Strona 806 z 807 PierwszyPierwszy ... 306706756796798799800801802803804805806807 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16,101 do 16,120 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #16101
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,804

    Domyślnie

    Widziałyście?
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  2. #16102

    Domyślnie

    Wrzucam Wam moją recenzję książki Katarzyny Wasilkowskiej "Już, już"
    książka zrobiła na mnie duże wrażenie, postanowiłam ją wypromować na stronie FB mojej biblioteki
    Kim jest Lula?
    Zwykłą – niezwykłą dziesięciolatką. Doskonałą uczennicą, fantastyczną koleżanką, aktywną sportowo i uzdolnioną manualnie dziewczynką, dla której każdy dzień jest przygodą.
    Jej życie jest zwykłe – niezwykłe, jak życie wszystkich dziesięciolatków – pełne drobnych przyjemności, przygód z pogranicza rzeczywistości i wyobraźni, szkolnych i domowych obowiązków, zajęć dodatkowych, mniej lub bardziej przyjemnej codzienności domowej.
    Pewnego dnia Lula odkrywa wirtualny świat – wkracza do Kryształowego Zamku. W grze robi bardzo duże i szybkie postępy – błyskawicznie pokonuje kolejne poziomy i kolejne trudności. Dużo zyskuje.
    W tym samym czasie, w równoległym, rzeczywistym świecie dziewczynka traci coraz więcej. Każdego dnia kolejne rzeczy przestaje mieć dla niej znaczenie. O dziwo wcale tego nie zauważa – liczą się tylko postępy czynione w grze.
    „Już, już” to przejmujące studium uzależnienia dziecka od gier komputerowych. Książka jest adresowana do dzieci powyżej dziesiątego roku życia i w niezwykle obrazowy sposób opowiada o kolejnych etapach uzależnienia od gier. Doskonała lektura nie tylko dla dzieci – rodzicom też może się przydać, poprzez obrazowe ukazanie na co zwrócić uwagę gdy dzieci korzystają z komputera i uświadamianie, że mimo najwyższej troski i kontroli zdarzają się sytuacje, że można przeoczyć ważne szczegóły. Bardzo potrzebna lektura, szczególnie polecam by przeczytać ją razem z dzieckiem.
    Natalia
    mama Ali 21.11.2006
    i Antosia 11.05.2010

  3. #16103
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Brzmi fajnie
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  4. #16104
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    Odkopię wątek.
    Właśnie się zorientowałam, że moje dzieci żyją w jakiejś bańce i nie mają styczności z dziećmi niepełnosprawnymi , czy nieneurotypowymi.. właściwie nie wiem jak to jest statystycznie możliwe.kiedyś z nimi o tym rozmawiałam. Ale trudno tak abstrakcyjnie. Szukam jakiś książek.. najlepiej beletrystyki które przybliżyły by im ZD, Autyzm, różne ograniczenia i niepełnosprawności .
    Może macie coś do polecenia?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #16105
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,264

    Domyślnie

    Ładnego Czerwonego Kapturka szukam, jakieś wydanie z ilustracjami, które nie wystraszą 2 latki i mnie (brzydotą) heheh

    Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  6. #16106
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,804

    Domyślnie

    100kropku tak na szybko o ZA to Inny niż wszyscy PeraNilssona i Roksany Jedrzejewskiej-Wróbel Kosmita, najlepsza wg mnie. My ją uwielbiamy i zawsze dawaliśmy do przedszkola, szkoły, kiedy uświadamialiśmy o autyzmie starszaka lub ZA młodszego choć to stara pozycja i nie wiem czy dostępna-pewnie używki.
    Ostatnio edytowane przez qqrq5 ; 15-03-2023 o 21:51
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  7. #16107
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,420

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 100kropek Zobacz posta
    Odkopię wątek.
    Właśnie się zorientowałam, że moje dzieci żyją w jakiejś bańce i nie mają styczności z dziećmi niepełnosprawnymi , czy nieneurotypowymi.. właściwie nie wiem jak to jest statystycznie możliwe.kiedyś z nimi o tym rozmawiałam. Ale trudno tak abstrakcyjnie. Szukam jakiś książek.. najlepiej beletrystyki które przybliżyły by im ZD, Autyzm, różne ograniczenia i niepełnosprawności .
    Może macie coś do polecenia?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    „Cudowny chłopak” jest w kilku wersjach (dostosowanych dla młodszych lub starszych dzieci), „Kicia Kocia na placu zabaw” i „KK gra w piłkę”
    Marcysia '13 Janka '18

  8. #16108
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,996

    Domyślnie

    Poszukam w wolnej chwili o problemie niedosluchu.


  9. #16109
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,797

    Domyślnie

    Dorzucę ilustrowaną "Wszystkie koty są w spektrum autyzmu" (jest adekwatna adhd o psach); ponoć świetna jest "Iskry w mojej głowie" - jeszcze nie sprawdzałam.

    O ZD "Mój młodszy brat".
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  10. #16110
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Mamy klika o różnych niepełnosprawnościach, jeśli miałabym polecić jedną, to z pewnością byłaby to "Duże sprawy w małych głowach”. https://dzinztomikiem.pl/duze-sprawy...zka-kossowska/

    Opowieści poprowadzone są z punktu widzenia dzieci, w niesamowicie empatyczny sposób. Moje dzieciaki uwielbiają do nich wracać.

    A dla młodszych dzieci "Jak pięknie się różnimy”, dobrze napisana i zilustrowania książeczka o różnorodności: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5023...ie-sie-roznimy

    Jul, dzięki za polecenie tej o kotach, muszę się zapoznać
    J.2014 i E.2016

  11. #16111
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    18,270

    Domyślnie

    A ja o psach kupię

    O zD żadnej nie czytałam

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
    od 12 lat:wiosna '07,zima '09, jesienna '11 i letnie'13 wiosna'18

    Doradca Noszenia ClauWi®

  12. #16112
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    O! Ile fajnych pozycji. Bardzo Dziekuję!
    Zapomniałam całkiem o „ duże sprawy w małych głowach” przecież mamy ta książkę . Jak wyszła to dziewczyny przewertowały i osobach niewidomych i niesłyszących a potem zupełnie zapomniałyśmy!
    „ inny niż wszyscy”będziemy mieć z biblioteki tak jak „Iskry w mojej głowie”. Jul jak chcesz to pokaże zdjęcia.
    O kotach chyba kupię.. bo dziewczyny ostatnio mają fioła na punkcie kotów . Tylko sa dwie. „ wszystkie koty są w spektrum autyzmu” i „Wszystkie koty mają Aspergera” . Moze wiecie która lepsza?
    O ZD jeszcze szukam!


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  13. #16113
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,797

    Domyślnie

    To jest to samo - tylko rezygnuje się z określenia Zespół Aspergera na rzecz jednego spektrum autyzmu i stąd zupgadeowany tytuł.
    Mamy i "Iskry..." i "Inny...", tylko tej pierwszej jeszcze nie czytałam (Inny imho super).

    Poszukam kiedyś "Kosmity"
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  14. #16114
    Chusteryczka Awatar chocianek
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    2,502

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny za polecenie książek, mam już kilka w koszyku. Będą i dla Antka i może któreś zabierzemy do przedszkola.

  15. #16115
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,733

    Domyślnie

    Szukam jakiejś pięknej książki na prezent. To ma być pamiątka na komunię, ale nie szukam książki religijnej. Narnia też nie. Myślę wstępnie o "Życiu" Lisy Aisato, chociaż nie jestem do końca przekonana. Może podrzucicie mi jakiś inny pomysł?

  16. #16116
    Chustopróchno Awatar muzakate
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    10,085

    Domyślnie

    Samuela- a encyklopedia Britannica?
    może znalazłaś coś już?

    Ja z pytaniem.
    Ma ktoś może któraś z tych książek?

    Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

  17. #16117
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    A może macie książki które chciałybyscie na aukcję przekazać

    Wysłane z mojego RMX2193 przy użyciu Tapatalka
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  18. #16118
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    Hej, dużo książek na aukcji
    https://r.tapatalk.com/shareLink/top...ink_source=app

    Wysłane z mojego RMX2193 przy użyciu Tapatalka
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  19. #16119
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    Pożyczyłam dla syna z biblioteki i młodszy się tak zainteresował że przeczytał dwa razy. Powiedział że chce być lekarzem. Wiadomo to jest dość dynamiczne ale chciałabym podrzucić mu coś w temacie ciekawego do czytania. Możecie coś polecić?

    Wysłane z mojego RMX2193 przy użyciu Tapatalka
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  20. #16120
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,420

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    Pożyczyłam dla syna z biblioteki i młodszy się tak zainteresował że przeczytał dwa razy. Powiedział że chce być lekarzem. Wiadomo to jest dość dynamiczne ale chciałabym podrzucić mu coś w temacie ciekawego do czytania. Możecie coś polecić?

    Wysłane z mojego RMX2193 przy użyciu Tapatalka
    https://www.empik.com/bebechy-czyli-...9531,ksiazka-p

    https://www.empik.com/na-ratunek-czy...3587,ksiazka-p
    Marcysia '13 Janka '18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •