Strona 645 z 807 PierwszyPierwszy ... 145545595635637638639640641642643644645646647648649650651652653655695745 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 12,881 do 12,900 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #12881
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    18,273

    Domyślnie

    Krycha Dunia!

    Gouomb Findus i Petson lub listy feliksa

  2. #12882
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    Będzie spojler

    Miałam chwilę i przeczytałam "Wierzcie w Mikołaja" raz jeszcze. Wzruszyłam się bardzo. To jest niezwykle mądra opowieść, choć kontrowersyjna. Chcialam przeczytać raz jeszcze jak to z tym Bogiem-Kobietą. I tam jest o niej zawsze tak "Ona, którą wszyscy uważają że jest nim". Ale jest takie zdanie "ona, którą ludzie nie wiedzieć czemu, biorą za niego i nazywają Bogiem".
    Wzruszyła mnie ta opowieść. Jest o dzieciach, które nie wierzą w św. Mikołaja. I o dorosłych którzy w dzisiejszych czasach nie wierzą w nic a wszystko co dzieje się na świecie sprowadzają do roli przypadku. Św. Mikołaj przedstawiony jest jako ten zły. I dlatego że ludzie w niego nie wierzą postanawia zrobić wszystko by świąt nie było. Tak naprawdę robi to z wielkiej rozpaczy. Ale troll razem z główną bohaterką wpadają na pomysł co zrobić by dzieci z powrotem uwierzyły w św. Mikołaja.
    Także ja po przemysleniu chyba przeczytam ze starszakami. Nie wiem jeszcze jak przedstawić Nią. Może skoro ona nie jest Bogiem to może jest Maryją?
    Ale zachęcam do przeczytania samemu. Otwiera oczy na wiele rzeczy które nam spowszedniały i przyjęliśmy jako "normalne".
    To takie moje osobiste refleksje.
    Magdo jeśli chcesz mogę Wam wysłać książkę. Przeczytasz i zdecydujesz sama.
    Mamru zgadzam się z Twoją opinią w pełni, bardzo nam się podobała ta książka, treściowo- nie miałam z tym problemów, dziewczyny przyjęły za fakt, nie było wielkiego zdziwienia, to tylko książka i tyle Dodatkowo dobrze wydana; po prostu inne spojrzenie
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  3. #12883
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krycha Zobacz posta
    Podpowiedzcie jakąś fajną książkę dla wygadanej 5-latki która lubi oglądać i czytać książki. Powoli planuje zakupy mikołajkowe

    zdecydowanie jednak Piaskowy wilk !
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  4. #12884
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Alberty rosną z dzieckiem. Np Sprytnie, Albercie zaczyna się tym że Albert ma 5 lat
    Ostatni Albert to "Urodziny Alberta" i w tej książce kończy 6 lat.
    Mikołajek też mógłby być ale wydaje mi się, że dla 5 latka za wcześnie.
    Mój syn ma niecałe 6 lat i jeszcze nie chce Mikołajka.
    A może wikinga Tappiego tego dla starszych?
    Pana Kuleczkę, Duch z butelki, Żabek i Ropuch,
    Może komiks Tomek i Jacek? Albo Pustelnik
    A może Miś i Tygrysek, Felek i Tola?

  5. #12885
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Dziewczyny, a coś dla 3-latka? Nie za dużo tekstu na stronę, w miarę proste historie i jakieś fajne ilustracje? Coś w stylu Findusa i Pettsona?
    24.08.2015 M.16.06.2013 F.

  6. #12886
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    18,273

    Domyślnie

    Guesy Krowa Matylda lub Pan Brumm u nas plus już Baśki

  7. #12887
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez guesy Zobacz posta
    Dziewczyny, a coś dla 3-latka? Nie za dużo tekstu na stronę, w miarę proste historie i jakieś fajne ilustracje? Coś w stylu Findusa i Pettsona?
    O tak, wielka księga Basi to jest to albo pojedyncze książeczki.

  8. #12888
    Chustomanka Awatar gouomb
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Grodzisk Maz.
    Posty
    1,238

    Domyślnie

    Dziewczyny, na Was zawsze można liczyć - dziękuję :*
    Ponieważ czasu za dużo nie mam, jutro obejrzę polecane tytuły w księgarni i zobaczę co będzie. Fajnie

    Edit: Guesy, a Cynamona i Trusię znacie? Mojej pannie bardzo leżą. I Bob budowniczy

    Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
    "Ludzie żyjący w określonym systemie społecznym prawdopodobnie nie potrafią sobie wyobrazić punktu widzenia tych, którzy niczego od systemu nie oczekując, planują jego zniszczenie" M. Houellebecq

    Moje Wuzetki: Zo VI.2011 i Zu VIII.2013

    Forumowe Paczki Mikołajowe!

  9. #12889
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Dzięki dziewczęta
    24.08.2015 M.16.06.2013 F.

  10. #12890
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    Guesy, a Albert? Moja prawie 3-latka bardzo lubi: Dobranoc Albercie, Pośpiesz się Albercie, Nieźle to sobie wymyśliłeś Albercie. No i jeszcze Gruffalo na przykład

    Wysłane z mojego GT-S7275R przy użyciu Tapatalka

  11. #12891
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Alberty u nas zdarte od czytania już (nawet te ze starszym A.) a znowu grufallo (a co to takiego?) w ogóle nie chwycił
    24.08.2015 M.16.06.2013 F.

  12. #12892
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez guesy Zobacz posta
    Alberty u nas zdarte od czytania już (nawet te ze starszym A.) a znowu grufallo (a co to takiego?) w ogóle nie chwycił
    Rozumiem. To Mamę Mu pewnie też znacie?

    Wysłane z mojego GT-S7275R przy użyciu Tapatalka

  13. #12893
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tuja Zobacz posta
    Rozumiem. To Mamę Mu pewnie też znacie?

    Wysłane z mojego GT-S7275R przy użyciu Tapatalka
    ano, ale też jakoś szału nie robi.
    Myślałam o muminkach ale czy jest jakieś fajne, bogato ilustrowane wydanie czy tylko z "oryginalnymi" ilustracjami? (Tzn. one wg mnie mają swój ogromny urok no ale dla mojego 3-latka to nie bardzo )
    24.08.2015 M.16.06.2013 F.

  14. #12894
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    guesy - to moze te kolorowe Muminki dla maluchow, z egmontu? i Wesoly Ryjek jesli nie znacie - jedna z naszych ulubionych ksiazek dla dzieci troche dluzsze - ale mozna spokojnie przeczytac jedno opowiadanie na raz i skonczyc.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  15. #12895
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    Te kolorowe Muminki to tez u nas hit np muminek i luneta

  16. #12896
    Chusteryczka Awatar Nastusienka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Żyrardów
    Posty
    1,640

    Domyślnie

    Nasz 3 latek też lubi Alberta. I Basię, i duet Cybamona i Trusi. Tylko Pan Brumm tak średnio chwycił. Za to 'Mama Mu nabija sobie guza' czytana namiętnie krowy Matyldy nie znamy

    Edit. Wesoły Ryjek wydawał mi się dla starszych.. teraz jeszcze Mroźna noc jest na topie, ale Staś jeszcze nie wszystko rozumie...
    Anielka 19.04 (*) Staś 13.12 Helenka 12.04

    Każde 60 sekund złości pozbawia nas minuty szczęścia.

  17. #12897
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,969

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Mam te wszystkie książki o których piszesz mamru.
    Wierzcie w mikołaja to typowo sksndynawskie podejście więc jaśli chcesz coś bardziej tradycyjnego to odpada.
    Opowiadanie wigilijne bardzo polecam.
    7 Tajemnic równierz.
    W weekend mogę wstawić zdjęcia bo musze z górnych półek pościągać a tam trzy rzędy książek.
    Ponownie polecamKs. Twardowski Święta dobrych życzeń.
    Książki Ewy Stadtmuller (mam nadzieję, ze poprawnie napisałam nazwisko) oraz Mary Joslin
    Mogę wkleić zdjecia ale w weekend bo jestem sama z dziećmi i się nie wyrabiam a one też wysoko są
    Spadłamznieba, bardzo poproszę, pośpiechu nie ma.

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    Będzie spojler

    Miałam chwilę i przeczytałam "Wierzcie w Mikołaja" raz jeszcze. Wzruszyłam się bardzo. To jest niezwykle mądra opowieść, choć kontrowersyjna. Chcialam przeczytać raz jeszcze jak to z tym Bogiem-Kobietą. I tam jest o niej zawsze tak "Ona, którą wszyscy uważają że jest nim". Ale jest takie zdanie "ona, którą ludzie nie wiedzieć czemu, biorą za niego i nazywają Bogiem".
    Wzruszyła mnie ta opowieść. Jest o dzieciach, które nie wierzą w św. Mikołaja. I o dorosłych którzy w dzisiejszych czasach nie wierzą w nic a wszystko co dzieje się na świecie sprowadzają do roli przypadku. Św. Mikołaj przedstawiony jest jako ten zły. I dlatego że ludzie w niego nie wierzą postanawia zrobić wszystko by świąt nie było. Tak naprawdę robi to z wielkiej rozpaczy. Ale troll razem z główną bohaterką wpadają na pomysł co zrobić by dzieci z powrotem uwierzyły w św. Mikołaja.
    Także ja po przemysleniu chyba przeczytam ze starszakami. Nie wiem jeszcze jak przedstawić Nią. Może skoro ona nie jest Bogiem to może jest Maryją?
    Ale zachęcam do przeczytania samemu. Otwiera oczy na wiele rzeczy które nam spowszedniały i przyjęliśmy jako "normalne".
    To takie moje osobiste refleksje.
    Magdo jeśli chcesz mogę Wam wysłać książkę. Przeczytasz i zdecydujesz sama.
    No to byłby absolutny czad! Mogłabyś? Odeślę sprawnie, bo raczej do Adwentu nie użyję, ale po Twoim wpisie bardzo bym przeczytała, może Franiowi i Juli również.
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  18. #12898
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Magdo oczywiście. Skrobnę priva za chwilkę i podasz mi adres.

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    Mamru zgadzam się z Twoją opinią w pełni, bardzo nam się podobała ta książka, treściowo- nie miałam z tym problemów, dziewczyny przyjęły za fakt, nie było wielkiego zdziwienia, to tylko książka i tyle Dodatkowo dobrze wydana; po prostu inne spojrzenie
    Dankin. Właśnie! O tym też pomyślałam. Że my tak wszystko chcemy zbadać, czy jest poprawnie itp. Ale dzieci są mądre. I każdy z tej opowieści wiele wyniesie dla siebie.
    Mnie np poruszył b.ten moment kiedy św. Mikołaj płacze bo ludzie przestali w niego wierzyć. Że w rankingach jest na dwatysiącektórymśtam miejscu. Za żabami w sedesie. I że w sumie nie dziwi się że w niego nikt już nie wierzy skoro wszędzie jego obraz jest mylny. Facet w fruwających saniach, z latajacymi reniferami, posiadający fabrykę zabawek i wpadający przez komin. I tu znów zachęta do tego by poznać prawdziwą historię św. Mikołaja biskupa. Także dla mnie znów na plus.
    A tą Nią zostawię i poczekam na reakcję dzieci. Niewątpliwie jest Kimś ważnym. I pozytywnym w tej historii.

  19. #12899
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    dziewczyny polecicie coś ładnego o kosmosie dla 7latka?
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  20. #12900
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MonikaK Zobacz posta
    dziewczyny polecicie coś ładnego o kosmosie dla 7latka?

    nie wiem czy nie troche na wyrost
    - Jerzy Rafalski opowiada o planetach
    - Profesor Astrokot odkrywa kosmos

    te juz mniej 'wyrosotwe'

    - Kosmos. Ksiazka z okienkami z serii Sprawdzcie sami
    - Tajemniczy wszechswiat. Ksiazka z okienkami - seria j.w.


    pewnie sobie jeszcze o czyms przypomne
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •