Strona 62 z 807 PierwszyPierwszy ... 1252545556575859606162636465666768697072112162562 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,221 do 1,240 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #1221
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez modrooczka Zobacz posta
    A mnie się mapy podobały. Moim córkom (7 i 8,5) też, chociaż oglądamy razem, bo trzeba im tłumaczyć część obrazków. Chciałabym to pokazywać uczniom 4 klasy na lekcji o mapach historycznych i po to sobie kupiłam
    OK, to popełniłam błąd w oczekiwaniach wiekowych. Miałam pomysł, że to książka dla mojej 5-latki, a starsza lubi książki z akcją i tekstem, więc raczej poprzestanie na jednorazowym kontakcie. Choć - czy te komentarze pod mapami nie są zbyt infantylne dla 8-letniego dziecka? za to te na końcu są za trudne dla 5-6.
    Julka 2001, Zosia 2007

  2. #1222
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że te proste komentarze nie szkodzą. Wprowadzaja powoli w trudniejsze zagadnienia.
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  3. #1223
    Chustoguru Awatar lynette
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,624

    Domyślnie

    Jeśli jesteście wielbicielami Mamoko, z pewnością spodoba się wam książka "Wielki piknik". Autor: The Tjong-Khing:



    Chłopcy u nas zaśmiewali się do łez z przygód tych postaci. Oczywiście jest jeden główny wątek, ale śledzimy też losy każdego z bohaterów osobno. Polecam!
    Mikołaj 2001, Wojtek 2004, Adam 2007

  4. #1224
    Chusteryczka Awatar maa821
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,552

    Domyślnie

    A ja dostałam właśnie nasze pierwsze Mamoko - kupiłam od razu dwie książki, bo tak zachwalałyście. Ale niestety chyba jestem nieco rozczarowana... Ilustracje są piękne, ale czemu tam tekstu nic nie ma? My potrzebujemy tekstu
    Jaś - 16.X.2009

  5. #1225
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maa821 Zobacz posta
    A ja dostałam właśnie nasze pierwsze Mamoko - kupiłam od razu dwie książki, bo tak zachwalałyście. Ale niestety chyba jestem nieco rozczarowana... Ilustracje są piękne, ale czemu tam tekstu nic nie ma? My potrzebujemy tekstu
    ale właśnie chodzi o to, że nie ma tekstu. Dziecko samo tworzy historie...
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  6. #1226
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    A ja dostałam właśnie nasze pierwsze Mamoko - kupiłam od razu dwie książki, bo tak zachwalałyście. Ale niestety chyba jestem nieco rozczarowana... Ilustracje są piękne, ale czemu tam tekstu nic nie ma? My potrzebujemy tekstu
    Ja rozumiem - ani ja, ani moje dzieci nie lubią Mamoko. Mamy kilka książek obrazkowych, ale nie w tym stylu (np: Suzy Lee)
    (ja - co gorsza - nie lubię rysunków Mizielińskich).
    Nie przejmuj się maa821, tacy też są.
    Julka 2001, Zosia 2007

  7. #1227
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    "Wielki piknik" to ciąg dalszy "Gdzie jest tort". No i tort mamy. Jest super (dla tych, którzy obejdą się bez tekstu). Te książki są dla mnie o tyle fajne, że nie muszę ich czytać. Ala może je "czytać" Ignasiowi. To chyba fajne dla dziecia tak wiedzieć, że cała książka jest dla niego dostępna mimo tego, że jeszcze nie czyta.

    Ale trochę rozumiem. Ja nie umiem opowiadać za bardzo. Bajki dzieciom tylko czytam, nawet te "do opowiadania", nawet głupiego Kopciuszka, którego babcia mi za mojego dzieciństwa opowiadała milion razy nie potrafię przekazać sensownie. Więc Mamoko też jest dla mnie bardziej wymagające niż książki z tekstem....

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  8. #1228
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Bo książki obrazkowe, te bez słów, SĄ bardziej wymagające od tych zwykłych. Nawet dla tych, którzy je lubią. Nie można "czytać" z zamkniętymi oczami po raz setny, jak "Lokomotywę".
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  9. #1229
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Ja juz po Świetach i prezentach, więc sobie popiszę. Dostałam DOM, o ten: http://www.bonamedia.pl/produkty/pok...JPatrick-Lewis
    Poczytałam wczoraj kilka razy, piękny jest.
    Starsza przeczytała z prezentów "Bezsenność Jutki" http://www.bonamedia.pl/produkty/pok...rzynska-Nogala . Nie mogłam jej oderwać. "Mamo, a będzie ciąg dalszy?"
    Skończyło sie poważną rozmową o nazizmie i innych fanatyzmach, równości człowieczeństwa wszystkich ludzi i o tym, jakie mamy szczęście, że urodziliśmy sie tu i teraz.
    Zosia przeczytała obrazkowo "Potwora" http://www.bonamedia.pl/produkty/pok...egorz-Kasdepke i obwieściła, że juz wszystko wie i może mi go pożyczyć, jak chcę poczytać.
    Julka 2001, Zosia 2007

  10. #1230
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    rozbawiła, a momentami zaskoczyła nas książka "Dziwne zwierzęta" z Zakamarków. wymiękliśmy przy liście żuka gnojarza Polecam

    lista książkowych chciejstw rośnie. czy wiecie może, jak często pojawiają się takie jak mikołajowa, promocje w bonito?

  11. #1231
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Żadna to nowość, ale prezent gwiazdkowy - "Co było potem?" o Mimbli, Muminku i Małej Mi czytany jest do kilkunastu razy dziennie. Mnie też się bardzo podoba. Dziewczyny się biły o przekręcanie stron kolejnych, ale teraz już bez dymu na zmianę to robią

  12. #1232
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    a my właśnie skończyłyśmy z Alą Tatsu Taro:

    http://mediarodzina.pl/prod/514/Tatsu-Taro--syn-smoka
    Bardzo nam się podobała. Tak dla oczytanych 4latków i wzwyż się nadaje.

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  13. #1233
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    Mojemu bardzo się spodobał wyżej wymieniany Bałagan oraz Mądrość z natury.
    Co wieczór tez czytamy bardzo sympatycznie napisaną książkę Hipopotam Anny Moszyńskiej, gdzie tytułowy bohater wybiera sobie starszych państwa i pojawia się przed ich drzwiami z tekstem: chcę do waszego łózka. Oni przypominają sobie dawne czasy, kiedy ich dzieci z takim samym tekstem pojawiały sie w ich sypialni
    Ciepła, pełna szacunku opowieść






  14. #1234
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    mój dwulatek dostał od znajomego "Psią kupę" i teraz co jakiś czas podchodzi do mnie mówiąc "kupę, kupę..." - ja już zbieram się do łazienki, a potem słyszę "czytać"...

    O ile nie jestem miłośnikiem książek typu "Wielka księga kup", to ta jest zupełnie ok, i rysunki ładne - historia o kupie, która jest smutna z powodu tego, czym jest ("jesteś kupą, psią kupą, najbrudniejszą spośród kup"), aż odkrywa, że też może służyć czemuś dobremu/pięknemu (robi za nawóz dla kwiatka)
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  15. #1235
    Chusteryczka Awatar Behemot
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    2,763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lynette Zobacz posta
    Jeśli jesteście wielbicielami Mamoko, z pewnością spodoba się wam książka "Wielki piknik". Autor: The Tjong-Khing:



    Chłopcy u nas zaśmiewali się do łez z przygód tych postaci. Oczywiście jest jeden główny wątek, ale śledzimy też losy każdego z bohaterów osobno. Polecam!
    Gdzie jest tort bardzo nam się podobał.Pomyślę o tej części ale na razie Młody chce Mamoko 3000.
    Nikodem-12.01.2009-Skarb mój największy
    Karmiłam piersią 3 lata 3 tygodnie i 2 dni

  16. #1236
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    U nas hitem podchoinkowym jest Yeti.

    No i litery Mamoko, ale tego byłam pewna.
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  17. #1237
    Chustomanka Awatar musajka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,073

    Domyślnie

    A ja wreszcie kupiłam malemu Ulicę Czereśniową - Zimę. Jest zachwycony! Już rozglądam się za kolejną częścią

  18. #1238
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rzezuchama Zobacz posta
    U nas hitem podchoinkowym jest Yeti.
    na Yeti juz nie moge patrzec dzien bez Yeti jest dniem straconym (a najlepiej bez kilku Yeti ). niby dostal ja mlodszy, ale chyba F polubil bardziej (choc W tez lubi). poza tym Statek Noego na czele top listy prezentowej sie znajduje. i Sabuda, ale to wiadomo bylo, bo wszelkie rozkladane darzymy miloscia wielka wszyscy. Bangsi fajny (choc myslalam o mlodszym, dopiero jak przyszedl to sie okazalo, ze to zdecydowanie dla F). W dostal Kerna i Brzechwe Pawlakow - lubi. i swiateczna Maisy z naklejkami - oczywiscie hit nad hity bo naklejki. The sun is yellow Pacovskiej tez przyjete z entuzjazmem, ale jednak Number circus fajniejszy, bo ma wiecej okienek do otwierania Oz z ilustracjami Ingpena, i Kasparavićius'a Florian i Marchewiusz czekaja na lepsze czasy. za to Mapy "Mamo, tyle wulkanow!!!" a Aniolek nas chyba nie lubi, taaaki ciezki worek musial przyniesc

    edit: Florian Ogrodnik i Marchewiusz Wielki polknieci za jednym zamachem i sie dziecko domagalo, zeby zaczac od poczatku jeszcze mig dzies z listy umknela Zimowa wyprawa Ollego - tez sie podobala bardzo, ale Yeti jakos nie moze dorownac
    Ostatnio edytowane przez natala ; 04-01-2013 o 02:12
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #1239
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    mamy od niedawna Na statku pirackim przez cały rok i W zoo przez cały dzień. Wydawało mi się, że jest więcej książek z tej serii, ale nie umiem teraz nic znaleźć. To wydawnictwo KDC, czyli aktualnie Weltbild. Wiecie coś może na ten temat? Jest szansa na więcej czy tylko te dwie wydane?

  20. #1240
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    mamy od niedawna Na statku pirackim przez cały rok i W zoo przez cały dzień. Wydawało mi się, że jest więcej książek z tej serii, ale nie umiem teraz nic znaleźć. To wydawnictwo KDC, czyli aktualnie Weltbild. Wiecie coś może na ten temat? Jest szansa na więcej czy tylko te dwie wydane?
    po polsku nie wiem, na pewno sa po angielsku (my mamy jeszcze budowe przez caly rok; kuzyn dostal o zamku) tu troche "rok na" tu o "dniach na"

    w sumie jest osiem -dzien w zoo, na lotnisku, w miescie; rok na budowie, farmie, zamku, statku pirackim i w swiecie dinozaurow... (tyle przynajmniej jest wypisane z tylu tych co mamy).
    Ostatnio edytowane przez natala ; 11-01-2013 o 15:05
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •