Strona 146 z 807 PierwszyPierwszy ... 4696136138139140141142143144145146147148149150151152153154156196246646 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,901 do 2,920 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #2901
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    a za mną łaził "Małpiszonek Pipi" Carlo Collodi aż dziś musiałam z rana iść po niego i akurat w empiku rabat 50%

  2. #2902
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Najpierw Joanna Chmielewska, teraz Edmund Niziurski :/

    uwielbialam jego ksiazki, po kolei wszystko bralam co bylo w bibliotece. ciekawe, czy jak chlopaki dorosna troche bardziej to bede chcieli je czytac?

    Nalia - Korczaka nie czytalam, przegladnelam pobieznie w ksiegarni kiedys. aniakom pytaj, powinna wiedziec.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #2903
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    uwielbialam jego ksiazki, po kolei wszystko bralam co bylo w bibliotece. ciekawe, czy jak chlopaki dorosna troche bardziej to bede chcieli je czytac?
    w naszej biblio panie bardzo ubolewają nad tym, że stara literatura młodzieżowa stoi zupełnie niechciana: Nienacki, Nizurski, Siesicka, Snopkiewicz. Nikt nie chce tego czytać. Są mody na serie wampiryczne, heartlandy i inne. Zastanawiałam się nad tym kiedyś, może rozziew realiów jest faktycznie nie do przeskoczenia? Z drugiej strony współcześni wciąż sięgają po np. powieści Austen i się odnajdują. Czy ksiązki naszej młodości to faktycznie są ramotki?
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  4. #2904
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Ja się Niziurskim zaczytywałam, ale wtedy go moi szkolni znajomi omijali jakoś bo nie było problemów z dostępem w bibliotece.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  5. #2905
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    1,299

    Domyślnie

    Baaaardzo chciałabym to zobaczyć na żywo:
    ABC3D by Marion Bataille

    http://kltworks.blogspot.com/2010/08...ad-pop-up.html jest filmik nieco niżej.

    Ma ktoś taką?

  6. #2906
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zagatka Zobacz posta
    Ma ktoś taką?
    jeszcze nie
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  7. #2907
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez n2605 Zobacz posta
    jeszcze nie


    wczoraj dotarła moja paczka z arosa w końcu, wcześniej zamówienie z matrasa, empiku, merlina i jeszcze kilka książek

  8. #2908
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zagatka Zobacz posta
    Baaaardzo chciałabym to zobaczyć na żywo:
    ABC3D by Marion Bataille

    http://kltworks.blogspot.com/2010/08...ad-pop-up.html jest filmik nieco niżej.

    Ma ktoś taką?
    Mamy obie

    Wydaje mi się, że ABC3D jest to książka dla starszego dziecka, ale ta seria Cartera z tego bloga jest dla każdego! Czerwona kropka wymiata


  9. #2909
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zagatka Zobacz posta
    Baaaardzo chciałabym to zobaczyć na żywo:
    ABC3D by Marion Bataille

    http://kltworks.blogspot.com/2010/08...ad-pop-up.html jest filmik nieco niżej.

    Ma ktoś taką?
    Czerwona kropka dołącza do mojej chciejstw na amazonie
    Miłosz-11.05.2010

  10. #2910
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    Trochę temat obok - słyszałyscie o aplikacjach książkowych (nie mylic z e-bookami): http://ryms.pl/artykul_szczegoly/146...siazkowej.html

    Dla mnie brzmi super
    zastanawaim się czasem, że może moim kindlem mogłabym się jakoś dzielić z dziećmi - ale może i lepiej mieć go tylko dla siebie
    sprawdzałam te polskie aplikacje i niestety niekompatybilne z moim telefonem - chętnie bym przygarnęła coś takiego, bo mam w telefonie kilka prostych układanek i kilka książeczek ale po angielsku (Cat in the Hat i serii o Little Critter)

    przy okazji - czytujecie
    dzieciom książeczki Dr Seussa? Może nie najpiękniej wydane, ale za to w świetnym przekładzie Barańczaka, bardzo lubimy z mężem Słonia, który wysiedział jajko i Kota Prota - niestety dzieci nie podzielają aż takiego naszego zachwytu. W każdym razie jeszcze

    z Arosa przyszedł m.in. Gruffallo - jestem nieco zawiedziona po samodzielnej lekturze (synek ma dostać później), niby wszystko ok, ale dlaczego w iluś wersach brak rytmu? Bardzo mnie denerwuje zawirowanie w rytmie w wierszykach dla dzieci, robi na mnie wrażenie niechlujstwa, nie wierzę, żeby tłumacze nie potrafili sobie z tym poradzić bo zazwyczaj dość szybko udaje mi się znaleźć sensowną poprawkę (ale nie lubię poprawiać druku), a to już kolejna książeczka gdzie to mi zgrzyta (podobny problem w "Co było potem?") - jakaś nowa maniera czy o co chodzi?

    a, z arosowej paczki na razie wydałam dzieciom tylko Biblię dla maluchów, i jestem na tak - jakiś czas temu szukałam jakiejś formy biblii zdatnej dla mniejszych dzieci, napisanej prostym a nie "ukościelnionym" językiem, ze znośnymi obrazkami, takiej, żeby dzieci miały ochotę ją czytać, koleżanka poleciła mi tą, ale że w międzyczasie coś tam w domu się pojawiło to kupiłam dopiero teraz. Jest ok nawet dla trzylatka, nie muszę tłumaczyć co drugiego słowa, jest dużo obrazków, mało tekstu; mojej pięciolatce się b. podoba, ale po niej zdecydowanie widzę zainteresowanie tematem (chyba z przedszkolnej religii). Ale zdecydowanie dla wierzących, nie jest to czysta historia biblijna jak w Naszym dzieciom o Biblii Anny de Vries, jak ją pamiętam ze swojego dzieciństwa (na nią moje dzieci, zwłaszcza młodszy, jeszcze za małe).
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  11. #2911
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zagatka Zobacz posta
    Baaaardzo chciałabym to zobaczyć na żywo:
    ABC3D by Marion Bataille

    http://kltworks.blogspot.com/2010/08...ad-pop-up.html jest filmik nieco niżej.

    Ma ktoś taką?
    Fajne są! Literki uwielbiam (to nieduża książeczka). IMO nadaje się świetnie na pierwszy kontakt dziecka z literkami. Pozwala je zobaczyć inaczej, bo każda jest wykonana wg innego pomyslu
    Tę drugą to mamy bardzo podobną: 600 black dots
    Pop-upy zachwycają mnie niezmiennie od wielu lat. To genialne zabawki i niesamowite książki!
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  12. #2912
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    jul - nie wiem co jest nie tak z tlumaczeniem Baranczaka, ale polski Dr Seuss jakos chlopakom nie podpasowal (mamy Kota Prota i jeszcze cos). za to z angielskich zasmiewaja sie do lez - mamy caly box, chyba 30 ksiazeczek i jakies dziecinniejsze tekturaki tez - na razie czytamy te z mniejsza iloscia tekstu. i szczerze mowiac, tez duzo bardziej lubie oryginal...

    a a propos pop-up'ow to W dostal ostatnio Piekna i bestie Sabudy - kolejne cudenko. a za jakis czas ma wyjsc Mala syrenka, widzialam w amazonowych zapowiedziach

    edit: syrenka wyszla wczoraj sie okazuje
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #2913
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    jul - ja właśnie w Gruffalo nie zauważyłam problemów z rytmem za to w wychwalanym tutaj Katarze żyrafy już tak. Nijak się tego nie da dobrze przeczytać, a Gruffalo wydaje mi się że się jak najbardziej da. To akurat jedna z ulubieńszych pozycji synka, więc ją co wieczór od czasu targów książki wałkujemy. Chętnie bym obejrzała tę biblię, takiej pozycji szukam, niby mamy jakieś rel. książki ale za trudnym językiem pisane takim właśnie niezrozumiałym dla maluchów "kościelnym."

    A ma ktoś i chciałby może puścić dalej Pieski Pana Kieszonki?

    https://www.google.pl/search?q=Piesk...&bih=870&dpr=1

    Raczej niedostępne, mamy z biblioteki i choć to w sumie nic specjalnego, ale strasznie chwyciło i nie może się syn z tym rozstać. Egmont to wydał w 2004, nie zajmuje komuś miejsca na półce??? Odkupię chętnie lub zamienię na przykład na ELMERA czy coś.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  14. #2914
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    za proste rysunki lubimy z młodymi m.in. "Hop, siup, Stokrotko" i "Niutuś" wyd Amberek i resztę serii książeczek

  15. #2915
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Och, Amberki to mistrzostwo świata dla początkujących czytelników!
    Szkoda, ze już zupełnie nieosiągalne - czasem tylko na All za bajońskie sumy...

    Ja zaopatrzyłam się w spory zestaw amberków jeszcze w czasach starszego. Naszą ukochaną jest "Duży miś, mały miś". Starsznie mnie wzrusza za każdym razem, jak ją czytam!




    "Stokrotki" nie znamy.



    A czy ktoś ma:


    Właśnie zamóiłam w Empiku...
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  16. #2916
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    My mamy tę drugą chyba, albo inną z tej serii. Były do kupienia w Papirusie i to jakoś poprzeceniane. Ale czy jeszcze są to nie wiem dawno temu kupowaliśmy.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  17. #2917
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    o masz, nawet nie zdawałam sobie sprawy że Amberek w takich cenach

  18. #2918
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zagatka Zobacz posta
    Baaaardzo chciałabym to zobaczyć na żywo:
    ABC3D by Marion Bataille

    http://kltworks.blogspot.com/2010/08...ad-pop-up.html jest filmik nieco niżej.

    Ma ktoś taką?
    chcę takie Choć póki co młodszy wszelkie wystające elementy z książeczek próbuje dewastować...Ale starszy jeszcze by sie pozachwycał
    Czy takie cuda to tylko na amazonie można nabyć? czy są jeszcze gdzie indziej dostępne?
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  19. #2919
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nalia Zobacz posta
    chcę takie Choć póki co młodszy wszelkie wystające elementy z książeczek próbuje dewastować...Ale starszy jeszcze by sie pozachwycał
    Czy takie cuda to tylko na amazonie można nabyć? czy są jeszcze gdzie indziej dostępne?
    w bookdepository (www.bookdepository.co.uk) - trzeba sobie porownac co taniej wyjdzie (bd wysyla za darmo do PL).
    Ostatnio edytowane przez natala ; 11-10-2013 o 11:42
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  20. #2920
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta

    A czy ktoś ma:


    Właśnie zamóiłam w Empiku...
    Mamy "Małego Misia" i "Dobranoc Mały Misiu".
    Mój synek bardzo lubi je oglądać. Obrazek z okładki rządzi zawsze dostaję całuska i mizianie nosem jak widzi Mamę Misia i Misia
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •