Strona 591 z 807 PierwszyPierwszy ... 91491541581583584585586587588589590591592593594595596597598599601641691 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11,801 do 11,820 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #11801
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ummS Zobacz posta
    Jaka książka o pociągach dla 2-letniego freaka pociągowego?
    jeśli zadowalająca byłaby tylko obrazkowa to polecam Czerwony pociąg (rozkładówki panoramiczne)

  2. #11802
    Chustonoszka Awatar ummS
    Dołączył
    Feb 2016
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    113

    Domyślnie

    ooo, czerwony pociąg FANTASTYCZNY!!!

  3. #11803
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Kuzyn na weselu zamiast kwiatów zbiera książki i przybory szkolne dla dzieciaków do domu dziecka, wiek dzieci 4 lata i wzwyż - ja nie potrafię się zdecydować

    Pod wodą i pod ziemią mnie kusi, ale jest tyle fajnych innych tytułów.....

  4. #11804
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Wruuu ja bym losowanie zrobiła
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  5. #11805
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,780

    Domyślnie

    Czy możecie polecic jakiś fajny obrazkowy słownik ortograficzny dla pierwszaków?
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  6. #11806
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,578

    Domyślnie

    Ja właśnie kupiłam z polecenia "Jak to się pisze" Z. Płażewski, E. Rola. Na olx, bo tylko używane dostępne
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  7. #11807
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    761

    Domyślnie

    Od 16 maja Szary domek ponownie do kupienia w Biedronce.
    Niko 2012, Zo 2017

  8. #11808
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Lucy- ja też kupiłam, jak wrażenia? Bo moja jeszcze nie doszła.

  9. #11809
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucy van Pelt Zobacz posta
    Ja właśnie kupiłam z polecenia "Jak to się pisze" Z. Płażewski, E. Rola. Na olx, bo tylko używane dostępne
    Ech,ja dla calej klasy potrzebuje
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  10. #11810
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zochmama Zobacz posta
    Ech,ja dla calej klasy potrzebuje
    zochmama blagam - powiedz, ze to nie na koniec roku dla dzieci...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #11811
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,782

    Domyślnie

    obiecane porownanie Pan tom buduje dom, wkoncu mam komputer jak człowiek














    niczym nie roznia sie te dwa wydania (małe wyd.6 z 2013r. duże wyd.5 z 2007r.) poza tym, ze duze jest bardziej przyjazne do trzymania bo to duzy format a male fajne do torebki
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  12. #11812
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kornflejka Zobacz posta
    Od dawna chciałam tu napisać o jednej z moich ulubionych książek z dzieciństwa. Może by się nadała dla pięciolatki mist
    Wiatr z księżyca Eric Linklater. Znacie?
    Nie znam ale zaintrygowałaś mnie i wczoraj odebrałam nasz egzemplarz z którym właśnie usiadłam

  13. #11813
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    Nie znam ale zaintrygowałaś mnie i wczoraj odebrałam nasz egzemplarz z którym właśnie usiadłam
    Daj znać co myślisz


  14. #11814
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    zochmama blagam - powiedz, ze to nie na koniec roku dla dzieci...
    A i owszem,rodzice zachwyceni pomysłem pani...tez wolałabym co do poczytania,ale nie przeszło. Wiec chcę choc wybrać coś bardziej estetycznego od tego,co póki co widziałam i co ktoś inny mógłby po najmniejszej linii oporu kupić...
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  15. #11815
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zochmama Zobacz posta
    A i owszem,rodzice zachwyceni pomysłem pani...tez wolałabym co do poczytania,ale nie przeszło. Wiec chcę choc wybrać coś bardziej estetycznego od tego,co póki co widziałam i co ktoś inny mógłby po najmniejszej linii oporu kupić...

    tak to niestety bywa... ciekawe czy rodzice by sie bardzo cieszyli, gdyby dostali np. slownik poprawnej polszczyzny w prezencie
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  16. #11816
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ummS Zobacz posta
    Jaka książka o pociągach dla 2-letniego freaka pociągowego?
    mojemu trzylatkowi na wystawie ilustracji książkowej baaardzo się spodobała Lokomotywa Ideolo http://www.signum-temporis.pl/2015/0...o-zdjecia.html - ale to dość specyficzna pozycja, droga i, sądząc po stanie egzemplarzy na wystawie - nie przetrwa intensywnego korzystania przez dwulatka...
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  17. #11817
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,178

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zochmama Zobacz posta
    Czy możecie polecic jakiś fajny obrazkowy słownik ortograficzny dla pierwszaków?
    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    zochmama blagam - powiedz, ze to nie na koniec roku dla dzieci...
    Cytat Zamieszczone przez zochmama Zobacz posta
    A i owszem,rodzice zachwyceni pomysłem pani...tez wolałabym co do poczytania,ale nie przeszło. Wiec chcę choc wybrać coś bardziej estetycznego od tego,co póki co widziałam i co ktoś inny mógłby po najmniejszej linii oporu kupić...
    no to moja p.wychowawczyni, tzn. syna z 1 klasy, miała podobny pomysł, ale jakoś go nie podchwyciła, a że jestem przewodniczącą RR klasy, zakupiłam z pieniędzy składkowych biuro detektywistyczne dla dzieci po sztuce, tak dla treningu czytania przez wakacje
    a słowniki może kupimy na początek roku szkolnego, też ortograficzne dla dzieci

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    tak to niestety bywa... ciekawe czy rodzice by sie bardzo cieszyli, gdyby dostali np. slownik poprawnej polszczyzny w prezencie
    dokładnie!
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  18. #11818
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    Kolega z pracy pożyczył mi dla dzieci Tymka i Mistrza - b. podoba się nam wszystkim.

    Mamy jeszcze pożyczonych kilka książek - dzieci chętnie słuchają Tsatsiki i mamuśka - wiem że to nie nowość, ale wcześniej jakoś nas ominął. Nie byłam zupełnie przekonana do książki, bo autorka np. ostro pisze o przemocy szkolnej (córce się tylko oczy szeroko otwierały), jest dość naturalistyczna, ale jest ostatecznie, też patrząc na reakcje dzieci, jestem na tak, choć wielu osobom może nie pasować np jak pisze o włosach na nogach nauczycielki.

    Przy czytaniach siedmiolatka domaga się też Różowych śród, co mnie tym bardziej cieszy, że bałam się, że jeszcze za mała.

    Jeszcze "Listy od Feliksa" z biblioteki - bardzo im się podoba (7 i 5,5 latkom), oczywiście najbardziej listy od zająca wyjmowane z wklejonych kopert. A i edukacyjne przy okazji

    Pożyczyłam też Moją pierwszą Mitologie K. Marciniak z NK - tak mi się spodobała, że już mamy własny egzemplarz, choć z dziećmi jeszcze nie zdążyłam czytać. Chyba jest pełniejsza niż mitologia Inkiowa, no i fajnie że pisana przez filolog klasyczną (która do tego przyznaje się na okladce do zaczytywania się w moich ulubionych w dziecinstwie książkach mitologicznych Anny Komornickiej - tym wyznaniem kupiła mnie ostatecznie, przy okazji muszę poszukać u rodziców tych książek albo wyciągnąć od siostry która przejęła sporo z naszych dziecinnych)

    wysłane z telefonu
    Ostatnio edytowane przez jul ; 12-05-2016 o 23:39
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  19. #11819
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Tymka wlasnie nabylam ostatnio - na razie lezy, bo nie mam czasu czytac nawet dzieciecych :/ ale po przegladnieciu wydaje sie niezly.

    u nas hitem ostatnio jest Pompik, czytamy wlasnie zimowego - i okazuje sie, ze jest pierwszy w kolejce, w wiosennym jest juz siostra Pompika! i w kazdym tomie (no dobrze przynajmniej, w tych dwoch, ktore mamy) jest nie tylko o tytulowej porze roku, wiec spokojnie mozna zaczac czytanie od zimowego

    a mitow mam juz tak serdecznie dosc (i codziennego jeczenia - mity wyjmij z polki, mity), ze F z okazji komunii dostanie 6 tomow Akademii Wyobrazni na CD - moze nie bede musiala w kolko Inkiowa czytac. a jak chwyci (bo nie wszystkie audio chwytaja, niestety), to w nastepnym zamowieniu dostanie Inkiowa do sluchania
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  20. #11820
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    podpowiedzcie co lepiej kupić dla dzieci na koniec roku do przedszkola dla grupy 5-6 latków:

    - biuro detektywistyczne lassego i mai
    - życie lasu
    czy może Magiczne drzewo?


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •