Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 101

Wątek: jestem rozgoryczona wielorazówkami pomóżcie

  1. #1
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,268

    Domyślnie jestem rozgoryczona wielorazówkami pomóżcie

    Oświećcie mnie proszę, bo być może coś źle robię. Kupiłam pieluchy wielorazowe, Naughty Baby, Flip, kilka wkładek konopnych, bambusowych, formowankę bambusową zawsze sucho i jakąś drugą na noc z mikropolaru i wkładki zawsze sucho.
    Dla mnie to porażka. Po pierwsze Hania ma non stop mokro, mimo, że niby warstwa mikropolaru ma izolować, stosuję albo oryginalne pieluchy, albo wkładkę zawsze sucho na chłonną wkładkę konopną, bambusową.
    Odparzenia cały czas, zmieniam pieluchę około 10 razy, mała ma 5 mcy.
    Potrażka ekologiczna, bo pranie tego to 40l wody plus spranie kupy z każdej pieluchy (a kupa jest w każdej pieluszce) to 140l wody dziennie.
    Dziecku niewygodnie. Dziś na noc założyłam formowankę plus otulacz flip. Hania leżała pod górkę z nogami szeroko jak we frejce. O północy sprawdzałam miała sucho, o 1:30 ryk, bo mokro i nie może się obrócić na brzuch. Zmieniłam na jednorazówkę, spała do rana.
    Hania nie mieści się w spodenkach z tym wielkim kuperkiem.
    No i ostatnia rzecz która budzi moje wątpliwości. Jak może być przewiewnie dziecku, któremu założę na tyłek 5 warstw mikropolaru, otulacz pul i same rajstopki, bo w spodenki jej nie włożę?
    Napiszcie proszę, bo może Wasze początki też takie były, a ja jak na razie jestem rozgoryczona, bo wywaliłam 300zł, a mogłam sobie chustę chyba lepiej kupić

  2. #2
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    nie wiem dlaczego mokro skoro stosujesz wkładki polarowe
    a z drugiej strony przewijasz okolo 10 razy dzienni i kupa w każdej pieluszce? czy Twoja corka nie ma biegunki? bo w tym wieku to juz nie jest normalne

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    ja mojego póki co puszczałam po domu w kieszonce, a w środku tetra
    polarek z zewnątrz delikatnie wilgotny ale na pewno nie mokry
    rajstopy bym sobie darowała, getry lepsze i wygodniejsze
    Olapio niekoniecznie, moje też tak s..ło
    w tym układzie papierki jednorazowe by się chyba sprawdziły

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    London, UK
    Posty
    1,436

    Domyślnie

    jesli chodzi o pranie, to rzeczywiscie codzienne pranie kilku pieluch nie wychodzi najlepiej-ja piore dwa razy w tygodniu, ale faktycznie pieluch mam duzo. nie wiem co ci doradezic w tej kwestii, moze pierz z innymi rzeczami?

    co do kup, to faktycznie mala moze miec jakis przejsciowy porblem. ja polecam stosowanie celulozowych papierkow-jezeli wiesz, o jakich mniej wiecej porach robi kupe, zakladaj do pieluchy papierek, kupa wowczas splynie do toalety. a te tylko zasikane wystarczy wyprac razem z pieluchami, oszczednie i ekologicznie

    co do duzej pupy w pieluszce-serio nie wyobrazam sobie tego, bo moja corka na wielo od 3-go miesiaca zycia i jako zywo problemu z wielkoscia odwloku nie miala. tak sobie mysle, ze moze to kwestia pieluch-albo rozmiarowo zle dobrane, albo -niektore marki tak maja, ponoc Naughty Baby sa spore (nie wiem, nie uzywam).

    odparzenia podobno czasami zdarzaja sie po przejsciu na wielo, ale mijaja i raczej nie wracaja juz, wiec tym sie nie przejmuj. zasypuj mąką ziemniaczana i czesto wietrz.

    a na dzien warto zaopatrzyc sie w zwyklą tetre. zakladasz dziecku na "latawca", na to otulacz i problem duzej pupy nie mieszczacej sie w ubranka znika.

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,606

    Domyślnie

    ja zmieniam po siusianiu i kupie też, 10 razy dziennie to jednak dużo.
    na wyjścia i na noc zakładam jednorazówki, ale chyba z braku laku i przechodzę pomału na wielo całkiem. Też mam wrażenie, że Mi ma ciepło w tym wszystkim, ale latem będzie w samych majteczkach przypuszczam, bo dla mnie to najfajniej wielo- bez . no chyba, że w chustę, to zawsze warto w razie czego coś pod tą pupką mieć Chyba są małe pieluszki jak ci przeszkadza duża pupa i często zmieniasz, to małe, może dopasowany rozmiar ? jeszcze się nie znam za bardzo.
    synek 2007 córol 2010 ​proszę nie cytuj moich zdjęć taka podstawa autonommii.

  6. #6
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    egac bez paniki, nic na siłę! Faktycznie przy małych dzieciach szczególnie w nocy kiedy chcemy mieć bardziej chłonną pieluszkę pupa może się wydawać trochę spora, jeżeli to jest dla was problem a dodatkowo mała czuje się niekomfortowo w wielo to spokojnie używajcie jednorazówek w nocy, wiele dziewczyn tak robi. Natomiast co do polarku mokrego - zaraz po siku polarek zawsze będzie mokry, ale za chwilę ta wilgoć wsiąka w pieluchę i polarek jest naprawdę suchy (zrób taki test z wodą i własną ręką, to się przekonasz). Dodatkowo może pieluszki nie nabrały jeszcze chłonności więc dlatego wydaje Ci się że jest bardzo mokro, po kilku lub kilkunastu praniach powinno być lepiej. Jeśli pupa wydaje Ci się wielka, to może zrezygnuj z formowanek na rzecz tetry w origami lub w prostokąt - we flipie szczególnie będzie na pewno bardzo zgrabna, skoro i tak bardzo często przebierasz to nie ma sensu wkładać małej jakichś mega chłonnych pieluch (no chyba że trafił Ci się mega sikacz Początki często bywają trudne, tyle pytań i wątpliwości, szczególnie jeśli miało być dobrze dla dziecka a wydaje nam się, że nie jest. Popróbujcie jeszcze, w razie czego zawsze możesz pieluszki sprzedać, nie tracąc zbyt wiele.
    ps. gwarantuję Ci że przy produkcji pampków tej wody zużywa się tyle samo a może więcej, no a z czasem jak mała przestanie tyle kupek robić będzie dużo łatwiej.
    powodzenia i trzymam kciuki
    Ostatnio edytowane przez magnolia ; 29-04-2010 o 12:47 Powód: literówka

  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    London, UK
    Posty
    1,436

    Domyślnie

    przy produkcji jednego pampka zuzywa sie tyle wody, ile potrzeba, by pieluche wielo wyprac 200 razy

    polecam skladanie tetry w latawiec przy takim maluchu-ja dopiero miesiac temu przeszlam na prostokąt przy mojej corce, a ma ona obecnie 9 miesiecy. latawiec jest super, bo tworzy sie dostatecznie gruba warstwa chlonna w kroku, a na boki i gore zostaje cieniutka, co eliminuje problem duzego odwloku. pomocne sa tu zapinki-snapy. po kilku probach bedziesz w stanie skladac tetre w latawiec z zamknietymi oczyma, w powietrzu

    no i faktycznie, pieluchy nabieraja wlasciwej chlonnosci po kilku-kilkunastu praniach, szczegolnie te (oraz wkladki) z naturalnych wlokien (bambus, konopie)

  8. #8
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,516

    Domyślnie

    ja tez polecam tetre po domu - do niedawna zakładałam synkowi tylko kieszonki z wkładkami z mikrofibry, ale jak kupiłam otulacz- to tetra sprawdza sie najlepiej (chłonniejsze wkładki zakładam na spanie i spacery na noc bambusowa formowanka, a jak Maciuś idze spac później i wiem ze dospi do rana - ok 8 godz - to jednorazówkę - choć coraz rzadziej)
    a tetra najszybciej schnie

    zamiast pamperów - polecam ekologiczne jednorazówki
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  9. #9
    Chustomanka Awatar mamka_klamka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,361

    Domyślnie

    Jeszcze do tego co dziewczyny napisały dopiszę papierki jednorazowe. Eliminują problem spierania kupy z pieluszki.

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    London, UK
    Posty
    1,436

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez panthera Zobacz posta
    ja tez polecam tetre po domu - do niedawna zakładałam synkowi tylko kieszonki z wkładkami z mikrofibry, ale jak kupiłam otulacz- to tetra sprawdza sie najlepiej (chłonniejsze wkładki zakładam na spanie i spacery na noc bambusowa formowanka, a jak Maciuś idze spac później i wiem ze dospi do rana - ok 8 godz - to jednorazówkę - choć coraz rzadziej)
    a tetra najszybciej schnie

    zamiast pamperów - polecam ekologiczne jednorazówki



    z tymi eko jednorazowkami to troche klopot w Polsce zdaje sie-dostepne sa chyba tylko w niektorych netowych sklepach i za niebotyczne sumy...
    ja mieszkam w UK i tutaj mam w kazdym sklepie z asortymentem (Tesco, Boots i inne ) obok zwyklych pampersow jednorazowki eko Nature Babycare za cene taka sama, jak te wszystkie trucicielskie. i wiem, ze to wielkie udogodnienie!

    fajnie by bylo, gdyby i do Pl dotarl ten trend/znalazl sie dystrybutor zaopatrujacy sieciowe sklepy...

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar v
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    jakby Warszawa
    Posty
    3,301

    Domyślnie

    i moze jeszcze wyprobuj inna kieszonke?
    sorry, ale naughty baby to jest imo parodia pieluchy.

    a spodenki o rozmiar wieksze kup i po krzyku.
    a najlepiej getry.

  12. #12
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    Jak wkładam do kieszonki 2 wkłady, to jednego na całej długości, a drugi złożony na pół z przodu, bo to chłopiec, więc tam więcej moczu się zbiera. Dziewczynce można więcej na środku zostawić. Dzięki temu z tyłu nie ma odwłoku jak u pszczoły.

    Obcisłe dżinsy się nie nadają. Jakieś wygodne dresiki ubieram.

  13. #13
    Chustomanka Awatar jamamajka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    W-wa, Centrum
    Posty
    537

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez egac Zobacz posta
    Po pierwsze Hania ma non stop mokro, mimo, że niby warstwa mikropolaru ma izolować
    Izoluje. Sprawdzałaś pewnie od razu po siku albo jak wkładka była już kompletnie przemoczona. Tak jak dziewczyny pisały, pewnie Twoje pieluszki nie uzyskały jeszcze pełnej chłonności, dlatego "nie trzymają" tak jak powinny. Druga sprawa, zasikany pampers też jest mokry, sprawdzałam.

    edit: jeszcze jedno mi przyszło do głowy. Jeśli pieluszki są używane, może po prostu są zatłuszczone? W czym je pierzesz?

    Cytat Zamieszczone przez egac Zobacz posta
    Odparzenia cały czas, zmieniam pieluchę około 10 razy
    U nas też się zdarzało niestety, zaraz po przejściu na wielo. Jest jeszcze druga opcja, może to być reakcja alergiczna na proszek. Pamiętaj żeby sypać 1/3 dawki, nastawiaj dodatkowe płukanie, zmień proszek.

    Cytat Zamieszczone przez egac Zobacz posta
    Potrażka ekologiczna, bo pranie tego to 40l wody plus spranie kupy z każdej pieluchy (a kupa jest w każdej pieluszce) to 140l wody dziennie.
    Ekologiczna może nie, ale zużycie wody niestety daje po kieszeni

    Cytat Zamieszczone przez egac Zobacz posta
    Hania nie mieści się w spodenkach z tym wielkim kuperkiem.
    Kupić większe portki

    Cytat Zamieszczone przez egac Zobacz posta
    No i ostatnia rzecz która budzi moje wątpliwości. Jak może być przewiewnie dziecku, któremu założę na tyłek 5 warstw mikropolaru, otulacz pul i same rajstopki, bo w spodenki jej nie włożę?
    A myślisz, że w "cienkim" pampersie nasączonym mieszaniną moczu i substancji chemicznych zamieniających wilgoć w żel jest przewiewniej? Owszem, pampki są mega przewiewne, ale tylko jak są suche. Może spróbuj wersji często wymieniana tetra + wełniany otulaczyk? Same naturalne, przewiewne tkaniny, w dodatku wełna reguluje ciepłotę ciałka.
    Ostatnio edytowane przez jamamajka ; 29-04-2010 o 15:05 Powód: przypomniało mi się coś ;P
    Kasia, mama Majki (30.04.2009), doradca po kursie podstawowym Die Trageschule®
    w w w . p r z y t u l m n i e m a m o . p l

  14. #14
    Chusteryczka Awatar lemniscus
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,777

    Domyślnie

    a może idą jej zęby i stąd tyle kupek i odparzona pupka ?
    na to niestety nie ma rady chyba że stosujecie EC
    Maja 16.08.2009
    Pola i Lena 04.06.2013

  15. #15
    Chustofanka Awatar Noriska
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Norwegia
    Posty
    463

    Domyślnie

    Ja tez zmienialam 10-12 razy dziennie jak mala byla tylko na piersi. Dlaczego? Bo sama o to wolala. Taki typ - jak siknela od razu bylo jej niewygodnie. I polarek daje ucuzcie suchosci ale jest mokry....zatem jak jest tendencja do odparzen to nic tylko pilnowac by zminiac pieluchy po siku jak najszybciej. Ale przy takim obserwowaniu moze warto sprobowac bezpieluszkowo?
    Polecam pieluchy takie jak Bum Genius lub inne z polarkiem do skory. Albo jak masz wiecej kasy to IB.


    "I lać Ci będą łzy potęgi drugiej ci, co człowiekiem nie mogli Cię widzieć." - Norwid

  16. #16
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,268

    Domyślnie

    Odpowiadam po kolei: pieluchy są nowe, niezatłuszczone, ale mogą nie mieć odpowiedniej chłonności. Piorę jak zalecają tutaj i w sklepach z pieluszkami: 1/3 proszku i łyżeczka bio d, piorę to z ubrankami, ręcznikami, co tam mam akurat.
    Po domu jak ciepło to jest w samym bodziaku, ale na spacer spodenki chciałam jej ubrać i rozmiar 74 był bardzo obcisły, jak kupię większe, to nogawki będą się majtać
    Jednorazówki kupuję w rozmiarze 4, dokładnie ten sam rozmiar nosi mój dwulatek z małym genetycznie odwłokiem .
    Nie mam jakiegoś halo na pampki, bo z tego można całkiem niezłe paliwo zrobić, więc taka eko aż nie jestem, kierowałam się głównie tym, żeby nie miała odparzeń, bo ma coś ciągle od urodzenia.
    Tetra ok, mam jej w domu dużo, flaneli też, ale wtedy jak nasika to ma na pewno mokro odczuwalnie, a to na czerwoną wciąż pupę nie za bardzo. Takie dziecko sika co chwilę, bo z synem próbowałam wysadzanie odkąd siedział i bez sensu to było - sikanie co 15 min. Odpuściłam i odpieluchował się w swoim czasie w 4 dni (są oczywiście wpadki).
    Biegunki nie ma, ale jest karmiona tylko piersią, więc kleksy się zdarzają ciągle i to normalne.
    Daję temu wynalazkowi jeszcze tydzień, na noc jednorazówka będzie, bo mi jej żal, że nie może się w tym przekręcić. Jak się nie sprawdzi, to odsprzedam i wrócimy do pieluch kauflandowych, bo po nich odparzenia były najrzadziej.
    Dzięki za pomoc

  17. #17
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    te kleksy moim zdaniem to nie jest normalne w tym wieku
    wiekszosc dzieci tu jest do 6 miesiaca wylacznie na piersi...
    rozmiawialas z lekarzem o tych kupach?

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Na noc polecam formowankę bambusową lub konopną plus otulacz najlepiej wełniany i ważne formowanka nabiera chłonności dopiero po kilku praniach tak jak i reszta wielo, zazwyczaj jest to 8 prań.



  19. #19
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    a ja się dziwię, że odpażenia nie minęły
    moja przy jednorazówkach miała ciągle coś jak nie krosty to odparzenia - stwierdziłam, że taki model i wybrałam najmniej uszkadzające
    Po namowie Olik zastosowałam tetra + otulacz małej znikły krosty po kilku godzinach, lekkie odparzenia się zdarzają ale jak ząbkuje. A jak się zdarzają to smaruję normalnie maścią chłodzącą przepisaną przez pediatrę i na to tetra i znika wszystko - pupa albastrowa.
    Ja bym się tym odarzeniom przypatrzyła pod względem uczuleniowo ( coś może w diecie Twojej jej nie pasuje) - ząbkowym
    Powodzenia

  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,086

    Domyślnie

    Milenka też miała więcej odparzeń w tetrze niż w pampersach... a kupy robiła ogromniaste aż do pierwszego wprowadzonego pokarmu - gdzieś po 6 miesiącu, więc to różnie bywa. Papierki na pewno się wtedy bardzo przydają.
    [IMG]http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/w/wuer2yjh0.png[/IMG]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •