Strona 354 z 807 PierwszyPierwszy ... 254304344346347348349350351352353354355356357358359360361362364404454 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7,061 do 7,080 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #7061
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sysunia Zobacz posta
    Przeczytalam Wroga... i zwalil mnie z nog. Tak malo slow i obrazkow, a taka sila przekazu. Prawie sie poplakalam. Obowiazkowa pozycja dla kazdego mlodego pacyfisty...
    wlasnie przeczytalam, bo przyszedl byl rano - i tez mnie wbil w fotel. zwlaszcza w kontekscie ostatnich rocznic pierwszowojennych. ja bym sie wrecz pokusila o napisanie, ze to obowiazkowa lektura dla wszystkich. na polce stanie obok Why? Popova (ktora wreszcie mozna dostac za normalne pieniadze, co prawda uzywana, ale sa). obie bardzo oszczedne, Why? zupelnie bez slow, Wrog - z minimalna iloscia tychze - niesamowite sa...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #7062
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    ja mam Basię wypisać tytuły?
    jakbys tylko, prosze, mogla napisac ile jest nowych - jesli znasz tytuly starych - jak nie - to napisz, sama sprawdze. dzieki!!
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #7063
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    niestety nie znam to nasza pierwsza Basia i Franek

    1. ubieranie
    2. pojazdy
    3. humory
    4. kształty
    5. pielucha
    6. jedzenie
    7. liczenie
    8. chorowanie
    9. samochody
    10. zwierzaki
    11. kolory
    12. zasypianie

  4. #7064
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    wruu - dzieki

    to dla zainteresowanych robie porownanie

    1. ubieranie jest na tekturze
    2. pojazdy nowosc
    3. humory
    nowosc
    4. kształty nowosc
    5. pielucha jest na tekturze
    6. jedzenie jest na tekturze
    7. liczenie jest na tekturze
    8. chorowanie nowosc
    9. samochody jest na tekturze
    10. zwierzaki jest na tekturze
    11. kolory jest na tekturze
    12. zasypianie jest na tekturze

    4 nowosci, pewnie by W chcial - choc za duzy juz troche - pomysle, moze sie babcia ktoras da naciagnac
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #7065
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    no nie lubię Was
    miałam już nic nie zamawiać, ale widzę że wroga trzeba mieć.
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  6. #7066
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    weszłam w google obrazki Wroga (sprytnie i - jak zauważyłam z pewnym samozadowoleniem - prawdłowo przetłumaczyłam na L'ennemi zakładając, że polskich jeszcze będzie mało) i myślę, że moje dzieci, moja córka, jeszcze za małe. Chyba. Nie do końca dlatego, że temat wojny jest im zupełnie obcy, na pewno nie jest, co jakiś czas słyszę jak przewija się w tym, co mówią, wojna na Ukrainie, a książka jest za trudna.

    Trochę mi się skojarzyło ze scenami wojennymi z "Bardzo długich zaręczyn", które gdybym uczyła historii puszczałabym dzieciom dla pokazania pierwszej wojny światowej - i czemu Francuzi bardzo chcieli uniknąć udziału w drugiej. No właśnie, bo na podstawie tych kilku obrazków i tekstów, które zobaczyłam, ta książka wydaje mi się nie o wojnie w ogóle, ale o francuskim doświadczeniu wojny, o ich pierwszej wojny światowej - o wojnie żołnierzy na froncie, a nie wojnie totalnej, która jest tutejszym - i niestety znacznie popularniejszym - doświadczeniem. Nie wiem, czy to jest właśnie to, co jako pierwsze chciałabym w temacie pokazywać dzieciom, poczułabym chyba trochę niedosyt. Ale też to - na pewno.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  7. #7067
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,434

    Domyślnie

    Dzięki jul za to co napisałaś, czuję bardzo podobnie, ale to pewnie dlatego że moi do jednak maluchy.
    Dopisze książkę do życzeń na kiedyś, jak Pana Kleksa lub Baśniobór.
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  8. #7068
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,748

    Domyślnie

    Moim zdaniem Wrog 6+.
    I IMO w tej ksiazce nie chodzi o ukazanie wojny, tylko o sposob myslenia przecietnego zolnierza: ja walcze bo musze, a ten wrog to potwor. A wrog robi to samo i pokazany tak samo, tylko w innym kolorze... Bo moze ten wrog to taki sam przecietny czlowek, ktory dostal instrukcje i bron do reki z rozkazem: ZABIJ!

  9. #7069
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sysunia Zobacz posta
    Moim zdaniem Wrog 6+.
    I IMO w tej ksiazce nie chodzi o ukazanie wojny, tylko o sposob myslenia przecietnego zolnierza: ja walcze bo musze, a ten wrog to potwor. A wrog robi to samo i pokazany tak samo, tylko w innym kolorze... Bo moze ten wrog to taki sam przecietny czlowek, ktory dostal instrukcje i bron do reki z rozkazem: ZABIJ!
    tak mi przyszlo do glowy - F mi puszczal ostatnio Pipes od peace McCarthey'a - z takim filmikiem, jak zolnierze w pierwszy dzien Bozego Narodzenia wyszli z okopow i na ziemi niczyjej zagrali w pilke - a wczesniej sobie zdjecia pokazywali - zon, dzieci - takie same dzieci, podobne zony - tylko po innej stronie granicy...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #7070
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,748

    Domyślnie

    och, dokladnie to samo ludziom mowie!!! I jeszcze "W ksiezycowa jasna noc" W. Whartona.

  11. #7071
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,238

    Domyślnie

    Och wy

    Wywaliłam z koszyka jedną książkę, żeby zamienić ją na "Wroga"... Pasuje mi, i estetycznie, i tematyka....
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  12. #7072
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    28

    Domyślnie

    witajcie
    dla młodszych dzieci temat Wroga jest przedstawiony w bardzo przyjazny sposób w "Jak dwie krople wody"

  13. #7073
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    Sysuniu - dokładnie, nie tyle o wojnie, co o żołnierzach w niej walczących. Jeszcze zastanawiam się czy teraz już na zaś kupić, czy w przyszłości będę chciała. Chyba wolałabym temat (bo jednak żołnierze walczący to cześć szerszego tematu) wojny zacząć od czegoś w typie książek z serii wydawanej przez muzeum powstania, a na te książki jeszcze za wcześnie, a potem "Wróg" bo na razie wydawalby mi się nazbyt abstrakcyjny, choć oczywiście jeśli rozmawiam z dziećmi o wojnie, to mówię i trochę o tym, o czym opowiada ta książka. Myślę, czy dla dwunastolatka nie kupić, chyba to taka książka, z której się szybko nie wyrasta?
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  14. #7074
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    a widzisz jul - ja odwrotnie - seria wojenna Muzeum Powstania czeka w szafie, Wroga F przeczytal dzis z duzym zainteresowaniem - mysle, ze szkolne lekcje o pierwszej wojnie mialy na to wplyw. a serie wojenna pewnie sprobuje wyciagnac w jakims niedlugim czasie, moze nie wszystko - musze najpierw sama znowu przeczytac i zdecydowac co najpierw, a co powinno poczekac...

    a co do niewyrastania to zdecydowanie, 12-latkowi tez bym nabyla.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  15. #7075
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    1,299

    Domyślnie

    Wygrzebałam w skrzynce bookcrossingowej "Bajeczki z obrazkami" (W. Sutiejew). Pamiętacie? Czytałyście swoim dzieciom?

  16. #7076
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    pamiętam Sutiejewa, jak dziś czuję ten klimat ale w rękach nie miałam pewnie jakieś 20 lat

  17. #7077
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zagatka Zobacz posta
    Wygrzebałam w skrzynce bookcrossingowej "Bajeczki z obrazkami" (W. Sutiejew). Pamiętacie? Czytałyście swoim dzieciom?
    Jasne, ze pamietamy
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  18. #7078
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,501

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zagatka Zobacz posta
    Wygrzebałam w skrzynce bookcrossingowej "Bajeczki z obrazkami" (W. Sutiejew). Pamiętacie? Czytałyście swoim dzieciom?
    Miałam kiedyś.

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  19. #7079
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Dziewczyny, może wspomożecie, bo mi się pomysły pokończyły
    Moja młodsza kocha czarownice, no musi być wiedźma, kot, kocioł, miotła, dobrze jeszcze jakby były zaklęcia lub przemiana w żabę
    Sporo mamy, znamy, ale młoda ma ciągle niedosyt Może macie jakieś pomysły na takowe książeczki, będę baaaardzo wdzięczna
    Fajnie, jakby jeszcze ilustracje były piękne

  20. #7080
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    480

    Domyślnie

    Ja uwielbiam ilustracje Pawła Pawlaka, więc pierwsze, co mi przyszło do głowy, to "Przepraszam, czy jesteś czarownicą" Emily Horn

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •