Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: pouch a kółkowa dla noworodka

  1. #1
    Chusteryczka Awatar edyta
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,980

    Domyślnie pouch a kółkowa dla noworodka

    czołem
    latem urodzę dzieciszko, ale mam tez półtoraroczniaka i muszę sobie jakoś życie ułatwić. mam długie wiazanki, ale chciałabym cos szybkiego kupić, zeby nie motać sie kilka minut tylko zrobić hop siup i mieć dziecię przy sobie. no i tu jest klops, bo nie wiem czym rózni sie pouch od kółkowej pomożecie cos wybrać?
    pozdrawiam
    mirirmirim

  2. #2
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,796

    Domyślnie

    http://www.chusty.info/forum/showthr...i-noside%C5%82

    pouch musi być dobrze dopasowany bo to jeden kawałek materialu, kółkową się dopasowuje w miarę potrzeb i można wyregulowac i na Ciebie i np na męża, i na młodsze i na starszaka do noszenia na biodrze

    ja tam nie przepadam za noszeniem w kolysce, proponowałabym elastyka, też hop-siup i już

    ja wiem że na lato elastyka się odradza, ale ja nosiłam i byłam zadowolona, latem to się we wszystkim ludzie pocą...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  3. #3
    Chusteryczka Awatar edyta
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,980

    Domyślnie

    dzięki za link i odpowiedź.ale zależałoby mi na Waszych doświadczeniach, może któraś się skusi jeszcze na wypowiedź

  4. #4
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    tu masz na stronie kangurowej ze zdjęciami co jak wygląda http://klubkangura.com.pl/rodzaje-ch...dza-o-chustach

    Imo trudno powiedzieć co będzie dla ciebie wygodniejsze - ja wole pouche, moja siostra lubi pouche, ale moja przyjaciółka ( nosząca drugiego noworoda) woli kółkową.
    w zasadzie pozycja ułożenia noworodka jest ta sama ( boczkiem do rodzica czyli brzuch do brzucha, główka odgięta ku powietrzu) jak się raz dociagnie kółkową i nie zmienia "nosiciela" to działa podobnie do poucha ino ma tą zaletę, że jednak mozna zmienić osobę noszącą- w pouchu może nosić tylko ta osoba , dla której jest chusta zakupiona.

    EDIT - jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy - w kółkowej na biodrze można nosić dziecko od momentu gdy zacznie trzymać głowę, w pouchu od momentu gdy usiądzie - poucha nie można wyregulować i dociągnąc idealnie - tak jak kółkową czy chuste tkaną.

  5. #5
    Chustofanka Awatar kutylanka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    204

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirimirim Zobacz posta
    czołem
    latem urodzę dzieciszko
    fajowsko brzmi - "dzieciszko"
    < Pinio

  6. #6
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    Ja miałam poucha uszytego przez melkaj, taki rozciagliwy wyłozony frotka. Do noszenia w pozycji kołyski 1 cm w ta czy w tamta nie zrobi róznicy. Choc uwielbiam kóowe pouch wydaje mi sie szybszy w użyciu i jakis taki łatwiejszy.

  7. #7
    Chusteryczka Awatar edyta
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,980

    Domyślnie

    dziękuję Wam bardzo za wypowiedzi i OT ale wychodzi poł na pół czyli nadal wiem tyle samo

  8. #8
    Chustofanka Awatar Mamusiaanusia
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    444

    Domyślnie

    to Ci jeszcze namieszam - miałam pouch, a Mała wyła w nim jak potępieniec! A ja tak chciałam szybko i wygodnie! Musiałam się przemóc, nauczyłam się wiązać elastik, a na pouch poczekam, aż usiądzie, będę ją na biodrze nosić!



  9. #9
    Chustofanka Awatar vombati
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    440

    Domyślnie

    kółkowa zdecydowanie bardziej uniwersalna - oprócz tego że pasuje na różnych nosicieli założysz ją zarówno na cienki t-shirt jak i na kurtkę
    Aga, mama Tymka (20.04.2006) i Zoi (28.11.2007)

    Moje Vombati - chusty kółkowe www.vombati.eu i nie tylko...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •