Strona 735 z 806 PierwszyPierwszy ... 235635685725727728729730731732733734735736737738739740741742743745785 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14,681 do 14,700 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #14681
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,725

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasz Zobacz posta
    Słonie - Niezapominajek, hipopotam - Czekolada wyd. Tako, obie super dla 3latka
    O, super!

    Babara znam i hmm... chyba jednak nie.

  2. #14682
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Też Nizapominajka polecam z małpkami do głowy przychodzą mi tylko Ciekawski George i w Miś Benjamin ma koleżankę małpę. Małpka też występuje w Pippi

  3. #14683
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,738

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ze miala wyjsc jakas ksiazka o ukladziwe okresowym pierwiastkow dla dzieci, kojarzycie cos?

  4. #14684
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sysunia Zobacz posta
    Wydaje mi sie ze miala wyjsc jakas ksiazka o ukladziwe okresowym pierwiastkow dla dzieci, kojarzycie cos?



    chyba bardziej o tę chodzi

    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  5. #14685
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    a znacie Bałwan w lodówce? czytamy, mamy z biblioteki bardzo nam się podoba, czytam dzieciom z przyjemnością a oni chętnie słuchają, później rozmawiamy lub bawimy się w podobne rzeczy
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  6. #14686
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,738

    Domyślnie

    Dzieki!!!

  7. #14687
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    w tym dziale pisałyśmy wcześniej z dziewczynami o wydaniu "księgi dżungli" z ilustracjami quentina grebana.
    kupiłam i polecam, a niezdecydowanym podlinkuję zdjęcia pierwszego rozdziału (można obejrzeć oraz przeczytać fragmenty)
    https://photos.app.goo.gl/fd00D8qR8KUnn5Yz1



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  8. #14688
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    Wygląda pięknie.

    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  9. #14689
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Napiszcie mi proszę, czy są jakieś fajne książki o psach, które przedstawiają je w dobrym świetle, pokazują, że są potrzebne człowiekowi dla 5latka? Pani psycholog, kazała mi dużo czytać o psach synkowi, który panicznie boi się psów, po tym jak został w wakacje ugryziony Dziś wyciągnęłam z półek dużo książek, gdzie psy występują, ale nie do końca tego szukam ..

  10. #14690
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Napiszcie mi proszę, czy są jakieś fajne książki o psach, które przedstawiają je w dobrym świetle, pokazują, że są potrzebne człowiekowi dla 5latka? Pani psycholog, kazała mi dużo czytać o psach synkowi, który panicznie boi się psów, po tym jak został w wakacje ugryziony Dziś wyciągnęłam z półek dużo książek, gdzie psy występują, ale nie do końca tego szukam ..
    patrzyłaś tu?
    http://www.chusty.info/forum/showthr...=1#post2792800



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  11. #14691
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,725

    Domyślnie

    Hokus Pokus Albercie - ta długa o Albercie Albertsonie, Albert tam bardzo chce mieć psa

  12. #14692
    Chusteryczka Awatar Sowa
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,635

    Domyślnie

    Znacie Siri?
    "Siri i nowi przyjaciele" - cała opiera się na tym, że Siri bardzo chce mieć psa (ostatecznie zyskuje nowych przyjaciół), są same przyjazne psy.
    "Siri i pies sąsiada" - Siri z przyjaciółmi opiekuje się uroczym psiakiem o imieniu Onni.
    One są niby niedostępne, ale warto szukać w tanich książkach sieci "TAK Czytam" - widziałam je i w Bydgoszczy i w Krakowie, na Szewskiej.
    A. VI 2014

  13. #14693
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sowa Zobacz posta
    Znacie Siri?
    "Siri i nowi przyjaciele" - cała opiera się na tym, że Siri bardzo chce mieć psa (ostatecznie zyskuje nowych przyjaciół), są same przyjazne psy.
    "Siri i pies sąsiada" - Siri z przyjaciółmi opiekuje się uroczym psiakiem o imieniu Onni.
    One są niby niedostępne, ale warto szukać w tanich książkach sieci "TAK Czytam" - widziałam je i w Bydgoszczy i w Krakowie, na Szewskiej.
    Nie znamy Siri, sprawdzę jak będę przy okazji

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Hokus Pokus Albercie - ta długa o Albercie Albertsonie, Albert tam bardzo chce mieć psa
    Właśnie myślałam ostatnio o filmie na podstawie tej książki chorujemy więc moglibyśmy sobie obejrzeć

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Zapomniałam o wątku tematycznym zaraz tam zobaczę

    Jeszcze przychodzi mi do głowy Lolek, ale nie wiem czy treść się nada, aby oswajać lęk.

    edit

    A czytał ktoś Chłopca i psa? Chyba czegoś takiego szukam, żeby pokazać, że psy mogą też dobre i pomocne ludziom


    Napisana z prawdziwie czeskim humorem znakomita książka dla dzieci i... miłośników psów. Opowiada historię dwóch uczniów: Julka z trzeciej B i... idącego do pierwszej klasy jego psa Cezara. To trudna psia szkoła, bowiem Cezar przygotowuje się do opieki nad swoim małym panem. Julek – jak się bowiem okazuje – do szkoły nie chodzi, lecz jeździ. Na wózku inwalidzkim. Nie znajdziemy tu jednak łzawych sentymentalnych scen o niepełnosprawnym chłopcu, ale opowieść o jego barwnym codziennym życiu w grupie przyjaciół – pełnym przygód, tajemnic, a nawet współzawodnictwa jak równy z równym. Życie Julka jest bowiem bardzo podobne do życia innych chłopaków, choć chwilami oczywiście trudniejsze. Bardzo sympatyczna jest również rodzina chłopca. I oczywiście Cezar. A jego psia opowieść o szkole i kolegach, którzy przygotowują się do różnych zadań (od psa policyjnego do opieki nad niewidomą dziewczynką) – zaskakuje, śmieszy i rozczula.
    Ostatnio edytowane przez wruuuu ; 05-02-2018 o 14:19

  14. #14694
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    nie wiem czy w tematycznym sa psy, ale zawsze mozna dorobic

    na szybko mi przyszlo do glowy

    Barbary Gawryluk Kaktus. Przygody wiernego psa

    jej tez jest Baltic - to moze, zeby pokazac, ze i psom sie roznie dzieje i potrzebuja naszej pomocy. i Dzok.Legenda psiej wiernosci - ale tu j.w. (tylko najpierw przeczytaj sama, ryczalam jak czytalam Dzoka tak, ze az sie ludzie ogladali (w metrze czytalam) - tyle tylko, ze ja Dzoka i jego wlascicielke znalam, z psich spacerow...)

    tego nie znam Opowiadania o psach - ale autorzy raczej zacni, to i opowiadania powinny byc OK...

    Wanda Chotomska Pieciopsiaczki

    z psich jest jeszcze Paj Jaromir Janischa - tylko to o psim detektywie, wiec tak pisze, bo pies jest
    i Detektyw Nosek tez ma psa, gadajacego psa Kube
    i jeszcze w Operacjach... tez jest pies

    to na szybko co mi sie przypomnialo, pewnie cos dopisze pozniej...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  15. #14695
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    jest jeszcze klasyka gatunku: "Lassie wróć"



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  16. #14696
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    "Lolek"
    i "Puc, Bursztyn i goście"

    to w psim temacie...
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  17. #14697
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Napiszcie mi proszę, czy są jakieś fajne książki o psach, które przedstawiają je w dobrym świetle, pokazują, że są potrzebne człowiekowi dla 5latka? Pani psycholog, kazała mi dużo czytać o psach synkowi, który panicznie boi się psów, po tym jak został w wakacje ugryziony Dziś wyciągnęłam z półek dużo książek, gdzie psy występują, ale nie do końca tego szukam ..
    Pelerynek i pogoda pod psem
    Liczypieski (tu świetny temat do dyskusji o chorych i porzuconych psach przy okazji)

    Piaskowy Wilk - cała seria (to o wilku ale pod psa tez można podciągnąć )

    Hokus Pokus Albercie jak najbardziej

    Coś jeszcze czytaliśmy gdzie ktoś bardzo chciał psa i dostał ale nie mogę sobie przypomnieć... a może to po angielsku było ?

    Cała świetna seria o Floppym jest do nauki czytania no ale nie ten język

  18. #14698
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #14699
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    159

    Domyślnie

    tego nie znam Opowiadania o psach - ale autorzy raczej zacni, to i opowiadania powinny byc OK...

    Czytałam na zajęciach z 8 latkami, baaaaaardzo się podobało. Mocno przemówiło do dzieciaków to, że są na faktach. Naprawdę książka zrobiła wrażenie. Dodam, że grupa zróżnicowana, sporo dzieciaków nie mających wzorców czytania w domu. Osobiście też polecam

  20. #14700
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    Tego Wilkonia widziałam kiedyś, tylko gdzie to dostać? Niestety wyczerpany nakład.
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •