Strona 334 z 807 PierwszyPierwszy ... 234284324326327328329330331332333334335336337338339340341342344384434 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,661 do 6,680 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #6661
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniaszew Zobacz posta
    Dzisiaj w DzieńDobry.tvn była rozmowa o kolorach skóry . Naszła mnie taka myśl- czy jest książka , która by w przystępny sposób przedstawiała jak to jest z kolorami skory innych ludzi. Czy ktoś oglądał książke "kolory ludzi"?
    a czy "Zebra" o tym nie jest? taka refleksja z recenzji mnie naszła.
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  2. #6662
    Chustofanka Awatar Dafnia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    476

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nalia Zobacz posta
    w ostatniej paczce dotarły do nas Kajtek i miś, Tappi z Szepczącego lasu, Wesoły Ryjek i wynalazki i Pionierzy
    I jest tak:Wesoły Ryjek to hicior,
    Kajtek też fajny i sie podoba
    Pionierów jeszcze nie zaczepialiśmy
    A Tappi jakoś niby jest ok ale ciężko idzie...Wiktor mówi że mu sie podoba, ale jednocześnie narzeka że za długie rozdziały...no i mi też jakoś się te historie dłużą...
    Mamy 'wesołego ryjka' z biblioteki i mój 2-latek uwielbia! Nie mogę oddać bo domaga się 3x dziennie czytania 'o jyjku mamo poćitać' :-D

    Może znacie podobną bajkę?

    Pan kuleczka tego autora jest jeszcze za trudny...
    Maluszek 19.11.2012

  3. #6663
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniaszew Zobacz posta
    Dzisiaj w DzieńDobry.tvn była rozmowa o kolorach skóry . Naszła mnie taka myśl- czy jest książka , która by w przystępny sposób przedstawiała jak to jest z kolorami skory innych ludzi. Czy ktoś oglądał książke "kolory ludzi"?
    Kolory ludzi sa bardzo ladnie napisana basnia o tym jak Ojczulek-Niebo i Księżycowa Matula zajmowali sie stowerzneiem czlowieka. i wszystko szlo dobrze, ale jakos za podobni byli ci ludzie to siebie, wszyscy jednakowo biali, wiec Matula wymyslila, zeby ich troszke od siebie odroznic. i zabrali sie za malowanie do tego ladne ilustracje (i wyjklejka z nagim panem - takim samym zreszta jak na okladce). lubimy.

    Cytat Zamieszczone przez Dafnia Zobacz posta
    Mamy 'wesołego ryjka' z biblioteki i mój 2-latek uwielbia! Nie mogę oddać bo domaga się 3x dziennie czytania 'o jyjku mamo poćitać' :-D

    Może znacie podobną bajkę?
    proponuje wiecej Wesolego Ryjka - nie wiem, ktory tom macie, ale w sumie sa trzy, wiec czytania troche jest. moze cos obrazkowego Astri Lindgren? Lotte albo Dzieci z Bulerbyn (te wydawnictwa Zakamarki).
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  4. #6664
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dafnia Zobacz posta
    Mamy 'wesołego ryjka' z biblioteki i mój 2-latek uwielbia! Nie mogę oddać bo domaga się 3x dziennie czytania 'o jyjku mamo poćitać' :-D

    Może znacie podobną bajkę?

    Pan kuleczka tego autora jest jeszcze za trudny...
    Moim ulubionym Ryjkiem jest Wesoły Ryjek powraca, podoba mi się dużo bardziej niż pierwsza część

  5. #6665
    Chustofanka Awatar Dafnia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    476

    Domyślnie

    Mamy 'wesołego' właśnie, pani w bibliotece mówiła że nie ma więcej ryjków-ale w takim razie przebadam sprawę.
    Zapytam też o te książki z Zakamarków, A.Lindgren bardzo sama lubiłam
    Maluszek 19.11.2012

  6. #6666
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dafnia Zobacz posta
    Mamy 'wesołego' właśnie, pani w bibliotece mówiła że nie ma więcej ryjków-ale w takim razie przebadam sprawę.
    Zapytam też o te książki z Zakamarków, A.Lindgren bardzo sama lubiłam
    To może "Ja i moja siostra Klara" też wam sie spodoba Klimat podobny do Lotty, krótkie rozdziały opowiadające o wybrykach dwójki rodzeństwa...Świetna Moja koleżanka powiedziała że jest to taka książka instruktażowa dla dzieci....o tym jak łobuzować
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  7. #6667
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dafnia Zobacz posta
    Mamy 'wesołego' właśnie, pani w bibliotece mówiła że nie ma więcej ryjków-ale w takim razie przebadam sprawę.
    Zapytam też o te książki z Zakamarków, A.Lindgren bardzo sama lubiłam
    jest jeszcze Wesoły Ryjek powraca oraz Wesoły Ryjek i wynalazki. wszystkie trzy ciesza sie u nas nieslabnacym powodzeniem

    Cytat Zamieszczone przez Nalia Zobacz posta
    To może "Ja i moja siostra Klara" też wam sie spodoba Klimat podobny do Lotty, krótkie rozdziały opowiadające o wybrykach dwójki rodzeństwa...Świetna Moja koleżanka powiedziała że jest to taka książka instruktażowa dla dzieci....o tym jak łobuzować
    Klara jest super, ale wydaje mi sie, ze dla dwulatka to troche za wczesnie. moim czytalam jak W mial ponad trzy a i tak momentami nie wszystko lapal.

    i szybki update z ostatniego zamowienia - Crictor i inne niesamowite stwory pochloniety w jedno popoludnie (a wlasciwie jego kawalek). znalismy wczesniej jedna opowiesc - o latajacej kangurzycy - bo mamy ja po angielsku, reszta to dla nas nowosc. calej trojce podobalo sie bardzo, bardzo - gdybym miala wybrac jedna opowiesc to bym nie umiala. do tego swietne ilustarcje autora - jedna z ksiazek, ktora naprawde warto przeczytac!
    Żółty Smok & Żółty Smok skonczone wczoraj - F sie bardzo podobalo (natychmiast zazadal dalszych czesci). mnie osobiscie troche mniej - w ksiazkach detektywistycznych wole jedna dluzsza calosc niz pojedyncze opowiadania - ale w sumie calosc dosc przyjemna, niezle napisana. nie ma w niej nic strasznego - co dla F jest dosc wazne (przy innych detektywistycznych czasami sie bal i nie chcial czytac dalej). zobaczymy jak kolejne tomy jak przyjda.
    Leonek i lew wydane w serii Muzeum Ksiazki Dzieciecej poleca tez dobre - swietnie ilustrowane a sama historia w sumie sie jakos nie zestarzala - choc ma juz 38 lat. Taka uniwersalna dosc opoiwesc i szukaniu odwagi - glownie w sobie.
    a Maleńką Panią Flakonik zaczelismy dzis przy sniadaniu - przeczytalismy dwa rozdzialy i niestety trzeba bylo biec do szkoly. cos czuje, ze wieczorem skonczymy, bo jest swietna. zwlaszcza pierwszy rozdzial, w ktorym dzieki sprytowi udaje jej sie zrobic rozne rzeczy w domu znalazl uznanie - moje tez - obiecalam chlopakom, ze jutro przy smazeniu nalesnikow sprobujemy, czy tez mamy w domu taka fajna miske i patelnie
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #6668
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Dziewczyny, piękna nowość wyszła , ilustracje w sepii, cudne, a chodzi o "Niezwykłe przygody latającej myszy" http://www.empik.com/niezwykle-przyg...1900,ksiazka-p



    mogę jeszcze polecić, niby dla starszych dzieciaków (9+) ale wg mnie dla młodszych też się fajnie nada: "Kocham Polskę. Historia Polski dla naszych dzieci" http://www.empik.com/kocham-polske-h...9115,ksiazka-p

  9. #6669
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    na mysz sie szykuje
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #6670
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    a gdzie widziałaś ilustracje do latającej myszy?

    ja chciałam polecić książki wydawnictwa CzyTam - na razie wydali dwie obrazkowe, ale mam nadzieję, ze się rozkręcą. mamy "Gdy smok się wprowadza" - tu można przeczytać recenzję i podglądnąć obrazki. Bardzo nam się podoba, tym bardziej, że czytaliśmy ją na plaży

    I ta nowa o potworze też dobrze się zapowiada
    Ostatnio edytowane przez britta ; 09-10-2014 o 20:55

  11. #6671
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Potwór już w arosowym koszyku, dzięki

  12. #6672
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    brita w empiku, książkę dokupowałam do prezentu na dzisiejsze urodziny kolegi Kulki, nam też sprezentuje

  13. #6673
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    natala-Hilda i Ptasia Parada dla trzylatka beda ok?
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  14. #6674
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ola23 Zobacz posta
    natala-Hilda i Ptasia Parada dla trzylatka beda ok?
    w sumie to nie wiem mysle, ze ociupine moze poczekac - ale to od dziecia zalezy. mysmy zaczeli niedawno czytac - wczensiej lezal pierwszy tom i duzego zainteresowania nie budzil ani u starszego ani u mlodszego. za to jak zaczeli to zaraz trzeba bylo nastepne brac a - ja bym zaczela od Trolla jednak - tam kolejnosc jest wazna, chocby dlatego, zeby wiedziec dlaczego Hilda z mama przeniosly sie do miasta (gdzie sie dzieje akcja Ptasiej Parady). (1 - Hilda i Troll, 2 - Hilda i Nocny Olbrzym, 3 - Hilda i Ptasia Parada).
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  15. #6675
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    22,012

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dafnia Zobacz posta
    Mamy 'wesołego' właśnie, pani w bibliotece mówiła że nie ma więcej ryjków-ale w takim razie przebadam sprawę.
    Zapytam też o te książki z Zakamarków, A.Lindgren bardzo sama lubiłam

    I cała seria Julek i Julka, moje dzieci bardzo lubiły


  16. #6676
    Chustofanka Awatar Dafnia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    476

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zulam Zobacz posta
    I cała seria Julek i Julka, moje dzieci bardzo lubiły
    Próbowaliśmy Julkow ale narazie bez zainteresowania
    Wypożyczyłam właśnie obrazkowe Dzieci z Bullerbyn, Brzuchatka, Dlaczego? i O Melanii, Melchiorze i panu przypadku - zobaczymy co na to 2-latek
    Maluszek 19.11.2012

  17. #6677
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    w sumie to nie wiem mysle, ze ociupine moze poczekac - ale to od dziecia zalezy. mysmy zaczeli niedawno czytac - wczensiej lezal pierwszy tom i duzego zainteresowania nie budzil ani u starszego ani u mlodszego. za to jak zaczeli to zaraz trzeba bylo nastepne brac a - ja bym zaczela od Trolla jednak - tam kolejnosc jest wazna, chocby dlatego, zeby wiedziec dlaczego Hilda z mama przeniosly sie do miasta (gdzie sie dzieje akcja Ptasiej Parady). (1 - Hilda i Troll, 2 - Hilda i Nocny Olbrzym, 3 - Hilda i Ptasia Parada).
    Dzieki,natala,nie wiedzialam,ze kolejnosc jest wazna
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  18. #6678
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    Dziewczyny, potrzebuję na szybko bajki terapeutyczne dla trzylatka o chodzeniu do przedszkola, rozstaniach z mamą i takie tam. Mamy trudną adaptację w przedszkolu. Co wybrać?

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  19. #6679
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniafrania Zobacz posta
    Dziewczyny, potrzebuję na szybko bajki terapeutyczne dla trzylatka o chodzeniu do przedszkola, rozstaniach z mamą i takie tam. Mamy trudną adaptację w przedszkolu. Co wybrać?
    Moje dzieci słuchaja takich różnych bajek terapeutycznych Bajki terapeutyczne" Molickiej .
    O przedszkolu jest "Misiulek w przedszkolu".
    tu znalazłam , ale to chyba skrócona wersja.
    http://www.rogowprzedszkole.pl/index...zki&Itemid=125
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  20. #6680
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,648

    Domyślnie

    Kotek splotek czy jak mu tam, też o przedszkolu.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •