końcu też sztuczny). Jak mam wybierać podpaskę polarkową na upał i bellę, to wolę bellę Dziecka w polar w upał nie ubiorę, bo mi go żal by było.
    Podobają mi się w miarę Flipy+wkładka bambusowa/konopna/tetra. To na dzień, na noc jest pampek i chyba tak zostanie.
    W każdym razie rozczarowałam się, bo myślałam, że wielorazówki to coś lepszego. A w czym to jest lepsze od przedpotopowej tetry, w której dziecko też czuło mokro?
    Wiecie co, to chyba nie dla mnie, nie przekonuje mnie to zupełnie i nie rozumiem tej idei. To, że pamki lądują na wysypisku, to nie wina pampków i wygodnych rodziców, a rządzących, którzy z odpadami nic nie robią, a można. Właśnie mąż przywiózł z konferencji piękną torbę na kompa wykonaną...z butelek PET.
    Po prostu żadne z argumentów: ekologiczne, ekonomiczne czy zdrowotne (bo czy w kieszonce z polarem jądra się nie przegrzewają?) mnie nie przekonały póki co.

  7. #27
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    dziś weszłam na tój wątek znów i bardzo doceniam to co piszeszm dla zastanawiających się Twoje spojrzenia na sprwę tez jaet ważne
    Jednak jeden dzień bez deity to stanowczo za mało, żeby oczekiwać efektów. Rozumiem, że ciężkawo ale może warto spróbowac dłużej, żeby się przekonać czy nie szkodzi się dziecku?
    Jeszcze zwrócę uwagę na skórę maluszka, czy nie ma jakiś szorstkich placków? A może jest ciągle rumiana na policzkach?
    Poobserwuj to jedno ale wizyta u pediatry to drugie. choćby tak dla spokoju.

  8. #28
    Chustofanka Awatar Bodzia_30
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Opole/Pogórze
    Posty
    267

    Domyślnie

    No to mnie troszke zmartwilaś swoimi przeżyciami, bo ja właśnie mam zamiar przejść na wielo - mam już zamówione pieluchy, ale teraz to aż się boję, bo mój tłuścioszek jest strasznie wrażliwy na odparzenia. Co do tych kupek, to nie wydaje mi się by było coś nie tak, bo jak sama piszesz, robi dwie dziennie duże a reszta to kleksy. Jeżeli dziecko byłoby uczulone na mleko, to miałoby liszaje, czerwone szkliste policzki i płatki uszu. Mój ma skaze białkową, i niestety ja musialam zrezygnować nawet z masła do chleba, więc wiem jaki to ból nie jeść nabiału. No ale cóż, skoro zdrowie malucha najwazniejsze. Ale co do pampersów - to dzisiaj zauważyłam przypadkiem, że w miejscu tam gdzie pielucha dotyka plecków, te granulki chłonne wystają i napewno drażnią plecki. Dotknełam tym pampersem swojej skóry i faktycznie drapie. Te granulki są dość ostre. Trzy pampki nie nadawaly się do użycia. A całej paczki jeszcze nie sprawdziłam. Zwróć uwagę przy każdym pampie, czy nie ma wady. Nic przyjemnego dla dziecka mieć optarte plecki.


  9. #29
    Chustoguru Awatar gosia2809
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    8,092

    Domyślnie

    nie będę zakładać nowego tematu tylko pozwolę się podczepić też od niedawna jestem na wielo w dzień i pampers na noc, ale jak zrobiło się ciepło, Filip dostał potówki wszędzie tam gdzie dotyka go pieluszka (używamy tylko kieszonek 3 różnych firm i z każdą to samo) i teraz się zastanawiam czy jak będzie naprawdę gorąco to czy go nie ugotuję? aaa i jeszcze- zaczął mu się siusiak i jądra czerwienić nie używam raczej kremów, tylko na noc do pampka a w dzień albo myję go wodą albo delikatnie chusteczką... wszystko to się sprawdzało dopóki za oknem słoneczko nie podniosło temp do +15-20 stopni
    p.s co do kup to może być faktycznie twoja dieta, ale brzuszek nie boli twojego maluszka? i pewnie jak zaczniesz wprowadzać inne jedzonko to kup będzie mniej, u nas teraz jest jedna dziennie i trafia do nocnika
    Ostatnio edytowane przez gosia2809 ; 01-05-2010 o 11:28 Powód: dot.kup;)

  10. #30
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie

    dla wrażliwców odpowiedzią na wszystkie odparzenia, potówki jest wełna Czego by nam nie wmawiali producenci pieluszek, pul jest lepszy od pampersa, ale do wełny mu daaaaaaaleeeeeko
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  11. #31
    Chustoguru Awatar sylvetta
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,114

    Domyślnie

    Z tymi kupokleksami - to sytuacja jak u mojejBblanki obecnie - tyle , ze mojej rosną 4 zęby na raz - te kupokleksy trwały jakies 4 dni. teraz ząbki juz sie przebiły - i kleksów niet. jest normalna kupa rano.
    Czy Twoja nie zabkuje teraz?
    U Blanki od razu podczas zabkowania sie zmienia wygląd pupy - wtedy smaruje sudokremem. Znika po paru godzinach dosłownie.

  12. #32
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,268

    Domyślnie

    Nie dzień, a tydzień byłam bez nabiału
    Nie ma liszajów itp. Nie ząbkuje i nie spodziewam się szybko ząbków. Synek miał pierwszy ząbek w 13 miesiącu życia.
    Co do wełny muszę poczytać, bo jeśli naturalnie ma być, to żaden PUL hehe.
    Zobaczę czy to nie przecieka, nie uczula itp i może się skuszę, a te wszystkie mikrofibry sprzedam na bazarku, bo widzę, że sporo mam używa i jest zadowolonych, widać mają mniej wrażliwe dzieci.
    Mam tylko jeden jeszcze problem z zapięciem Flipa, bo Hanka ma jkąś dziwnie dużą pupę albo co Waży chyba normalnie jak na swój wiek jakieś 8kg, ale tyłeczek ma większy od Antka. Antowi dziś na drzemkę założyłam pieluchę 4-9kg, a on ma ponad 2 lata, a Flipa Hance zakładam rozpiętego całkiem na długość, w pasie trochę ciaśniej. Z Naugthy Baby wcale sobie nie radzę z zapinaniem. Wystarczy że się trochę poturla i sie wszystko przesuwa.

  13. #33
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    jeśli jest alergia to trzeba min 3 tyg diety żeby był rezultat
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  14. #34
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez green_naranja Zobacz posta
    przy produkcji jednego pampka zuzywa sie tyle wody, ile potrzeba, by pieluche wielo wyprac 200 razy
    A skąd o tym wiesz?

    egac... tak jak Pondo pomyslałam o polarze i wkłądkach sucha pielucha. Hm... niekoniecznie, ale w sumie też moze być taka możliwość, że jesteście na nie uczuleni.
    Ja mam jeszcze pytanie. A dajesz olejek do prania pieluch? Bo ja kiedyś dawałam herbacianego 5 kropel albo więcej. Potem okazało się, że 5 to raczej za dużo i teraz daję tylko 2 krople.
    Zbyt wiele kropel olejku też może chyba odparzyć.

    Z uważaniem na dietę nie ma co przesadzać, ale jednak nie można też całkiem sobie na wszystko i w dużych ilosciach pozwolić. Nie martw się córa coraz większa, to lada moment i ty będziesz mogła wszystko jeść, a ona nie będzie kleksów robiła w pieluszkę.

    I jeszcze przyszło mi do głowy jedno rozwiązanie.
    Coś takiego jak wkładki z froty bambusowej. Można kłaść je na polar w kieszonkach i na pieluszki tetrowe w otulacz. Właściwowści antybakteryjne bambusa moze u was zadziałają i malutka wyleczy się z tych odparzeń? Dodatkowym plusem, że takiego kleksa lepiej sprać z małej prostokątnej wkładki, niż z całej pieluszki. A córeczka będzie miała naturalny materiał przy pupci. I chociaż frota bambusowa nie odprowadza wilgoci, to ładnie chłonie i generalnie dziecko nie ma kałuży. Są dzieci które w takim bambusie od pupy chodzą i wcale im to nie przeszkadza.

    PUL nie jest taki zły. W końcu oddycha, więc to go odróżnia od ceraty. Uważam że gorszy jest mikropolar, który jest sztuczny i styka się bezpośrednio ze skórą. I niektóre dzieci moga być na polar chyba uczulone. A lepszy PUL na pupie niż pampers i środki chemiczne.

    Co do zatłuszczenia pieluszek to też się tak może zdarzyć, że nawet jak mamy pieluszkę od nowosci, to mogła się zatłuscić podczas jej używania.
    Ja nie używam kremów w ogóle a czasem pielsuzki mi się zatłuszczały i siku leciało po polarze w ogóle nie wsiąkając. Także warto zrobić kurację odtłuszczającą w płynie do mycia naczyń.

    Bio-Paliwo z jednorazówek super pomysł. Ale nadal pozostaje problem pupci w nasączonych chemią jednorazówkach. Także nadal jestem za wielo.
    Ostatnio edytowane przez yetta ; 01-05-2010 o 15:23
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  15. #35
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,865

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MonikaK Zobacz posta
    jeśli jest alergia to trzeba min 3 tyg diety żeby był rezultat
    swieta racja. odparzenie tez moze byc reakcja alergiczna. A poza tym teraz bialka z mleka sa teraz wszedzei takze w wedlinach, trzeba czytac sklady. Na poczatek radzilabym cui zrobic sobie liste najczestszych alergeneow, pomeczyc sie trzy tygodnie i stopniowo eliminowac.
    a co do pieluch, ja PULa tak nie kocham wole welne, jest super

  16. #36
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Aha zapomniałam o najważniejszym.
    Myślę, że warto spróbować przemywania skóry mydłem marsylskim.
    Jego właściwości antybakteryjne mogą okazać się zbawienne dla odparzonej skóry.
    Warto używać to mydło podczas używania wielorazówek, nie tylko podczas odparzenia.
    My używamy mydła marsylskiego od 1,5 roku i przez cały ten czas zero odparzeń.
    Ostatnio edytowane przez yetta ; 01-05-2010 o 15:24
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  17. #37
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    co do niejedzenia nabiału to pierwsze wyniki są po dwóch tygodniach postu
    powodzenia!

  18. #38
    Chustofanka Awatar magdulinska
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Warrington/UK
    Posty
    174

    Domyślnie

    To i ja napisze pare zdań.
    Moja przygoda z wielorazówkami była podobna- kilka miesięcy sie męczylismy i wiele razy zmieniałam pieluchy az w końcu znalazłam moje ulubione czyli BG "organic" z bawełna przy skórze. w wypadku mojej córki żadne polary przy skórze nie wchodziły w rahube bo miała mega odparzenia. No ale tak jak mówie ile ja kasy wydałam na pieluchy, zeby w końcu znalesc te jedyne.
    Na noc tez jej daje jednorazówkę bo żadna pielucha nie radzi sobie z ilością sików mojej córki

    A co do mydła marsylskiego- jest rewelacyjne- od kąd go stosujemy uporczywa wysypka z pośladka zniknęła bez śladu dzieki yetta

    A ha no i jeszcze ta mega pupa...też zakładałam watki specjalnie poświęcone temu tematowi. Bardzo mi to przeszkadzało ale tez do czasu. Nauczyłam sie kupować spodnie na wyrost- czyli jak Matylda miała 9 miesięcy ja juz kupowałam spodnie na 18-24 m-ce i to załatwiło sprawę

    Tak więc nie poddawaj się i życzę powodzenia!!!!!!

  19. #39
    Chustofanka Awatar Bodzia_30
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Opole/Pogórze
    Posty
    267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    co do niejedzenia nabiału to pierwsze wyniki są po dwóch tygodniach postu
    powodzenia!
    Nie koniecznie - często po dwóch dniach już widać, tak było w naszym przypadku i to pozwoliło mi znaleść przyczynę wysypki i złego samopoczucia.


  20. #40
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    London, UK
    Posty
    1,436

    Domyślnie

    "A skąd o tym wiesz? "

    ano stąd, ze nie stosuje jednorazowek nie tylko ze wzgledow zdrowotnych , ale i ekologicznych, wiec takie rzeczy wiem.
    linkowalam rowniez na tym forum teksty z takimi danymi, jesli jest potrzeba, moge zalinkowac ponownie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •