Strona 447 z 807 PierwszyPierwszy ... 347397437439440441442443444445446447448449450451452453454455457497547 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,921 do 8,940 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #8921
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    ja znów interesownie przybywam- co o ciele mogę zakupić trzylatkowi? o organach, anatomii etc?


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  2. #8922
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Dianku o Polsce wpadła mi w ręce ostatnio taka książeczka Elizy Piotrowskiej http://mediarodzina.pl/prod/221/Ksia...i-miasteczkach wpisałam na listę zakupową




    puzzle o których Natalia pisała też mamy i b. lubimy

  3. #8923
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez żuk Zobacz posta
    ja znów interesownie przybywam- co o ciele mogę zakupić trzylatkowi? o organach, anatomii etc?
    żuku strone blizej akurat było prosze:

    Cytat Zamieszczone przez ania mania Zobacz posta
    Potrzebujemy pilnie książki o ciele człowieka. Oglądałam encyklopedia Było sobie życie, ale tego chyba mój pięciolatek jeszcze nie udzwignie. Zjedz to sam wydaje się w sam raz ale raz, że tylko o trawieniu a dwa, że w niebotycznej cenie na all.
    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    Świat w obrazkach. Ludzkie ciało - tak na szybko to pierwsze co mi do glowy przyszlo. Bawidoc o ciele tez jest swietny, ale akurat ta czesc najtrudniej chyba upolowac.
    Cytat Zamieszczone przez judyt Zobacz posta
    A może "MÓzgofalki"? http://www.empik.com/male-mozgofalki...3705,ksiazka-p
    Lolka lubiła, ale potem pożyczyłyśmy komuś, więc nie mam jak wnętrza wrzucić
    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Miszka ostatnio codziennie ćwiczy to: http://www.empik.com/sekrety-ludzkie...1328,ksiazka-p Jest niezła, okienka interesujące. Jednak mam małe zastrzeżenia merytoryczne.
    Cytat Zamieszczone przez ania mania Zobacz posta
    Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Zamówiłam na początek Ciało Świat w obrazkach. Zobaczymy czy chwyci.
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  4. #8924
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    o ludzkim ciele mamy "zjedz to sam" ale chyba już niedostępne, a szkoda. dzieciaki codziennie tą książkę wyciągają
    https://www.google.pl/search?q=zjedz...w=1919&bih=957

  5. #8925
    Chustomanka Awatar danae
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,140

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    Dianku o Polsce wpadła mi w ręce ostatnio taka książeczka Elizy Piotrowskiej http://mediarodzina.pl/prod/221/Ksia...i-miasteczkach wpisałam na listę zakupową




    puzzle o których Natalia pisała też mamy i b. lubimy
    Jeju, będzie niemerytorycznie, ale muszę - czy nie irytują Was rymowanki Piotrowskiej? Mnie przez gardło nie przechodzą, są tak wierszowane, rymy są, ale sens dawno uciekł, ciarki mnie przechodzą...
    Bardzo się zastanawiałam DLACZEGO to jej wiersze zostały wydane w ramach "cała Polska czyta dzieciom", z dofinansowaniem MKiDN i rozdają ją w ramach wyprawki...
    Tutek 30 XII 2012 i Zoja 13 ​II 2015

  6. #8926
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez danae Zobacz posta
    Jeju, będzie niemerytorycznie, ale muszę - czy nie irytują Was rymowanki Piotrowskiej? Mnie przez gardło nie przechodzą, są tak wierszowane, rymy są, ale sens dawno uciekł, ciarki mnie przechodzą...
    Bardzo się zastanawiałam DLACZEGO to jej wiersze zostały wydane w ramach "cała Polska czyta dzieciom", z dofinansowaniem MKiDN i rozdają ją w ramach wyprawki...
    irytują tekst moim zdaniem beznadziejny, bez jakiegokolwiek sensu

    w ogóle z jakością tekstu mam duuuuży problem odkąd zaczęliśmy czytać dużo książek angielskich
    coraz mniej polskich tekstów jestem w stanie zaakceptować, coraz więcej książek odpada na starcie za zbyt niską jakość języka lub merytorykę...
    nie wiem czy źle trafiam, czy faktycznie jakość polskich tekstów zostawia wiele do życzenia...

  7. #8927
    Chusteryczka Awatar kiamara
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    2,955

    Domyślnie

    Też polecam "Zjedz to sam", my mamy i lubimy
    Danae, tak, rymowanki Piotrowskiej są irytujące. w ogóle często chyba wychodzi się z założenia, że jak dla maluchów to ma być infantylnie??

  8. #8928
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Piotrowska u nas lezy - dobry pomysl zarzniety czestochowskim rymem imo. a szkoda - przydaloby sie cos takiego, najlepiej kilkujezycznego od razu.

    Zjedz to sam ostatnio wpisalam na znakowa liste ksiazek do dodruku - jest swietna! w ogole strasznie mnie irytuje brak dodrukow - rozumiem, ze czasem sa jakies problemy prawne - jak z Plukiem czy Przepraszam, czy jestes czarownica? ale jest tyle swietnych ksiazek, ktore tak trudno dostac (przynajmniej za normalne pieniadze). NK zaczela wznawiac, Bajka 'przejela' Florke - moze wiecej ksiazek sie doczeka wydania II poprawionego?
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #8929
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    ojjjj Piotrowska u nas też nie bardzo



    ja z dodrukami mam identycznie, strasznie mnie to denerwuje choć ja "łowcą" jestem i strasznie mnie cieszy jak upoluje unikat Ale jakoś "Przpraszam..." mnie rozczarowało, ot książeczka jak książeczka, nie pojmuję jej sławy, o tyle dobrze że upolowana za grosze
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  10. #8930
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    dziękuję Wam, Tobie Eyja szczególnie za zebranie w jednym poście
    hmm, obrazki odpadają, nie zniosę tej grafiki, resztę przejrzę, znalazłam jeszcze to http://aros.pl/ksiazka/moje-cialo-pytania-i-odpowiedzi ponoć fajne.
    a zjedz to sam na alegrze za bagatela 6dych lub stówkę :/
    Ostatnio edytowane przez żuk ; 13-05-2015 o 14:03


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  11. #8931
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    mnie też te wierszyki irytują, choć w serii "święci uśmiechnięci" są całkiem znośne

  12. #8932
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    co do Polski, to właśnie dziś byłam w mojej ulubionej księgarni i pani mi polecała i pokazywała puzzle POLSKA, bardzo ładne i super cena
    https://www.castorland.pl/pl/puzzle/e-142


    szczerze polecam zainteresowanym

    co do Piotrowskiej to właśnie mnie ta książka strasznie wkurzyłam, jak ją zobaczyłam w biblio to zaraz wzięłam, ale te wierszyki do niczego przypiąć, miałam nadzieję, że jakoś powiązane będą z konkretnym miastem a one takie, blllleeeee, chłopcy nawet słuchali ale ja po 10 stron przeskakiwałam nie dałam rady czytać
    odradzam ksiązki
    Ostatnio edytowane przez annagdynia ; 13-05-2015 o 19:42
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  13. #8933
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    ojjjj Piotrowska u nas też nie bardzo
    imo Piotrowska jest strasznie nierowna. Ciocie Jadzie lubimy (choc do paru rzeczy bym sie przyczepila, ale generalnie jest OK). ekologiczne ksiazeczki (bajka o drzewie i o sloncu) - bardzo na tak. Tupcia Chrupcia nie trawie kompletnie (choc Piotrowska jest tylko autorka poslkiej wersji - nie do konca rozumiem, czy to tlumaczenia sa czy jak??). te detektywistyczne dla starszych - fajne. miasteczka - nie. Zolte kolka - moga byc... dobra recenzje czytalam o A ja jestem Polka maly gdzies na blogu ksiazkowym. jakby tak jeszcze nie chciala sama ilustrowac...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #8934
    Chustonoszka Awatar Nurella
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    68

    Domyślnie

    Nie wiem czy były już opinie, ale jakie macie zdanie o książeczkach Zbuntowany elektron, Muchy, Elementarz poczytam Ci mamo, Mucha Zofia?

  15. #8935
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    18,269

    Domyślnie

    świetne te puzzle

    Miałyście w ręku Basię dla starszych? - http://aros.pl/ksiazka/basia-i-kask i http://aros.pl/ksiazka/gdzie-jest-ka...ie-kolorowanie?
    moja 8 latka ciągle uwielbia i młodsze zaraża miłością do Basi,więc chciałam na zakończenie roku im kupić
    od 12 lat:wiosna '07,zima '09, jesienna '11 i letnie'13 wiosna'18

    Doradca Noszenia ClauWi®

  16. #8936
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lila4 Zobacz posta
    świetne te puzzle

    Miałyście w ręku Basię dla starszych? - http://aros.pl/ksiazka/basia-i-kask i http://aros.pl/ksiazka/gdzie-jest-ka...ie-kolorowanie?
    moja 8 latka ciągle uwielbia i młodsze zaraża miłością do Basi,więc chciałam na zakończenie roku im kupić
    też mi się puzzle spodobały

    a wiesz lila4, że będzie serial o Basi https://www.facebook.com/pages/Basia-Serial/131394316935700?fref=ts

    Dziewczyny, warto polować na Misia Zbysia - Lis, ule i miodowe kule?

    mamy z biblioteki synkowi chyba się spodobał, ponieważ zażyczył sobie ponowne czytanie przed snem. Mi się spodobał, szybko się czyta a więc trzylatek wysłuchał z zainteresowaniem.

    Pożyczyłam też "O żółwiu, który chciał spać" - super książka!

    Ma ktoś drugą część przygód Misia Zbysia?
    Ostatnio edytowane przez wruuuu ; 13-05-2015 o 19:16

  17. #8937
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    lila mamy Basie, dzieci polubily zwłaszcza nakleji tekstu mało, na początek do samodzielnego czytania idealna


  18. #8938
    Chustonoszka Awatar sossua
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    108

    Domyślnie

    Dziewczyny, jaką nęcącą książkę kupić ośmiolatkowi, żeby zachęcić go do czytania? Tzn. żeby rzucił na chwilę w kąt playstation i zobaczył, że gdzie indziej jest nawet fajniej i ciekawiej.
    Pola i Zoja

  19. #8939
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    sossua pomyślałam o serii biuro detektywistyczne Lassego i Mai, bo mieliśmy taką przygodę z jednym z kolegów najstarszego syna, że tylko tablet, ipad i play station. I dostał na urodziny od nas jedną książkę, potem jakoś nas odwiedził i zobaczył na półce resztę książek z serii i wzięli sobie po jednej i czytali, aż skończą i co chwilę przerywali wybuchając śmiechem. no serce mi rosło! niedawno przyszedł się pochwalić, że mama kupiła kolejną część. ucieszyło mnie to.
    myślę jeszcze że Rozbójnik Hotzenplotz będzie fajny, albo Hobbit, Narnia?

  20. #8940
    Chustonoszka Awatar sossua
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    108

    Domyślnie

    Mamru, dziękuję. Spróbuję z Lassem i Mają. Idzie już do nas Hotzenplotz, bo dziewczynkom na zaś kupiłam z ciekawości, to może przetestuję też na Młodym.
    Pola i Zoja

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •