Strona 756 z 806 PierwszyPierwszy ... 256656706746748749750751752753754755756757758759760761762763764766 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15,101 do 15,120 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #15101
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Na razie napiszę tylko, że okładka to faktycznie zupełnie inna kreska niż środek. Na minus ilustracje w środku oczywiście. Przeczytam za moment.

    edit. Przeczytałam. Jakaś naciągana ta historia, wątek chusty jakoś na siłę. Po co ta chusta na tym pikniku? Wyskakuje nagle. Nie klei się to to. I co, nie można zamotać 3latka?

    Do tego przyczepię się do drobiazgów. Kubek miał być z myszką (choćby i na dnie), ale ja widzę na nim kota. I gdzie 3latek cieszy się, że kałuże wyschły??

    Dobra, nastawiłam się negatywnie z góry, także czaiłam się żeby objechać ksiązkę. I po co się męczyć, jeżeli od pierwszego wejrzenia wiesz, że nie podoba Ci się, to oddaj .
    Ostatnio edytowane przez martamwmw ; 30-07-2018 o 23:30
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  2. #15102
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Alicja szkoda, że nie ma miejsca bo z tego co pamiętam byłaś z niego zadowolona. I córce też się podobało.

    Edit:książek o pkolu mam sporo po synku i raczej we wszytskich jest podobnie. Różnice niewielkie. Natomiast Felusiem jestem zawiedziona. Nigdzie ale to nigdzie na żadnym blogu nie ma info, że nakład poszedł z takim bykiem i nie jest to wpisane w realia polskich przedszkoli państwowych i wielu prywatnych.
    Dla mnie tłumaczenie dziecku czegoś co może być a nie musi jest absurdem. Tym bardziej jako matka kolejnego dziecka które rozpocznie edukację przedszkolną, a starsze w ciągu 4 lat było przez dwa lata w jednym pkolu a kolejne 2 w drugim do tego dochodzą dyżury wakacyjne przynajmniej w 4 jak nie 5 przedszkolach w ciągu tych 4 lat. I wszędzie było podobnie.
    Nie zauważyłam znaczących różnic.


    Kończę temat Felusia bo się nakręciłam
    Napiszesz co macie ciekawego o tematyce przedszkola? Na razie mam KK, nakręciłam się na Kubuś idzie do przedszkola, ale juz niedostepne buu. Mysle nad Zuzia lub/i Maksem z Madrej myszy.

    I nie chcę przesadzic, zeby do wrzesnia nie obrzydzic synoowi tematu przedszkola..
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  3. #15103
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    marta my przed pójściem do przedszkola maglowaliśmy "Lulaki. Pan czekoladka i przedszkole". Zuzi z mądrej myszy o przeszkolu nie czytaliśmy ale mamy kila innych i są fajne więc brałabym w ciemno
    Mania 09.2014 Ala 10.2017

  4. #15104
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kabanos Zobacz posta
    marta my przed pójściem do przedszkola maglowaliśmy "Lulaki. Pan czekoladka i przedszkole". Zuzi z mądrej myszy o przeszkolu nie czytaliśmy ale mamy kila innych i są fajne więc brałabym w ciemno
    Widziałam ją w wątku tematycznym. Oglądałam trochę środka już w google .
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  5. #15105
    Chustomanka Awatar podgrzybek
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    915

    Domyślnie

    Jest jeszcze z serii Obrazki dla Maluchów Olesiejuk W przedszkolu. Moi obaj maglowali przez 1 rok.
    synek duży XI.2010 i synek mały V.2014

  6. #15106
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Napiszesz co macie ciekawego o tematyce przedszkola? Na razie mam KK, nakręciłam się na Kubuś idzie do przedszkola, ale juz niedostepne buu. Mysle nad Zuzia lub/i Maksem z Madrej myszy.

    I nie chcę przesadzic, zeby do wrzesnia nie obrzydzic synoowi tematu przedszkola..
    Cytat Zamieszczone przez Kabanos Zobacz posta
    marta my przed pójściem do przedszkola maglowaliśmy "Lulaki. Pan czekoladka i przedszkole". Zuzi z mądrej myszy o przeszkolu nie czytaliśmy ale mamy kila innych i są fajne więc brałabym w ciemno
    Cytat Zamieszczone przez podgrzybek Zobacz posta
    Jest jeszcze z serii Obrazki dla Maluchów Olesiejuk W przedszkolu. Moi obaj maglowali przez 1 rok.
    Wszystko co napisały dziewczyny.
    Audiobook o którym pisała wruuuu (co prawda wkurzał mnie przez jakiś czas głos D. Segdy ale się przyzwyczaiłam )
    Dla mnie numerem jeden jest książka już od dawna niedostępna a o której wspominam tutaj jakiś czas https://www.granice.pl/ksiazka/jeste...lakiem/5487688

    Od dawna czytana Miffy (ale nie specjalnie o przedszkolu. Mamy kilka i są naprzemiennie czytane ta z przedszkolem też).
    Seria z Mądrej myszy jest super i tutaj zawsze kupuję lub wypożyczam w ciemno. Bardzo ale to bardzo fajna seria.
    Nowa Mała Lama też jest o.... szkole co prawda ale można zmienić na przedszkole. Kilka razy zmieniałam bo bardziej ilustracje pasują mi do przedszkola, natomiast syn czyta szkoła i bez różnicy.
    Nudzimisie i przedszkolaki wogóle cała seria jest świetna. Bardzo pobudza wyobraźnię. Ciepłe pełne fantazji opowiadania.
    Basia oczywiście, Będę przedszkolakiem, Opowiadania dla przedszkolaków, Przedszkolaki z ulicy Morelowej, Moje przedszkole, To co najbardziej lubię w przedszkolu.
    Nowe książki które są teraz na rynku w porównaniu z tymi co są od lat nie porywają mnie.
    Szkoda, że nie ma już tego Kubusia bo to też dobra pozycja.

  7. #15107
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Wiedzialam ze poszerzysz liste pozycji, dziekuje! Cos na pewno wybiore.

  8. #15108
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Wiedzialam ze poszerzysz liste pozycji, dziekuje! Cos na pewno wybiore.
    Marta, jeszcze Przygoda misia Ewy Szelburg-Zarembiny
    Jakiś czas temu kupiłam książki o Kurczaku Karolku ruchome obrazki. Jest w serii Kurczak Karolek idzie do przedszkola. Tekstu oczywiście jak na lekarstwo bo to nie o tekst w tego typu książkach chodzi. Natomiast książka pokazuje dziecku, że w przedszkolu jest super.
    Nie jest to napisane natomiast Kurczak Karolek rano jest budzony i otrzymuje informację, że nie mogą sie spóźnić. Na końcu jest rozkładówka dopiero po jej rozłożeniu widać, że Karolek jest pierwszy w przedszkolu. Na moje pytanie dlaczego Karolek wyprzedził wszystkie zieci moja córka powiedziała "bo w przedszkolu jest super".
    Nie wiem czy sama na to wpadła czy były to słowa mojego syna jak jej czytał Karolka. Ale cieszę się, że tak to przesłanie odebrała.

    Pucio też jest z przedszkolem, prawda? Tylko nie pamiętam teraz która, a może i wszystkie mają wątek przedszkola?
    Świnka peppa też jest przedszkolakiem. Sporo jest książeczek o niej i niektóre pokazują dzień w przedszkolu. Nie jest to stricte o przedszkolu ale przygody i życie Peppy w przedszkolu.

    Miałam nie pisać bo u nas nie jest jeszcze dobrze przyjęta natomiast może Twój syn wytrzyma. Maria Kownacka Wesołe przedszkole. Gdyby była z dużą ilością kolorowych ilustracji - marzenie.
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 01-08-2018 o 08:15

  9. #15109
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Marta poleciłabym jeszcze U#miech dla żabki. To książka o rozstaniu, rozłące i prawdziwych emocjach. Bez udawania i maskowania. Przecież pójście do przedszkola wiąże się z emocjami i rozłąką. Według mnie to właśnie ta rozłaka najbardziej doskwiera dziecku.
    W Małej Lamie którą wcześniej ci polecałam na końcu jest pokazane i napisane, że mama wraca.
    W tych nowych książkach które są na rynku mało jest tego co wyżej napisałam.
    Mam nadzeję, że wiesz o co mi chodzi.

    Pamiętasz, może jak na początku wakacji w zakupowym wklejłam Tupcia Chrupcia kupionego w Biedronce?
    Kupiłam też TCh o przedszkolu. Dobra pozycja.
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 01-08-2018 o 09:23

  10. #15110
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Marta poleciłabym jeszcze U#miech dla żabki. To książka o rozstaniu, rozłące i prawdziwych emocjach. Bez udawania i maskowania. Przecież pójście do przedszkola wiąże się z emocjami i rozłąką. Według mnie to właśnie ta rozłaka najbardziej doskwiera dziecku.
    W Małej Lamie którą wcześniej ci polecałam na końcu jest pokazane i napisane, że mama wraca.
    W tych nowych książkach które są na rynku mało jest tego co wyżej napisałam.
    Mam nadzeję, że wiesz o co mi chodzi.
    Że mama wraca masz na mysli, ze w ksiazkach jest scena ze dziecko jest odbierane do domu po dniu w przedszkolu? W sensie, ze nie zostaje tam na zawsze? .
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  11. #15111
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Że mama wraca masz na mysli, ze w ksiazkach jest scena ze dziecko jest odbierane do domu po dniu w przedszkolu? W sensie, ze nie zostaje tam na zawsze? .
    To też. Chodzi mi po prostu o rozłąkę, rozstanie i emocje temu towarzyszące. Masz Uśmiech dla żabki? To bardzo popularna książka (i z ilustracjami Dziubak a tekstem Wechtorowicza więc duet doskonały ) Przeczytaj to będziesz wiedziała o jakie emocje chodzi.
    Wogóle uważam, że te książki o emocjach które pojawiły się na rynku w ostatnich 2-3 latach są dobre (co prawda Uśmiech jest już znacznie dłużej na rynku ale ostatnio dużo się tego pojawiło).
    Przy drugim dziecku więcej "pracuję" (okropne słowo) nad emocjami i dystansem. Z różnym skutkiem ale wiem, że na to trzeba czasu.

  12. #15112
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    To też. Chodzi mi po prostu o rozłąkę, rozstanie i emocje temu towarzyszące. Masz Uśmiech dla żabki? To bardzo popularna książka (i z ilustracjami Dziubak a tekstem Wechtorowicza więc duet doskonały ) Przeczytaj to będziesz wiedziała o jakie emocje chodzi.
    Wogóle uważam, że te książki o emocjach które pojawiły się na rynku w ostatnich 2-3 latach są dobre (co prawda Uśmiech jest już znacznie dłużej na rynku ale ostatnio dużo się tego pojawiło).
    Przy drugim dziecku więcej "pracuję" (okropne słowo) nad emocjami i dystansem. Z różnym skutkiem ale wiem, że na to trzeba czasu.
    Zabki nie mam, ale kojarze i oczywiscie mam na liscie chciejstw gdzies w schowku. Czas zakupic w takim razie.
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  13. #15113
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Ciekawa jest też seria o przedszkoaku Króliku Franku. Nie mam jej, chcę wypożyczy". Mam nadzieję że będzie w bibliotece.
    Przedszkoludki A. Frączak też bym chętnie zobaczyła.

    Franklin (moje dzieci lubią tego żółwika) też jest jakiś o przedszkolu.
    A Albert Albertson któryś, to czasami nie jest o przedszkolu? Mam wszystkie to sprawdzę ale nie teraz. Może ktoś pomoże, kto pamięta?
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 01-08-2018 o 09:50

  14. #15114
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    A Albert Albertson któryś, to czasami nie jest o przedszkolu? Mam wszystkie to sprawdzę ale nie teraz. Może ktoś pomoże, kto pamięta?
    zależy która część, bo niektóre są o szkole
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  15. #15115
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    zależy która część, bo niektóre są o szkole
    Właśnie chodzi o to, które dokładnie części są o przedszkolu?

    Żadnego Alberta nie mamy. Który wypada jako pierwszy? Który najłatwiej wejdzie 3latkowi?
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  16. #15116
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Właśnie chodzi o to, które dokładnie części są o przedszkolu?

    Żadnego Alberta nie mamy. Który wypada jako pierwszy? Który najłatwiej wejdzie 3latkowi?
    jutro w pracy sprawdzę
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  17. #15117
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,724

    Domyślnie

    Moje dzieci na początku najbardziej lubiły "Dobranoc, Albercie" (o chodzeniu spać), "Pospiesz się" (o zbieraniu się do przedszkola) i "Nieźle to sobie wymyśliłeś" (o zabawie z tatą i majsterkowaniu).
    Potem też te o Molganie (wymyślony przyjaciel Alberta) i jak Albert poznaje swojego kolegę Wiktora (Kto obroni Alberta).

  18. #15118
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    żaden Albert nie jest stricte o przedszkolu. ten motyw się przejawia gdzieś w tle (A. szykuje się rano do pkola, tata go odbiera itp).



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  19. #15119
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    U nas tak samo, ten zestaw najlepszy
    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Moje dzieci na początku najbardziej lubiły "Dobranoc, Albercie" (o chodzeniu spać), "Pospiesz się" (o zbieraniu się do przedszkola) i "Nieźle to sobie wymyśliłeś" (o zabawie z tatą i majsterkowaniu).
    Potem też te o Molganie (wymyślony przyjaciel Alberta) i jak Albert poznaje swojego kolegę Wiktora (Kto obroni Alberta).
    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  20. #15120
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Moje dzieci na początku najbardziej lubiły "Dobranoc, Albercie" (o chodzeniu spać), "Pospiesz się" (o zbieraniu się do przedszkola) i "Nieźle to sobie wymyśliłeś" (o zabawie z tatą i majsterkowaniu).
    Potem też te o Molganie (wymyślony przyjaciel Alberta) i jak Albert poznaje swojego kolegę Wiktora (Kto obroni Alberta).
    Dziękuję .
    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    U nas tak samo, ten zestaw najlepszy

    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
    Dziękuję za potwierdzenie .
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •