Strona 385 z 807 PierwszyPierwszy ... 285335375377378379380381382383384385386387388389390391392393395435485 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7,681 do 7,700 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #7681
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    Szukam jakiejs sensownej ksiazeczki o trzech swinkach. Moje dzieci bardzo lubia ta historyjke, ale niestety mamy taka fatalna wersje z supermarketu. I nie czytam juz tego od dawna. Czy bylo jakies inne wydanie warte uwagi poza tym z Tako? Bo to juz niedostepne. Moga byc tez jakies stare, byleby nie mialy kosmicznych cen na Allegro
    Gundi, my najbardziej lubimy te 3 świnki, ze wzgledu na ciekawe, trójwymiarowe ilustracje:

    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  2. #7682
    Chusteryczka Awatar biedronki-3
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,570

    Domyślnie

    Polećcie coś do pierwszego samodzielnego czytania
    Czy tylko elementarz nam zostaje?

  3. #7683
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Chciałam obejrzeć "Czarostatki i parodzieje" i oto na co trafiłam :-D
    http://ksiazkiobrazkowe.blogspot.com

    A pytanie z innej beczki. Czy któreś dziecko odrzuciło książki na początku? W sensie wszystkie. Jak tylko biorę jakąś do reki syn od razu krzyczy " nie nie nie" i ja odkłada albo rzuca powiedzcie, że to przejdzie :@

  4. #7684
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucja Zobacz posta
    Przepraszam , ze post pod postem.
    Kupa Davies Nicola - tez mnie interesuje, to dla maluchow, czy juz bardziej kumatych dzieci?
    I jeszcze pytanie - czy pozostale pozycje Ulfa Starka tez sa pisane wierszem tak jak Cynamon i Trusia ?
    Kupa zdecydowanie dla kumatych bardziej, sporo informacji tam jest.
    reszta Starka jest proza napisana. Czy umiesz gwizdac Joanno dla troche starszych, o smierci - jest opisana w watku tematycznym; Magiczne tenisowki i szejk z Sureby w ogole maja kategorie 6+, u nas na wish liscie ciagle. reszta OK, mama indianka super, ale u nas lubie tylko ja, chlopaki jakos srednio delikatnie mowiac.


    Cytat Zamieszczone przez biedronki-3 Zobacz posta
    Polećcie coś do pierwszego samodzielnego czytania
    Czy tylko elementarz nam zostaje?
    Egmontu seria czytam sobie, gdzies jest o niej osobny watek zdaje sie, poszukam i dokleje linka.
    czy samodzielne znaczy 'uczymy sie czytac' czy 'umiem czytac, chce przeczytac cos sam'? w drugiej sytuacji - Felek i Tola, Zakamarkowe Tajemnice mi przychodza do glowy.

    Cytat Zamieszczone przez irish_dancer Zobacz posta
    Chciałam obejrzeć "Czarostatki i parodzieje" i oto na co trafiłam :-D
    http://ksiazkiobrazkowe.blogspot.com
    blog znamy i lubimy to kolejna nasza forumka (chyba juz byla zreszta) - zorro-nie-matka. jest jeszcze http://znak-zorro-zo.blogspot.co.uk/
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #7685
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta
    Gundi, my najbardziej lubimy te 3 świnki, ze wzgledu na ciekawe, trójwymiarowe ilustracje:@
    Dziekuje,ciekawie wyglada i pewnie trojwymiarowe ilustracje by sie dzieciom spodobaly, ale chyba tez nie latwo kupic? W kazdym razie nie znalazlam. Moze zle szukalam? Zna ktos wersje z ladnymi iustracjami i tekstem nadajacym sie do cztania, ktora da sie kupic? Czy nie ma takiej?

    Cytat Zamieszczone przez irish_dancer Zobacz posta
    A pytanie z innej beczki. Czy któreś dziecko odrzuciło książki na początku? W sensie wszystkie. Jak tylko biorę jakąś do reki syn od razu krzyczy " nie nie nie" i ja odkłada albo rzuca powiedzcie, że to przejdzie :@
    U mnie co prawda nie na poczatku. Na poczatku to ja bladzilam z tymi ksiazkami i cztalam dzieciom rzadziej i raczej kiepskie ksiazeczki dopiero ten watek mnie nawrocil. Ale od naszej wakacyjnej przerwy, kiedy bylismy zbyt zajeci innymi atrakcjami by czytac... moj mlodszy syn (teraz ma prawie 3 lata) wlasnie podobnie reagowal na ksiazki. Widzac mnie z ksiazka, mowil: tylko mi nie czytaj. Dopiero od kilku dni chce by mu czytac. A zaczelo sie od ksiazki o zwierzetach. Wiecej bylo przy niej rozmowy niz czytania. Jakies zdanie cztalam, pozniej on opowiadal co wie i tak na nowo zainteresowal sie ksiazkami. Wiec mysle, ze to przejdzie i nie ma sie o co martwic.
    2009 2012

  6. #7686
    Chusteryczka Awatar biedronki-3
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,570

    Domyślnie

    natala - zna wszystkie literki ale jeszcze czytanie mu nie wychodzi, takie 4 literowe wyrazy daje radę

  7. #7687
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Lucja, Kto się schował jest genialna! to u nas wielka miłość. Miszka dostał na Mikołaja dwa lata temu i ciągle w użyciu.

    Co do odrzucania książek. U nas są fale. Czasami nic nie czytamy przez jakiś czas. Nic na siłę. Potem jest nawrót i czytamy na okrągło, Miś ciągle chodzi za mną z jakąś książką i mama czytaj.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  8. #7688
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    Jak fajnie jak juz dziec sam umie czytac. Ala nawet juz nie sylabizuje, tylko czyta plynnie
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  9. #7689
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Moja starsza uwielbia czytać sama, bierze co ją interesuje i się zaczytuje ale jak ma przeczytać czytankę z "cudownego" elementarza to dosłownie wyje


    w odrzucaniu książek może też chodzić o zły dobór książek lub o sposób ich czytania, albo pora nie taka choć praktycznie każde dziecko ma taki etap za sobą

  10. #7690
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    Moja starsza uwielbia czytać sama, bierze co ją interesuje i się zaczytuje ale jak ma przeczytać czytankę z "cudownego" elementarza to dosłownie wyje


    w odrzucaniu książek może też chodzić o zły dobór książek lub o sposób ich czytania, albo pora nie taka choć praktycznie każde dziecko ma taki etap za sobą
    Mamy Babo, Lalo, Pomelo, Auta, Robimisie, Jest tam kto, Turlututu, Naciśnij mnie, Czereśniową, Mamoko, Bolusia, Basię, Księgę Dźwięków, no po prostu cały przekrój i nic

  11. #7691
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Daj mu czas, spokojnie może ma teraz inne ciekawe rzeczy na głowie
    U nas książki po prostu były. Na półce będącej w zasięgu ręki Młodego. Sam się interesował.
    A, i jeszcze mi się przypomniało, że podsuwałam mu książki, w których było coś znanego. Czyli np byliśmy na spacerze w lesie karmić wiewiórki, potem czytaliśmy Babo chce. Jak trafiła się jakaś budowa z okolicy i chodziliśmy oglądać koparki, to szukałam czegoś o koparkach. Jak Miś miał wielką fazę na księżyc, szukałam książek o księżycu. Itd. u nas się to sprawdziło.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  12. #7692
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez biedronki-3 Zobacz posta
    natala - zna wszystkie literki ale jeszcze czytanie mu nie wychodzi, takie 4 literowe wyrazy daje radę
    to ten Egmont z poziomu pierwszego powinien byc OK - tam sa proste wyrazy, nie wszystkie litery - sprobujcie
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #7693
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irish_dancer Zobacz posta
    Mamy Babo, Lalo, Pomelo, Auta, Robimisie, Jest tam kto, Turlututu, Naciśnij mnie, Czereśniową, Mamoko, Bolusia, Basię, Księgę Dźwięków, no po prostu cały przekrój i nic
    Spokojnie, nic na sile.
    U nas czesto czytanie wyglada tak, ze jestesmy w ruchu , np. czytajac binte mloda musi konicznie pokrecic tylkiem, potupac nogami itp. No i jak zaba spiewa badz kura to naprawde spiewaja pod melodie krakowiaczek jeden ;p Przy Bolusiu to za kazdym razem musimy udawac jak to brat bolusia ryczy i ryczy i przejechac palcem po zjezdzalni. W ulicy Czeresniowej jak znajdziemy kota, to miauczymy i chodzimy jak kot. Przy gasienicy karmimy sie nawzajem i wszystkie misie - palec w dziure i do paszczy Moze to jest jakis sposob? U mnie mloda tez niechetnie chwyta za nowosci, woli staly reperuar, a z nowosciami musi sie oswoic.
    O malym krecie, ktory chcial wiedziec , kto mu narobil na glowe - warto?

    Looo matko znow z torbami pojde

  14. #7694
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    My mamy trzy świnki z serii moje pierwsze baśnie, one kosztują coś koło 4 zł ale ilustracje mają ładne.
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  15. #7695
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    68

    Domyślnie

    Kamyków Astona już pewnie nie uda mi się nigdzie znaleźć, nie wiecie czy bedzie wznawiany naklad? Na allegro i tablicy tez nie ma

  16. #7696
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucja Zobacz posta
    Kamyków Astona już pewnie nie uda mi się nigdzie znaleźć, nie wiecie czy bedzie wznawiany naklad? Na allegro i tablicy tez nie ma

    o matko jak mnie ta książka denerwowała, nic tylko młodsza zbieraczka kamoli non stop by ją czytała
    ale widziałam jakiś czas temu w stacjonarnej księgarni u nas, w koszu z przecenami jak będzie to wezmę, jutro podejdę

  17. #7697
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    68

    Domyślnie

    Bylabym dozgonnie wdzieczna !

  18. #7698
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucja Zobacz posta
    O malym krecie, ktory chcial wiedziec , kto mu narobil na glowe - warto?
    IMO warto jak sie lubi lekko kontrowersyjnie i ma spore poczucie humoru. moi uwielbiaja, mamy zwykla i pop-up.

    Cytat Zamieszczone przez lucja Zobacz posta
    Kamyków Astona już pewnie nie uda mi się nigdzie znaleźć, nie wiecie czy bedzie wznawiany naklad? Na allegro i tablicy tez nie ma
    myslalam o nich wczoraj jak pisalam - ale sprawdzilam, ze nie ma i nie dopisalam - to jedna z moich absolutnie ulubionych ksiazek dla dzieci, zwlaszcza ilustracje. ja sobie takie rzeczy wrzucam w powiadomienia na allegro i jak sie cos pokazeuje, to dostaje maila - pare ksiazek dlugo szukanych dzieki temu nabylam.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #7699
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucja Zobacz posta
    Kamyków Astona już pewnie nie uda mi się nigdzie znaleźć, nie wiecie czy bedzie wznawiany naklad? Na allegro i tablicy tez nie ma

    ale nie ma rzeczy niemożliwych, proszę http://www.practest.com.pl/kamyki-astona

  20. #7700
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    ale sobie skorzystam, póki jeszcze ktoś się tu kręci


    Doradzcie mi coś w tematyce magicznych sztuczek dla dzieci

    mamy "Czaruj z dzieckiem" ale potrzebuję czegoś nowego i genialnego, macie jakieś typy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •