Strona 170 z 807 PierwszyPierwszy ... 70120160162163164165166167168169170171172173174175176177178180220270670 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,381 do 3,400 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #3381
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    Przyszedł czas,żeby pomyśleć o jakiejś Mikołajowo-świątecznej lekturze..
    Chyba muszę się cofnąć o rok w wątku, żeby zobaczyć co dla 2-latka polecacie
    A wogóle to "Wierzcie w Mikołaja", Zakamarków chyba dla starszych dzieci jest?

  2. #3382
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    http://www.chusty.info/forum/showthr...siazek-post-1-) - kilkadziesiat ksiazek swiateczno-mikolajowych w roznych jezykach...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #3383
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    O! wielkie dzięki!
    Już mam kilka must have

  4. #3384
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    dzięki szaście - jeśli będzie okazja to chętnie pooglądam, pożyczać teraz wolę nie, żeby w ferworze zbliżającej się zmiany miejsca bycia coś się z pożyczkami nie stało

    U nas ostatnio święci tryumfy "Pan Maluśkiewicz i wieloryb", choć początkowo, z jakichś nieodgadnionych przyczyn, syn się bał wieloryba (u niego to rzadkie, ale chyba wchodzimy w etap większej wyobraźni), że zjada, chyba któryś obrazek go przestraszył - ale za to była okazja do pogadanki o wielorybach, rekinach i innych morskich stworzeniach (z towarzyszeniem małych Larousse'ów, a jakże ). Jakkolwiek syn już się nie boi i chętnie czyta, to nadal do czytania Maluśkiewicza wybiera raczej starsza (niemal) pięciolatka.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  5. #3385
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    moi pokochali pingwina Pik Poka Bahdaja, mieliśmy dużą nadzieję na poczytanie dalszych przygód, a tu się okazało, że w bibliotece owszem kilka wydań, ale tylko tej jednej części
    2 + 7 (2005-2018)

  6. #3386
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    A były w ogóle dalsze części? Mały pingwin Pik-Pok to moja ukochana książka z dzieciństwa ostatnio upolowałam na all i cieszyłam się jak dziecko
    Udało mi się też kupić Tygryski Papuzińskiej radość równie wielka.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  7. #3387
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agata Zobacz posta
    murmle, mi się zdaje, że kolejne tomy jeszcze fajniejsze niż pierwszy, też wałkujemy Julki teraz non stop. A czy ktoś wie czy można gdzieś kupić drugą część? patrzyłam w kilku miejscach, ale wszędzie gdzie sprawdzałam, brak w magazynie
    znalazlam informacje (na ksiazkach gazetowych), ze pierwszy i drugi tom poszedl do dodruku, beda gotowe pod koniec listopada.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #3388
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    było ostatnio tu zapotrzebowanie na książkę z gwiazdami i księżycem (chyba) - dziś przeglądałam Noc bez księżyca Shiry Gefen i Etgara Kereta, obrazki przy recenzjach znalazłam tu i tu. Jestem pod wrażeniem. Gdybym była w fazie bardziej zakupowej, to bym wzięła.

    Przeglądałam dziś też "Kupę" i "Robale" i stwierdziłam, że umieszczę na liście podpowiadającej na Święta, może dziadek dzieci się skusi. Podobały mi się. Wielka księga o kupie kiedyś mi się bardzo nie podobała, dla mnie to zestaw mało mądrze wymyślonych kupowych pomysłów, takie ni do rymu ni do sensu, i jakoś żyłam w przekonaniu, że to ten typ książki. Pozytywne zaskoczenie.

    No i przeglądałam jeszcze "O ptakach" - niestety nie ma mojego nieszczęsnego grubodzioba, ale są te wszystkie popularniejsze ptaki, które dziecko może samo zobaczyć w parku czy ogrodzie, wszelkie kosy, szpaki, sikorki. Kusi, kusi.

    Przeglądałam jeszcze trochę Zakamarków i Dwóch sióstr na kiermaszu w Domu Braci Jabłkowskich (negatywne zaskoczenie - liczyłam, że jak się robi taki kiermasz, to się schodzi z ceny, a nie daje standardową), ale więcej żadnych specjalnych uwag nie mam. Aha, poza tym, że "Nie odrobiłem lekcji, bo..." zupełnie mi się podobało, przypomniało mi też, żeby częstościej domowe nieszczęścia doprowadzać do absurdu podobnymi historyjkami, o czym ostatnio zapominam.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  9. #3389
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Tak to my jesteśmy w fazie księżycowej dzięki za kolejną podpowiedź, podobają mi się ilustracje.
    Całe szczęście, że jest pełnia i bezchmurne niebo zanim książki dojdą to mnie ratuje
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  10. #3390
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    dziewczyny zamawiałyście z literackiej w wysyłem przez paczkomaty?

  11. #3391
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    dziewczyny zamawiałyście z literackiej w wysyłem przez paczkomaty?
    tak

  12. #3392
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    rejestrowałaś się przez link z tej strony na paczkomatach?
    dziwi mnie że i tam teraz trzeba się logować

  13. #3393
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    rejestrowałaś się przez link z tej strony na paczkomatach?
    dziwi mnie że i tam teraz trzeba się logować
    nie
    ja w ogóle nie wchodzę przez stronę paczkomatów, jak wysyłam to przez sendit, jak gdzieś zaznaczam że chce paczkomatem to (chyba) podaję maila i wybieram paczkomat

  14. #3394
    Chustoholiczka Awatar luliluli
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Eire
    Posty
    4,394

    Domyślnie

    Piekny, malowniczy, pelen dobrej energii pop-up ( jak kazda ksiazka z udzialem Shefflera ), pt. The Tickle Book :
    http://www.amazon.co.uk/gp/product/1...?ie=UTF8&psc=1


    I moj ostatni zakup dzisiejszy, latwy I przyjemny sposob dla dziecka na nauke ang, pt. First Phonics Words ( Very First Reading ): http://www.amazon.co.uk/gp/product/1...?ie=UTF8&psc=1

    Uroczy, bezpretensjonalny Pip and Posy za calego funta piecdziesiat na amazon: http://www.amazon.co.uk/gp/product/0...?ie=UTF8&psc=1
    Ostatnio edytowane przez luliluli ; 15-11-2013 o 23:49 Powód: tytuly
    M 2010
    F 2012
    HM 2019

  15. #3395
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    baryłka, a co kupujesz?

    (tak, znowu szukam tu inspiracji )

  16. #3396
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    tak se dziś wrzuciłam tematycznie findusa i petsona bn i o mikołaju, wierzcie w mikołaja, o tych co się rozwijali ( 4 strony czasu mnie i męża oczarowały ) tato a kiedy przyjdzie mikołaj, bazgroły kilka sztuk, jak działają maszyny, uniwersytet dziecięcy i kurna zapomniałam o a gdzie tytuł bo ostatnio Kalina wydała na prezent dla koleżanki a fajne toto
    ale pewnie to wszytko masz

  17. #3397
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    no właśnie połowy nie, ale obiecałam sobie, że juz w tym miesiącu nic nie kupię

    zbieram teraz na listę, nawet nowy folder specjalnie na ten cel utworzyłam także piszcie śmiało, będę notować czego nie mam jeszcze

  18. #3398
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    muszę
    z tym a gdzie jest tytuł
    to daję Kalinie książki do wyboru i mówię a która książkę dasz Karolince na urodziny
    no to ta przegląda i każe czytać o czym są no i doszła do Tulleta
    mówię: tę to musisz przejrzeć
    przejrzała i mówi:
    "ta jest najfajniejsza i Karolinka jest moją przyjaciółką taką wiesz mama najlepszą na świecie i najlepsza książka musi być dla najlepszej Karolinki mojej przyjaciółki"
    noszz dumna matka ze mnie i próżna

    folder book to ja mam w komórce bardziej opasły niż te dot pracy
    Ostatnio edytowane przez Guest ; 15-11-2013 o 23:57

  19. #3399
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    folder book to ja mam w komórce bardziej opasły niż te dot pracy
    ten nowy to już mój trzeci, w tamtych się gubię, więc pora na nowy

    brawo dla Kaliny!

  20. #3400
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Na fali zachwytu filmem "Papusza" (polecam!), sięgnęłam wczoraj wieczorem po "Gałązkę z Drzewa Słońca" J.Ficowskiego, którą parę lat temu kupiłam okazyjnie na taniej książce. Pamiętam ją z dzieciństwa - szczególnie niesamowite ilustracje Srokowskiego
    Dziś czytamy ją z dziećmi!



    Starsze wydania są już niedostępne, ale widzę, że Buchmann wydał właśnie nowe, z il. Aleksandry Kucharskiej-Cybuch:

    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •