Strona 72 z 807 PierwszyPierwszy ... 2262646566676869707172737475767778798082122172572 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,421 do 1,440 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #1421
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agnen Zobacz posta
    Dzięki
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  2. #1422
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stokrotka.a Zobacz posta
    czy ktoś ma Baśnie Arabskie wyd.Media Rodzina?
    zachęciły mnie ilustracje...
    te ? Nie mam, ale mam inne z tej serii (zresztą te też kupię jak będę miała jakąś kasę). Bardzo fajna seria, piękne baśnie, ale IMO dla starszych dzieci, albo po prostu sobie kup

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  3. #1423
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Moja starsza ma afrykańskie, norweskie i chińskie z tej serii - piękne! Chińskie podeszły jej najmniej. (resztę też mam w planie, bardziej dla siebie).
    Julka 2001, Zosia 2007

  4. #1424
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    nam brakuje ostatnich dwoch - arabskich i japonskich (babcia sprezentowala wnukom wiekszosc ). na razie bardziej dla mnie - jak bylam dzieckiem uwielbialam takie ksiazki i do dzis mi zostalo cudne sa!
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #1425
    Chusteryczka Awatar asienkie
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Lbn
    Posty
    1,939

    Domyślnie

    my pozyczylismy z biblio basnie norweskie w audiobooku i sobie sluchamy chociaz na razie to bardziej ja niz mlody

  6. #1426
    Chusteryczka Awatar asienkie
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Lbn
    Posty
    1,939

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    pożyczacie książki w bibliotece?
    ja jestem pod wrażeniem, bo dużo z tego co tu polecacie jest u nas na osiedlu, a ona malutka jest a na sąsiednim osiedlu to już jest prawie wszystko
    REWELACJA bo nie muszę kupować
    my przede wszystkim z biblio korzystamy zwlaszcza, ze lublelskie biblioteki calkiem dobrze zaopatrzone sa!

  7. #1427
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    84

    Domyślnie

    A u nas na topie książka z serii Mój TOfik:

    http://merlin.pl/U-lekarza-Moj-Tofik...FUkd3godoA4Ang

    Z czystym sumieniem polecam, bez wyprzy cena również atrakcyjna - 6-7zł, a w dyskoncie księgarskim aros.pl nawet po 5,11. Ilustracje - bardzo przyjemne, CZYTELNE dla dziecka (a o to trudno nieraz). Tekst - świetny. Akurat mamy "Mój Tofik - u lekarza" - książka nie ma niepotrzebnych zdrobnień czy dziecięcego bełkotu, ale jest całkowicie zrozumiała dla 3latki. Ilość tekstu w sam raz, czyli - nie 3 zdania na krzyż w całej książce, ale też nie znuży. Powiedzmy 5 minut na spokojne przeczytanie na kibelku (bo taaaak, to ukochane miejsce do czytania dla Agatki ).



    W serii są chyba 4 książeczki, przynajmniej tyle znalazłam w Internecie: Mój Tofik: wielki konkurs/ Na ratunek/ Nowy przyjaciel/ U lekarza. Całość napisała Elżbieta Wójcik.

  8. #1428
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Ostatni hit u nas: "Psia kupa"

  9. #1429
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szajajaba Zobacz posta
    A u nas na topie książka z serii Mój TOfik:

    http://merlin.pl/U-lekarza-Moj-Tofik...FUkd3godoA4Ang

    W serii są chyba 4 książeczki, przynajmniej tyle znalazłam w Internecie: Mój Tofik: wielki konkurs/ Na ratunek/ Nowy przyjaciel/ U lekarza. Całość napisała Elżbieta Wójcik.
    Mnie się nie widzi z powodu ilustracji tzn. tych, które na okładce - strasznie komputerowe
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  10. #1430
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    SE
    Posty
    1,397

    Domyślnie

    Polećcie proszę coś fajnego do nauki literek dla 2,5 latków.
    "Od A do Z" Minkiewicza niedostępne.
    "Mam oko na litery" Mizielińskich, ok, tylko mi się trochę przejedli przez Mamoko
    "Mój pierwszy alfabet" Wasiuszyńskiej fajny, ale mamy "Księgę pojazdów" i chciałabym coś innego.
    Więcej nie znam, może coś polecicie?
    A. i J. (23-06-2010)

  11. #1431
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    może "Słownik obrazkowy Misia i Tygryska" Janoscha albo "Moja pierwsza książka o słowach" Eric Carle Wam się nada - ale lepiej przejżeć wcześniej czy to właśnie to, o co chodzi
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  12. #1432
    Chusteryczka Awatar biedronki-3
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,570

    Domyślnie

    my uwielbiamy i tak starszak b. szybko nauczył się literek ( nie miał jeszcze 3 lat) " Abecadlik"Kozyry-Pawllak http://merlin.pl/Abecadlik-Wierszyki.../1,754808.html

  13. #1433
    Chustomanka Awatar szokam
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,125

    Domyślnie

    mam pytanie, nasz 5-latek lubi już dłuższe historie, wszystkie nasze książeczki tzw "jednohistoryjkowe" (krótkie) nam się już oczytały. Chciałabym coś co będzie się fajnie także mi i mężowi, coś z rozdziałami. Czytaliśmy już Emila i Lottę A.Lindgren, Doktora Dollitle, Pięciopsiaczki (W. Chotomskiej) i 2 albo 3 o zwierzątkach (te małe z kotkiem lub pieskiem na okładce np. Zagubiona w śniegu Holly Webb). CO jeszcze da się fajnie czytać przez kilka wieczorów? Dzieci z Bullerbyn? Muminki?

  14. #1434
    yena
    Guest

    Domyślnie

    moze Julka i Julke?
    my konczymy wlasnie pierwszy tom Harrego Pottera, ale to nie jest ksiazka dla kazdego 5-latka

  15. #1435
    Chustomanka Awatar szokam
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,125

    Domyślnie

    Julek i Julka znamy i lubimy.

  16. #1436
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szokam Zobacz posta
    mam pytanie, nasz 5-latek lubi już dłuższe historie, wszystkie nasze książeczki tzw "jednohistoryjkowe" (krótkie) nam się już oczytały. Chciałabym coś co będzie się fajnie także mi i mężowi, coś z rozdziałami. Czytaliśmy już Emila i Lottę A.Lindgren, Doktora Dollitle, Pięciopsiaczki (W. Chotomskiej) i 2 albo 3 o zwierzątkach (te małe z kotkiem lub pieskiem na okładce np. Zagubiona w śniegu Holly Webb). CO jeszcze da się fajnie czytać przez kilka wieczorów? Dzieci z Bullerbyn? Muminki?
    Ja polecam: "Pluk z wieżyczki", "Julek i Julka" Annie M.G. Schmidt, "Przygody kota Filemona" http://lubimyczytac.pl/ksiazka/73463...-kota-filemona, "Krasnoludki" Melanii Kapelusz, "Kacperiada" i "Kacper z szuflady" oraz "Detektyw Pozytywka" Grzegorza Kasdepke.
    Julka 2001, Zosia 2007

  17. #1437
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Z serii "Mistrzowie ilustracji" jest sporo fajnych, dłuższych książek na taki wiek. Ja polecam (nie pierwszy raz w tym wątku) Klementynę
    "Czarodziejski Młyn" i "Pan Popper i jego pingwiny" też nam się podobało.

    A czytaliście już Kubusia Puchatka?

    "Piaskowy wilk" z Zakamarków,
    "Mały duszek" Pressuler,
    "Podróże Furmana Szejtroczka" Ctvrtek,
    "Burzliwe dzieje pirata Rabarbara"...

    I jeszcze inne, które nie przychodzą mi teraz do głowy

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  18. #1438
    Chustomanka Awatar szokam
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,125

    Domyślnie

    dzięki, dziś pójdę z tą listą do biblioteki

  19. #1439
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    A czy znacie "Słowik, Kopciuszek i inne najpiękniejsze bajki" wydawnictwa Drzewko Scęścia? Dobrze się czyta?

  20. #1440
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szokam Zobacz posta
    CO jeszcze da się fajnie czytać przez kilka wieczorów? Dzieci z Bullerbyn? Muminki?
    piszę co u nas w modzie (wiek: prawie 5 lat):
    - Dzieci z Bullerbyn
    - pan Popper i jego pingwiny
    - O furmanie szejtroczku/o gajowym chrobotku i jelonku wietrzniku (to wyszło w kolekcji Cała Polska Czyta Dzieciom kilka lat temu)
    - zaczynamy przyjażń z serią Mistrzowie Ilustracji: Mała Czarownica, Babcia na jabłoni
    - Kłopoty rodu Pożyczalskich (nowe wydanie Dwóch Sióstr jest piękne)
    - Piaskowy wilk
    - Moje szczęśliwe życie (Zakamarki), zamówiłam właśnie drugą część

    Przymierzamy się do Muminków (zajączek przyniesie chyba to zbiorcze wydanie Naszej Księgarni)

    U nas też dobrze sprawdza się literatura "faktu", np. DOMEK Mizielińskich, seria Moja Pierwsza Encyklopedia Laroussa.
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •