Strona 595 z 807 PierwszyPierwszy ... 95495545585587588589590591592593594595596597598599600601602603605645695 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11,881 do 11,900 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #11881
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tuja Zobacz posta
    Dziewczyny, nie wiem czy już było : "Ja i moja siostra Klara" - polecacie?

    Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
    Osobiście polecam.
    Mój synek lubi
    Pierwsze podejście było z biblioteki ale jak została przedłużona po raz trzeci postanowiłam kupić.

  2. #11882
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź A czy dla 7,5latka będzie odpowiednia?

    Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

  3. #11883
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tuja Zobacz posta
    Dziewczyny, nie wiem czy już było : "Ja i moja siostra Klara" - polecacie?

    Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

    bardzo, z czystym serduchem można brać każda część fajna


    co do wieku to 5+ ale warto
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  4. #11884
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tuja Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedź A czy dla 7,5latka będzie odpowiednia?

    Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
    Według mnie jest to książka dla starszych dzieci niż młodszych, aczkolwiek lista cała Polska czyta dzieciom ma ją w kategorii wiekowej 0-4
    Sądzę, że dla 7 latka będzie ok.

    http://calapolskaczytadzieciom.pl/ck...%205.04.16.pdf

  5. #11885
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tuja Zobacz posta
    Dziewczyny, nie wiem czy już było : "Ja i moja siostra Klara" - polecacie?

    zdecydowanie
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #11886
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Według mnie jest to książka dla starszych dzieci niż młodszych, aczkolwiek lista cała Polska czyta dzieciom ma ją w kategorii wiekowej 0-4
    Sądzę, że dla 7 latka będzie ok.

    http://calapolskaczytadzieciom.pl/ck...%205.04.16.pdf
    przepraszam, ze post pod postem, ale sie spiesze z deka tez uwazam, ze 5-6+ tak ogolnie, na bank nie dla 2 latkow dla 7 i pol spokojnie!
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #11887
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    To super! dziękuję Wam bardzo

    Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

  8. #11888
    Chustomanka Awatar fizbach
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    559

    Domyślnie

    Cześć!

    Mam do Was pytanie, bo jesteście zorientowane w dziecięcych tytułach. Mam nadzieję, że to odpowiedni wątek.

    Czy znacie książkę: "Panna i smok" z wydawnictwa Ovo?

    http://www.wroclawovo.pl/blog-zapowi...szcze-nie-bylo

    Okładka jest przepiękna, zastanawiam się tylko jak jest w środku.

  9. #11889
    Chustofanka
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    244

    Domyślnie

    Ja też bardzo polecam "Ja i moja siostra Klara", choc mi się wydaje że już 3+ może się sprawdzić bo synek uwielbia, jednak tutaj jeszczze z tłumaczeniem o co czasem dzieciakom chodziło a co zrobiły

    i nie wiedzialam że są też inne części, mają inne tytuły czy numerki jak Julki?

    Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

  10. #11890
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Inne tytuły. Przy małym najstarszym dziecku nieco mnie razilo przezywanie się rodzeństwa etc, teraz b. lubię. Myślę że dla 7,5 spoko. Trzylatkowi bym jeszcze nie czytała, chyba że przy okazji czytania starszemu rodzeństwu - imho szkoda książek z których niedługo wyrośnie na te, do których nie dorósł. Ale to z perspektywy czytania od kilku lat dzieciom (przy najstarszej też pędziłam dumna, że słucha książek teoretycznie dla starszych) oraz braku czasu na czytanie książek każdemu dziecku tyle, ile bym chciała (tyle ile mogłam czytać najstarszej, kiedy jej bracia byli malutcy).

    wysłane z telefonu
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  11. #11891
    Chusteryczka Awatar merida
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,813

    Domyślnie

    soul, dzięki za opinię, bo już miałam kogoś wysyłać po te baśnie



  12. #11892
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,434

    Domyślnie

    Bromba- syn wyszperał mi wśród książek.
    słucha i czyta urzeczony(mimo ze to jeszcze nie jego przedział wiekowy, tak mi sie wydaje).
    J. to typ mojego M., rozumiecie, Bromba, Gluś, Pciuch zamieszkujący czas i inni- to kwintesencja tego co lubią.

    Mamy Bromba i inni. Chyba najbardziej przystępna z całej serii.
    Może wiecie jak wyglądają pozostałe pozycje tzn. na ile do ogarnięcia dla 6 - latka?
    ( poczułam subtelny smak oksymoronu acz może się mylę?)
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  13. #11893
    Chustofanka
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    244

    Domyślnie

    A czy mogłabym prosić o tytuły dalszych części "ja i moja siostra Klara"?

    Jul ja nie czytam na siłę dlatego żem dumnana szczęście syn zawsze ma tak że sam decyduję co ma być czytane, książki na wyciągnięcie ręki, podaje a my czytamy. Czasem mi szkoda że niektóre teoretycznie fajne książki typowo na jego wiek omija ale przecież o to chodzi żeby słuchał z chęcią

    Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

  14. #11894
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    sta_sienka, to jest : "Ja, Klara i zwirerzaki " i "Sto pociech z Klarą"

  15. #11895
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Klarę po raz pierwszy czytałam jemu kiedy skończył 5 lat, młodszemu dziecku bym też nie czytała.
    Mam podobnie jak jul, razi mnie to przezywanie rodzeństwa, natomiast on lubi Klarę. Na razie nie stosuje tego typu sformułowań do siostry, ale wiem, że dzieci w przedszkolu się przezywają i to nawet gorzej niż w książce niestety. Natomiast wie, że nie powinno się tak robić bo często o tym mówi. Czy przezywa innych - nie wiem bo nigdy o tym nie słyszałam.

    Bromba - bardzo lubię i znam od dawna. Mojemu synowi jeszcze nie czytałam.
    Czasami tylko mówię w domu, że "Dziś mam humor jak Bromba" i mój syn wie co to oznacza bo mu wytłumaczyłam. To wszystko co wie na temat Bromby
    Według mnie to książka dla szkolniaków 8 może nawet 9+

    Mimo ogromnej ilości czytania u nas w domu też nie czytałam raczej na wyrost. Nawet mam wrażenie, że czytam czasami poniżej jego dojrzałość - jak np wczoraj - Basia i Franek wielka księga. Zdecydowanie dla 2,5+ ale mieliśmy przy tym sporo zabawy.

  16. #11896
    Chustomanka Awatar gouomb
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Grodzisk Maz.
    Posty
    1,238

    Domyślnie

    o, to mnie zdziwiłyście. moja starsza córka uwielbia Klarę już co najmniej od roku, czyli mniej więcej od początku 4 roku życia.
    młodsza też ją bardzo lubi (wieczorem czytam obu na raz, każda wybiera co chce i młodsza też czasem wybiera Klarę).
    oczywiście nie wszystkie historie - z czasem im się zmienia, ale parówki dla rybek i wyżarte torty raczej nie mijają
    "Ludzie żyjący w określonym systemie społecznym prawdopodobnie nie potrafią sobie wyobrazić punktu widzenia tych, którzy niczego od systemu nie oczekując, planują jego zniszczenie" M. Houellebecq

    Moje Wuzetki: Zo VI.2011 i Zu VIII.2013

    Forumowe Paczki Mikołajowe!

  17. #11897
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Może to fakt, że wielokrotnie dzieci wątkowe szybciej chcą słuchać "poważniejszych" (dłuższe rozdziały czy większe całości) książek niż moje dzieci, więc mam spaczony ogląd

    Klare akurat czytałam biblioteczna daaawno temu i WTEDY przezwiska MNIE zaraziły, a nie pamiętam reakcji dzieci, natomiast przy drugim podejściu - chyba córka miała koło 6 lat - wszystkim pasowało.
    Jak w końcu przeczytamy wszystkie nasze liczne pożyczki (a wolno się czyta jak jest ładna pogoda i ogród, a do tego po powrocie z pracy ok 18), to będę proponować Klarę, bo dawno nie czytaliśmy.

    wysłane z telefonu
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  18. #11898
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    jul około 18?? do 19- 19:30 moje dzieci już śpią do rana. Mam śpiochy. My o 17:30 najpóźniej musimy wyjść z placu zabaw bo inaczej córka zaczyna być marudna i ciężko jej zasnąć.
    U nas czytane non stop jak tylko syn widzi, że sobie usiądę to podchodzi robi maślane oczy i nie mogę się oprzeć temu spojrzeniu.
    Czasami już mnie to bardzo denerwuje, ale czytam i wszytko przechodzi

    wkleję kilka zdjęć nim oddam (aczkolwiek wczoraj mój mąż wziął ją i przeczytał synowi całą - stwierdził, że ładne ilustracje i fajna na krótkie czytanie i tak się zaczęłam zastanawiać. Przecież 15 zł to nie jest jakoś dużo jak na książę)










  19. #11899
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    zdjęcia c.d.








  20. #11900
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    dooobra, pytanie za milion.....czy istnieje mega tania księgarnia, w której dostanę dużoformatowe książki z Olesiejuka, np Mały Książę, Alicja itd itd ...tania znaczy max 17zł ????
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •