Strona 379 z 807 PierwszyPierwszy ... 279329369371372373374375376377378379380381382383384385386387389429479 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7,561 do 7,580 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #7561
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lori Zobacz posta
    Natala, Hotzenplotza sprawdzę, ale myślę ze oni bardziej opowieści przygodowe wolą.
    to jak najbardziej sie nada - tam przygod, ze ho, ho zly czarownik, zboj co kradnie - powinno sie spodobac.

    edit: a Afryka Kazika? co prawda tam ilustracji wiecej, ale tez przygodowe bardzo.

    i jeszcze - Doktor Dolittle? I Tappi - ten bardziej 'dorosly' Przygody T z Szepczacego Lasu, po Szumiacych Morzach i po Mruczacych Gorach (tu wszystkie - te bardziej kolorowe sa dla mlodszych, kazde opowiadanie jest caloscia; te bardzie biale na okladce to jedna dluga opowiesc, z masa przygod i niebezpieczenstw).

    jeszcze mi Narnia przychodzi do glowy, ale imo chyba za wczesniej troche, moim bym w kazdym razie nie przeczytala jeszcze - ale tez F to strachajlo, nie lubi jak sie za duzo groznego dzieje - u nas Hobbit musi jeszcze sporo poczekac, obawiam sie mocno...
    Ostatnio edytowane przez natala ; 05-01-2015 o 12:10
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #7562
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lori Zobacz posta
    Szukam ksiazek do czytania do poduszki, czyli bardzo mało ilustracji U nas hitem były Tolkien - Hobbit i Tolkien dzieciom oraz Baltazar Gąbka, Mikołajki Nie podchodzi za to Lindgren(wyjątkiem są Dzeici z Bullerbyn), Muminki średnio, Kasdepke też, także najlepiej w stylu tych dwóch pierwszych.

    dołożę jeszcze Magiczne drzewo, Tobi może Felix, Uroczysko, Baśniobór, Dom Tajemnic

  3. #7563
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    dołożę jeszcze Magiczne drzewo, Tobi może Felix, Uroczysko, Baśniobór, Dom Tajemnic
    dankin - a to nie dla starszych raczej? OK, Felix i Tobi moze nie - ale reszta? bo najstarsze dziecko lori ma lat 6... z ciekawosci pytam, bo nie wiem czy juz uzupelniac swoja wish liste
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  4. #7564
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,189

    Domyślnie

    Afrykę Kazika polecam do słuchania wyobraźnia działa, Kawalec fajnie czyta mój 6 latek bardzo lubi
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  5. #7565
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez modrooczka Zobacz posta
    My mamy takie: http://www.polskailustracjadladzieci...na-kleksa.html i bardzo lubimy. O ile ktoś nie jest bardzo przywiązany do Szancera
    my też tą mamy i b.lubimy

    Lori a "Ronja córka zbójnika"? Magiczne drzewo właśnie słuchamy-Dorociński czyta super!, Narnię moj 8latek skończył właśnie wszystkie tomy, i wczoraj wieczorem pożarł całego Doktora Dollitle-no co za mol! A Piaskowy wilk?

  6. #7566
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,434

    Domyślnie

    a nudzimisie?
    my właśnie dokupujemy brakujące 2 tomy
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  7. #7567
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    dankin - a to nie dla starszych raczej? OK, Felix i Tobi moze nie - ale reszta? bo najstarsze dziecko lori ma lat 6... z ciekawosci pytam, bo nie wiem czy juz uzupelniac swoja wish liste
    Natala masz rację z tym że jeśli jakieś dzieciaki lubią takie książki przygodowe to je pochłoną, przynajmniej u moich tak jest i o dziwo moja 6cio latka większość łapie to tylko propozycja i można o ksiązkach poczytać i zdecydować czy akurat te będą odpowiednie dla własnego dziecka jeśli chodzi o whish listę to wg mnie można śmiało wpisywać

  8. #7568
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    z przygodowych jeszcze mi się Pippi przypomniała

    a mam pytanie od Baśni braci Grimm z wydawnictwa Media Rodzina-szukam klasyki na prezent, myślicie że się nada? Posiadaczki owej książki warto ją mieć?

  9. #7569
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Dziewczyny co lepiej kupić Afrykę Kazika jako audiobook czy książkę? chyba pierwszy raz mam babola



    mamru
    jeśli chodzi o Baśnie to oczywiście nadadzą się na prezent objętościowo i treściowo dobrze wypadają! np w porównaniu z Buchmannem

  10. #7570
    Chusteryczka Awatar lori
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,150

    Domyślnie

    Właśnie, Narnię odkurzę. I Ronje. Dzięki dziewczyny!
    http://milimoistudio.pl/ - Mili Moi Studio - fotografia rodzinna, dziecięca, portret
    https://milimoiwbeskidzie.wordpress.com/ - nasze przygody w Beskidzie

    F 2008 L 2010 K 2013 I 2015

  11. #7571
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    To jeszcze ja podpytam. Franek uwielbia czytanie. Książki mogą być nawet bez obrazków. Napiszę, co lubimy i proszę, doradźcie, co jeszcze warto. Bo mi się pomysły skończyły, a ciągle słyszę POCZYTAJ
    Franio ma 3 lata i 3 miesiące. Czytamy: Astrid Lindgren: Lottę z Ulicy Awanturników i Dzieci z Ulicy Awanturników, Emila ze Smalandii, Pippi Pończoszankę, dalej: Kajtka i Misia, Julka i Julkę (pierwszy tom przyeczytany, zaraz zamówię następny). Felka i Tolę ( też pierwszy za nami), Wesołego Ryjka, Tappiego, Pana Kuleczkę i Findusa(choć mniej). Myślałam nad Piaskowym Wilkiem, ale chyba jeszcze zaczekam. Co kupić?

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  12. #7572
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Aniufraniu a Nusia i reszta ksiązek Piji Lindenbaum? Igor i lalki, Mama która zapomniała, Pobawimy się?, i Panama jeszcze, no i Mama Mu którą nasze dzieci uwielbiają bez względu na wiek
    Basia? Elmer jeszcze!
    Ostatnio edytowane przez mamru ; 05-01-2015 o 16:46

  13. #7573
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    aniafrania - A ja bardzo polecam Piaskowego Wilka, Panamę również, choć Janosch nie wszystkim podchodzi
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  14. #7574
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    Wpisałam tylko te tytuły, w których więcej czytania niż obrazków. Generalnie mamy w domu duzo książek. Może dopiszę, że czytamy jeszcze Wielka księgę Muminków, Krowę Matyldę, Alberta, Jabłonkę Eli, Seria Mądra Mysz, Elmera. Mama Mu nam nie podeszła, Nusię mieliśmy z biblioteki i też średnio. Janosch odpada. Basia też nie bardzo...
    Widzę, że Franio lubi historie z dziećmi w rolach głównych. Lottę po prostu uwielbia... I nie wszystkie ilustracje mu odpowiadają...

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  15. #7575
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    aniafrania, widze ze Twoj Franio w wieku mojego u nas leci mniej wiecej to co napisalas, jeszcze moze dopisze z tych biorowych co ostatnio czytamy to Poczytaj mi Mamo, Kaktus - przygody wiernego psa, Zagadki Jeza Pepe, no i my Paname uwielbiamy. Piaskowego Wilka wyciagalam jakis czas temu, ale bylo za wczesnie. No i najczesciej jednak takie z obrazkami pojedyncze krotkie historie, jesli pytasz tez o takie to moge napisac co sie najbardziej podoba
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  16. #7576
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ola23 Zobacz posta
    aniafrania, widze ze Twoj Franio w wieku mojego u nas leci mniej wiecej to co napisalas, jeszcze moze dopisze z tych biorowych co ostatnio czytamy to Poczytaj mi Mamo, Kaktus - przygody wiernego psa, Zagadki Jeza Pepe, no i my Paname uwielbiamy. Piaskowego Wilka wyciagalam jakis czas temu, ale bylo za wczesnie. No i najczesciej jednak takie z obrazkami pojedyncze krotkie historie, jesli pytasz tez o takie to moge napisac co sie najbardziej podoba
    Napisz, poproszę

    Edit: Poczytaj mi Mamo mamy dwa pierwsze tomy, oststnio nawet kilka swoich starych małych książeczek znalazam
    Kaktusa i Jeża Pepe nie znam - zaraz zobaczę
    Ostatnio edytowane przez aniafrania ; 05-01-2015 o 17:37

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  17. #7577
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Aniafrania, u nas podobny repertuar, tylko bez Julka i Julki (ja nie trawię), Tappiego i Wesołego Ryjka (nie mamy), no i Kasia kocha Findusa, Mamę Mu lubi, Pije Lindenbaum bardzo, Janoscha też. Z Lindgren teraz czytamy Pippi, ale ostatnio na tapecie były opowiadania zBullerbyn, mamy trzy wydane razem, więc spróbuję chyba zwykłych Dzieci z Bullerbyn. Piaskowy Wilk był u nas czytany już z rok temu. Ostatnio nie, ale niedługo pewnie wrocimy. Lubimy ksiażki Ulfa Starka (Jak mama została indianką, Jak tata się z nami bawił, Jak tata pokazal mi wszechświat), serię Różowe zycie, Inne życie..., Księżniczki i smoki, Elsę Beskow - Słoneczne jajo i Zimowa wyprawę Ollego, niespodziewanym hitem było Jedno oko na Maroko i Opowieści z ulicy Broca. Co jeszcze u nas wchodzi... Lato Stiny, Rok z Linneą, 365 pingwinów, z takich dla młodszych ciągle jeszcze Yeti, Jablonka Eli, Elmer czasem, Gruffalo i Miejsce na miotle, jakiś Albert, no i mamy nawrót do książek dla maluchów - Binta i spółka, Ela, ale to wpływ młodszej siostry
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  18. #7578
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez livada Zobacz posta
    ostatnio na tapecie były opowiadania zBullerbyn, mamy trzy wydane razem, więc spróbuję chyba zwykłych Dzieci z Bullerbyn.
    Też mamy i bardzo lubimy. I też myślę o tym poważniejszym wydaniu.

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  19. #7579
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    No wiec tak z tych najbardziej ulubionych: mamy kilka ksiazeczek z wyd. Tako: Skrzynka Potworow - Duch, Czary, Orzechowy Lasuch, Trzy Swinki.
    Jablonka Eli, Opowiesci z Parku Percy'ego, Mysi Domek, Gucio i Cezar, D.O.M.E.K, Pieniek otwiera muzeum,Kret sam na scenie, Basie lubi (ale ja nie trawie wiec schowalam , Operacja Alfabet, Tulleta
    Wierszyki klasyka i Pan Pierdziolka (ja nie lubie, ale synek uwielbia), Zabawy Paluszkowe, Rymobranie. Obrazkowe nadal bardzo lubi - Mamoko, Czeresniowa, Gapiszona.I niezmordowana Kicia Kocia..
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  20. #7580
    Chustomanka Awatar sheep
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    908

    Domyślnie

    może coś podpowiecie: coś o księżniczkach dla ogarniętej 4,5-latki, ale żeby mnie zęby od ilustracji i treści nie bolały, a młodej neurony po lekturze nie obumarły?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •