Strona 48 z 807 PierwszyPierwszy ... 3840414243444546474849505152535455565898148548 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #941
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,794

    Domyślnie

    ja mniej, ale moja córka uwielbia Te z serii "Mój przyjaciel" są trudne do zaakceptowania dla dwulatka - jeśli chce się czytać pełny tekst, a tego z kolei oczekuje moja trzylatka... Na wspólne czytanie wybieramy inne pozycje, a oddzielnego nie ma tak bardzo dużo.

    ja osobiście natomiast teraz choruję na "Rodzinę Mellopsów" (przeglądałam gdzieś i świnki budujące z tatą samolot bardzo mi przypadły do gustu, myślę, że dzieciom też bardzo będą pasować), a przy okazji jeszcze na "Trzech zbójców" Tomiego Ungerera, na niedługie urodziny pewnie się pojawią (o zgrozo - nie mam żadnego innego pomysłu na prezent dla synka!)

    Percy'ego mamy jedną część (rzadko decyduję się na więcej książek z jednej serii tego typu dla młodszych dzieci, bo przecie na świecie jest jeszce tyle fajnych książek do poczytania i pooglądania, a na półce i tak ciasno i w końcu nie nadążamy wszystkiego czytać tak często, jakby się chciało...), ale święciła wielkie sukcesy jak starsza miała coś ponad 2 lata, jedna z ulubionych w tym czasie.

    Przy okazji zobaczyłam "Jezus powiedział że..." tegoż autora - zna ktoś? Fajne?
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  2. #942
    Chustonoszka Awatar ewas
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    69

    Domyślnie

    jul ja te książeczki czytałam mojemu podopiecznemu w okresie od niecałych 2 (miał 20 miesięcy) do 3 lat. Bardzo je lubił On ogólnie "pochłaniał" książeczki, ale właśnie te z serii Mądra Mysz były najczęściej czytane.

  3. #943
    Chustoguru Awatar Winoroslinka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    miejsce wymarzone
    Posty
    6,656

    Domyślnie

    nie wiem czy to juz padło:

    jesien Liscia Jasia - o smierci. Piekna, Choc moja córka jeszcze za mała, ale juz czeka na nią.

    "Chcę mieć przyjaciela" - generalnie uwielbiam ksiazki GWP bo łamią stereotypy, nie sa czarno-białe. Kupuję w ciemno
    E. 2009

    "Prawda nie leży pośrodku, tylko leży tam, gdzie leży" W.Bartoszewski

  4. #944
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucy van Pelt Zobacz posta
    Nie wiem czy tu mogę ale informuję, że w Merlinie jest promocja na książki o Parku Percy'ego - 50%:
    http://merlin.pl/Nick-Butterworth/br...%20Butterworth
    nie znam tych książek dla jakiego wieku ? Czy 4 latkę zainteresują?
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  5. #945
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Wicia dostał "Martynka opowiada o zwierzątkach na wsi" i ciągle tylko Martynka i Martynka Wrzucialm w allegro i tam różne serie są. Czy też fajne?

  6. #946
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ilonsa Zobacz posta
    nie znam tych książek dla jakiego wieku ? Czy 4 latkę zainteresują?
    Myślę, że to stanowczo dla młodszych dzieci. Mnie te książeczki jakoś nie zachwyciły. Młodego też nie.

  7. #947
    Chusteryczka Awatar maa821
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ilonsa Zobacz posta
    nie znam tych książek dla jakiego wieku ? Czy 4 latkę zainteresują?
    dla mlodszych - 2-3lata. Mojemy w tym wlasnie wieku bardzo sie podobaly. I mnie tez
    Jaś - 16.X.2009

  8. #948
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    A macie/znacie CYRK? Nowość Dwóch Sióstr. Całą rodziną wkręciliśmy się w tę książkę. Super grafika (klasyka polskiego plakatu) i do tego trochę absurdalne, śmieszne rymowanki

    Ulubiona strona naszej Niny:
    "Nina Goldoni treserka koni uczy wierzchowce skakać przez owce"
    Ostatnio edytowane przez madorado ; 23-07-2012 o 14:29

  9. #949
    Chustoholiczka Awatar stokrotka.a
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,759

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madorado Zobacz posta
    A macie/znacie CYRK? Nowość Dwóch Sióstr. Całą rodziną wkręciliśmy się w tę książkę. Super grafika (klasyka polskiego plakatu) i do tego trochę absurdalne, śmieszne rymowanki

    Ulubiona strona naszej Niny:
    "Nina Goldoni treserka koni uczy wierzchowce skakać przez owce"
    planujemy nabyć
    Sara. 23.01.2008 Lena. 15.11.2010 Laura. 1.08.2013
    http://jogazycia.pl/harmonogram-zajec/

  10. #950
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,794

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    Wicia dostał "Martynka opowiada o zwierzątkach na wsi" i ciągle tylko Martynka i Martynka Wrzucialm w allegro i tam różne serie są. Czy też fajne?
    nie znam tej części, ale dobrze jej wróży fakt, że nie widać na okładce nazwiska Wandy Chotomskiej - mamy zbiorek z Martynkami i dla mnie mocne rozczarowanie, właśnie ze względu na infantylną narrację Chotomskiej - rozczarowanie tym większe, że jako dziewczynka uwielbiałam oglądać francuskie Martynki, które ktoś nam przywiózł w prezencie, a wiersze Chotomskiej - genialne "Kurcze blade" - b. lubię do tej pory.
    Dla uczciwości - mojej małej bardzo się podoba, a moje siostrzenice zamartynkowane z entuzjazmem przez swoją mamę.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  11. #951
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie

    Dorwaliśmy dziś Gruffalo
    Prawie znam na pamięć. Weronka - egzekutor
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  12. #952
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maa821 Zobacz posta
    Mamy wszystkie ksiazki o Percym - naprawde polecam. Szkoda tylko, ze placilam normalna cene
    ksiazki Percyego sa w sklepach PEPCO za jakies 15 zl-19

  13. #953
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie

    Aksamitny Królik(Velveteen Rabbit) Margery Williams - amerykańska klasyka, nie znałam, poznałam, na razie tylko na sobie i mężu testowałam, bo dzieci wyjechane.
    Bardzo nam się podobała. Piękna, mądra, wzruszająca książka.
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  14. #954
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,794

    Domyślnie

    dzięki - ostatnio się nad "Królikiem" zastanawiałam, więc zapamiętam rekomendację

    A u nas ostatnio hitem jest "Lase, Lase!" czyli "Ja nie chcę iść spać" Astrid Lindgren - lubią oboje, a mój niespełna dwulatek, który normalnie nie wytrzymuje tyle tekstu na stronę, uwielbia, domaga się więcej i więcej, ale też książka jakby pod niego - chłopiec skacze po stole (jak on), są okulary! i miś! Ja mam mieszane uczucia przy fragmentach o rodzeństwie, bo to zazwyczaj albo jededno drugiemu dokucza, albo cieszy sie, że inne dostało burę od mamy - no takie rywalzacje między rodzeństwem, co to wolałabym ich uniknąć.

    Na drugie miejsce wysuwa się "Całus na dobranoc" nieczytany od dawna - mój dwulatek zachwycony, czytamy na dobranoc - tekstu niedużo, przyjemny, całość bardzo ciepła, mimo że akcja rozgrywa się w wietrzną, burzową noc - ale w ciepłym pokoiku oświetlonym światłem świecy, z książeczką na dobranoc, kubkiem ciepłego mleka, kocykiem etc. Polecam.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  15. #955
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Na drugie miejsce wysuwa się "Całus na dobranoc" nieczytany od dawna - mój dwulatek zachwycony, czytamy na dobranoc - tekstu niedużo, przyjemny, całość bardzo ciepła, mimo że akcja rozgrywa się w wietrzną, burzową noc - ale w ciepłym pokoiku oświetlonym światłem świecy, z książeczką na dobranoc, kubkiem ciepłego mleka, kocykiem etc. Polecam.
    O też to mniej więcej w podobnym wieku Ali przerabialiśmy, mieliśmy z biblioteki, bo już niedostępne, ale rzeczywiście bardzo fajne.

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  16. #956
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,631

    Domyślnie

    Poradźcie, jak przejść z dwulatką od etapu oglądania obrazków w książkach do czytania? Oglądać lubi - kocha Mamoko, uwielbia serię "Obrazki dla maluchów" czy Babo, Lalo i Bintę - a ja mam już dosyć opisywania obrazków w kółko! Wierszyków czy dłuższych bajek nie da sobie poczytać, kartki przewraca w takim tempie, że zdążyłabym przeczytać max 1 zdanie. A tak mi się marzyło, że będę jej bajki czytać...
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  17. #957
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annia Zobacz posta
    Poradźcie, jak przejść z dwulatką od etapu oglądania obrazków w książkach do czytania? Oglądać lubi - kocha Mamoko, uwielbia serię "Obrazki dla maluchów" czy Babo, Lalo i Bintę - a ja mam już dosyć opisywania obrazków w kółko! Wierszyków czy dłuższych bajek nie da sobie poczytać, kartki przewraca w takim tempie, że zdążyłabym przeczytać max 1 zdanie. A tak mi się marzyło, że będę jej bajki czytać...
    Generalnie to pozostaje Ci uzbroić się w cierpliwość i czekać do skutku Na początku pewnie uda się przeczytać z jeden wers ale w końcu przeczytasz i całą książeczkę. Ale tym, że na razie 'tylko' oglądacie ilustracje a Ty opowiadasz co tam jest, nie przejmuj się. To ważny etap i powinien trwać tak długo, jak długo życzy sobie tego dziecko. Oprócz cierpliwości jeśli znasz jakieś wierszyki to możesz opowiadać je w trakcie zabawy z córką, albo czytać jakąś bajkę gdy ona zajmuje się czymś innym. Wbrew pozorom dzieci mają podzielną uwagę.
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  18. #958
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie

    Moja dwulatka słucha, ale ona ma starsze rodzeństwo i się nauczyła. U nas działają książki w których dziecko ma jakąś aktywaność. Np: Słoń Trąbalski - początek słonia, W. mówi słoń. Bardzo lubi Jest tam kto? zakamarkowe, bo pamięta wierszyki i puka. Ostatnio w Cyrku - wybierała obrazek, czytałyśmy wierszyk, bardzo ją to bawiło.
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  19. #959
    Chusteryczka Awatar Sroka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    na polnoc od Monachium
    Posty
    1,613

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez milorzab Zobacz posta
    Dorwaliśmy dziś Gruffalo
    Prawie znam na pamięć. Weronka - egzekutor
    po polsku? szukam i szukam! Maja ma po niemiecku i uwielbia, gruffalo i synek gruffala a szukam dla kuzyna po polsku ale ciezko to idzie..... wczoraj kupilam wiecej pozycji Donaldson/Scheffler i moge tylko polecic! Maja kaze sobie czytac wszystkie naraz jedna po drugiej dowcipne, pomyslowe i ladne ilustracje

  20. #960
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    293

    Domyślnie Są kolejne "tomy" ulicy Czereśniowej!:)

    W wydawnictwie już można kupić. A do końca sierpnia mają promocyjne ceny. Już się zarzekałam, że niczego nie kupuję, bo i tak dziewczyny mają aż za dużo książek No ale Rybka tak je lubi, że chyba ulegnę...

    ty się ryba nie denerwuj (...)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •