Strona 565 z 807 PierwszyPierwszy ... 65465515555557558559560561562563564565566567568569570571572573575615665 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11,281 do 11,300 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #11281
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MrsKJ Zobacz posta
    Powiedzcie coś proszę o Przygodach Małego Wodnika. Warto mieć tę książkę?

    I jeszcze - czy ktoś widział na żywo te pozycje? Nie mogę nigdzie znaleźć zdjęć środka.

    http://sklep.gwfoksal.pl/szukaj-i-zn...ie-miasta.html
    http://sklep.gwfoksal.pl/szukaj-i-zn...uplikat-1.html

    moim zdaniem Wodnik to minimum 5,5+ albo nawet 6.
    Mój synek wysłuchał całej ale nie do końca chyba mu się podobała i czy zrozumiał - nie wiem. Coś na pewno oczywiście.
    Bez szału u nas

  2. #11282
    Chustonoszka Awatar MrsKJ
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    117

    Domyślnie

    Dzięki za opinie Dam sobie spokój z Wodnikiem. Kusił mnie, bo na czytam.pl znalazłam za 7 zł, ale postanowiłam się ograniczyć i na wyrost kupować tylko książki z listy must have Swoją drogą przydałby się taki wątek z książkami bez których nie wyobrażacie sobie waszych biblioteczek
    R. 18.04.2015

  3. #11283
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MrsKJ Zobacz posta
    Dzięki za opinie Dam sobie spokój z Wodnikiem. Kusił mnie, bo na czytam.pl znalazłam za 7 zł, ale postanowiłam się ograniczyć i na wyrost kupować tylko książki z listy must have Swoją drogą przydałby się taki wątek z książkami bez których nie wyobrażacie sobie waszych biblioteczek
    "Mały duszek" jest ciekawy.
    Mój syn prosi co jakiś czas o kolejne czytanie (ma równe 5 lat)


    Napiszcie mi proszę coś o tej serii
    https://mediarodzina.pl/seria/mistrz...yki_dzieciecej

    Może ktoś ma i wrzucił by kilka zdjęć środka?
    Z góry dziękuję

  4. #11284
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Napiszcie mi proszę coś o tej serii
    https://mediarodzina.pl/seria/mistrz...yki_dzieciecej

    Może ktoś ma i wrzucił by kilka zdjęć środka?
    Z góry dziękuję
    a co dokladnei bys chciala wiedziec? bardziej ilustracyjnie czy tekstowo opisywac? gdzies wrzucalam ktoras - nie pamietam juz w ktory watek niestety - ale one sa wszystkie inne...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #11285
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    a co dokladnei bys chciala wiedziec? bardziej ilustracyjnie czy tekstowo opisywac? gdzies wrzucalam ktoras - nie pamietam juz w ktory watek niestety - ale one sa wszystkie inne...
    zastanawiam się nad ich kupnem.
    Jeśli każda jest inna to może poproszę o Calineczkę, Wilk i siedem koźlątek, Dzikie Łabędzie.
    Jak tekstowo i ilustracje.
    Natomiast jeśli za dużo to to co można

  6. #11286
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    zastanawiam się nad ich kupnem.
    Jeśli każda jest inna to może poproszę o Calineczkę, Wilk i siedem koźlątek, Dzikie Łabędzie.
    Jak tekstowo i ilustracje.
    Natomiast jeśli za dużo to to co można
    a wiesz, ze one maja generalnie wyczerpane naklady? kiedys bywaly w tanich ksiegarniach on-line ale dawno nei widzialam. obfoce i wkleje, ale pozniej, dobrze?
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #11287
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    a wiesz, ze one maja generalnie wyczerpane naklady? kiedys bywaly w tanich ksiegarniach on-line ale dawno nei widzialam. obfoce i wkleje, ale pozniej, dobrze?

    są na bonito.pl ale nie wiem czy dobrze robię pisząc to tutaj

  8. #11288
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Widzę tylko dwie. I niestety tej której szukam, to nie ma

    Ale przeglądając książki wpadła mi w oko seria "Nazywam się...." wydane przez Media Rodzinę. Dla jakiego to wieku? Warto się zainteresować?
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  9. #11289
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Widzę tylko dwie. I niestety tej której szukam, to nie ma

    Ale przeglądając książki wpadła mi w oko seria "Nazywam się...." wydane przez Media Rodzinę. Dla jakiego to wieku? Warto się zainteresować?
    zdążyłam zamówić 5
    Calineczkę, Małą syrenką, Jasia i Małgosię, Wilk i siedem koźlątek, Dzikie łabędzie. Kiewdy zamawiałam to na pewno jeszcze były bo sprawdziłam. Moc forum.
    Stwierdziłam, że zamówię od razu jak tylko napisałam o tym że są bo nim przeczytam coś o nich to już ktoś mnie uprzedzi. A przy odbiorze zawsze mogę zrezygnować, a nawet jak odbiorę to zawsze mogę zwrócić.

    Też zastanawiam się nad tą serią. To jest ta o sławnych ludziach, tak?
    Nie patrzyłam na blogach bo już nie miałam czasu, a tutaj też nie znalazłam. Natomiast chyba nie potrafię tutaj szukać bo zawsze wyskakuje mi tyle tego, że nie wiem co klikać i przeglądać.Z szukajem forumowy - nie polubiliśmy się

  10. #11290
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    spadlamz nieba - czyli zdjec juz nie wklejac? bo jestem chora, wczoraj padlam - ale dzis nie mam planow wiec moge pstryknac.

    to teraz o Nazywam sie... cala serie lubie bardzo - brakuje nam chyba jeszcze trzech tylko. kazda ksiazka pisana jest w pierwszej osobie, bohater opowiada o sobie, swojej rodzinie, dziecinstwie, drodze do osiagniec/powolania etc. czesc ksiazek pisanych jest przez polskich autorow, czesc jest tlumaczonych. cala seria jest hiszpanska, ciekawe skadinad czy nasze polskie tez sa tlumaczone na hiszpanski - sadzac z doboru bohateorw mam nadzieje, ze tak. zreszta - po tym jak sa pisane - 'urodzilem sie w Polsce, kraju w srodkowej...' etc wynikaloby, ze tak. rozni autorzy, rozni ilustratorzy - podoba mi sie taki pomysl. wiekowo trudno ocenic - 7-8+ chyba. imo warto, zwlaszcza za takie pieniadze
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #11291
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    spadlamz nieba - czyli zdjec juz nie wklejac? bo jestem chora, wczoraj padlam - ale dzis nie mam planow wiec moge pstryknac.

    to teraz o Nazywam sie... cala serie lubie bardzo - brakuje nam chyba jeszcze trzech tylko. kazda ksiazka pisana jest w pierwszej osobie, bohater opowiada o sobie, swojej rodzinie, dziecinstwie, drodze do osiagniec/powolania etc. czesc ksiazek pisanych jest przez polskich autorow, czesc jest tlumaczonych. cala seria jest hiszpanska, ciekawe skadinad czy nasze polskie tez sa tlumaczone na hiszpanski - sadzac z doboru bohateorw mam nadzieje, ze tak. zreszta - po tym jak sa pisane - 'urodzilem sie w Polsce, kraju w srodkowej...' etc wynikaloby, ze tak. rozni autorzy, rozni ilustratorzy - podoba mi sie taki pomysl. wiekowo trudno ocenic - 7-8+ chyba. imo warto, zwlaszcza za takie pieniadze
    Nie wklejaj zdjęć. Dziękuję.
    Zdrowia życzę

  12. #11292
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,189

    Domyślnie

    "nazywam się" też mieliśmy niektóre i bardzo mi się podobały a wiekowo, tak raczej dla starszych. Mój 7 latek słuchał, choć trochę go przymuszałam do słuchania, mówiłam, ze czytam dla siebie, ale młodszy to tak niechętnie. Ale warto je mieć
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  13. #11293
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Dzięki za opinie
    Przymierzę się do nich, na zaś
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  14. #11294
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    szybkie pytanie o Basię bo mój syn ma fazę- czy w basi zbiorczej są te opowiadania z krótkich baś, czy tak ale nie wszystkie czy jak to jest? mamy basię wielką księgę, tę niebieską i myślę- co jes w żółtej i czy pojedyncze są jeszcze inne czy to samo. hmm? doradzicie?


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  15. #11295
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,590

    Domyślnie

    A co powiecie o "Książce pod tytułem"?
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  16. #11296
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Naszukałam się, ale znalazłam post Natali o Basi


    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    Wielka ksiega to kompilacja opowiadan, ktore ukazywaly sie w Dziecku.

    sa jeszcze trzy Wielkie ksiegi przygod i to sa kompilacje: pierwsza cytat ze strony wydawnictwa: "wizyta w zoo, przeżycia przedszkolne, nowy braciszek, rodzinne Święta, powrót Mamy do pracy i bałagan, który z tego wynika, a wreszcie wspólna pasja Basi i Mamy – taniec." druga "nowy kolega z innego kraju, pojawienie się opiekunki, gotowanie z Tatą, podróż z Mamą, biwak pod namiotem, wakacje na wsi, a na deser – wyprawa na plac zabaw" oraz trzecia "Basia zastanawia się, skąd Mama bierze pieniądze. Bada problem słodyczy: czy zawsze można je jeść i czy wszyscy je lubią. Bawi się z Dziadkiem. Sprawdza, co można zrobić, kiedy zepsuje się telewizor"


    My też mamy tę niebieską z krótkimi opowiadaniami. Wszystkie inne to te dłuższe z tego co wiem. Przeglądałam jedną zbiorczą i było tam 7 opowiadań.
    Ostatnio edytowane przez Gundi ; 03-02-2016 o 19:27
    2009 2012

  17. #11297
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,737

    Domyślnie

    W trzeciej Wielkiej Księdze Basi są Basia i: słodycze, dentysta, dziadkowie, telewizor, telefon, moda, pieniądze

  18. #11298
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    a co dokladnei bys chciala wiedziec? bardziej ilustracyjnie czy tekstowo opisywac? gdzies wrzucalam ktoras - nie pamietam juz w ktory watek niestety - ale one sa wszystkie inne...
    w związku z tym iż na razie mam dwie, bo resztę musiałam reklamować
    ale pozostałe już zamówiłam w innym miejscu (kupiłam na taniej książce - dzięki Tobie natalo, chyba wszystkie były. I tańsze - większość jest za 12 zł/sztuka.
    Chani zobacz czy nie ma tej której szukasz na taniej książce)
    teraz wklejam zdjęcia bo są piękne, a i tekstowo mi odpowiadają
    Calineczka, Wilk i siedem koźlątek









  19. #11299
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    480

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucy van Pelt Zobacz posta
    A co powiecie o "Książce pod tytułem"?
    Mamy wszystkie tomy, bo Lolka uwielbia (ma 7 lat), działa na nią to poczucie humoru, no i ona jest fanką zadań wszelakich, im bardziej absurdalnych, tym lepiej. Ja nie mam swojego zdania Ale rozwaliło mnie zadanie, które robiła wczoraj: To jest dapuszek. Dorysuj mu szaszlaczek )))

  20. #11300
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    w związku z tym iż na razie mam dwie, bo resztę musiałam reklamować
    ale pozostałe już zamówiłam w innym miejscu (kupiłam na taniej książce - dzięki Tobie natalo, chyba wszystkie były. I tańsze - większość jest za 12 zł/sztuka.
    Chani zobacz czy nie ma tej której szukasz na taniej książce)
    teraz wklejam zdjęcia bo są piękne, a i tekstowo mi odpowiadają
    Calineczka, Wilk i siedem koźlątek
    Dzięki, idę zerknąć i przy okazji chyba tego wilka zamówię, bo mi wpadły w oko Twoje zdjęcia

    A przy okazji zapytam jeszcze o serię Pixi. Kojarzy mi się, że już o tym coś było, ale nie mogę znaleźć. Które są fajne/warte kupienia?
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •