Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68

Wątek: Pieluchy wielorazowe dla dorosłych (?)

  1. #61
    Chustomanka Awatar Marsjanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    569

    Domyślnie

    zwłaszcza, że prania przy obłożnie chorym człowieku i tak jest bardzo dużo - pościel, piżamy zmienia się znacznie częściej - bo chorzy spędzają w łóżku cały czas, więc zmienia się nawet codziennie jeśli trzeba (a nawet kilka razy dziennie) - jaka pralka wytrzyma dołożenie do tego pieluch

    no i gdzie by suszyć takie ilości? zwłaszcza zimą... w typowym 40-50 metrowym mieszkaniu...

    generalnie: koszty gigantyczne (zakup pieluch wielo, pranie - ile takich pieluch zmieści się do pralki, dezynfekcja, suszenie, tracenie czasu który można spożytkować choćby rozmawiając z osobą którą się opiekujemy), zyski żadne (tracimy czas, siłę, chęci, i kupę pieniędzy)
    Kasia
    mama samych córek: Marianny (29.08.1999), Michaliny (03.06.2006), Matyldy (01.04.2010), Melanii (22.07.2014)
    www.wielorazowo.pl - pieluszki wielorazowe

  2. #62
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwka Zobacz posta
    To Ty pisz ze zrozumieniem Z tego, co wyboldowałm wynika, że uważasz, że jeśli komuś to robi dużą różnicę, to znaczy, ze nie kieruje nim miłość.
    Nie, nie wynika. Problem ze zrozumieniem tekstu.

  3. #63
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mamusia Jasia Zobacz posta
    Problem ze zrozumieniem tekstu.
    I wszystkie go zrozumiałyśmy w jeden, niewłaściwy, sposób?
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  4. #64
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    I wszystkie go zrozumiałyśmy w jeden, niewłaściwy, sposób?
    Tak. Czy Wy mnie uważacie za jakąś ignorantkę, nieczułą na los innych itd? Dziewczyny trochę wiary w ludzi. Ja tylko rzuciłam temat bo sama zadawałam sobie takie pytania. Na ile mogłoby się to sprawdzić w praktyce.
    Zresztą nie słyszałam też o ekologicznych (bez dioksyn) pieluchach jednorazowych dla chorych a przecież to też mogłoby być niezłe rozwiązanie.

  5. #65
    Chustomanka Awatar pelasia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    861

    Domyślnie

    Mamusiu Jasia, nie wiem doprawdy, w którym momencie poczułaś się atakowana. Czy to fakt, że nikt nie wysuwał argumentów za pieluchami wielorazowymi sprawił, że poczułaś się atakowana? Czy fakt, że ktoś zwrócił Ci uwagę, że starasz się dalej szukać argumentów za, po tym jak zostało przytoczonych wiele argumentów przeciw, w tym przez osoby, które miały/mają doświadczenie w opiece nad osobami obłożnie chorymi? A jeśli tekstem o braku miłości dla rodziców podcierających ileś lat wcześniej pupcie, nie chciałaś nikomu braku miłości do schorowanego rodzica zarzucić, to przyznaj chociaż, że było to niefortunne sformułowanie, którym- być może niechcący- jednak ileś osób uraziłaś. Mnie osobiście, żeby nie było, nie uraziłaś tym zupełnie, po prostu doszłam do wniosku, że nie wiesz, o czym piszesz

    Jeśli chodzi o potencjalną szkodliwość pieluch jednorazowych- zazwyczaj używają ich osoby w końcowym etapie swojego życia, nie wydaje mi się, żeby działanie dioksyn mogło im znacząco ten etap pogorszyć. W przypadku dzieci taka szkodliwość jest w moim stopniu większa, bo może zaważyć np. na ich przyszłej płodności, czy rozwoju hormonalnym.

    I jeszcze jeśli chodzi o to, co Ci się wydaje w kwestii opieki nad obłożnie chorym, a co ja mogę powiedzieć z własnego doświadczenia. To jest po prostu cholernie trudne i ciężkie doświadczenie dla całej rodziny opiekującej się takim chorym, psychicznie, fizycznie, a bywa że i finansowo. Mam rozwijać temat i podawać przykłady z życia? Czy może po prostu uwierzysz, że tak jest?

    Przydasie Pelasi - domowe przetwórstwo materiałowe i różne pomysły na zajęcia z dziećmi

  6. #66
    Chustomanka Awatar Marsjanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    569

    Domyślnie

    nie, nie uważamy

    ale sformułowanie było dość niefortunne - sama przyznaj...?
    poza tym google Twoim przyjacielem - nawet wpisałam moim łamanym angielskim
    http://www.google.pl/#hl=pl&source=h...05e98582149742

    i pierwsze z brzegu linki - wielorazowe (warto spojrzeć na koszt 1 szt.)
    http://www.adultclothdiaper.com/PROD...4Pa38Ta38Mbhz0

    i kolejny
    http://www.fetware.com/specialties.htm

    z pewnością eko jednorazówki też są
    Kasia
    mama samych córek: Marianny (29.08.1999), Michaliny (03.06.2006), Matyldy (01.04.2010), Melanii (22.07.2014)
    www.wielorazowo.pl - pieluszki wielorazowe

  7. #67
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pelasia Zobacz posta
    Jeśli chodzi o potencjalną szkodliwość pieluch jednorazowych- zazwyczaj używają ich osoby w końcowym etapie swojego życia, nie wydaje mi się, żeby działanie dioksyn mogło im znacząco ten etap pogorszyć. W przypadku dzieci taka szkodliwość jest w moim stopniu większa, bo może zaważyć np. na ich przyszłej płodności, czy rozwoju hormonalnym.
    Nie zawsze pieluchowanie dorosłych to końcowy etap ich życia. Niekiedy to znaczny okres jego trwania, dlatego uważam,że sprawa dioksyn miałaby w przypadku odleżyn istotne znaczenie.

    Zdaję sobie sprawę,że przez wiele osób, które tu zabierały głos przemawiał smutek, żal, być może rozgoryczenie po stracie kogoś bliskiego ale to nie powód ,żeby doszukiwać się w moich wypowiedziach drugiego dna. Napisałam to co napisałam - stwierdziłam fakty. Współczuję Wam z całego serca i jeszcze raz podkreślam,że moim celem nie było i nie jest kłótnia z kimkolwiek na tym forum.

  8. #68
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    1

    Domyślnie

    Znalazłam ten wątek przypadkiem, aktualnie poszukuje akcesorii higienicznych dla mamy. Może któraś z Pań będzie stanie mi pomoc. Chce zamówić przez internet większą ilość żeby było taniej, ze względu na ceny wybrałam sklep Perfekton, ale wybór u nich jest ogromny. Nie wiem co najlepiej zamówić - pieluch, pieluchomajtki, wkładki> Czy któraś z Pań jest obeznana w tym temacie i mógłby podpowiedzieć? Może są tu jakieś opiekunki oso starszych?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •