Strona 424 z 807 PierwszyPierwszy ... 324374414416417418419420421422423424425426427428429430431432434474524 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,461 do 8,480 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #8461
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hubertowa Zobacz posta
    Ktos juz cos wspomnial o Ani z zielonego wzgorza. W wieku dziewczynek zaczytywalam sie tym, a jest chyba z 10 czesci. Mam je do dzis - sentyment pozostal, choc juz nie czytam. Ale jak dzieci podrosna, to moze wroce do Ani

    Napisane z telefonu
    Oj, ja mam sentyment wielki do tych pozycji - ciut ponad rok temu kupilam cala serie (ale nie nowa) i wszystko jeszcze raz przeczytalam. Ehh.
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  2. #8462
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    moja pierwsza książeczka
    syn przyniósł z biblio, młodszy, jak ją zobaczyłam to sobie pomyślałam - fajna poczytamy.
    Sama zaczęłam, pierwsze opowiadanie "kto zabił robcia kogucika" pomyślałam - dziwna, nie poczytam dzieciom
    później jednak pomyślałam, jak już jest w domu, to poczytam kolejne opowiadanie o trzech świnkach, to znam więc pomyślałam - czytam im,
    jak już czytałam to znowu pomyślałam jaka dziwna,
    chłopcy zdziwieni bo znają inną wersję ale OK dobrnęliśmy do końca.
    Dopiero na koniec poczytałam o Autorce i opowiadaniach.

    znacie? jak Wy odbieracie?
    znamy po angielsku tytul brzmi 'My First Nursery Book' - bo to kiedys byly takie pierwsze dzieciece opowiadania. ja uwielbiam, chlopakom musze przypomniec - zwlaszcza, ze mamy obie wersje jezykowe, beda sobie mogli porownywac do woli. ja osobiscie bardzo lubie czytac chlopakom rozne wersje - bajek zwlaszcza. kiedys np. trafilismy w bibliotece angielska wersje Biegnij dynio, biegnij - pozyczylismy, przeczytalismy, porownalismy z tym co mamy w domu - ciekawe to bylo bardzo (bo i roznily sie sporo momentami). i bardzo lubie ilustracje Franciszki Themerson, osobiscie angielskie wydanie bardziej - kolory sa bardziej przygaszone, roznica momentami minimalna - ale jest. ale przyznaje - zwlaszcza pierwsza opowiastka moze budzic mieszane uczucia - ale w tradycji angielskiej literatury dzieciecej sporo jest takich 'smaczkow' - obcinanie myszom ogonkow, biedny Humpty Dumpty, ktorego nie mozna bylo zlozyc; jedna z moich ulubionych rymowanek - w baaardzo wolnym tlumaczeniu - czuje krew Anglika, czy zyje czy nie zyje zmiele jego kosci na moj chleb

    Cytat Zamieszczone przez aniafrania Zobacz posta
    A jeszcze zapytam o jakąś typowo obrazkową. Mamy Czereśniowe wszystkie, Mamoko, Auta i Na budowie, W przedszkolu, Poznaję Polskę, co robią mrówki (mniej ) Nie podeszły nam Gdzie jest tort i Gdzie jest pingwin (czy jakoś tak). Kojarzysz jeszcze coś ciekawego tego typu. Teraz jest faza na Mamoko. Zaczyna sie już nam rozklejać
    jeszcze mi sie przypomniala Jestem miasto. Warszawa wydana teraz przez Wilge (wczesniej wydal ja Czuly Barbarzynca). ta sie powinna spodobac.

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    Dziewczyny potrzebuje pomocy na bank coś wymyślicie

    Babcia chce kupić młodszej (za chwilę i starszej) książkę "pamiątkę" ale taką która z dzieckiem została by do końca, ładnie i solidnie wydana oraz aby była ciekawa, ewentualnie tematyka obojętna. U mnie pomysłów brak, może coś podrzucicie
    Królestwo dziewczynki Chmielewskiej? pewnie macie, ale to mi pierwsze do glowy przyszlo.

    ja bym chyba poszla w jakas wypasiona serie - nowe wydanie Muminkow (to 'mroczne' okladkowo), Narnie, jakies porzadne Basnie - jak beda mialy dedykacje to w sumie i tak beda inne
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #8463
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta

    jeszcze mi sie przypomniala Jestem miasto. Warszawa wydana teraz przez Wilge (wczesniej wydal ja Czuly Barbarzynca). ta sie powinna spodobac.
    natala przez Ciebie zamówiłam kolejną książkę

  4. #8464
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    natala przez Ciebie zamówiłam kolejną książkę
    zawsze do uslug

    jako Krakowianka duchem mam nadzieje, ze i my doczekamy sie kiedys wlasnej
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #8465
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    zawsze do uslug

    jako Krakowianka duchem mam nadzieje, ze i my doczekamy sie kiedys wlasnej
    Byłoby super!

  6. #8466
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    A są jakieś zapowiedzi innych części? Czy to jedynie wasze nadzieje? Bo mi się ta warszawska bardzo podoba,chętnie bym też o swoim mieście nabyła.
    J.2014 i E.2016

  7. #8467
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    A są jakieś zapowiedzi innych części? Czy to jedynie wasze nadzieje? Bo mi się ta warszawska bardzo podoba,chętnie bym też o swoim mieście nabyła.
    obawiam sie, ze nasze nadzieje, niestety (oby nie plonne !)

    o Gdańsku jest swietna Trylogia gdańska Anny Czerwińśkiej-Rydel (Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem, Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita i Życie pod psem wedlug Artura Schopenhauera). no i teraz ksiazki o gdańszczankach -Bałtycka syrena. Historia Konstancji Czirenberg i Którędy do gwiazd - ale to dla sporo starszych (Muchomor daje 10+).
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #8468
    Chustomanka Awatar danae
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,140

    Domyślnie

    natala, a o Łodzi coś znasz..?
    Tutek 30 XII 2012 i Zoja 13 ​II 2015

  9. #8469
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    obawiam sie, ze nasze nadzieje, niestety (oby nie plonne !)

    o Gdańsku jest swietna Trylogia gdańska Anny Czerwińśkiej-Rydel (Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem, Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita i Życie pod psem wedlug Artura Schopenhauera). no i teraz ksiazki o gdańszczankach -Bałtycka syrena. Historia Konstancji Czirenberg i Którędy do gwiazd - ale to dla sporo starszych (Muchomor daje 10+).
    Ooo, dziękuję pięknie. Szczególnie ta trylogia wygląda interesująco. Ja ostatnio kupiłam Gdańsk na opak, głównie chyba dla ilustracji Butenki. W sumie to nie wiem, czy to bardziej przewodnik dla przyjezdnych, czy dla mieszkańców. Trudno stwierdzić, ale książeczka fajna
    A taka w stylu tej o Warszawie podobałaby mi się bardzo.
    J.2014 i E.2016

  10. #8470
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    obawiam sie, ze nasze nadzieje, niestety (oby nie plonne !)

    o Gdańsku jest swietna Trylogia gdańska Anny Czerwińśkiej-Rydel (Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem, Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita i Życie pod psem wedlug Artura Schopenhauera). no i teraz ksiazki o gdańszczankach -Bałtycka syrena. Historia Konstancji Czirenberg i Którędy do gwiazd - ale to dla sporo starszych (Muchomor daje 10+).
    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    Ooo, dziękuję pięknie. Szczególnie ta trylogia wygląda interesująco. Ja ostatnio kupiłam Gdańsk na opak, głównie chyba dla ilustracji Butenki. W sumie to nie wiem, czy to bardziej przewodnik dla przyjezdnych, czy dla mieszkańców. Trudno stwierdzić, ale książeczka fajna
    A taka w stylu tej o Warszawie podobałaby mi się bardzo.
    O, to tez musze pospisywac tytuly -lubie ksiazki ze znanymi, bliskimi miejscami. A kojarzycie cos o regonie - Kaszuby? - niedlugo przeprowadzka.
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  11. #8471
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez danae Zobacz posta
    natala, a o Łodzi coś znasz..?
    Odkryj Łódź. Bardzo twórcza książka o niezwykłym mieście to jedyne na co wpadłam (ale mysle dalej ). w recach nie mialam, zaznaczam od razu.

    Cytat Zamieszczone przez majka
    A kojarzycie cos o regonie - Kaszuby? - niedlugo przeprowadzka.
    znalazlam Baśnie kaszubskie - na allegro jest sporo. najbardziej klasyczne to chyba te autorstwa Franciszka Sędzickiego, za to Bursztynowe drzewo chyba lepsze dla mlodszych (jesli wierzyc recenzjjom, w rekach tez nie mialam).

    pewnie cos jeszcze wymysle...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  12. #8472
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tinuviel
    Jak masz chwilke to zarzuc dwoma lub trzema jakimis tytulami.
    imo idealne Pracujące pojazdy - wszystkie trzy
    jedno Mamoko mozna by sprobowac - albo Miasteczko albo Dawno temu w Mamoko (to futurystyczne imo najbardziej skomplikowane jest).
    Co by tu wtrąbić tez jest fajne
    i zostajac w Dwoch Siostrach Auto
    Zakamarkowy Maks ja lubie, ale sa tacy, co niecierpia - warto sprawdzic, zanim sie zamowi wiecej niz jedna!
    tekturaki Muchomora - poza pierwsza (nie tekturowa) wszystkie fajne
    Basia, Franek i... jest tez wydanie zbiorcze, na papierze, te co wklejam to pojedyncze, tekturowe ksiazeczki

    tyle mi przyszlo do glowy na juz
    Ostatnio edytowane przez natala ; 31-03-2015 o 19:06
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #8473
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    cudnie dzieki natala cos na pewno z tego wezme

  14. #8474
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    ja bym w ogole wywalila 3/4 albo wiecej i zastapila czyms bardziej dla poltoraroczniaka. ale to ja
    ja podobnie. na pewno dołożyłabym którąś z pozycji trylogii o babo, lalo i bincie (choć strony są papierowe). może pierwsze lub drugie urodziny prosiaczka (zdaje się, że to ten sam ilustrator co w kocham pana panie tygrysie), od 1 do 10…
    jest cały wątek o książeczkach kartonowych dla najmłodszych, z różnymi inspiracjami. ale to pewnie już wiesz



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  15. #8475
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    jeszcze jedna gdanska - W Gdańsku straszy - na razie w zapowiedziach tylko, ale jest. wg rymsa 7+
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  16. #8476
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    No właśnie widziałam w zapowiedziach. To są też autorzy "Gdańska na opak".
    Ale to już chyba bardziej będzie powieść z akcją toczącą się w Gdańsku niż książka o mieście.
    Chociaż ja bardzo lubię takie powieści, w których odnajduję znajome miejsca.
    J.2014 i E.2016

  17. #8477
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    Chociaż ja bardzo lubię takie powieści, w których odnajduję znajome miejsca.
    bedzie OT ociupine - pamietam jak otworzylam Białe zęby Zadie Smith - "Poczatek dnia, (...), Cricklewood Broadway" - mieszkalam wtedy na przecznicy przecznicy CB wlasnie uwielbiam ksiazki z Krakowem i Londynem w tle - wlasnie nie takie o miescie (choc nie, o miescie tez, ale inaczej) - a takie, w ktorych odnajduje znajome miejsca.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  18. #8478
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta


    jeszcze mi sie przypomniala Jestem miasto. Warszawa wydana teraz przez Wilge (wczesniej wydal ja Czuly Barbarzynca). ta sie powinna spodobac.


    A wiesz, mam tę książkę, ale na razie czeka. Nie do końca pasują mi strony dotyczące powstania warszawskiego i stanu wojennego. Franek jest bardzo dociekliwy, a ja jakoś nie potrafię jeszcze o tych tematach rozmawiać... Także czeka na lepszy moment. Ale prawda, fajna jest. A z obrazkowych to jeszcze 1001 drobiazgów W mieście i Na wsi mamy.
    Chociaż u nas ostatnio jest taki szał na książki obrazkowe, że np. Pan Brumm służy jako taka książka, albo Krowa Matylda, albo Mysi Domek. Pana Brumma mamy 4 książki z biblioteki. A ulubiony to Pan Brumm jedzie paciągiem a w szczególności strona ilustrująca wnętrze pociągu. Odgrywamy scenki będąc np. dwoma psami - figurkami. Na okrągło zabawa

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  19. #8479
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie

    Dla 7+ polecam Uniwersytet dziecięcy.Mamy wszystkie 3 części.Dla ciekawskich i dociekliwych 6 latków też może być. Nie mogę linka z telefonu wstawić. Są to mini wykłady dla dzieci na bardzo ciekawe tematy Np: Dlaczego muszę chodzić do szkoły? Dlaczego dorosłym wolno więcej niż dzieciom?Dlaczego śnimy? Itp. W księgarniach internetowych jest spis treści tych rewelacyjnych książek.Są ładnie wydane.Nadają się na prezent na pewno.w arosie teraz tylko za 35 zl.zamiast 50.

  20. #8480
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez calineczka Zobacz posta
    Dla 7+ polecam Uniwersytet dziecięcy.Mamy wszystkie 3 części.Dla ciekawskich i dociekliwych 6 latków też może być. Nie mogę linka z telefonu wstawić. Są to mini wykłady dla dzieci na bardzo ciekawe tematy Np: Dlaczego muszę chodzić do szkoły? Dlaczego dorosłym wolno więcej niż dzieciom?Dlaczego śnimy? Itp. W księgarniach internetowych jest spis treści tych rewelacyjnych książek.Są ładnie wydane.Nadają się na prezent na pewno.w arosie teraz tylko za 35 zl.zamiast 50.
    znamy, znamy i polecamy - to naprawde fantastyczne ksiazki dla ociupine starszych dzieci (i rodzicow zreszta tez )
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •