Strona 444 z 807 PierwszyPierwszy ... 344394434436437438439440441442443444445446447448449450451452454494544 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,861 do 8,880 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #8861
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,189

    Domyślnie

    jul - widziałam kiedyś książkę ks Twardowskiego, coś rok kościelny, ładnie wyglądała, ale nie umiem sobie przypomnieć teraz

    edit. jednak znalazłam
    http://makulka.blogspot.com/2015/04/...zem-janem.html
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  2. #8862
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Na szybko polecam znanej ci Rhony Davis Biblię na każdy dzień:

    http://wds.pl/dla-dzieci/302-biblia-na-kazdy-dzie.html
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  3. #8863
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    natala, widzialam w watku ''ksiazkowe zakupy'', ze masz ''Moja mama Gorylica''. Bylabym bardzo wdzieczna za kilka slow na ten temat jak przeczytacie Juz kilka razy mialam w koszyku.

    I pytam o to o co juz niedawno ktos pytal. Prezent dla siedmiolatki. Tzn. ksiazka ma byc tylko dodatkiem do prezentu. Rodzice czytaja, ale nie codziennie wiec sie zastanawiam czy taka dluzsza ksiazka jak np.: polecany Hotzenplotz, czytana przez kilka dni by sie nadawala. Moze raczej zbior krotszych opowiadan? Jakas wielka ksiega Basi czy cos podobnego? Ewentualnie cos bardziej do ogladania: ''Mapy'' Mizielinskich, albo ''Przekroje''?
    2009 2012

  4. #8864
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    jul na szybko kiedyś przejrzałam je w Empiku. Tą Knabita kupiłam, ale jeszcze nie odebrałam.... Ona jest o mszy świętej wyjaśnione wszystko co i jak Tu masz opis http://zakladka-do-ksiazki.blogspot....j-justyny.html

  5. #8865
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    480

    Domyślnie

    w temacie komunijnym: myślałam, myślałam i w końcu zaryzykowałam Biblię komiks np. tu: http://ichtis.info/biblia-komiks/5651. Zaciekawiła mnie, a infantylna na pewno nie jest Zobaczymy, co na to nasz komunista, za czytaniem nie przepada, ale duchowo jest na dość wysokim poziomie

  6. #8866
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,748

    Domyślnie

    natala, a moze wydzielmy watek o ksiazkach biblijno - religijnych - komunijnych, bo pytania czeste i latwiej bedzie?

  7. #8867
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    natala, widzialam w watku ''ksiazkowe zakupy'', ze masz ''Moja mama Gorylica''. Bylabym bardzo wdzieczna za kilka slow na ten temat jak przeczytacie Juz kilka razy mialam w koszyku.

    I pytam o to o co juz niedawno ktos pytal. Prezent dla siedmiolatki. Tzn. ksiazka ma byc tylko dodatkiem do prezentu. Rodzice czytaja, ale nie codziennie wiec sie zastanawiam czy taka dluzsza ksiazka jak np.: polecany Hotzenplotz, czytana przez kilka dni by sie nadawala. Moze raczej zbior krotszych opowiadan? Jakas wielka ksiega Basi czy cos podobnego? Ewentualnie cos bardziej do ogladania: ''Mapy'' Mizielinskich, albo ''Przekroje''?

    o Gorylicy jak poczytam, na razie czeka.

    co do prezentu - Przekroje imo za dziecinne, jesli juz to moze Mam oko na cyfry/litery. Mapy tez fajnym pomyslem sie wydaja. z ksiazek - zamiast Hotzenplotza ja bym Malutka Czarownice Preusslera wziela - cudna jest. albo z Medii Rodziny z Basni swiata jakas (np. polskie - ale wybor jest spory, nie musza byc akurat te, sa afrykanskie, celtyckie, norweskie, hindusklie i kilka innych). albo tez z Medii cos z serii Mistrzowie Klasyki Dziecięciej. Tajemniczy ogrod ladnie wydany - albo ingpenowski, albo wyd. Skrzat - te dwa znam, ladne sa. pewnie cos jeszcze wymysle...


    Cytat Zamieszczone przez Sysunia Zobacz posta
    natala, a moze wydzielmy watek o ksiazkach biblijno - religijnych - komunijnych, bo pytania czeste i latwiej bedzie?
    no problem, zrobie watek, przekopiuje co znajde.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #8868
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,501

    Domyślnie

    Jul, ja może będę miała na zbyciu tę Biblię Rosika,dam znać wieczorem, czy na pewno.

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  9. #8869
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Dziekuje Wiedzialam, ze na Was mozna polegac. Bede miala z czego wybierac, ale bardzo spodobal mi sie pomysl, zeby ,,Malutka Czarownice'' kupic i chyba na tym zostanie. Ale wtedy kupie i dla nas chyba, bo mielismy z biblioteki I faktycznie cudna jest (choc wydanie mielismy jakies stare, ale z Dwoch Siostr ogladalam w Empiku)
    2009 2012

  10. #8870
    Chusteryczka Awatar nianja
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,762

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    Dziekuje Wiedzialam, ze na Was mozna polegac. Bede miala z czego wybierac, ale bardzo spodobal mi sie pomysl, zeby ,,Malutka Czarownice'' kupic i chyba na tym zostanie. Ale wtedy kupie i dla nas chyba, bo mielismy z biblioteki I faktycznie cudna jest (choc wydanie mielismy jakies stare, ale z Dwoch Siostr ogladalam w Empiku)
    Malutka czarownica tak, moja 7 latka zachwycona
    oprócz tego u nas bardzo Astrid Lindgren: Dzieci z Bullerbyn już chyba zna na pamięć, teraz czyta Pippi, Ronję
    Tajemniczy ogród, Mała książniczka
    Mapy super wg mnie i córki ale znam 8 latkę którą obdarowałyśmy i krzywiła nosem

  11. #8871

    Domyślnie

    Dziewczyny 8+2 i domek w lesie to od jakiego wieku jest ?
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  12. #8872
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania mania Zobacz posta
    Dziewczyny 8+2 i domek w lesie to od jakiego wieku jest ?
    u nas jeszcze czeka - Siostry mowia 5+
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #8873
    Chustomanka Awatar Agata
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Nowy Sącz
    Posty
    649

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania mania Zobacz posta
    Dziewczyny 8+2 i domek w lesie to od jakiego wieku jest ?
    ja czytałam 4,5 - latkowi i bardzo mu się podobało, do niektórych rozdziałów wracaliśmy po kilka razy, fajna, bardzo ciepła książka
    Bartoszek, ur. 3.11.2010
    Joasia, ur. 6.12.2015
    http://agajagalubi.blogspot.com/

  14. #8874
    Chusteryczka Awatar Marko
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,534

    Domyślnie

    A tymczasem w księgarniach:

    Rok w mieście Boguckiej Katarzyny


  15. #8875
    Chusteryczka Awatar Marko
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,534

    Domyślnie



    oraz świetna historyjka o stanach skupienia



    A Wy ciągle tylko Dzieci z Bullerbyn i takie tam pitu-pitu

  16. #8876
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Marko - wszystkie sa w watku z zapowiedziami mozesz cos wiecej o nich napisac?
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  17. #8877
    Chusteryczka Awatar Marko
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,534

    Domyślnie

    spodziewałam się zaciekłej dyskusji.
    Wszytskie trzy trafiły do koszyka w Arosie. Madeline - bajkę pewnie znacie, grafika ładna, duże obrazki, dwie-trzy linijki tekstu (ale nie kartkowałam całej ), Bogucka - uczta dla oczu (głównie rodzicielskich pewnie), dużo szczegółów. Wieczorem opiszę wrażenia córki. Przygody kropli wody - świetny wierszyk o przygodach kropli wody, trafione rymy, dynamiczny

  18. #8878
    Chusteryczka Awatar nianja
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,762

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marko Zobacz posta

    A Wy ciągle tylko Dzieci z Bullerbyn i takie tam pitu-pitu
    bo my kochamy Bullerbyn ja i córa, do tego od grudnia do wczoraj co wieczór słucha przed snem w wykonaniu Jungowskiej, książka przeczytana już chyba 3 razy

  19. #8879
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    dzięki za Grunwald, wrzuciłam do schowka. BTW - mieliśmy taką Bitwę pod Gunwaldem połącz kropki - zasadniczo bardziej rycerski niż grunwaldzki, trochę naklejek do tych łączeń, ostatnio przy porządkach się zorientowałam, że już cała wypełniona
    W książeczce połącz kropki to są takie obrazki gdzie się łączy kropki po kolei numerkami?

    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    Na szybko polecam znanej ci Rhony Davis Biblię na każdy dzień:

    http://wds.pl/dla-dzieci/302-biblia-na-kazdy-dzie.html
    Oglądałam tę biblię, na komunię powinna być odpowiednia. Bardzo pozytywne wrażenie. Na końcu jest jeszcze dodatek historyczno-geograficzny, jak wtedy żyli ludzie na tamtym terenie, co jadali - powinno to ułatwić zrozumienie niektórych tekstów.


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  20. #8880
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    A ja dziś potrzebuję podpowiedzi co kupić 3latkowi o znakach drogowych? Znacie jakąś fajną książeczkę ewentualnie grę, gdzie by były duże rysunki i opisy co i jak?
    znalazlam teraz - ale nie znam, nie wiem czy sie nada dla 3latka - Gram w przepisy drogowe
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •