Strona 266 z 806 PierwszyPierwszy ... 166216256258259260261262263264265266267268269270271272273274276316366766 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,301 do 5,320 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5301
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosma Zobacz posta
    Soul nada się na zajmowacz czasu dla 3 latka w długiej podróży? nie widziałam wcześniej tej książki.
    gosma, szczerze, nie wiem Nie miałam jej w ręku jeszcze.. Ale jest - co wyjątkowe u Tove Jansson - rymowana!

    Oto Muminek, wszyscy go znamy, spieszy do domu z mlekiem dla mamy.
    Szybko, bo zaraz zapadnie zmrok! Zza drzew coś śledzi Muminka krok.
    Pyszczek mu blednie, ciemnieje las, wracać do domu najwyższy czas.
    Tak bardzo chciałby już być z powrotem... Przyspieszył kroku. Co było potem?
    No i te okienka do podglądania, to może być coś...! Ale dopiero się okaże, dam znać.. Tu kilka ilustracji ze środka, ze strony http://mukla.blox.pl








    Na długą podróż wzięłabym prędzej Mamoko któreś, do wyszukiwania i opowiadania historii
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  2. #5302
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    2,613

    Domyślnie

    Bartek uwielbia labirynty, więc musiałam zamówić "Labirynty nie z tej ziemi" http://nk.com.pl/labirynty-nie-z-tej...l#.U1d-fVV_tGY
    A że głupio tak marnować koszt wysyłki na jedną książeczkę, to do kompletu wzięłam "Łamigłówki nie z tej ziemi" http://nk.com.pl/lamiglowki-nie-z-te...l#.U1d-d1V_tGY

  3. #5303
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    Mitgutsch stworzyl sporo, cztery wyszly po polsku.

    w ogole w Niemczech to baaardzo popularny rodzaj ksiazki dla dzieci - wklejam tylko to, co mi angielski amazon 'wyplul' po wpisaniu 'Wimmelbuch'...
    Aaa czyli trzeba meczyc szwagierke z de podpasowala mi ta charakterystyczna kreska
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  4. #5304
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,522

    Domyślnie

    Dla maluchów, tak koło 1-2 lata polecam książkę o tygrysie (w domu sprawdzę tytuł). Tylko trzeba sobie przywieźć z UK Podobno bardzo tam popularna. Jestem zachwycona. Siostra przywiozła mojej córce. Obrazki są przejrzyste, a jednocześnie nie łopatologiczne, a historia naprawdę fajowska. Moje dziecko ją uwielbia. Reprint chyba z '68 roku.
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  5. #5305
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,545

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez franada Zobacz posta
    Dla maluchów, tak koło 1-2 lata polecam książkę o tygrysie (w domu sprawdzę tytuł). Tylko trzeba sobie przywieźć z UK Podobno bardzo tam popularna. Jestem zachwycona. Siostra przywiozła mojej córce. Obrazki są przejrzyste, a jednocześnie nie łopatologiczne, a historia naprawdę fajowska. Moje dziecko ją uwielbia. Reprint chyba z '68 roku.
    Ta: http://www.amazon.co.uk/Tiger-Who-Ca.../dp/0007215991 ?
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  6. #5306
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    gosma - zacmilo mnie, myslalam, ze pytasz o Mitgutscha

    franada - o tygrysie co przyszedl na herbate?? pewnie tak, ona jest z '68.



    edit: chyba tak zatem
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #5307
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,739

    Domyślnie

    oj tak, tygrysa przerabiamy od okolo 4 lat
    i o kocie Mag sa swietne

  8. #5308
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    natala, podrzuć jeszcze jakieś fajne pomysły na takie większe/bogate książki dla dzieci - czaję się na jedną z empiku, ale kosztuje ponad stówę, więc żeby promocja 3 za 2 mi się opłacała to pozostałe też muszą być w podobnej cenie (jak nie znajdę nic fajnego to na siłę nie będę brać oczywiście )

  9. #5309
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Z pokazywanek mam jeszcze to i szukam podobnych w stylu bo to raj dla Lenki
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  10. #5310
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    natala, podrzuć jeszcze jakieś fajne pomysły na takie większe/bogate książki dla dzieci - czaję się na jedną z empiku, ale kosztuje ponad stówę, więc żeby promocja 3 za 2 mi się opłacała to pozostałe też muszą być w podobnej cenie (jak nie znajdę nic fajnego to na siłę nie będę brać oczywiście )
    w sensie drozsze?

    Buchmanna seria ingpenowska - albo basnie - Andersen, Grimmowie, polskie, cyganskie - ladne wydane, dobry papier, ladnie ilustrowane. Media Rodzina - Andersen, Grimmowie - za stowke to one nie sa, ale z tych drozszych. Siedmiorog ma taka serie limitowana - tez jest troche drozsza (ale ciagle nie za stowke) - jest m.in. Karolcia, Krol Maciuc Pierwszy, Bajki Brzechwy, Bajarz europejski

    Jas Ciekawski - komiks 3D, dobre recenzje czytalam (m.in. u zorro na blogu)
    Jungowskiej Pippi razy 3 albo Karlsson razy 3 (jesli moga byc audiobooki tez)

    Janko Pistolet Goscinnego (tego od Asteriksa)

    NK Lucy Hawking, Stephen W. Hawking. Jerzy i kosmiczne przygody. Jerzy i wielki wybuch / Jerzy i poszukiwanie kosmicznego skarbu / Jerzy i tajny klucz do Wszechświata - trzy czesci w jednym (osobne tomy, ale w box'ie)


    to takie co mam z drozszych w schowku - ale ciagle nie sa to ksiazki za stowke... przepraszam, ze bez linkow, ale spadam zaraz z mlodzieza do muzeum dziecinstwa

    edit: jakbym miala stowke do wydania to bym sobie Szczygla kupila 100/XX


    letka - jak to przedszkole? bo czytalam gdzies, ze przeladowane za bardzo. i szukam opinii z pierwszej reki
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #5311
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    dzięki za podpowiedzi część już mam, ale przejrzę spokojnie pozostałe

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    edit: jakbym miala stowke do wydania to bym sobie Szczygla kupila 100/XX
    w sumie może być i coś dla mnie, nie tylko dla dzieci

  12. #5312
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Amparo Zobacz posta
    Bartek uwielbia labirynty, więc musiałam zamówić "Labirynty nie z tej ziemi" http://nk.com.pl/labirynty-nie-z-tej...l#.U1d-fVV_tGY
    A że głupio tak marnować koszt wysyłki na jedną książeczkę, to do kompletu wzięłam "Łamigłówki nie z tej ziemi" http://nk.com.pl/lamiglowki-nie-z-te...l#.U1d-d1V_tGY
    z labiryntów mamy taką http://www.eduksiegarnia.pl/zeszyt-p...ow-p-8008.html
    co prawda ma miekką oprawę i kartki, ale my i tak paluszkiem póki co jeździmy, młodszy- prawie dwulatek też nia się bawi
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  13. #5313
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    letka - jak to przedszkole? bo czytalam gdzies, ze przeladowane za bardzo. i szukam opinii z pierwszej reki
    u nas ksiązka narazie leży na półce, niedługo urodziny, jak dla mnie rzeczywiście za duzo tych elementów, ale ciekawam odbioru dziecka

    przepraszam, że post pod postem zagapiłam się
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  14. #5314
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    U nas zmiana, porzuciliśmy Kicię Kocię na rzecz głupiutkiego pieska i niedobrego kotka


  15. #5315
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    Jakoś mi w tych książkach tytuł nie pasuje. A jak tekst?

  16. #5316
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kilerek_81 Zobacz posta
    Jakoś mi w tych książkach tytuł nie pasuje. A jak tekst?
    hehe, wiedziałam, mi tez tak średnio, ale mam w domu totalnie upierdliwego psa, więc hasło: głupiutki piesek jest u nas dość powszechne
    Piesek jest o dziewczynce, która pewnego ranka znajduje w ogródku niedźwiedzia i biorąc go za dużego psa postanawia go zatrzymać wiadomo, że miś raczej nie zachowuje się jak typowy psiak dlatego jest głupiutki

    Kotek jest o tej samej dziewczynce, która pewnego dnia dostaje w prezencie kota. Niestety kotek mimo że malutki robi w domu straszliwą demolkę. Lilka nie wie jednak, że to nie kot, ale tygrys, który uciekł z zoo.


  17. #5317
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,725

    Domyślnie

    O, fajnie wyglądają te książeczki. Mojej Młodej by się spodobały.

  18. #5318
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    [/QUOTE]
    letka - jak to przedszkole? bo czytalam gdzies, ze przeladowane za bardzo. i szukam opinii z pierwszej reki [/QUOTE] Lenka uwielbia przeladowane obrazki. Dzis sie bawilysmy w "widze tu np konewke", fajnie spedzilysmy czas. Duzo szczegolow wiec jest co robic

    A i Lenka odkryla moj tajny schowek na ksiazki - gorna poolke w mojej szafie... kaze wyciagac po kolei kolejne ksiazki
    Ostatnio edytowane przez letka ; 23-04-2014 o 17:33
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  19. #5319
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    soul - dzięki za fotki wnętrza - podoba mi się
    Pekatrine - Lilka jest czadowa
    Natala - nie kapnęłam, że nie piszesz o okienkach muminkowych jesteś skarbnicą wiedzy tak na marginesie
    Podróż mamy długą bo z Poznania nad Gardę (Włochy) już odłożyłam Straż w obrazkach i na budowie Lampa, zamówiłam też wczoraj piratów Mitgutscha. U nas problem jest taki że wałkujemy już tego typu książki długo i mamoko czy Czereśniową to nie mam co zabierać bo oni na pamięć znają, musi być jakieś nju. Wszelkie wyklejanki też chomikuję. Nie chcę żeby oglądali całą drogę dvd. Z Luśką nie mam problemu bo ona sama próbuje czytać, albo słucha audiobuków albo lalki przebiera (ubranka też już produkuję hihi)gorzej z młodym bo fotelik ma gorszy (w sensie mniej się można poruszyć) no i jest młodszy...trochę pewnie panikuję ale to nasza pierwsza taka wyprawa - do tej pory only samolot a w samolocie moje kochane dzieci śpią
    Luśka 2008, Szef 2011

  20. #5320
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    gosma - a Moj dom znacie? pare stron wczesniej o nim bylo - dla mnie - i moich dzieci - pozycja genialna, dobra na droge wlasnie - bo tyle roznych roznosci mozna poogladac, poszukac - za kazdym razem cos nowego odkrywaja.

    na droge formatem srednio, ale Mapy Mizelinskich tez moga wciagnac na dluuugo.

    moi na dlugo wsiakaja tez w tekturzaki z okienkami z serii Sprawdzcie sami - mamy kilkanascie chyba juz (ja moim po angielksu kupuje, bo taniej mi wychodzi) i sa genialne wszystkie.

    na pewno jeszcze cos wymysle

    i wlasnie znalazlam kolejna nowosc w serii Swiat w obrazkach Mali ogrodnicy. kolejna rzecz do nabycia na juz...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •