Strona 466 z 807 PierwszyPierwszy ... 366416456458459460461462463464465466467468469470471472473474476516566 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,301 do 9,320 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #9301
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    a tak w temacie dziecięcych strachów: mój ma teraz fazę pt. „boję się much, mrówek” itp. zastanawiam się nad kupnem „opowiem ci mamo, co robią mrówki/muchy”. czy któraś miała taki przypadek małego „foba”, który dzięki tym pozycjom oswoił lęki?
    U nas lęk na latające owady a w szczególności muchy i motyle był w zenicie jakieś półtora miesiąca temu. Istna panika, przerażenie,paraliż,wrzask. Jednocześnie owady chodzące były i są uwielbiane.Książek kilka mamy, raczej atlasowych, ale nie widziałam ich skuteczności w "odczulaniu". W książkach wszystkie owady akceptowała, także te których w rzeczywistości się tak bała. "Opowiem Ci mamo co robią mrówki" mogę Ci pożyczyć jeśli chcesz spróbować- u nas był krótki tylko epizod zainteresowania nią.
    (i jeszcze trochę oftopując - u nas lęki złagodziły zabawy w domu-robiłam z ciastoliny, papieru owady i latałam nimi najpierw z dala od H., potem zbliżałam się do niej a jak widziałam że zaczyna się bać zatrzymywałam i prosiłam żeby mówiła stop i odganiała,mówiła im że nie chce żeby się zbliżały, opowiadałam, że chcą obejrzeć jej bluzkę, zabawkę itp i tak stopniowo pozwalała podlatywać im coraz bliżej. Na końcu "terapii" siadały nam jednocześnie na nosach Znacząco pomogło chociaż przy gorszych dniach mówi jeszcze, jak coś znienacka nadleci, że się boi, ale skala tego jest już totalnie inna )
    Helenka 30.04.2013
    Julek 09.04.2017

  2. #9302
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    wruuu,

    a tak w temacie dziecięcych strachów: mój ma teraz fazę pt. „boję się much, mrówek” itp. zastanawiam się nad kupnem „opowiem ci mamo, co robią mrówki/muchy”. czy któraś miała taki przypadek małego „foba”, który dzięki tym pozycjom oswoił lęki?
    ja kupiłam mrówki dla mojego wówczas prawie 4latka, który na widok każdej mrówki robił takie histerie, że slychać było na całe osiedle no i zaskoczyło! najbardziej mu się te wydrążone korytarze spodobały, jeździł po nich hot wheelsem także nam pomogły, teraz jest fanem mrówek, ale nie zgodziłam się na hodowlę w domu

  3. #9303
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    Obiecalam starszakowi ze kupie mu druga czesc Gruffala.
    Jakie sa roznice miedzy Amberkiem a EneDueRabe? Bardzo istotne tak zeby słono przepłacic?
    Ma ktos dwie zeby wkleic jedna ta sama kartke dla porownania?
    a Ty masz Amberkowego Gruffalo? to może sie wymienimy pożyczymy?
    ja nie znam Gruffalo a chętnie byśmy przeczytali, ja Ci wyśle synka Ty mi Gruffalo np. na miesiąc albo dwa

    Cytat Zamieszczone przez majka Zobacz posta
    a który Wam się fajniejszy wydaje? bo ja np. nie czytałam pierwszej części amberkowej, a mam tą drugą wersję i czuję, że jest taka kulawa (a ponoć ta amberkowa dużo lepsza), no, na nie jestem, ale na razie trzymam i tak myślę, czy w tej drugiej części też jedna z nich zdecydowanie gorzej brzmi?
    a Ty się z dziećmi na spacer wybierz do biblioteki
    jest u Ciebie na osiedlu dostępna - to sobie sama porównasz
    Synek Gruffala. Filia nr 05, ul.Narcyzowa 1, Gdynia Witomino, tel. 58 624 05 43 - do wypożyczenia - Nr inw.:44775 - Sygnatura: N
    Ostatnio edytowane przez annagdynia ; 12-06-2015 o 10:10
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  4. #9304
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaiDo Zobacz posta
    tutaj jest wątek z tekstami z wydania amberkowego: http://www.chusty.info/forum/showthr...light=gruffalo
    dzięki już kliknełam Amberka

    Gruffala niestety nie mam Amberkowego, może kiedyś dorwe
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  5. #9305
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Czy ktoś ma Niegrzeczne stópki? I polecacie Basię i pieniądze, czy lepiej inną książkę o pieniądzach?

  6. #9306
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    wrzucam kilka zdjęć o Panie Muffinie,














    i z Legendy Sally Jones- najstarszy właśnie skończył, b.mu się podobała, choć mówi że monentami smutna.











  7. #9307
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez schiselle Zobacz posta
    Czy ktoś ma Niegrzeczne stópki? I polecacie Basię i pieniądze, czy lepiej inną książkę o pieniądzach?
    Basia i pieniadze jest OK, zalezy czego potrzebujesz od ksiazki o... jak opowiesci o tym, ze pieniadze nie rosna na drzewach/nie kopie sie ich w kopalni i ze gratis niekoniecznie oznacza za darmo, jak rowniez dlaczego nie zawsze mozna kupic wszystko co by sie chcialo - to bierz!

    mamru - dziekuje za Sally Jones - spokojnie moze polezec w schowku, cos czuje...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #9308
    Chustomanka Awatar gosiamy
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    593

    Domyślnie

    mamru ja bym na pewno się popłakała... i tak byśmy razem z dziećmi (bo już w mojej głowie jest ich co najmniej czworo) płakali nad panem Muffinem...

  9. #9309
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny: natala i mamru W takim razie Pan Muffinoraz Basia i pieniądze lecą do nas

    P.S. ...Czy kupowanie książek kiedyś się kończy? Tzn.ledwo co przyjdzie zamówienie, ja już robię kolejne... a wishlista jak długa była tak długa jest. Albo i dłuższa odkąd wchodzę w ten wątek...

  10. #9310
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Natala szczerze to mnie Sally zaskoczyła, spodziewałam się zupełnie czegoś innego, i myślałam że tekstu będzie więcej, a tu każda strona ten sam schemat, duża ilustracja i trochętekstu.

    a przy Panie Muffinie no ryczeliśmy.wszyscy. i to taka książka z której dorosły coś weźmie, i dziecko też.

  11. #9311
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez schiselle Zobacz posta
    P.S. ...Czy kupowanie książek kiedyś się kończy? Tzn.ledwo co przyjdzie zamówienie, ja już robię kolejne... a wishlista jak długa była tak długa jest. Albo i dłuższa odkąd wchodzę w ten wątek...
    tez sobie czasem zadaje to pytanie. odpowiedz brzmi nie, nie skonczy zwlaszcza, ze odkrylam wlasnie gdzie moge wstawic kolejny regal a nasze zakupy trzeba przez dwa przemnozyc, bo ja kupuje po polsku i po angielsku przeciez... ile mam na polskiej i angielskiej wishliscie nawet nie napisze
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  12. #9312
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,732

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez schiselle Zobacz posta
    Czy ktoś ma Niegrzeczne stópki? I polecacie Basię i pieniądze, czy lepiej inną książkę o pieniądzach?
    ja swoim planuję nabyć
    http://ryms.pl/ksiazka_szczegoly/2183/index.html

    dla młodszych pewnie lepsza basia, choć nie powala
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  13. #9313
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez schiselle Zobacz posta
    Czy ktoś ma Niegrzeczne stópki? I polecacie Basię i pieniądze, czy lepiej inną książkę o pieniądzach?
    mam Niegrzeczne stópki ale schowane w szafie
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  14. #9314
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    I jak, polecasz? Mogłabyś wrzucić kilka fotek?

  15. #9315
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    mam Niegrzeczne stópki ale schowane w szafie
    Na jaki wiek byś poleciła? Mało czy dużo tekstu?
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  16. #9316
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    Czy były już recenzje "kukuryk" i "pazurzak" z tako? Co o nich myślicie?
    Dzisiaj przeczytałam. Kukuryk świetny! Bardzo polecam. Plus cudne ilustracje.
    Za to pazurzaka mam zamiar im odesłać. Nie podobał mi się ani trochę. O ile tekst że zjada dzieci mogłabym przełknąć, to już "pochylił się nad nią żeby wbić jej paznokieć w gardło" uważam za grube przegięcie. Ilustracje tez średnie.
    Kupiłam polegając na recenzji i zdjęciach na stronie wydawnictwa. Błąd.
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  17. #9317
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Pazurzaka nie mamy. Kukuryka dlugo nie moglam czytac, bo F dostawal histerii - bal sie kota - czemu sie w sumie nie dziwie, on taki lekko strasznawy jest (kot nie F ), a starszy strachajlo byl okropny. potem mu przeszlo i polubil, W jakos nie mial problemow - wiec dalej nam sie zdarza czytywac.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  18. #9318
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    Kukuryk u nas wielbiony od zawsze

    A Pazurzak przyjęty dobrze, też się sama przestraszyłam tekstu o gardle, ale na dzieciach nie zrobił większego wrażenia Za to zaśmiewały się z puszczonego bąka. Poza tym przy problemach z ubieraniem, czesaniem czy obcinaniem paznokci, rzucam pytanie: "chyba nie chcesz być wujem niechlujem?" a oni (zwłaszcza trzylatka) śmieją się i chętniej godzą na te zabiegi. Ilustracje jak dla mnie całkiem ok

  19. #9319
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    my tez Pazurzaka nie mamy, ale Kukuryk jest uwielbiany od początku, czasami faza powrotu trwa kilka dni i przez dlugi czas wiele kotów na ulicy to były Koty Huncwoty, a przy jedzeniu dziecko klepało sie po brzuchu cytując książkę "ale pycha malec wzdycha" także zapadła w pamięć głęboko.
    U nas jakichś lęków nie było (póki co z żadną ksiażką), ale ja czytając ciągle miałam z tyłu głowy, że to książka, której dzieci się mogą bać.
    Helenka 30.04.2013
    Julek 09.04.2017

  20. #9320
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    a Ty się z dziećmi na spacer wybierz do biblioteki
    jest u Ciebie na osiedlu dostępna - to sobie sama porównasz
    Synek Gruffala. Filia nr 05, ul.Narcyzowa 1, Gdynia Witomino, tel. 58 624 05 43 - do wypożyczenia - Nr inw.:44775 - Sygnatura: N
    ja z dziećmi się wybieram - raz na 2 miesiące najrzadziej, ale za to zgarniamy 12 książek - mieliśmy chyba stąd tego Synka już raz, tylko nie pamiętam jakie to było wydanie, chyba amber, tylko to drugie gdzieś musiałabym przeczytać.
    Idę czytać ten zalinkowany wątek o różnicach Gruffalowych.
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •