Strona 377 z 807 PierwszyPierwszy ... 277327367369370371372373374375376377378379380381382383384385387427477 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7,521 do 7,540 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #7521
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agum Zobacz posta
    ola Jeffers'a bierz - po angielsku jest wiecej - bo i Lost and Found (czyli Chlopiec i pingwin - btw polecam tez animowana wersje - najelepiej jednak polska, Malajkat jest cudowny) i Up and Down sa o pingwinie, a w The Way back Home sie pojawia raz.
    usborn'owe pingwiny do liczenia ogladalam i sie lamie czy nie kupic W - choc juz za stary troche, ale pingwiny kocha.

    z polskich Sekretna ksiega Św. Mikolaja ma pingwiny (tylko uwaga - wyd. Zielona Sowa - bo jest tez inna o tym samym tytule Oleksiejuka!!) - czytalam dobrze, wiecej w pierwszy dzien swiat - bo Aniolek przyniesie

    pingwiny w pop-up'ie - dosc delikatne, neistety, musze W kupic nowe, bo sie stare zaczely rozlatywac - ale juz dlugo mamy. swietne sa!

    na pewno mamy wiecej, bo W pingwiny kocha pzregladne polki w wolnej chwili i dopisze...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #7522
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,198

    Domyślnie

    a jak wysoko jest niebo oraz jak wielki jest milion
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  3. #7523
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    no i Pingwiny z Madagaskaru, książeczki jak książeczki ale pingwiny są moje w każdym razie akurat te konkretne pingwiny kochają

  4. #7524
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    i jeszcze dzis się natknelam przez przypadek na "365 pingwinów" ale nie widziałam więc może ktos sie wypowie czy warto
    http://tatarak.com/pl/nowosciipromoc...pingwinow.html
    Helenka 30.04.2013
    Julek 09.04.2017

  5. #7525
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Ja się wypowiem, kocham tę książkę od wielu lat, kupiłam dawno temu w wersji włoskiej. Mamy nawet naklejki na ściany z tych pingwinów porobione
    O pingwinach jest jeszcze stara dobra "Zaczarowana zagroda" Centkiewiczów, przez moje dzieci bardzo lubiana i "Pan Popper i jego pingwiny".
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  6. #7526
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    365 uwielbiamy wszyscy - pod modrooczka sie podpisze - warto!
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #7527
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    Natala to może zebrać tych parę tytułów i do wątku tematycznego jak znalazł
    Helenka 30.04.2013
    Julek 09.04.2017

  8. #7528
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    dzieki Dziewczyny pop-upy zapowiadaja sie fajnie i jeszcze te dwie, ktore aniagdynia polecala A Pana Poppera mam w pamieci na przyszlosc, bo jeszcze za maly
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  9. #7529
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Po odpakowaniu prezentów książkowych:
    Pojazdy pracujące bardzo się podobały, Miś domaga się trzeciej części chociaż przypuszczam nadal, że to będą raczej książki na krótko, za późno je kupiłam. Ale nic to, drugi maluch nacieszy się nimi dłużej
    Nowe Kicie Kocie bardzo się podobały, Kosmos przeczytany kilka razy pod rząd ale u nas szał Kiciokociowy trwa już dość długo.
    Mój pierwszy alfabet z ilustracjami Wasiuczyńskiej też trafiony, pewnie po części dlatego, że wstrzelił się w szał na słowniki obrazkowe i nazywanie liter
    Reszta przejrzana tylko pobieżnie, bo pora późna się zrobiła. Jutro zapewne doczytamy
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  10. #7530
    Chusteryczka Awatar sensibileanima
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,738

    Domyślnie

    a znacie może "Roztrzepaną sprzątaczkę" z Wilgi? warto kupić?

  11. #7531
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    warto dla młodszych dzieciaków, moje panny zachwycały się ilustracjami, bo wierszyki nie robiły jakiegoś większego wrażenia na nich; zresztą młodsza opowiadała własną historyjkę na podstawie "obrazków"; jako książeczka dla młodszych jest super no i te il Jak ktoś lubi Szymanowicza to to pozycja obowiązkowa wg mnie

  12. #7532
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    Ja właśnie po raz kolejny czytam i oglądam wspólnie z córą Ksiezycową przygodę Muminków na zmianę z Mamą Mu na sankach i Gąską Zuzią. Prezenty ją zachwyciły co mnie bardzo cieszy
    Inspiracje dzięki temu wątkowi się nie kończą za co bardzo Wam dziękuję.
    Helenka 30.04.2013
    Julek 09.04.2017

  13. #7533
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    68

    Domyślnie

    Hej, pewnie bylo, potrzebuje ksiazek dla poltororoczniaka. Mloda gustuje we wszystkich ksiazkach obrazkowych. Mamy juz ulice czeresniowa, mamoko i gdzie jest tort, bardzo lubi turlututu - szczegolnie wlaczanie swiatla, babo, binta i lalo robia furore, to samo pomelo. Ostatnio zaczytuje sie w nawet nie wiesz jak bardzo cie kocham. Wszelkie lampy maksa, jego auta i pieluszki nie ciesza sie zachwytem. Szukam czegos w stylu Jest tam kto, ktora zreszta tez mamy i bardzo lubimy, gasienicy (inne ksiazki tego autora nie wzbudzaja zachwytu)- czyli wszelkich ksiazeczek interaktywnych, gdzie mozna wydawac dziwne odglosy, cos dotykac., badz wzbudzaja napiecie w mlodym czytelniku jak ta ksiazeczka czy dosiegnie. Czytelniczka jest bardzo wymagajaca. Kompletnie nie mam pomyslu. A sama mam dosyc czytania, a raczej ogladania po raz setny tej samej ksiazeczki

  14. #7534
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    ogólnie to reszta książek Anna-Clara Tidholm powinna być ok Julek i Julka, obrazkowa Pippi, ogólnie wszystkie serie obrazkowe, Elmery
    moje dziewczyny zdecydowanie wolały starocie np Krasnala Hałabałę, Wróbelka Elemelka, Kota Filemona itd itd ach i Kogutek Ziute

    generalnie dla młodszych dzieci jest spory wybór



    Moja starsza córa oszalała na punkcie Piaskowego Wilka, spośród tony prezentów książkowych ten ucieszył ją najbardziej, zbiorcze wydanie i kurde ona zna na pamięć a dalej nic tylko by czytała "piaskowego"

    ostatnio nawet allegro było dla mnie łaskawe i kilka fajnych pozycji upolowałam za grosze dosłownie choć za "Przepraszam czy jesteś czarownicą" zapłaciłam trochę, to już mam, a widząc szczęśliwą młodszą córe warto było wydać te pieniądze

  15. #7535
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    To ja polecę po raz drugi chyba, książki Richarda Scarrego. kupiliśmy u Sysuni komplet 10 książek za grosze w porównaniu do cen z allegro ( jedna od 50-80zł). Książki piękne, można używać do nauki angielskiego jak dziecko starsze i dla młodszych mnóstwo świetnych ilustracji . Ja jestem zachwycona. Młody też.

  16. #7536
    Chusteryczka Awatar Emila
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    1,602

    Domyślnie

    Dziewczyny nie wiem, czy w dobrym wątku piszę, jakby co mnie przekierujcie

    Synek zaraz skończy 10 miesięcy. Chciałabym zacząć naszą przygodę z książkami. Od czego zacząć? Proste rymowanki np. Brzechwy? Jakieś książeczki gdzie jest mniej tekstu a więcej obrazków?? Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi.

    PS Szukałam takiego tematu, ale nie znalazłam.
    Michał - 16.03.2014

  17. #7537
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  18. #7538
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=73804 tutaj może

    edit Chani mnie wyprzedziła
    Helenka 30.04.2013
    Julek 09.04.2017

  19. #7539
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    68

    Domyślnie

    Czy ta lotta, tp jest ta obrazkowa ? Nada sie? http://aros.pl/ksiazka/lotta-trzy-opowiadania i elmera mamy jednego , tego co chcial zmienic kolor na sloniowy - mloda mowi zawsze, ze buu czyta, z calej lektury zapamietala tylko, ze slon zrobil bu Bajeczka fajna, nie za duzo tekstu, czasami nawet cala uda nam sie przeczytac od deski do deski. Warto dokupic reszte czesci tego slonia.
    Myslalam jeszcze o Alez, Bolusiu i o Gruffallo, czy jeszcze na to za mala jest? I jeszcze o Chodzi o to czy wiesz co to, zwierzeta. Warto?

  20. #7540
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    Emila, w tym wieku czytalysmy z Ala "Binta tanczy" i pozostale z serii, dzieciaki to uwielbiaja

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •