Strona 51 z 806 PierwszyPierwszy ... 41434445464748495051525354555657585961101151551 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,001 do 1,020 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #1001
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda_32_0 Zobacz posta
    Czy o "Grzecznej" Gro Dahle i Sveina Nyhusa już tu było? Czytałam starszym i baaaardzo weszło w nich, czytaliśmy kilka razy, wyraźnie musieli to przegryźć - mi też dało do myślenia, znikające dziewczynki, a nawet babcia - fajna metafora społeczna.
    Bardzo się mi podobała Grzeczna. Mała też miała fazę, teraz leży na półce, ale na tapecie Pippi, więc wciąż promujemy aktywne kobiety
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  2. #1002
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez milorzab Zobacz posta
    I jeszcze jedno. Mam takie książki, których ja nie czuję, nie lubię, nie rozumiem. Na 100% nie umiem ich ciekawie czytać. Zwykle dzieci nie chcą takich książek słuchać.

    A poza tym w pewnym momencie poczułąm wolność, że jeśli mi się coś nie podoba, to nie musi mi się podobać.
    Ja np. przeczytałam w kilku miejscach pochlebne opinie o książce właśnie "Igor i lalki", swego czasu nawet byliśmy w księgarni celem już konkretnego zakupu, tym bardziej, że Mikołaj jest właśnie taki lalkowy, ma swoją Barbie i Arielkę, kocha kucyki Pony, ale: jak zawsze, wzięłam w ręce, przewertowałam.... i... jakby to powiedzieć, totalnie, kompletnie nie podobały mi się rysunki, twarze dzieci, emocje, jakie tam zobaczyłam, ich grymasy, mimika, no aż mnie odrzuciło. Nie kupiłam też książki w 90% przez ilustracje, i w 10% przez kilka tekstów wewnątrz. Ja wiem, że dzieci są różne, nie mam wpływu na to co się dzieje w przedszkolu, co dzieci tam mówią itd, ale tam gdzie mogę coś zaproponować, jednak wolę inne słowa..

    Nie wzięłam jej, bo nie potrafiłam się po prostu do niej zmusić, nie potrafiłabym jej polubić..

    Młodszy, Ignaś, z kolei uwielbia na tyle świnkę Peppę, że 3 książeczki które mieliśmy w domu, czytane serio, jakieś 2, 3 razy dziennie, dzień w dzień, już mi uszami wychodziły, czytanie innych owszem, ale na koniec i tak - jego maslane oczka, przekrzywiona rozkosznie główka i ciche zapytanie po swojemu... "Peppa...?" Więc rozwiązanie znalazło się w postaci 12 nowych historyjek o sympatycznej śwince zakupionych w formie używanej na allegro Budżet nie ucierpiał aż tak, rodzice mają choć nieco urozmaicenia, a dziecko - przeszczęśliwe...
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  3. #1003
    Chustoguru Awatar Winoroslinka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    miejsce wymarzone
    Posty
    6,655

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda_32_0 Zobacz posta
    Czy o "Grzecznej" Gro Dahle i Sveina Nyhusa już tu było? Czytałam starszym i baaaardzo weszło w nich, czytaliśmy kilka razy, wyraźnie musieli to przegryźć - mi też dało do myślenia, znikające dziewczynki, a nawet babcia - fajna metafora społeczna.
    to jest genialna ksiazka. Moja jeszcze mała, a i tak lubi i moze nie lapie wszystkiego ale cieszy mnie to ze kojarzy dopowiada.
    E. 2009

    "Prawda nie leży pośrodku, tylko leży tam, gdzie leży" W.Bartoszewski

  4. #1004
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Nie wiem, czy mogę się tu ogłosić z moją prośbą: może ktoś ma niepotrzebne/nieczytane dwa komiksy z Pippi??? Ktoś mi je ostatnio sprzątnął z allegro, a moja mała Pippi ma fisia na punkcie Fizi...
    Komiksów jeszcze nie przerabialiśmy, bardzo rzadko je się widuje...

    Gdyby ktoś coś, to

    Wiem, że na tym Forum wszystko jest możliwe!
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  5. #1005
    Chusteryczka Awatar maa821
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,552

    Domyślnie

    A znacie Wydawnictwo Tako? I tu ciekawostka - pracuje z kolesiem, ktory jest wlascicielem tego wydawnictwa Mam sporo ich ksiazek na polce w pracy Taka pracownicza minibiblioteka
    Jaś - 16.X.2009

  6. #1006
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maa821 Zobacz posta
    A znacie Wydawnictwo Tako? I tu ciekawostka - pracuje z kolesiem, ktory jest wlascicielem tego wydawnictwa Mam sporo ich ksiazek na polce w pracy Taka pracownicza minibiblioteka
    tako sa swietne, tylko niestety, troche drogie... mamy pare, dwie nastepne zamowione (czary i orzechowy lasuch). juz sie doczekac nie moge

    a u nas na tapecie ostatnio wesoly ryjek, ryjowka florka i pan brum - zoologicznie nieco bym powiedziala
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #1007
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maa821 Zobacz posta
    A znacie Wydawnictwo Tako? I tu ciekawostka - pracuje z kolesiem, ktory jest wlascicielem tego wydawnictwa Mam sporo ich ksiazek na polce w pracy Taka pracownicza minibiblioteka
    Znamy, mamy te dwie "wyprzedażowe" (w wakacje Weltbild taką akcję miał, po 9,90 były). Podobają się, lubimy, ale faktycznie - jak pisze natala - drogie...

    ty się ryba nie denerwuj (...)

  8. #1008
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    Kupiłam "W pogoni za życiem" o życiu muchy i jętki...ilustracje są przepiękne nawet dla mnie. Tekstu za dużo jak dla Gabi ale dorośnie Warta obejrzenia

  9. #1009
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    też mamy z tako kilka. aktualnie dziewczyn ulubione "o żółwiu, który chciał spać" i "biegnij, dynio, biegnij". fajne dla dwulatków, bo powtarzalność duża

  10. #1010

    Domyślnie

    super inspiracje! dzięki ja się zatrzymałam na etapie baśni polskich, braci grimm i innych tego typu opowiadań i nieśmiertelnego Mikołajka... A tu proszę zaraz zacznę zamawiać przez internet co ciekawsze propozycje

  11. #1011
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Przyniosłam do domu zawodowo, ale moim dzieciom bardzo się podoba, wiec polecam Nowa seria Egmontu, książeczki do samodzielnego czytania. Fajne sa bo małe, lekkie, ładny papier no i można dopasować do umiejetności dziecka.
    http://www.egmont.pl/pl/o_wydawnictw...ci/art311.html
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  12. #1012
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez modrooczka Zobacz posta
    Przyniosłam do domu zawodowo, ale moim dzieciom bardzo się podoba, wiec polecam Nowa seria Egmontu, książeczki do samodzielnego czytania. Fajne sa bo małe, lekkie, ładny papier no i można dopasować do umiejetności dziecka.
    http://www.egmont.pl/pl/o_wydawnictw...ci/art311.html
    psotny Franek na liscie zyczen do nastepnego zamowienia bo W ma swojego strazaka, a starszak tylko okropnego krolika Franka (takie grubotekturowe byle co, napisane straszna polszczyzna od babci...)

    u nas, jakby zoologii bylo malo do ryjowki, swinki i niedzwiedzia doszla Kicia Kocia a w szafie na swoja kolej czeka jeszcze krowa Matylda

    a pan Brumm w koncu podbl serca chlopakow nie mozemy sie doczekac na nastepny tom (koncem pazdziernika ma byc).
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #1013
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Potrzebuję uzupełnić biblioteczkę mojego czteroipółlatka. I mam problem. Wybrałam się ostatnio do empiku i jedyne, co mnie zainteresowało to "Mitologia dla dzieci" Kasdepke. Ufając, że autor uhonorowany wielokrotnie, wzięłam i żałuję, bo mity są zbyt drastycznie podane wg. mnie.
    Co kupić?
    http://www.empik.com/sekretne-zycie-...0533,ksiazka-p
    http://www.empik.com/przygody-rodzin...0396,ksiazka-p
    Coś z tego się nada? Macie pomysły?

    Chodzi mi o rozsądny kompromis pomiędzy treścią i ilustracjami oraz żeby te opo9wieści nie były przesłodzone - najlepiej cos przygodowego z dawką humoru

  14. #1014
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Pippi
    Dzieci z ulicy awanturników
    Piaskowy Wilk
    Burzliwe dzieje pirata Rabarbara
    możesz spróbować Koty,czyli historie z pewnego podwórka (czy jakoś tak).
    Ostatnio z Alą czytałyśmy Pompona, też fajne.

    P.S. Tylko mi się podobała mitologia Kasdepke. Ali też.

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  15. #1015
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Kurczę, mi się ta mitologia też podoba, ale zabijanie ojca itp. klimaty wydają mi się ciut za ostre. A może się mylę?
    Moje dziecko jest zafascynowane tematem śmierci, zabijania ...
    A powiedz, to, co linkowałam, to się nadaje czy nie ta kategoria wiekowa?

  16. #1016
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Mellopsów czytaliśmy w wakacje - w środku fajne obrazki a pod nimi mało tekstu; przygody są - mniej więcej takie, jak opisałaś. Kategorii wiekowej w sumie nie potrafię określić - ja czytałam już moim, ale wydaje mi się, że aginia pisała, że u nich to hicior (starszy chłopiec w pierwszej klasie, brat młodszy o 2 lata).

    Wiem, że to nie bardzo oryginalne, ale może jakieś książki Astrid Lindgren albo Muminki?
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  17. #1017
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magnus Zobacz posta
    Potrzebuję uzupełnić biblioteczkę mojego czteroipółlatka.

    Chodzi mi o rozsądny kompromis pomiędzy treścią i ilustracjami oraz żeby te opo9wieści nie były przesłodzone - najlepiej cos przygodowego z dawką humoru
    u nas (4 lata 4 miesiące) na tapecie:
    Pippi
    Karlsson z dachu (hit nad hity)
    Lotta z ulicy Awanturników
    Emil ze Smalandii
    Dzieci z Bullerbyn
    czyli wszystko co Astrid dla młodszych popełniła

    Poza tym bardzo nas zachwycił Piaskowy Wilk (mamy wydanie zbiorcze, grubaśne, jesteśmy przy trzecim chyba czytaniu od deski do deski).

    Poza tym mniejsze formy wciąż niezmiennie:
    Mama Mu, Pettson i Findus, seria Mądra Mysz,
    do samodzielnego "czytania" seria o ulicy czereśniowej i Mamoko i różności na bieżąco z biblioteki przynoszone: ostatnio zakamarkowe dziwne Zwierzęta.
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  18. #1018
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magnus Zobacz posta
    Potrzebuję uzupełnić biblioteczkę mojego czteroipółlatka. I mam problem. Wybrałam się ostatnio do empiku i jedyne, co mnie zainteresowało to "Mitologia dla dzieci" Kasdepke. Ufając, że autor uhonorowany wielokrotnie, wzięłam i żałuję, bo mity są zbyt drastycznie podane wg. mnie.
    Co kupić?
    http://www.empik.com/sekretne-zycie-...0533,ksiazka-p
    http://www.empik.com/przygody-rodzin...0396,ksiazka-p
    Coś z tego się nada? Macie pomysły?

    Chodzi mi o rozsądny kompromis pomiędzy treścią i ilustracjami oraz żeby te opo9wieści nie były przesłodzone - najlepiej cos przygodowego z dawką humoru
    Ja bym podpowiedziala "opowiadania z piaskownicy" i kolejne Renaty Piatkowskiej wydawnictwo Bis. Swego czasu znałam je na pamięć, a czytałam je na zmianę z piaskowym wilkiem.
    Ostatnio hitem jest ta seria z wydawnictwa dwie siostry z ilustracjami dobrych rysownikow. Kupiliśmy przypadkiem na szybko tak coś do pociągu i padło na "babcia na jabłoni" - dawno nie widziałam żeby coś go tak zainteresowało, teraz czytamy "galka od łóżka" - ale to juz sześciolatek

  19. #1019
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pewna_mama Zobacz posta
    Ostatnio hitem jest ta seria z wydawnictwa dwie siostry z ilustracjami dobrych rysownikow. Kupiliśmy przypadkiem na szybko tak coś do pociągu i padło na "babcia na jabłoni" - dawno nie widziałam żeby coś go tak zainteresowało, teraz czytamy "galka od łóżka" - ale to juz sześciolatek
    właśnie nad tą serią się zastanawiam. U nas już obrazki nie są potrzebne w dużej ilości, raczej dobra, wartka historia, dowcipni bohaterowie itd itp. Nie mam pojęcia od której zacząć żeby nie wtopić - Malutka czarownica mnie kusi. Pewna_mama napisz prosze coś więcej o "babci" i "gałce"

    Piątkowską mamy, mam z nią problem - dla mnie jest poprawna, no fajna nawet, ale wolę szczyptę magii, czegoś jeszcze od łopatologicznych historyjek przedzszkolnych, czyli dla mnie górą Pan kuleczka i Piaskowy Wilk, lub Dzieci z Bullerbyn.
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  20. #1020
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    o ta seria z dwóch sióstr jest fajna.
    "Czarodziejski młyn" bardzo się Ali podobał. "Malutka czarownica" też. Jeszcze druga książka tego autora: "Mały Duszek" też jest fajna.

    Ostatnio zachwycila mnie seria o tacie wydawnictwa Bona, śmieszy wszystkich i Alę i nas, nie zawsze w tym samym momencie .

    Mellopsów ani krasnali nie czytałam jeszcze, za to Piątkowska mnie szczerze irytuje i po "A może będzie właśnie tak" nie zamierzam czytać żadnej już książki tej autorki.

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •