Strona 753 z 807 PierwszyPierwszy ... 253653703743745746747748749750751752753754755756757758759760761763803 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15,041 do 15,060 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #15041
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    O pkolu fajna i u nas lubiana jest Lulaki, pan Czekoladka i przedszkole.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  2. #15042
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    U nas Feluś i Gucio bardzo lubiane przez córę, o przedszkolu jest jeszcze książka obrazkowa Rok w przedszkolu, Zuzia idzie do przedszkola i Tupcio Chrupcio.

  3. #15043
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    Dzięki

  4. #15044
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    O pkolu fajna i u nas lubiana jest Lulaki, pan Czekoladka i przedszkole.
    Potwierdzam. U nas też dobrze przyjęta najpierw przez syna. Teraz przez córkę.
    Bardzo polecam Przygoda Misia Ewa Szelburg-Zarembina. Dużo teksty ale tak przyjemnego że bez problemu dziecko wysłuchuje.
    Feluś i Gucio jestem na nie. Uważam, że książki nie powinny mieć tego typu błędów. Zresztą to stosunkowo droga książka, a mało wnosząca.
    KK chyba nie trzeba tu zachwalać bo seria bardzo znana.
    Rok w przedszkolu odpadł u mnie ze względu na ilustracje z hallowen.

    Ze starszych książek (może biblioteka albo z drugiej ręki Będę przedszkolakiem czy Jestem przedszkolakiem, nie mam teraz książki pod ręką aby zobaczyć. Jak dla mnie najlepsza.

    Jest bardzo fajny audiobook Pora do przedszkola. Kupiłam go przezprzezkiedy pomyłkę kiedy syn szedł do pkola. Przyjął się znakomicie.

  5. #15045
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    U nas świetnie sprawdziła się kicia kocia w przedszkolu
    oraz z serii obrazki dla maluchów
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  6. #15046
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    spadłamznieba jeśli dobrze pamiętam miałaś kupić tą książkę, co o niej myślisz? Dzieciaki lubią?

  7. #15047
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    spadłamznieba jeśli dobrze pamiętam miałaś kupić tą książkę, co o niej myślisz? Dzieciaki lubią?
    Mam ją. Córce się podoba, mi średnio. Jak wrócimy do domu to wkleję kilka fotek.


    O przedszkolu dziś w Biedronce kupiliśmy Tupcio Chrupcio przedszkolak na medal. Bardzo podoba się mojej córce.
    Wogóle nie wiedziałam, że Tupcio Chrupcio też jest wydawany jak broszura. Myślałam, że tylko w twardej oprawie. Jutro muszę jeszcze dokupić inne części. Ilustracyjnie cudny jest a i tekstowo nam się podoba.
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 29-06-2018 o 22:45

  8. #15048
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,782

    Domyślnie

    My tez mamy Tupcia Chrupcia broszurkowego z Biedry musze wyciagnac
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  9. #15049
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Mam ją. Córce się podoba, mi średnio. Jak wrócimy do domu to wkleję kilka fotek.


    O przedszkolu dziś w Biedronce kupiliśmy Tupcio Chrupcio przedszkolak na medal. Bardzo podoba się mojej córce.
    Wogóle nie wiedziałam, że Tupcio Chrupcio też jest wydawany jak broszura. Myślałam, że tylko w twardej oprawie. Jutro muszę jeszcze dokupić inne części. Ilustracyjnie cudny jest a i tekstowo nam się podoba.
    Ja te broszurowe widziałam tylko w Biedronce niestety.. a szkoda bo mi ten format bardziej odpowiada niż ten duży w twardej oprawie....

    Spadłamznieba widziałam na blogach kilka zdjęć Księżniczki Juli tylko byłam ciekawa treści w całości, czy warto

  10. #15050
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Powinnam chyba w zakupowym, ale to dotyczy Tupcia Chrupcia więc wkleję tu.
    To nasze Biedronkowe. Nie wiem czy było więcej bo był taki bałagan w tych książkach.

  11. #15051
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta

    Spadłamznieba widziałam na blogach kilka zdjęć Księżniczki Juli tylko byłam ciekawa treści w całości, czy warto
    Mojej córce jako całość się podoba. Jeśli chodzi o mnie to spodziewałam się czegoś innego ale sama nie wiem czego. Może dlatego, że wszystkie książki z tej serii są bardzo ciekawe a ta najmniej ciekawa jak dla mnie.

  12. #15052
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Martynka. Która na początek?
    Wiem jakie jest zdanie tutaj naforum jeśli chodzi o ilustracje. Ale w ostatnim czasie babcie, nianie i niektóre mamy spotkane na placu zabaw mówiły mi, że dziewczynki bardzo lubią. Dlatego chcę spróbować. Od której Martynki najlepiej zacząć?
    Pomożecie?

  13. #15053
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    ponoć są różne tłumaczenia - miałam książkę złożoną z 3 części przygotowaną przez Chotomską i -zadziwiająco - jej wersji bym zdecydowanie unikała. Poza tym przypuszczam, że mniej więcej wszystko jedno, choć są części gdzie Martynka jest starsza lub młodsza, możesz na to zwrócić uwagę - to będziesz widzieć na ilustracjach. Jako dzieci mieliśmy przywiezione części M. nad morzem i M. w gospodarstwie (nie wiem czy są tłumaczone i pod jakim tytułem) i pasjami je oglądaliśmy, myślę że te obie byłyby fajne dla małej dziewczynki.

    edit - były tłumaczone - na wsi przez Chotomską, nad morzem przez inną panią, która może jest mniej pretensjonalno-męcząca w pisaniu Martynki.
    Ostatnio edytowane przez jul ; 02-07-2018 o 14:08
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  14. #15054
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Dziękuję jul. Pojedynczych wydań o których piszesz nie znalazłam na bonito ale poszukam w bibliotece.
    Znalazłam coś takiego http://www.maluszkoweinspiracje.pl/2...obranocki.html
    Ma ktoś? Czyta?

  15. #15055
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Dziękuję jul. Pojedynczych wydań o których piszesz nie znalazłam na bonito ale poszukam w bibliotece.
    Znalazłam coś takiego http://www.maluszkoweinspiracje.pl/2...obranocki.html
    Ma ktoś? Czyta?
    Mieliśmy jedną Martynkę z biblioteki, u nas z tej serii jest cała półka książek.
    Ten tytuł co trafiliśmy był strasznie słaby, ja się męczyłam czytając a dzieci wysłuchały bez większego skupienia i więcej nie wracały. Z tego co pamiętam, opiekowała się młodszymi dziećmi.

  16. #15056
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Jestem ciekawa tej Martynki bo naprawdę ale wszystkie nianie, babcie i mamy z którymi rozmawiałam zachwalały Martynkę. Wiem, że tu na forum nie są dobrze przyjęte z tego co pamiętam. Nie widziałam dziś się z moją ulubioną nianią (może wyjechała z tą dziewczynką gdzieś bo one raczej codziennie są bez względu na pogodę). Ona bardzo polecała Martynkę. Muszę zapytać się co konkretnie. Na początek wezmę z biblioteki. Poszukam tego co polecała jul a później to co na maluszkowychinspiracjach.

    Edit: zrezztą tej Martynki jest bardzo dużo. Ciekawe dlaczego? A może ktoś pamięta ze swojego dzieciństwa. Przecież to już stara pozycja, a młodych mam tu dużo. Dziewczyny znacie ze swojego dzieciństwa?
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 02-07-2018 o 22:27

  17. #15057
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Jestem ciekawa tej Martynki bo naprawdę ale wszystkie nianie, babcie i mamy z którymi rozmawiałam zachwalały Martynkę. Wiem, że tu na forum nie są dobrze przyjęte z tego co pamiętam. Nie widziałam dziś się z moją ulubioną nianią (może wyjechała z tą dziewczynką gdzieś bo one raczej codziennie są bez względu na pogodę). Ona bardzo polecała Martynkę. Muszę zapytać się co konkretnie. Na początek wezmę z biblioteki. Poszukam tego co polecała jul a później to co na maluszkowychinspiracjach.

    Edit: zrezztą tej Martynki jest bardzo dużo. Ciekawe dlaczego? A może ktoś pamięta ze swojego dzieciństwa. Przecież to już stara pozycja, a młodych mam tu dużo. Dziewczyny znacie ze swojego dzieciństwa?
    Wybadaj Martynki ja się zraziłam tą jedną pozycją, ale Panie w przedszkolu syna czytały dzieciom, to może nie jest taka zła

  18. #15058
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Wybadaj Martynki ja się zraziłam tą jedną pozycją, ale Panie w przedszkolu syna czytały dzieciom, to może nie jest taka zła
    Seria o Martynce jest na liście Cała Polska Czyta Dzieciom. Więc w przedszkolach czytają (przynajmniej u mojego syna w przedszkolach tak było, że Panie czytały książki z listy).
    Przeglądałam niedawno listę i doszło kilka nowych pozycji. Dobrze, że dostosowują ją do nowości które są na rynku, bo niektóre książki nie są do kupienia w normalnych cenach, a szkoda. A i z wypożyczeniem czasami trudno.

  19. #15059
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,782

    Domyślnie

    Dziewczyny potrzebuje pomocy. Mamy uzywana ksiazke Listy od Fiksa i ostatnio u nas jest hitem. Niestety jak to z uzywanymi ksiazkami brakuje nam zawartosci s walizce Feliksa. Co tam bylo?
    Zrobi mi ktoras zdjecie?
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  20. #15060
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Naklejki

    Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •