Strona 63 z 807 PierwszyPierwszy ... 1353555657585960616263646566676869707173113163563 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,241 do 1,260 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #1241
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    po polsku nie wiem, na pewno sa po angielsku (my mamy jeszcze budowe przez caly rok; kuzyn dostal o zamku) tu troche "rok na" tu o "dniach na"

    w sumie jest osiem -dzien w zoo, na lotnisku, w miescie; rok na budowie, farmie, zamku, statku pirackim i w swiecie dinozaurow... (tyle przynajmniej jest wypisane z tylu tych co mamy).
    dzięki po angielsku też mogą być, po polsku chyba tylko te dwie wydane, bo naszukałam się i nic

  2. #1242
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Ostatnio na amazonie zachwyciły mnie książeczki Usborne, zwłaszcza z okienkami, z naklejkami, 1001 things to spot... Są mniej i bardziej zaawansowane, edukacyjne (rycerze, morza, człowiek, nauka itd), ale i bardziej "społeczne" (u nas seria "to nic strasznego"), i bardziej rozrywkowe (dla dziewczynek laleczki "do ubierania" z naklejkami) no i zaczęłam zazdrościć, że mają ich tyle-tyle. Niestety te usborny są wydawane u nas seryjnie - tzn raz się pokażą, a potem już nie ma, i przez ileś wydawnictw - book house, świat książki, olesiejuk..., no i żadnego wspólnego mianownika nie mają, więc trudno wyszukać. Przy okazji buszowania po bonito trafiłam na kilka - "Wynalazki. Sprawdźcie sami", "Jak to działa? Książka z okienkami", "Recykling i odpadki. Książka z okienkami. Sprawdźcie sami". Recenzje tychże na amazonie zachęcające, jak wypadną u nas w domu, to się okaże zapewne w przyszłym tygodniu
    Ostatnio edytowane przez jul ; 17-01-2013 o 18:30
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  3. #1243
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Ostatnio na amazonie zachwyciły mnie książeczki Usborne, zwłaszcza z okienkami, z naklejkami, 1001 things to spot... Są mniej i bardziej zaawansowane, edukacyjne (rycerze, morza, człowiek, nauka itd), ale i bardziej "społeczne" (u nas seria "to nic strasznego"), i bardziej rozrywkowe (dla dziewczynek laleczki "do ubierania" z naklejkami) no i zaczęłam zazdrościć, że mają ich tyle-tyle. Niestety te usborny są wydawane u nas seryjnie - tzn raz się pokażą, a potem już nie ma, i przez ileś wydawnictw - book house, świat książki, olesiejuk..., no i żadnego wspólnego mianownika nie mają, więc trudno wyszukać. Przy okazji buszowania po bonito trafiłam na kilka - "Wynalazki. Sprawdźcie sami", "Jak to działa? Książka z okienkami", "Recykling i odpadki. Książka z okienkami. Sprawdźcie sami". Recenzje tychże na amazonie zachęcające, jak wypadną u nas w domu, to się okaże zapewne w przyszłym tygodniu
    ja kupilam "jak to dziala po angielsku" i musze ze slownikiem w reku czytac przekladki, zakladki, zapadnie czy inne ustrojstwa poza tym seria swietna kupujemy see inside a ostatnio w taniej ksiazce trafilam na look inside (wyszukiwarka pokazuje niestety tez see - bo maja adnotacje "look inside" ). te drugie troche mniej skomplikowane, wiec dla mlodszego czytelnika sie nadadza. chlopaki uwielbiaja
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  4. #1244
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie

    U nas ostatnio:
    2 i 5 lat:
    Podwodny świat. Opowieść o Jacques'u Cousteu
    czyli wg W. Mama, poka kusto
    Pokochali oboje. Książka jest przepiękna. I ciekawa jest opowieść.
    13:
    czytają Kunę a kaloryferem Wajraka. Też niesamowite historie, pełne pasji, a zarazem zabawne.
    10, dziewczynka:
    cykl o Bullerbyn czyli Moje Bullerbyn i następne. I naprawdę bardzo nam, czyli mi i córce się podobała.
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  5. #1245
    Chusteryczka Awatar biedronki-3
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,570

    Domyślnie

    a napiszcie mi jakie książki warto mieć:
    nie mam funduszy na wszystkie co mi się podobają : Warszawa moje miasto, Mapy
    te kupiliśmy
    co jeszcze?
    czy raczej trudno tak doradzić?

  6. #1246
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez biedronki-3 Zobacz posta
    a napiszcie mi jakie książki warto mieć:
    nie mam funduszy na wszystkie co mi się podobają : Warszawa moje miasto, Mapy
    te kupiliśmy
    co jeszcze?
    czy raczej trudno tak doradzić?
    Moim zdaniem, warto się zapisać do biblioteki i kupić te, które trudno oddać

    Kacper Ryx - macie jakąś opinię? Wypożyczyliśmy audiobooka, wczoraj trochę słuchaliśmy w samochodzie. I sama nie wiem, czy mi się podoba. Ignacemu tak.
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  7. #1247
    Chustomanka Awatar holica_1630
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Wieliczka/Kraków
    Posty
    772

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez milorzab Zobacz posta
    Kacper Ryx - macie jakąś opinię? Wypożyczyliśmy audiobooka, wczoraj trochę słuchaliśmy w samochodzie. I sama nie wiem, czy mi się podoba. Ignacemu tak.
    Ja czytałam nawet mam na zbyciu i bardzo lubię Ale mam więcej niż 13 lat
    Ksander 4.06.2009r i Polonia 18.08.2011r
    Aniołek 24.02.2013.[']

  8. #1248
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    jejku, oglądałam dziś w księgarni "Gdzie jest moja siostra?" i jestem pod wrażeniem, tak pięknej książki chyba jeszcze nie widziałam. i jaka ona duża! coś mi się wydaje, że kupię dla siebie

  9. #1249
    Chustomanka Awatar aneczka78
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Wilanów
    Posty
    936

    Domyślnie

    A czytałyście Opowieści z parku Percy'ego? Kupiłam Hani i bardzo ją polubiła (mamy 'Mroźną noc'). Mnie też się bardzo podoba, uwielbiam jej ją czytać, jest taka ciepła, ale nieprzesłodzona. Jak w sam raz dla dwuipółlatki.
    Hanulka 07.2010; Lenka 01.2013; Oleńka 07.2016
    Prosimy o 1% dla naszej Lenki: http://www.chusty.info/forum/showthr...a-naszej-Lenki

  10. #1250
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    u nas (głównie u córki, młodego aż tak nie wzięło) też była na tapecie ta ksiażka - na zmianę z O zimie z Zakamarków. Teraz, mój aktualny dwu-i-półlatek z zimowych ksiązek domaga się Loli i Loli (Charlie i Lola: Najbardziej na całym świecie lubię śnieg), próby namówienia go na Percy'ego albo O zimie zazwyczaj się nie udają... Nie to, żebym specjalnie Loli nie lubiła, ale ile można. No i opowiada jak to on najbardziej lubi śnieg - czego zresztą nie bardzo widać w czasie wychodzenia na spacer, bo zdecydowanie nie lubi chodzenia po śniegu

    Powtórzę tu za wątkiem ciążowym - w ramach przygotowań przedporodowych, wyprzedaży w bonito i miłości do Kukuryka ostatnio pojawiły się u nas Czary! z serii OQO wyd. tako - o chłopcu, który miał się zająć niemowlęciem, a ono zgłodniało - chłopiec biega po całym miasteczku szukając dla niego jedzenia, ale nic nie jest dobre dla niemowlaka - na koniec wraca ciocia Eliza i - czary! - dziecko zaczyna jeść z piersi i spokojnie usypia Moja dwójka uwielbia, po kilku czytaniach część wierszowaną znają już niemal na pamięć (na większości stron jest coś w rodzaju rymowanego refrenu, reszta prozą, ale często rytmiczna - jak w Kukuryku) - i razem mówimy "Przychodzę do pani Ewki/ po odrobinę marchewki/ dla dziecka, które wciąż płacze/ bo cioci Elizy wciąż nie ma/ a lodówka jest pusta". No i młody jest oswajany z tym, że dzidzik będzie płakał, a mama będzie musiała go pokarmić.
    Na zachętę kilka zdjęć z obrazkowo-książkowego bloga Zorro (ukłony!) http://ksiazkiobrazkowe.blogspot.com/2012/09/czary.html i ze strony wydawnictwa http://tako.biz.pl/czary.htm

    Przy okazji książek "porodowych" - dla starszych Jak cało i zdrowo przyszedłem na świat, które dzięki forum oczywiście zauważyłam, że jest wciąż wydawane, a które sama czytałam z zachwytem w późniejszej podstawówce w ramach biologii - dla mojej czterolatki fascynujący był kawałek porodowy, ale ona w ogóle porodo-maniaczka (gdyby w tej chwili miała wybrać profesję, to zapewne zostałaby położną), natomast wcześniejsze kawałki trudniej jej zrozumieć (np. o co chodzi np. w wynajmowaniu mieszkania na dziewięć miesięcy), dla nieco starszych dzieci powinny być zabawne.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  11. #1251
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    natknęłam się na zapowiedź Gruffalo. jestem bardzo ciekawa tej książki, bo znam tylko ze słyszenia

  12. #1252
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    czyli moment, kiedy mąż wraz z tymi wszystkimi dziecio-książkami pogoni mnie z domu, jest coraz bliższy Bo to, co jest (nie licząc ksiązek w szufladach, czekających na swoją kolej), już się nie mieści na dzieciowym billym...
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  13. #1253
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez britta Zobacz posta
    natknęłam się na zapowiedź Gruffalo. jestem bardzo ciekawa tej książki, bo znam tylko ze słyszenia
    u nas wlasnie na top10 tylko moje tlumaczenie to nie to... bardzo lubie ksiazki Julii Donaldson (moje dzieci tez), tylko to jest troche wierszowane, troche nie - trudno sie tlumaczy (a moi sie domagaja wersji dwujezycznej). fajnie by bylo, jakby jej wiecej po polsku bylo, zwlaszcza tych tworzonych w komplecie z Axel'em Scheffler'em. moi uwielbiaja jeszcze stick man'a (ja juz nie ) i Tabby'ego McTat'a (w ogole ona napisala juz ponad 40 ksiazek dla dzieci .

    ja od jakiegos czasu jestem mistrzem w planowaniu, upychaniu, przekladaniu - jeszcze sie miescimy, ale ostatnia polka na ktorej jest jeszcze miejsce powoli sie zapelnia (nie mowiac juz o tych, na ktorych kiedys dawno temu staly moje ksiazki ). a wish listy zamiast malec to puchna...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #1254
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    "Wierszyki domowe" Michała Rusinka - polecam bardzo Wydane w listopadzie 2012

  15. #1255
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez milorzab Zobacz posta
    Moim zdaniem, warto się zapisać do biblioteki i kupić te, które trudno oddać .
    Zgadzam się

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  16. #1256
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta

    ja od jakiegos czasu jestem mistrzem w planowaniu, upychaniu, przekladaniu - jeszcze sie miescimy, ale ostatnia polka na ktorej jest jeszcze miejsce powoli sie zapelnia (nie mowiac juz o tych, na ktorych kiedys dawno temu staly moje ksiazki ). a wish listy zamiast malec to puchna...
    ja czekam na przypływ gotówki i jadę po nowy regał do pokoju dziecięcego

  17. #1257
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    ja czekam na przypływ gotówki i jadę po nowy regał do pokoju dziecięcego
    u nas juz nie ma gdzie wstawiac
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  18. #1258
    Chusteryczka Awatar Sroka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    na polnoc od Monachium
    Posty
    1,613

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez britta Zobacz posta
    natknęłam się na zapowiedź Gruffalo. jestem bardzo ciekawa tej książki, bo znam tylko ze słyszenia
    Maja kocha te ksiazke miloscia bezgraniczna. zna ja na pamiec i "czyta" tacie i jeszcze ta o malym Gruflonku

  19. #1259
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    u nas juz nie ma gdzie wstawiac
    to czas zmienić mieszkanie
    Miłosz-11.05.2010

  20. #1260
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Ja polecam Detektywa Pozytywkę Super jest-jak młody już śpi, to i tak kończę, żeby wiedzieć co dalej
    Jo 2011 Al 2017 ​Ga 2019

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •