Strona 519 z 807 PierwszyPierwszy ... 19419469509511512513514515516517518519520521522523524525526527529569619 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10,361 do 10,380 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #10361
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    zgadzam się no i cudowne to uczucie, kiedy w dziecku uda się zaszczepić tę miłość do książek

    Mamru, dziękuję za polecenie książek o tematyce wojennej. a z wydawnictwa Literatura to coś konkretnego masz na myśli?

  2. #10362
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,969

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irish_dancer Zobacz posta
    Zawsze to sobie tłumaczę, że dla mojego dziecka lepiej jeśli matka kupuje nałogowo książki niż gry playstation czy coś w tym stylu



    Nawet własne Kochana - czytałam ciekawe badania, że choć oczywiście cenne jest czytanie dzieciom, to najmocniej działa, jak dzieci widzą, że my czytamy, że my to kochamy, że dla nas to ważne.

    Mamru - to może może znowu przyjedziecie na weekend jakiś? Pomyśl, pizza jesienią jeszcze lepsza .

    Jul - Polyanna tak! Jak nie znajdę nowej, to szukamy w biblio, po Mary Poppins będzie w sam raz. Anie mam wszystkie swoje w domu .
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  3. #10363
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Aaaaa weci, odmłodziłam ich w pamięci (torba na głowę)
    2 + 7 (2005-2018)

  4. #10364
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    weci - wczoraj robiłam prezentowo dokładny przegląd Dwóch Sióstr, wiec na razie stamtąd mam wybory
    wszystkie dzieci 2-3 lata planuję obdarować Idziemy na niedźwiedzia - to polska recenzja angielskiej wersji - tak mnie kupił filmik z recytujacym autorem, że dziś chodzę i powtarzam :We're going on a bear hunt, we're going...". Mam nadzieję, że tłumaczenie da radę!
    moje chłopaki powinny się ucieszyć z Korka http://bajtlik.eu/?page_id=1051 - jeden z samochodów, a drugiemu może trochę pomoże z literami? Zobaczymy.
    Myślę czy Szur szur ćwir plum będzie ok dla trzylatka? Jakos z nim mam największy problem, bo ma dużo po rodzeństwie, a aż tak dużo fajnych nowości (takich żeby mieć własne a nie biblioteczne) dla młodszych dzieci się nie pojawia.

    Nastawiam się na Animalium - nawet jeśli nie dla dzieci, to dla mnie
    Mam nadzieję, że 8+2 i ciężarówka się spodoba - ktoś ma jakieś komentarze a propos?

    córce wymyśliłam Ćwir, ale jeszcze nie jestem pewna, czy wezmę, czy potem będę polować w biblio
    swojemu pięciolatkowi wzięłabym Pieniek otwiera muzeum, gdyby nie to, że mieliśmy z biblio i łatwo możemy pożyczyć znowu, a chyba nie chcę mnożyć bytów, podobnie z Kajtkiem i misiem z zakamarków (chociaż ten drugi wg mnie powinien zaskoczyć bardziej, byłam zdziwiona, że syn się nie zakochał od razu - może młodszy za jakiś czas, bo chętnie bym to czytała na dobranoc ). Zamiast tego Pod wodą - nad ziemią Mizielińskich - lubi oglądać książki i czegoś się dowiadywać. I Rozbójnicy z Kardamonu (ostatnio Rozbójnik Hotzenplotz był hitem).

    Chętnie bym też dołączyła do naszej biblioteczki Astrokota i Anatomię farmy - podpowiem jeśli ktoś się będzie pytał.

    dla bratanków męża myślę o Mapach jeśli nie mają (jeżdżą trochę camperem po Europie, więc to mogłoby się tym fajniej dla nich sprawdzić), albo innych Mizielińskich - jestem w fazie ustalania z ich mamą, żeby nie było dubletów, babcia chciała coś bardziej kształcącego jak zaproponowałam Księżniczki i smoki (jako prezent od niej), wiec w tę stronę myślałam iść.

    Dla siostrzenic (7 i 9) mam Dunię i Lassego i Maję. Mam nadzieję, że dla dziewięciolatki Biuro detektywistyczne będzie ok? (jak już za późno, to proszę o skorygowanie mnie!)

    Dzięki za podpowiedzi dla "starego" siostrzeńca - będę ustalać z jego mamą, całego Tolkiena ma przerobionego (choć chyba głównie ze słuchu), jakoś ten Baśniobór chyba mnie najbardziej pociąga - ktoś kiedyś wspomniał i za mną chodzi od tamtego czasu.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  5. #10365
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,969

    Domyślnie

    Jul -
    Lasse i Maja ok, mój prawie 11latek wciąż lubi i z Lidla poprosił 2, jeden w ramach deputatu (każdemu jedną książkę brałam), drugie za kieszonkowe.
    Animalium mniej mi się podoba niż Narwańcy, nie biorę, ale Szym dostanie Pod ziemią...
    8+2 - nam się podobało.
    Rozbójnicy z Kardamonu najpierw się rozkręcają, ale potem książka urocza, plus świetne ilustracje, cała starsza trójka była zachwycona, Julc chce dac jako preznetację i do klasowej biblioteczki (gdzie już jest Malutka Czarownica, w sumie nie ma, bo dziewczynki biorą po kolei aż miło). Nie mam Hotzenplotza, chyba wezmę.
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  6. #10366
    Chustomanka Awatar hubertowa
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Pszczyna
    Posty
    905

    Domyślnie

    Mamy Szur szur cwir plum z biblio dla prawie 3 latka i odrzucilam ja po pierwszym przeczytaniu. Moim zdaniem to jeat dla dzieci starszych, ktore juz maja koszmary i trzeba je jakos oswoic. Nie ma co straszyc na wyrost. Syn mi 2 dni pozniej sie budzi i mowi, ze tu chyba nie ma wilka... Chyba zrobilo na nim wrazenie choc przeczytane tylko raz!

  7. #10367
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    a nam sie znowu Szur, szur baaardzo podobalo, nawet F. imo to nie o koszmarach tylko o fajnym tacie Rozbojnicy z Kardamonu cudni, Hotzenplotz imo obowiazkowa lektura dla wszystkich - czytalam juz chyba z 5 razy.

    jul - dla trzylatka moze ktoras z nowych Opowiem ci mamo - teraz ma wyjsc o samolotach i o miodzie. albo Sto nog stonogi Fruzi? albo Ducha z butelki (kontynuacja Yeti) Zakamarkow? na jakas nowsc bym postawila zdecydowanie.

    a co do kupowania - ja zawsze mowie, ze to inwestycja i tak jest. ostatnio szlismy z F do szpitala na badania jakies, a tam tabliczka, ze tu zyl Fleming (i nawet mini muzeum jest). na to moje dziecko, ze on wie kto to byl - to ten pan od antybiotykow. skad wiesz? przeczytalem w Horrible Science
    Ostatnio edytowane przez natala ; 20-10-2015 o 14:40
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #10368
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Dzięki Natalo - ostatnio się nieco wyłączylam na nowości, bo mnie przerosło ilościowo i umknąl umknął mi nowy Chaud - idziemy w poniedziałek na warsztaty z nim i Ramona Badescu, więc tym bardziej będzie Duch (no, jeszcze przejze). A tak w ogóle wypada wziąć do podpisu książki poklejone i ogólnie o widocznym zużyciu? Nawet nasz Pomelo został potraktowany deszczem...

    Ps oni w wielu miastach będą, nie tylko w Warszawie - nie wiem, czy ktoś tu pisał o tym

    wysłane z telefonu
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  9. #10369
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Jul co to za akcja, zalinkujesz?
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  10. #10370
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    jul - ja bym brala. na miejscu autorow bym sie cieszyla - bo widac, ze w uzyciu
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #10371
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    a nam sie znowu Szur, szur baaardzo podobalo, nawet F. imo to nie o koszmarach tylko o fajnym tacie Rozbojnicy z Kardamonu cudni, Hotzenplotz imo obowiazkowa lektura dla wszystkich - czytalam juz chyba z 5 razy.

    jul - dla trzylatka moze ktoras z nowych Opowiem ci mamo - teraz ma wyjsc o samolotach i o miodzie. albo Sto nog stonogi Fruzi? albo Ducha z butelki (kontynuacja Yeti) Zakamarkow? na jakas nowsc bym postawila zdecydowanie.

    a co do kupowania - ja zawsze mowie, ze to inwestycja i tak jest. ostatnio szlismy z F do szpitala na badania jakies, a tam tabliczka, ze tu zyl Fleming (i nawet mini muzeum jest). na to moje dziecko, ze on wie kto to byl - to ten pan od antybiotykow. skad wiesz? przeczytalem w Horrible Science

    Rozbójnik Hotzenplotz od jakiego wieku ? Czy czasem nie kończy się nakład? Bo coś mała ilość w bonito jest...

  12. #10372
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    761

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hubertowa Zobacz posta
    Mamy Szur szur cwir plum z biblio dla prawie 3 latka i odrzucilam ja po pierwszym przeczytaniu. Moim zdaniem to jeat dla dzieci starszych, ktore juz maja koszmary i trzeba je jakos oswoic. Nie ma co straszyc na wyrost. Syn mi 2 dni pozniej sie budzi i mowi, ze tu chyba nie ma wilka... Chyba zrobilo na nim wrazenie choc przeczytane tylko raz!
    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    a nam sie znowu Szur, szur baaardzo podobalo, nawet F. imo to nie o koszmarach tylko o fajnym tacie
    Także mamy Szur, szur, ćwir, plum z biblioteki i przymierzam się do zakupu. Mój trzylatek baaardzo polubił, z czego najciekawsze dla niego ilustracje to "kościotrup z bagien" . Opowieść może i jest o strachu przed spaniem, ale jest także świetnie zakończona pomysłem taty. To krótka i prosta historyjka, więc dla starszych dzieci może być zbyt krótka. Na stronie wydawnictwa podali kategorię wiekową jako 2+.
    Niko 2012, Zo 2017

  13. #10373
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Rozbójnik Hotzenplotz od jakiego wieku ? Czy czasem nie kończy się nakład? Bo coś mała ilość w bonito jest...
    czy sie konczy to nie wiem, bardziej mnie martwi, ze Bona cos ostatnio nic nie wydaje - ktos cos wie?

    a Hotzenplotz imo 5+ dla oczytanych dzieci, W sluchal wczesniej i sie zasmiewal - ale ile zrozumial to tak do konca nie wiem. dla mniej oczytanych moze 6-7+?
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #10374
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Tu jest info o Chaudzie
    http://czasdzieci.pl/ksiazki/wiadomo...d,618211a.html

    Swoją drogą nigdy się nie interesowałam , a teraz obejrzałam zdjęcia i niezłe z niego ciacho
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  15. #10375
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniaszew Zobacz posta
    Tu jest info o Chaudzie
    http://czasdzieci.pl/ksiazki/wiadomo...d,618211a.html

    Swoją drogą nigdy się nie interesowałam , a teraz obejrzałam zdjęcia i niezłe z niego ciacho
    Dzięki..
    łudziłam się, że w Lublinie będą..
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  16. #10376
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniaszew Zobacz posta
    Swoją drogą nigdy się nie interesowałam , a teraz obejrzałam zdjęcia i niezłe z niego ciacho
    Racja. Też sobie na niego teraz popatrzyłam
    J.2014 i E.2016

  17. #10377
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez voilà Zobacz posta
    Także mamy Szur, szur, ćwir, plum z biblioteki i przymierzam się do zakupu. Mój trzylatek baaardzo polubił, z czego najciekawsze dla niego ilustracje to "kościotrup z bagien" . Opowieść może i jest o strachu przed spaniem, ale jest także świetnie zakończona pomysłem taty. To krótka i prosta historyjka, więc dla starszych dzieci może być zbyt krótka. Na stronie wydawnictwa podali kategorię wiekową jako 2+.
    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    a nam sie znowu Szur, szur baaardzo podobalo, nawet F. imo to nie o koszmarach tylko o fajnym tacie Rozbojnicy z Kardamonu cudni, Hotzenplotz imo obowiazkowa lektura dla wszystkich - czytalam juz chyba z 5 razy.
    Cytat Zamieszczone przez hubertowa Zobacz posta
    Mamy Szur szur cwir plum z biblio dla prawie 3 latka i odrzucilam ja po pierwszym przeczytaniu. Moim zdaniem to jeat dla dzieci starszych, ktore juz maja koszmary i trzeba je jakos oswoic. Nie ma co straszyc na wyrost. Syn mi 2 dni pozniej sie budzi i mowi, ze tu chyba nie ma wilka... Chyba zrobilo na nim wrazenie choc przeczytane tylko raz!
    u nas z kolei Szur, szur ćwir plum zupełnie nie wzbudziło zainteresowania. Przeczytane raptem 2 razy, za moją namową. Miałam wrażenie, że za proste a wy piszecie, że starszaków zainteresowało. hmm

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Dzięki Natalo - ostatnio się nieco wyłączylam na nowości, bo mnie przerosło ilościowo i umknąl umknął mi nowy Chaud - idziemy w poniedziałek na warsztaty z nim i Ramona Badescu, więc tym bardziej będzie Duch (no, jeszcze przejze). A tak w ogóle wypada wziąć do podpisu książki poklejone i ogólnie o widocznym zużyciu? Nawet nasz Pomelo został potraktowany deszczem...

    jul, oprócz Ducha z nowości Chauda będzie lada dzień Żegnaj skarpetko, chyba więcej tam tekstu jak dla trzylatka (w zamówieniu szastowym ta pozycja już jest).



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  18. #10378
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Polecam Rok w lesie!! cudna jest ta książka doszliśmy dziś do maja, w jednym miejscu rozbawiły mnie wiewiórki, gdzie gruba wiewiórka w ciąży podsadzana jest do dziupli przez inną wiewiórkę zapewne szanownego tatusia

  19. #10379
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Wruuu nie spojleruj, ja dopiero gdzieś za tydzień będę mieć, bo czekam na ducha z butelki :/
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  20. #10380
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kudlata Zobacz posta
    Wruuu nie spojleruj, ja dopiero gdzieś za tydzień będę mieć, bo czekam na ducha z butelki :/
    To tak jak ja

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •