Strona 204 z 807 PierwszyPierwszy ... 104154194196197198199200201202203204205206207208209210211212214254304704 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,061 do 4,080 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #4061

    Domyślnie

    Pluka właśnie pożyczyłam z biblioteki - dziewczyny pokochały. Ostatnio widziałam na allegro, ale w nieprzyzwoitej cenie Nooo aż tak bardzo mi na niej nie zależy... Chętnie też się dowiem, gdzie można ją zdobyć za przyjemniejsze pieniądze.

    Z tej samej biblioteki przyniosłam Pana Błyska. Nie wiedziałam, że Tolkien umiał tak rysować. Tę książkę udało mi się kupić w przyjemniejszej cenie, choć też już coraz trudniej ją kupić (mimo dodruku w 2012 r.)

    I tak to właśnie jest z pożyczaniem książek z biblioteki Miało być taniej, a wyszło, jak zwykle
    Ostatnio edytowane przez mammamia ; 05-01-2014 o 21:50
    '08, '09, '11, '13

  2. #4062
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Pluka poza allegro - w cenach z kosmosu - nie ma. wydawnictwo chce wznowic, ale sa jakies problemy z prawami autorskimi, niestety...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #4063
    Chustofanka Awatar polly
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    491

    Domyślnie

    dziewczyny może poradzicie... potrzebuje czegoś do zasypiania dla mojego młodego (w maju będzie miał dwa lata). mamy poczytaj mi mamo i wiersze tuwima wytwórniowe, elmera pierwszego męczymy, mamy pomelo ale tego humoru jeszcze nie rozumie zupełnie choć postać bardzo mu się podoba. coś z treścią dłuższą ale na poziomie który jeszcze nie dwulatek zrozumie

  4. #4064
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez polly Zobacz posta
    dziewczyny może poradzicie... potrzebuje czegoś do zasypiania dla mojego młodego (w maju będzie miał dwa lata). mamy poczytaj mi mamo i wiersze tuwima wytwórniowe, elmera pierwszego męczymy, mamy pomelo ale tego humoru jeszcze nie rozumie zupełnie choć postać bardzo mu się podoba. coś z treścią dłuższą ale na poziomie który jeszcze nie dwulatek zrozumie
    Julki. Albo "Wesoły Ryjek" Widłaka. Albo proste Basie "Basia, Franek i... " - kartonowe książeczki dla dwulatków. I jeszcze seria o Maksie z wyd. Zakamarki.
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  5. #4065
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,737

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez polly Zobacz posta
    dziewczyny może poradzicie... potrzebuje czegoś do zasypiania dla mojego młodego (w maju będzie miał dwa lata). mamy poczytaj mi mamo i wiersze tuwima wytwórniowe, elmera pierwszego męczymy, mamy pomelo ale tego humoru jeszcze nie rozumie zupełnie choć postać bardzo mu się podoba. coś z treścią dłuższą ale na poziomie który jeszcze nie dwulatek zrozumie
    Moja w wieku podobnym lubi teraz w łóżku czytać Drugie urodziny prosiaczka. Czytamy trzy razy pod rząd, po czym Młoda mówi koniec i zasypia .

  6. #4066
    Chustofanka Awatar polly
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    491

    Domyślnie

    spróbujemy z julkami, wesoły ryjek też fajnie wygląda maksa jednego mamy, basię i franka też ale ani jedno ani drugie nie chwyciło zupełnie. i w sumie się cieszę bo mi też jakoś nie specjalnie przypadły do gustu na topie niezmiennie mamy serię z Babo, Bintą i Lalo oraz jest tam kto ale ani jedno ani drugie nie nadaje się do zasypiania - zbyt duża interakcja
    Cytat Zamieszczone przez modrooczka Zobacz posta
    Julki. Albo "Wesoły Ryjek" Widłaka. Albo proste Basie "Basia, Franek i... " - kartonowe książeczki dla dwulatków. I jeszcze seria o Maksie z wyd. Zakamarki.

  7. #4067
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Moje jeszcze w tym wieku uwielbiały książkę o Gąsce Balbince. Bardziej do oglądania i opowiadania niż do czytania.
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  8. #4068
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    chyba już w tym wieku (nie pamiętam dokładnie, ale sądząc po Elmerze ) zakamarkowe "O zimie" powinno się nadać (no, w każdym razie jak spadnie śnieg ), myśmy czytali jeszcze z serii Park Percy'ego, duży entuzjazm wzbudzali też Charlie i Lola

    edit - ostatnio przeze mnie odkryte Krowa Matylda i Antonino powinny być jak najlepsze!
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  9. #4069
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez polly Zobacz posta
    dziewczyny może poradzicie... potrzebuje czegoś do zasypiania dla mojego młodego (w maju będzie miał dwa lata). mamy poczytaj mi mamo i wiersze tuwima wytwórniowe, elmera pierwszego męczymy, mamy pomelo ale tego humoru jeszcze nie rozumie zupełnie choć postać bardzo mu się podoba. coś z treścią dłuższą ale na poziomie który jeszcze nie dwulatek zrozumie
    Tadzio w tym wieku lubił całą serię o rodzinie Babo, Binty i Lalo. "Zimowe popołudnie" (kocha je do tej pory), Elmera, Kamyczki (ale te dla dwulatków, z historyjkami, a nie dla kilkumiesięcznych maluszków), "Mamę" Przemysława Wechterowicza i serię "Znajdź kaczkę/świnkę/coś tam jeszcze", myślę, że "Słoniątko" mogłoby też zaskoczyć - wprawdzie kupiłam je jak miał 2 i pół roku, ale pewnie spodobałoby mu się i wcześniej.

  10. #4070
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    oprocz tego zo juz bylo W w tym wieku uwielbial Mele, Pana Brumma, Peppe i Maisy (czyli polska Mysie). zreszta, zostalo mu do tej pory
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #4071
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    Maisy (czyli polska Mysie)
    o tak, Mysie zdecydowanie też

  12. #4072
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,501

    Domyślnie

    Młoda, niecałe siedem lat dostała pod choinkę "Madikę z czerwcowego wzgórza" i jest zachwycona. Starszak też przysłuchuje się, kiedy jej czytam i sam podczytuje. Oboje się przy tej książce zaśmiewają.
    Starszak przeczytał też 'Ucieszki Cieszka' (własność siostry) i poleca. Z tą książką czekam, aż Basia będzie chciała, żeby ją jej przeczytać, chyba, że stracę cierpliwość i sama po nią sięgnę tak jak po "Przygody Astrid".

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  13. #4073
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    o tak, Mysie zdecydowanie też
    Ale Mysie chyba trudno kupić.
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  14. #4074
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ilonsa Zobacz posta
    Ale Mysie chyba trudno kupić.
    mozna sobie dobrac z amazonu jak do darmowej przesylki brakuje

    Ucieszki CIeszka czytalismy jakis czas temu i zasmiewalismy sie oboje - ja i F. Madika jeszcze czeka, na razie z 'normalnej' (znaczy nie obrazkowej) Lindgren przeczytalismy Lotte, Dzieci z ulicy Awanturnikow i Dzieci z Bullerbyn. w kolejce czeka juz Pippi i Ronja, ale na razie Rabarbar rzadzi (na zmiane z wojtkowym krecikiem )
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  15. #4075
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ilonsa Zobacz posta
    Ale Mysie chyba trudno kupić.
    tu jest używana: http://allegro.pl/smoczkek-maksa-ulu...837690076.html
    a ta po łangielsku: http://tablica.pl/oferta/ksiazka-mai...tml#43c1b55730

    pewnie trza se radar ustawić i skanować co jakiś czas. imć Witek nie ma monopolu na wszystkie poszukiwane tytuły

  16. #4076
    Chustofanka Awatar aniołka2009
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Świdnica
    Posty
    484

    Domyślnie

    pluk w bibliotece jest w Świdnicy na pewno a na allegro kilka razy widziałam

  17. #4077
    Chustomanka Awatar dzieckoziemi
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Dublin
    Posty
    695

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez polly Zobacz posta
    dziewczyny może poradzicie... potrzebuje czegoś do zasypiania dla mojego młodego (w maju będzie miał dwa lata). mamy poczytaj mi mamo i wiersze tuwima wytwórniowe, elmera pierwszego męczymy, mamy pomelo ale tego humoru jeszcze nie rozumie zupełnie choć postać bardzo mu się podoba. coś z treścią dłuższą ale na poziomie który jeszcze nie dwulatek zrozumie
    polly - ja bym "Bobo" polecała, w książeczce jest 6 czy 7 opowieści, txt jest krótki, do tego małe obrazki, trochę jak komiks... Mój syn jak miał niecałe dwa lata to uwielbiał Bobo, na wieczory idealny!
    "Szczęście to takie NIC, które może być WSZYSTKIM."


  18. #4078
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    czy ktorychs czesci Mysi nie ma w Endo? a jesli amazon to warto pana Klapa ktoregos, pewnie tez sa do kupienia normalnie. Tylko one (Mysie i Klapy) niekoniecznie na dobranoc

    <pisane z telefonu>
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  19. #4079
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    480

    Domyślnie

    sporo Mysi jest też w Drewniaczku.eu

  20. #4080
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    aha, czyli albo w Drewniaczku musiałam je widzieć, albo w Badecie (w tym drugim mysiowe gadżety, ale za to drożej), w endo nie ma
    Kłapy, które moje dzieci w tym wieku bardzo lubiły, są na Amazonie

    dziś - wracając do dyskusji wcześniejszej - czytając córce "Operację Alfabet" stwierdziłam, że jednak się łamię i czytam dzieciom rzeczy, za którymi nie przepadam (obrazki lubię, fabuła ok, tylko sam tekst jakiś taki) jeśli dzieci chcą, a ja doceniam jakieś wartości tych książek (córka jest w okresie fascynacji pisaniem)
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •