Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 68

Wątek: Pieluchy wielorazowe dla dorosłych (?)

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    313

    Domyślnie Pieluchy wielorazowe dla dorosłych (?)

    Hej. Wiem,że ten temat może wydawać się dość kontrowersyjny ale w jednym ze sklepów z pieluszkami widziałam możliwość zamówienia takich właśnie pieluch. Problem (dzięki Panu Bogu) mnie osobiście na razie nie dotyczy jednak zastanawiam się czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia z takimi pieluchami. W sumie skoro dziecko można pieluszkować to dlaczego nie dorosłego. Zwłaszcza,że pieluchy jednorazowe dla dorosłych też tanie nie są, nawet gdy pod uwagę weźmie się ich refundowanie, częściowe. Co Wy na to?

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Widzialam takie u chinczykow.Wg mnie dobre rozwiazanie dla osob starszych na noc.Kiedys zastepowalam ciotke przy opiece nad jedna staruszka we Francji,ktora miala zakladane na noc podpasko-pieluchy jednorazowe.Codziennie rano posciel byla do wymiany,bo wszystko przemoczonebylo. Takie wielo to w sumie fajna sprawa by byla wtedy

  3. #3
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    313

    Domyślnie

    Tylko czy by wytrzymały? Ciężko jest z dwulatkiem a co dopiero dorosłym? Co jako wkład?

  4. #4
    Chustomanka Awatar Hainaut
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Belgia (Walonia)
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    Moj maz sie nad tym zastanawiam kiedys, bo u niego w pracy (dom starcow) po kazdej nocy tona (w przenosni) papmersow jest do wywalenia. I mowi, ze z jednej strony fajne rozwiazanie, bo sie uniknie tej tony smieci, ale z drugiej kazda taka pieluche trzebaby chyba po pierwsze: oznaczyc do kogo nalezy, po drugie chyba wygotowywac, bo tam sa same bardzo chore osoby...
    Kim (2009) & Tim (2011) - i 5 Aniolkow

  5. #5
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    313

    Domyślnie

    Można by wszyć metki z nazwiskiem chorego. Ja myślałam raczej o chorych leżących w domu.

  6. #6
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    uważam ze pomysł dobry - zwłaszcza ze z doświadczenia wiem (siostra ma praktyki w szpitalu i opowiada) ze u starszych ludzi odparzenia sa o wiele częstrze niz u dzieci.
    może dlatego ze i pieluchy gorszej jakości, może więcej tej chemii...
    tylko czy by sie sprawdziły (chłonność) no i zwykle dorośli smarowani specyfikami na odleżyny...
    ale jakbym miała (twu twu) taki problem z kimś z rodziny - to chyba zaryzykowałabym...
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  7. #7
    Chustofanka Awatar reniason
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    285

    Domyślnie

    Ja też kiedyś się nad tym zastanawiałam i stwierdziłam że po swoim dziecku kupę z pieluszki spieram bez problemu(ona jeszcze cycowa więc te kupki rzadkie) ale jak by mi przyszło po kimś innym (np. mojej babci) się w tym babrać to chyba bym zwymiotowała. Wiecie chociaż jestem pielęgniarką i niby powinnam się zahartować jeżeli chodzi o zmiany pieluch u dorosłych to jednak czasami było to ponad moje siły (zwłaszcza jak byłam w ciąży i męczyły mnie mdłości) jak jeszcze człowiek się ubabrał po łokcie(więc nie wyobraźam sobie stosowania wielorazowych pieluch u dorosłych a już na pewno nie w szpitalach czy ZOLach.
    Renata mama Arusia 25.11.2007 i Urszulki 03.11.2009
    Kosmetyki Mariza

  8. #8
    Chustofanka Awatar reniason
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez panthera Zobacz posta
    uważam ze pomysł dobry - zwłaszcza ze z doświadczenia wiem (siostra ma praktyki w szpitalu i opowiada) ze u starszych ludzi odparzenia sa o wiele częstrze niz u dzieci.
    może dlatego ze i pieluchy gorszej jakości, może więcej tej chemii...
    tylko czy by sie sprawdziły (chłonność) no i zwykle dorośli smarowani specyfikami na odleżyny...
    ale jakbym miała (twu twu) taki problem z kimś z rodziny - to chyba zaryzykowałabym...
    Jeżeli chodzi o te odparzenia u ludzi starszych zwłaszcza w szpitalach to są częstsze dlatego że nie ma odpowiedniej pielęgnacji, bo jak są 2 pielęgniarki na 40 chorych to niestety ale te pampersy są zmieniane ok 3 razy na dzień nie mówiąc już o tym że taka osoba czasami pół dnia leży w pampersie z kupką. Natomiast w domu podejrzewam że odparzenia zdarzają się rzadziej oczywiście jak rodzina nie skąpi na pampersy i zmienia je dosyć częto.
    Renata mama Arusia 25.11.2007 i Urszulki 03.11.2009
    Kosmetyki Mariza

  9. #9
    Nymphadora
    Guest

    Domyślnie

    Podpisze sie pod reniason. Zmieniania pieluch doroslej osobie nie zycze nikomu, a spierania takiej pieluchy sobie nawet nie jestem w stanie wyobrazic.

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nymphadora Zobacz posta
    Podpisze sie pod reniason. Zmieniania pieluch doroslej osobie nie zycze nikomu, a spierania takiej pieluchy sobie nawet nie jestem w stanie wyobrazic.
    no to to prawda.Piszac pierwszy post mialam na mysli osoby starsze,ktore podsikuja a nie robia kupy pod siebie-bo na takie cos to bym sie nie porwala.

  11. #11
    Chustopróchno Awatar Mamamaria
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Ostrowo
    Posty
    14,762

    Domyślnie

    A ja myślę, że to wcale nie byłby głupi pomysł - oczywiście nie dla wszystkich i nie zawsze. Przez kilka lat ozywaliśmy pieluch dla babci i tak , jak była kupa to była wszędzie i tak trzeba było spierać z ubrania, pościeli itd. Babcia do mycia. I mimo, ze mama nie oszczędzała ani na ilości ani na jakości w upały był problem - często pielucha była mokra od potu

  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nymphadora Zobacz posta
    Podpisze sie pod reniason. Zmieniania pieluch doroslej osobie nie zycze nikomu, a spierania takiej pieluchy sobie nawet nie jestem w stanie wyobrazic.
    Miejmy nadzieję,że nasze dzieci będą miały w przyszłości tyle samo cierpliwości i miłości do zapierania naszych kup co my teraz.

  13. #13
    Chustofanka Awatar sza
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    333

    Domyślnie

    Właśnie myślałam o tym niedawno, że skoro dla dzieci są, to dla dorosłych też by było fajnie mieć taką możliwość.

  14. #14
    Chustomanka Awatar pelasia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    861

    Domyślnie

    hmm, nie wiem, wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby pieluchy wielorazowe sprawdziły się u dorosłych. Na pewno nie w szpitalach, czy domach opieki. A jeśli chodzi o chorych leżących w domu- pieluchy jednorazowe dla przewlekle chorych są refundowane i kosztują grosze, nie wiem, czy wielorazowe NFZ w ogóle uwzględnia. I przy chorych, którzy często mają infekcje (związane np. z cewnikowaniem) nie wiem, na ile by to higieniczne było (zwłaszcza że PULu nie można za bardzo gotować).

    Przydasie Pelasi - domowe przetwórstwo materiałowe i różne pomysły na zajęcia z dziećmi

  15. #15
    Chustopróchno Awatar Mamamaria
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Ostrowo
    Posty
    14,762

    Domyślnie

    jak kupowałam dla babci było refundowane 60 pieluch na mies. Dla leżących pewnie nie, ale dla chodzących, wyprowadzanych do ubikacji, którym zdarzają się wpadki?

  16. #16
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    daleko i blisko
    Posty
    3,021

    Domyślnie

    nie wyobrazam sobie tego..opiekowalam sie swoja babcia i nie wybralabym takiego rozwiazania. W zyciu..Nie wyobrazam sobie ani prania - bo trzebaby na pewno jakis silnych srodkow dezynfekujacych, 90 stopni, ani nawet z czego musiala by byc taka pielucha..
    Moze dla osob nietzymajacych moczu, ale mimo wszystko kontrolujacych - to owszem..cos w rodzaju grubszej podpaski..
    K. i J. 17.07.2008, W. 07.02.2013

    1% KRS 0000037904 Cel szczegółowy 26513 Nowacka Katarzyna i Jakub 1% DZIĘKUJEMY!

  17. #17
    dokebu
    Guest

    Domyślnie

    A ja podrzucę inną myśl, mam w rodzinie dziecko niepełnosprawne, które nigdy samo nie nauczy się załatwiać swoich potrzeb fizjologicznych, właśnie Mamusia Jasia dała mi do myślenia czy nie zapytać mamy tego chłopca czy nie zechciałaby spróbować używać takich pieluszek. Może któraś z mam szyjących byłaby kiedyś chętna do ich uszycia. Chłopiec ma już prawie 5 lat i naprawdę jest dużym dzieckiem, trzeba by uszyć pewnie coś w rodzaju one-size tylko powiedzmy jakoś wagowo większych przedziałów. Widziałam na własne oczy jaki problem jest z przebraniem takiego dziecka, raz że już ciężki a drugi raz że to jednak nie są już takie niemowlęce kupki To naprawdę duży problem, tam tony pampersów idą... Pewnie są refundowane, ale akurat o to nigdy nie pytałam.
    Ostatnio edytowane przez dokebu ; 25-04-2010 o 20:47

  18. #18
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    313

    Domyślnie

    No właśnie. Nie można zakładać,że takie rozwiązanie nie sprawdziloby się u dużego dziecka lub dorosłego. Czym różni się kupa 2 latka od 5 lub 50 latka? Śmierdzi tak samo.

  19. #19
    Nymphadora
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mamusia Jasia Zobacz posta
    No właśnie. Nie można zakładać,że takie rozwiązanie nie sprawdziloby się u dużego dziecka lub dorosłego. Czym różni się kupa 2 latka od 5 lub 50 latka? Śmierdzi tak samo.
    Wierz mi, kupa 50 latka lub np. doroslej osoby karmionej przez sonde rozni sie bardzo od kupy 2 latka. Wielkoscia tez
    Wydaje mi sie, ze do tej pory wszystkie osoby, ktore wypowiedzialy sie w watku, ze "sobie nie wyobrazaja" to wlasnie te, ktore maja doswiadczenie pod tym wzgledem.

  20. #20
    dokebu
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mamusia Jasia Zobacz posta
    No właśnie. Nie można zakładać,że takie rozwiązanie nie sprawdziloby się u dużego dziecka lub dorosłego. Czym różni się kupa 2 latka od 5 lub 50 latka? Śmierdzi tak samo.
    Oj inaczej śmierdzi, inaczej niestety, widziałam na własne oczy i poczułam... Być może właśnie dlatego jednorazówki w tym względzie są dlatego lepsze, bo nie trzeba ich prać! Gdyby chodziło o koszty i brak refundacji to pewnie by było sporo chętnych na wielorazówki dla swoich podopiecznych.
    Także sama już nie wiem czy by się na 100% sprawdziły takie pieluchy...
    Ostatnio edytowane przez dokebu ; 25-04-2010 o 21:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •