Strona 215 z 807 PierwszyPierwszy ... 115165205207208209210211212213214215216217218219220221222223225265315715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,281 do 4,300 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #4281
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    o koszmarkach nawet nie pisze - tych sie pozbywam od razu. ale sa takie, ktore sa graficznie w porzadku, w sumie literacko tez - a jednak sie nie lubi.

    a - Pluk mi srednio podchodzil. chlopakom sie podobal bardzo (mielismy pozyczonego) a mi jakos nie.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #4282
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Czy wiecie może z jakich części składa się ten box: http://www.empik.com/die-grosse-anne...5689,ksiazka-p ?
    Ja po niemiecku ni w ząb, a w moim empiku to jest tylko na zamówienie.
    To chyba to, prawda? http://www.amazon.de/Die-gro%C3%9Fe-...uess+wimmelbox
    Jeśli tak, to w takim razie:
    Das Wimmelbuch vom Bauernhof
    Das große Wimmelbuch
    i Mein großes Wimmelbuch Tiere

  3. #4283
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    o koszmarkach nawet nie pisze - tych sie pozbywam od razu. ale sa takie, ktore sa graficznie w porzadku, w sumie literacko tez - a jednak sie nie lubi.

    a - Pluk mi srednio podchodzil. chlopakom sie podobal bardzo (mielismy pozyczonego) a mi jakos nie.
    Pluka też nielubiliśmy, ani mąż, ani ja. Zamieniłam go na forum za jakieś rajstopki, nie wiedząc, że nie będzie dodruków
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  4. #4284
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez modrooczka Zobacz posta
    Pluka też nielubiliśmy, ani mąż, ani ja. Zamieniłam go na forum za jakieś rajstopki, nie wiedząc, że nie będzie dodruków
    czyli masz najdrozsze rajstopki swiata
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #4285
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    koszmar namber łan u mnie
    [img]
    [/img]

    potem długo długo nic
    i ta kicia kocia
    a potem to już z domu wydane

  6. #4286
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Amparo Zobacz posta
    To chyba to, prawda? http://www.amazon.de/Die-gro%C3%9Fe-...uess+wimmelbox
    Jeśli tak, to w takim razie:
    Das Wimmelbuch vom Bauernhof
    Das große Wimmelbuch
    i Mein großes Wimmelbuch Tiere
    Dziękuję!
    Zaćmiło mnie i nie pomyślałam, żeby szukać na amazonie.
    Więc zamawiam. To jest absolutny namberłan wśród książek obrazkowych jakie posiadamy. Mam tą ostatnią, Miszka tylko to wybiera do oglądania i opowiadania.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  7. #4287
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    koszmar namber łan u mnie
    [img]
    [/img]

    potem długo długo nic
    i ta kicia kocia
    a potem to już z domu wydane

    Kicia Kocia jest ciężka, a Maks uwielbia. Ostatnio nawet dokupiłam mu kilka, bo mnie trafiało jak trzy razy pod rząd musiałam czytać tę samą

  8. #4288
    Chusteryczka Awatar taniuka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,969

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pekatrine Zobacz posta
    Kicia Kocia jest ciężka, a Maks uwielbia. Ostatnio nawet dokupiłam mu kilka, bo mnie trafiało jak trzy razy pod rząd musiałam czytać tę samą
    a dlaczego ciężka?
    mnie w tych książeczkach najbardziej to literówki drażnią, teksty nie zawsze porywają, to fakt, ale są proste krótkie zdania, dzieci to lubią, ilustrację też w porządku, niektóre historyjki pouczające
    marzec 2010 i kwiecień 2013

  9. #4289
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    No właśnie fabuła mnie nie porywa, ale skoro synu lubi to czytam

  10. #4290
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pekatrine Zobacz posta
    Kicia Kocia jest ciężka, a Maks uwielbia. Ostatnio nawet dokupiłam mu kilka, bo mnie trafiało jak trzy razy pod rząd musiałam czytać tę samą
    my mamy wszystkie na szczescie ostatnio W sie domaga innych rzeczy, bo mnie juz szlag trafial od czytania w kolko tych samych Kic. te pierwsze jeszcze znosne jakos, ostatnie jakby mniej. 'syndrom Kasdepke' u autorki?
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #4291
    Chustomanka Awatar dzieckoziemi
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Dublin
    Posty
    695

    Domyślnie

    W Arosie jakaś przed-walentynkowa promocja, do 14 lutego książki z rabattem 32%?
    "Szczęście to takie NIC, które może być WSZYSTKIM."


  12. #4292

    Domyślnie

    ja nie znoszę większości książek sprzedawanych masowo w marketach. Koszmar. Sama kupuje Zakamarki, Media Rodzina, Dwie Siosrty itd. Niestety te marketowe dostajemy jako prezenty, nie wypada wyrzucić. zresztą Ola nie pozwoli wyrzucić książek. Tzn wyrzucenie to w ogóle nie wchodzi w grę, chętnie gdzieś bym wydala tylko gdzie? próbowałam jakiś czas temu na allegro sprzedać takie, z których Ola wyrosła ale nie idą, trzeba by za 1 zl sprzedawać a za 1 zł to mi się nie chce chodzić na pocztę, wolałabym oddać do biblioteki/żłobka/biedniejszym dzieciom, które książek nie maja w ogóle.

    Z tych niemarketowych to ja nie znoszę Tupcia ale o tym już pisałam i trafiłam na audiobooka Zuzia D Zolzik. Straszna. Nie polecam ze względu na język. Masa tu przezwisk (głupi, beksa itd.), masa agresji słownej. Relacje miedzy dziećmi są jak dla mnie przerysowane - tzn wciąż są konflikty, przezwiska itd. Książka ma być zabawna, dowcipna i ciekawa ale dla mnie, przynajmniej z punktu widzenia mamy niespełna 4-latki, może być po prostu szkodliwa.

  13. #4293
    Chustomanka Awatar podgrzybek
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    918

    Domyślnie

    Ja czytając np. Tupcia omijam lub zastępuję słowa wg mnie nie dopuszczalne Gorzej jak inni czytają, ale to u nas rzadko.
    synek duży XI.2010 i synek mały V.2014

  14. #4294
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    jestem zdziwiona szczerze że moje 5 letnie domaga się Tajemniczego Ogrodu
    pisałam już, że po lekturze idąc za ciosem oglądaliśmy ekranizację (A. Holland) i jest to świetny pakiet, polecam.
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  15. #4295
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    No dobra, boję się, ale sie przyznam: Nie lubię "Julki i Julka". I nic na to nie poradzę, dla mnie ona jest za infantylna nawet jak dla małych maluchów. No ale Lidka lubi, nawet sama często sobie "czyta" (zmyśla, bo jeszcze sama nie czyta


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  16. #4296
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,748

    Domyślnie

    A ja nie znosze "Maksa" Barbro Lindgren.

  17. #4297
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,737

    Domyślnie

    Ja też Maksa nie znoszę. Nie podobają mi się ani rysunki ani tekst. Na szczęście Młoda też niespecjalnie lubi. Wzięłyśmy parę Maksów z biblioteki, bo chciała, parę razy przeczytałyśmy i tyle.
    Teraz największym hitem i obowiązkowym do zasypiania są książki o małym Misiu Edwardsa: http://merlin.pl/Maly-mis_Susan-Wint.../1,487865.html i http://merlin.pl/Gdzie-jestes-Maly-M.../1,496176.html
    Muszę jeszcze trzecią część gdzieś dorwać.

  18. #4298

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sysunia Zobacz posta
    A ja nie znosze "Maksa" Barbro Lindgren.
    oj taaaak! Zakamarki uwielbiam ale Maksa pozbyłam się bardzo szybko, Ola jeszcze mala była więc nie protestowała. Nie rozumiem tych książek zupełnie...

  19. #4299
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez n2605 Zobacz posta
    pisałam już, że po lekturze idąc za ciosem oglądaliśmy ekranizację (A. Holland) i jest to świetny pakiet, polecam.
    O, u nas tak samo, najpierw książka, potem film. A książkę mam z 1949, mój tata dostał od swojej babci
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  20. #4300
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez n2605 Zobacz posta
    pisałam już, że po lekturze idąc za ciosem oglądaliśmy ekranizację (A. Holland) i jest to świetny pakiet, polecam.
    taki mam zamiar

    niestety/ stety Narnię oglądamy co święta i nie wiem czy nie popsułam kolejności czas pokaże

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •