Strona 616 z 807 PierwszyPierwszy ... 116516566606608609610611612613614615616617618619620621622623624626666716 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 12,301 do 12,320 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #12301
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,277

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    A polecana tutaj często Dunia?
    A, tak! Dunia niezła jest! Też juz czytała...

    Co jeszcze czytają wasze 7-8 letnie pozeracze książek?
    Zeby nie bylo za latwe, ale nie za trudne
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  2. #12302
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,966

    Domyślnie

    A nową Dunię też - Kiedy się znów spotkamy.

    U Jul ostatnio hitem były Zezie Chylińskiej - mi też całkiem całkiem podeszło.
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  3. #12303
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie

    Pettson i Findus

    Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

  4. #12304
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    A co dla mało oczytanej dziesięciolatki? i co dla dziesięciolatka? Pomóżcie bo ja w tym temacie jestem zielona ... seria Magiczne drzewo nada się?

  5. #12305
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,500

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    A co dla mało oczytanej dziesięciolatki? i co dla dziesięciolatka? Pomóżcie bo ja w tym temacie jestem zielona ... seria Magiczne drzewo nada się?

    Powinna się nadać. Może jeszcze seria Amelia i Kuba Kosika.
    Dla młodszych dziewczynek A. Lindgren Madika z czerwcowego wzgórza, My na wyspie Saltkorokan.

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  6. #12306
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    dzięki za podpowiedzi, na szybko zamawiać nie będę, spróbuję wyłuskać coś z naszych najbliższych bibliotek - mam nadzieję, że się uda.
    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Majka, jest wątek o poręcznych wydaniach, sama zakładałam (mały format chyba sie nazywa).
    Moze Julek i Julka, Kajtek i Mis. Frankliny tez są małe ale stylistyka nie każdemu odpowiada
    idę szukać wątku. Julek i Julka to jest nawet myśl, bo jest lekka i w rodzinie mamy na bank jakąś część, której u nas nie ma (naszą już dawno przeczytaliśmy i to dwa razy, co ostatnio się rzadko już zdarza - czytamy już raczej po razie większość; trochę krótkie opowiadania, ale jak nie znajdę nic innego to będzie chyba najlepszy strzał). Kajtek i miś nie znam - zapisuję i jutro szukam. Frankliny mnie samej nie przekonują, no i z tego co kojarzę to jednak książka to jedno opowiadanie.

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    Majka myślę o książkach Doroty Sumińskiej "wierzę w jeże" i druga część "jak jeż Jerzy został tatą" mój6 latek, nota bene imiennik Twojego z czerwca 2010 uwielbia te książki.
    Piaskowy wilk, Pippi Pończoszanka! kupiłam niedawno to wydanie z okazji 70 urodzin wydania książki i jest super małe i poręczne plus twarda okładka idealne na wyjazd. Dzieci z Bullerbyn też generalnie poszlabym w klasykę. O może Mały Duszek, Malutka Czarownica, Rozbojnicy z Kardamonu, Rozbójnik Hotzenplotz. Nasze hity i formatowo też ok, poręczne a5.
    oo, dzięki za dużo wskazań, też będę to wyszukiwać.
    Nie wiedziałam, że masz synka z tego samego roku i to jeszcze o tym samym imieniu

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    W ogóle cała seria Dwóch Sióstr "Mistrzowie ilustracji" jest mała
    teraz zwróciłam uwagę, ze mam nawet dwie książki z tej serii w domu, ale jedna na pewno już za gruba - Cukiernia...

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Może cos. Barbary Gawryluk?
    widzę, że nic nie znam, zanotowałam.

    Cytat Zamieszczone przez sta_sienka Zobacz posta
    Majka nie wiem dla jakich wiekow chcesz ale może "ja i moja siostra Klara", az tak kieszonkowe nie jest ale do plecaka wlezie nam na wakacje sie sprawdza
    Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
    wiek 6 lat, ale mój syn tak z opóźnieniem chwyta czasem, więc takie 5-6 bym powiedziała. a młodszy słucha co czytam niezależnie (chyba, że ma focha). Ja i moja siostra mamy właśnie z biblioteki, zaczęliśmy, ciekawa, ale jak znajdę coś w mniejszym gabarycie to wolę mniejszy, bo ten plecak to będzie niesiony ze wszystkimi rzeczami przez 6 dni w zasadzie, więc im mniej tym lepiej.
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  7. #12307
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    A Tappi dla starszych
    nada się dla 10latki? Czy za późno już?

  8. #12308
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    A Tappi dla starszych
    nada się dla 10latki? Czy za późno już?
    za pozno imo. choc jak nieoczytani to moze? moze Mala ksiezniczka?
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #12309
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    natala nie chcę przesadzić z grubością książki, żeby nie zniechęcić ... dziecko raczej nielubiące czytać, chcę ją czymś zainteresować

  10. #12310
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    natala nie chcę przesadzić z grubością książki, żeby nie zniechęcić ... dziecko raczej nielubiące czytać, chcę ją czymś zainteresować

    Malutka czarownica moze? bylo cos jeszcze o jakiejs dziewczynce - Krysi chyba cos, zaraz poszukam.... http://brulionbeel.blox.pl/2015/09/P...y-Frances.html - tego jest kilka tomow, niby 6+ - ale moze by sie nadalo? jak chwyci to zawsze mozna dokupic?

    edit: a Tappi tez bardzo cienki nie jest, swoja droga...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #12311
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,795

    Domyślnie

    Natala taki OT jak nazwalas synusia?
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  12. #12312
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    Natala taki OT jak nazwalas synusia?
    ciagnac OT na razie jest bezimieny synek/bezimienny brat/bezimienny little guy - sie nie mozemy zdecydowac wyjatkowo
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #12313
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,582

    Domyślnie

    Natala, nie przejmuj się, my w 3/4 przypadków tak mieliśmy

    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  14. #12314
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    1

    Domyślnie

    Zapraszam do wspierania nowego projektu wydawniczego - zbioru opowieści dla dzieci, z pozytywnym przesłaniem, który powstał, by „uczyć, zmieniać i aby wspierać w nas życzliwość, dobro, mądrość i wszelkie inne cechy, o których w pogoni za białym króliczkiem sukcesu i dobrobytu tak często zapominamy”.
    Opis projektu znajdą Państwo na stronie: https://polakpotrafi.pl/projekt/madr...z-dobra-puenta
    Z góry dziękuję za pomoc w rozprzestrzenianiu tej informacji

  15. #12315
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    Malutka czarownica moze? bylo cos jeszcze o jakiejs dziewczynce - Krysi chyba cos, zaraz poszukam.... http://brulionbeel.blox.pl/2015/09/P...y-Frances.html - tego jest kilka tomow, niby 6+ - ale moze by sie nadalo? jak chwyci to zawsze mozna dokupic?

    edit: a Tappi tez bardzo cienki nie jest, swoja droga...
    dziękuję nie wiedziałam, że ten Tappi jest sporych rozmiarów... a są tam jakieś ilustracje?

  16. #12316
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    dziękuję nie wiedziałam, że ten Tappi jest sporych rozmiarów... a są tam jakieś ilustracje?
    w tych doroslejszych czarno-biale. (tu masz kilka z jednego tomu).

    edit: Lucy - juz przy W bylo problemowo ale, ze zarejestrowac go kiedys trzeba, to sie bedziemy musieli w koncu zdecydowac, co by nam imienia z urzedu nie nadali
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  17. #12317
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    A komiks Ryjówka przeznaczenia spodoba się 10latkowi? ktoś ma i czytał z dziećmi w podobnym wieku?

  18. #12318
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Wruuuu a wszystkie te "Piętrowe domki" (13- 26-39-) Griffiths Andy? forma lekka itd lub "Znowu kręcisz, Zuzka" , żeby wciągnąć dzieciaka w czytanie imo dobre choć do samego wydania można się przyczepić, ale z drugiej strony te ksiązki u nas są wszędzie noszone i czytane w każdym miejscu więc dla mych oczu lepiej, że wydanie "broszurowe"
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  19. #12319
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    A komiks Ryjówka przeznaczenia spodoba się 10latkowi? ktoś ma i czytał z dziećmi w podobnym wieku?


    z komiksów to może "Tymek i mistrz" lub "Podróż smokiem Diplodokiem" ładnie wydane oba
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  20. #12320
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    Wruuuu a wszystkie te "Piętrowe domki" (13- 26-39-) Griffiths Andy? forma lekka itd lub "Znowu kręcisz, Zuzka" , żeby wciągnąć dzieciaka w czytanie imo dobre choć do samego wydania można się przyczepić, ale z drugiej strony te ksiązki u nas są wszędzie noszone i czytane w każdym miejscu więc dla mych oczu lepiej, że wydanie "broszurowe"
    Ooo ta Zuźka, trochę przypomina mi tą dziewczynkę, dla której to ma być książka i chyba się na nią zdecyduje nie ma już w nieprzeczytane, ale cóż zamówię gdzie indziej Komiks z Diplodokiem też mnie zainteresował (chłopiec, jak był młodszy lubił dinozaury )

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •