Strona 343 z 807 PierwszyPierwszy ... 243293333335336337338339340341342343344345346347348349350351353393443 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,841 do 6,860 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #6841
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Ania ta zalinkowana przez Ciebie to dużoformatowa, ma piękne ilustracje, ale uważam że ona dla nieco starszych dzieci

  2. #6842
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Kurczę, chciałam kupić BN w Bullerbyn i prawie nigdzie nie ma ;/
    Czy możecie mi powiedzieć, czy to zbiorcze wydanie Bullerbyn.Trzy opowiadania jest identyczne? Graficznie i treściowo?

    Edit:A tą wielkoformatową Alicję widziałam dziś w gazetce z Carrefoura za 19,90. I jeszcze był Pinokio z tej samej serii.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  3. #6843
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,748

    Domyślnie

    Udalo sie, oplacilam, zalozylam, wiecej pozniej
    i juz milkne, bo mi chyba nie wolno

  4. #6844
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    powtórzę i w tym wątku, że:

    w Ambulencji ruszyła przedsprzedaż "Pingwina w opałach" Helen Hancocks

    http://www.ambelucja.pl/Pingwin-w-opalach/6647

  5. #6845
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Kurczę, chciałam kupić BN w Bullerbyn i prawie nigdzie nie ma ;/
    Czy możecie mi powiedzieć, czy to zbiorcze wydanie Bullerbyn.Trzy opowiadania jest identyczne? Graficznie i treściowo?
    w rekach nie mialam, ale wg opisu wydawnictwa to to samo.

    a Pingwina mamy po angielsku i jakos nie chwycil, sama nie wiem czemu - musze odkopac i sprobowac jeszcze raz...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #6846
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    dziewczyny pomocy. potrzebuje na prezenty mikołajkowe do przedszkola i zerówki. książkę dla 3 latków, cena do 1max 19 zł i dla 5 latków. Myslałam raczej o tych nie dawno wydanych żeby dzieciaki nie miały jeszcze.
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  7. #6847
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    co Wam wiadomo o 'Baśniach Braci Grimm' w wydaniu Damidosa? Są coś warte, da się czytać? Czy tekst koresponduje z oryginałem? W dostał i nie mam czasu by przeczytać i ocenzurować


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  8. #6848
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MonikaK Zobacz posta
    dziewczyny pomocy. potrzebuje na prezenty mikołajkowe do przedszkola i zerówki. książkę dla 3 latków, cena do 1max 19 zł i dla 5 latków. Myslałam raczej o tych nie dawno wydanych żeby dzieciaki nie miały jeszcze.
    pomysle, dobrze? tylko jutro moze, probuje sie odkopac z zaleglosci po 10 dniowej przerwie szkolnej i mi slabo wychodzi

    Cytat Zamieszczone przez lindgren Zobacz posta
    to ja poproszę o minirecenzję "poznajemy Polskę". tematycznie mi się podoba bardzo, ale ilustracyjnie mniej, i się zastanawiam czy treściowo broni się na tyle, żeby kupić Stachowi...
    nie broni :/ tzn. chlopaki na razie przejrzeli ociupine i tyle - o tym czy wg nich sie broni bedzie kiedys. wg mnie - nie. jest kilka miast - ale slabiutko, np. Krakow - masa kolorowych, wrecz jaskrawych ludzi na pierwszym planie, potem samochody ??? - po Rynku sie nie jezdzi - a tu taxi, jakis dostawczy, kawalek osobowego; potem stragany ze wszystkim - czasem sa, ale jednakowoz nie jest to staly element Rynku. a w tle Sukiennice i kawalek Kosciola Mariackiego. i duzo bialych ptakow - golebie??? jacys klauni, pierroci, ktos w przebraniu smoka, lajkonik, mnich - zbierajacy datki, wiec tez przebieraniec... i tekst "Krakow to bardzo stare miasto. Trebacz, z wiezy Kosciola Mariackiego, gra hejnal na cztery strony swiata. Teraz mama, tata, Zosia i Tomek wyruszaja dorozka na przejazdzke po Rynku Krakowskim a potem pojda na zakupy do Sukiennic" - koniec cytatu. Lublin - kawalek zamku w tle, kawalek jakijes ulicy i masa ludzi, ktos puszcza banki ogromne banki mydlane, jakis smok, akrobaci, zonglerzy... Wieliczka - pstrokaty tlum ludzi, w tle kaplica... tyle tylko, ze krzyz na Giewoncie stoi szkoda, chcialam chlopakowm pokazac kawalek Polski, ale ludzie mnie jakos mniej interesuja... niby to chyba ma pokazywac zyjace miasta, ale mam wrazenie, ze to tlo to tak na dokladke bardziej tam jest...

    Cytat Zamieszczone przez żuk Zobacz posta
    natala, a co to ta latająca mysz? i czy mądra mysz jest w porządku? (hmm głupie pytanie skoro kupiłaś). Bo kiedyś syn dostał i jakoś nie zarejestrowałam
    latajaca mysz jest o myszy, ktora chciala latac - tyle wiem na razie, upchalam w szafe - bo to prezent dla F. ale wydaje sie ciekawe, z tylu jest krotka historia lotnictwa; do tego cudne ilustracje, takie na stare troche stylizowane. okladka tez jak staroc - az sie chce sprawdzic, czy nie uszkodzona a madra mysz moze byc, moi uwielbiaja wszystko - ja najwole Mam przyjaciela/przyjaciolke, ale reszta - Zuzia, Maks - tez moga byc. ZUzia troche za hurra optymistyczna - wole nasza Basie z problemami, ale jak lubia to biore
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #6849
    Chustomanka Awatar lindgren
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    z Poznania
    Posty
    1,015

    Domyślnie

    natala, dziękuję bardzo!
    szkoda, że taka średnia ta książka...
    stach 12.2008, tosia 07.2010, magda 12.2013 [*], maryśka 11.2014

  10. #6850
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,434

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Kurczę, chciałam kupić BN w Bullerbyn i prawie nigdzie nie ma ;/
    Czy możecie mi powiedzieć, czy to zbiorcze wydanie Bullerbyn.Trzy opowiadania jest identyczne? Graficznie i treściowo?
    może zadam głupie pytanie, ale nie miałam nigdy tej książki w ręku a wole nie powielać.
    Owe 3 opowiadanie to nowe opowiadania czy część książki Dzieci z Bullerbyn ?
    Czytałam opisy no i hmmm Boże Narodzenie to tak jakby żywcem z Dzieci.
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  11. #6851
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,434

    Domyślnie

    przepraszam za post pod postem...


    Cytat Zamieszczone przez MonikaK Zobacz posta
    dziewczyny pomocy. potrzebuje na prezenty mikołajkowe do przedszkola i zerówki. książkę dla 3 latków, cena do 1max 19 zł i dla 5 latków. Myslałam raczej o tych nie dawno wydanych żeby dzieciaki nie miały jeszcze.
    może Skrytki?
    http://www.ladne-halo.pl/skrytki/
    J w pt jedzie na warsztaty o tej książce mogę opisać jak im się (jedzie z M.)podobało
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  12. #6852
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MonikaK Zobacz posta
    dziewczyny pomocy. potrzebuje na prezenty mikołajkowe do przedszkola i zerówki. książkę dla 3 latków, cena do 1max 19 zł i dla 5 latków. Myslałam raczej o tych nie dawno wydanych żeby dzieciaki nie miały jeszcze.
    Zaglądając do tego wątku coraz bardziej czuję sie, jakbym wypadała z obiegu, ale i tak zaproponuję - może dla trzylatków z serii o Antonino - w walce z czasem, ze snu w sen i tam i z powrotem. Mamy tylko tę pierwszą, ale kolejne są na liście mikołajkowej - dla jednego trochę na wyrost, dla drugiego wręcz przeciwnie W Arosie w tej chwili kosztują poniżej 16 zł http://aros.pl/ksiazka/antonino-tam-i-z-powrotem
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  13. #6853
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MonikaK Zobacz posta
    dziewczyny pomocy. potrzebuje na prezenty mikołajkowe do przedszkola i zerówki. książkę dla 3 latków, cena do 1max 19 zł i dla 5 latków. Myslałam raczej o tych nie dawno wydanych żeby dzieciaki nie miały jeszcze.

    a ja poszłabym w nowe Muminki
    sa po 9,90 i na pewno jeszcze dzieci nie mają.
    http://aros.pl/szukaj/muminek/0

    Cytat Zamieszczone przez weci
    może zadam głupie pytanie, ale nie miałam nigdy tej książki w ręku a wole nie powielać.
    Cytat Zamieszczone przez weci
    Owe 3 opowiadanie to nowe opowiadania czy część książki Dzieci z Bullerbyn ?
    Czytałam opisy no i hmmm Boże Narodzenie to tak jakby żywcem z Dzieci.


    weci, to sa krótkie opowiadania, przystosowane dla mniejszych dzieci. ale oczywiście na podstawie książki.
    Ostatnio edytowane przez Eyja ; 05-11-2014 o 07:59
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  14. #6854
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    natala, dzięki! a o tym coś wiesz?
    Cytat Zamieszczone przez żuk Zobacz posta
    co Wam wiadomo o 'Baśniach Braci Grimm' w wydaniu Damidosa? Są coś warte, da się czytać? Czy tekst koresponduje z oryginałem? W dostał i nie mam czasu by przeczytać i ocenzurować


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  15. #6855
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez weci Zobacz posta
    może zadam głupie pytanie, ale nie miałam nigdy tej książki w ręku a wole nie powielać.
    Owe 3 opowiadanie to nowe opowiadania czy część książki Dzieci z Bullerbyn ?
    Czytałam opisy no i hmmm Boże Narodzenie to tak jakby żywcem z Dzieci.
    tak jak pisze Eyja - to krotsze opowiadania - duzo ilustracji, mniej tekstu. BN faktycznie bardzo podobne, wiosna troche tez - ale juz Dzien Dziecka chyba tylko w takiej postaci wystepuje (dla spokoju sumienia pozniej wezme 'duza' ksiazke do reki i sprawdze ). po prostu obrazkowe Dzieci z Bullerbyn


    Cytat Zamieszczone przez żuk Zobacz posta
    natala, dzięki! a o tym coś wiesz?
    nie i dlatego sie nie odywalam
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  16. #6856
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,434

    Domyślnie

    Dzięki,
    jakoś utwierdziło mnie aby nie kupować

    Mamy całą książkę, właśnie czytamy.
    Chyba wystarczy.
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  17. #6857
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Eyja a masz podgląd do tych nowych Muminków w środku ? Interesuje mnie ta część o śniegu

  18. #6858
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Eyja a masz podgląd do tych nowych Muminków w środku ? Interesuje mnie ta część o śniegu
    Cytat Zamieszczone przez Sysunia Zobacz posta
    Ania, tu masz podglad angielskiej wersji: http://www.puffin.co.uk/nf/Book/Book...e_Tove_Jansson
    Widzialam tylko tyle, ale zachecilo mnie do kupienia kompletu. Dzisiaj powinien przyjsc, zrobie zdjecia i wrzuce.
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  19. #6859

    Domyślnie

    A czy ta seria nowych Muminków jest przeznaczona dla młodszych czytelników niż ta tamta?


  20. #6860
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Eyja Zobacz posta
    Widzialam tylko tyle, ale zachecilo mnie do kupienia kompletu. Dzisiaj powinien przyjsc, zrobie zdjecia i wrzuce.
    OK czekam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •